توقف تولید پراید

alimobini

عضو جدید
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون متبوع خود از شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرد که اعضای کمیسیون صنایع عصر روز دوشنبه برای بازدید از شرکت خودروسازی سایپا رفتند و مدیرعامل این شرکت گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی خود ارائه کرد. طبق اظهارات مدیرعامل سایپا، پراید از گردونه‌ی تولید حذف خواهد شد و خودروی تیبا یا کوئیک جایگزین آن می‌شود.»
خبر ها حاکی از آن است که شرکت سایپا تولید خود را از روزی ۶۰۰ دستگاه خودرو به ۲ هزار دستگاه افزایش داده است تا بتواند به تعهدات خود عمل کند. همچنین مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا به سوالات برخی نمایندگان پاسخ داد و قرار شد پاسخ برخی دیگر از نمایندگان را به‌صورت مستند و درقالب گزارش مکتوب ارائه دهد. از مدیرعامل سایپا خواسته شده تا به تعهدات خود در قبال فروش خودرو عمل کند تا سر مردم دراین‌میان بی‌کلاه نماند. پس از شنیدن سخنان مدیر عامل سایپا نمایندگان از خط تولید کوئیک وتیبا بازدید کردند.
خبر عزم سایپا برای جایگزینی پراید در شرایطی منتشر می‌شود که قیمت پراید از مرز روانی ۵۰ میلیون تومان عبور کرد. این در حالی است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد. فعالان بازار می‌گویند به‌رغم عدم انجام معاملات، قیمت خودرو در بازار افزایش یافته است و فروشندگان برای پراید صفر کیلومتر سایپا ۱۱۱ قیمت ۴۱ میلیون و سیصد هزار تومان را اعلام می‌کنند. بر این اساس سایپا ۱۱۱ سفید نیز در بازار، با قیمت ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شده است.
بسیاری از فعالان بازار خودرو می‌گویند حتی با وجود بودن مشتری در بازار، باز هم با قیمت‌های بسیار بالای مشتریان چندان تمایلی به فروش خودرو ندارند چرا که معتقدند قیمت‌ها رو به افزایش است. براساس این گزارش نمایشگاه‌داران برای سایپا ۱۳۱ قیمت ۴۶ میلیون و پانصد هزار تومان تا ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را ارائه می‌دهند. پراید ۱۳۲ سفید نیز حدود ۴۹ میلیون تومان قیمت خورده است. سایپا ۱۳۲ در رنگ‌هایی جز سفید نیز حدود ۲۰۰ هزار تومان بیش از این رقم فروخته می‌شود. سایپا ۱۵۱ ارزان‌ترین مدل پراید ۴۵ میلیون تومان عرضه می‌شود.
 

Similar threads

بالا