تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم،
استادمون به ما موضوع اسکیس خانه خورشید داده کسی میتونه در رابطه با کانسپت این موضوع راهنماییم کنه؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم،
استادمون به ما موضوع اسکیس خانه خورشید داده کسی میتونه در رابطه با کانسپت این موضوع راهنماییم کنه؟

شاید منظوزش خونه ای هست ک آفتاب دوست باشه نه سایه پرور....یعنی استفاده مفید از آفتاب داشته باشه...ک به نظر من میتونی بااریب کردن سقف و یه سری تمهیدات در همه جای ینا از خورشید استفاده کنی....حتی در نمای خارجی از آب جهت انعکاس نور به داخل بنا....چیز دیگه به ذهنم رسید میگم

holooooooo

کاربر ممتاز
میدونین خودش گفت تو ناحیه گرم و خشکه، جایی که نور باعث ایجاد سایه میشه، ایوان رواق تو بازارها سوراخ های موجود در سقف نوعی خونه ی خورشیدن، گفت یه نورگیر زیبا که تلالو نورو به داخل راه میده، ارسی که نورهای رنگیو داخل میکنه اینا....
و کتابخونه اسکندریه رو مثال زد گفت نوعی خانه خورشیده

آخرین ویرایش:

DECORAL

عضو جدید
2013-06-05 12.31.30.jpg2013-06-05 12.31.18.jpg سلام این اسکیس من با موضوع ایستگاه زاه اهنه اگه میشه نظر بدید

milad-karimi

عضو جدید
یا شایدم بتونی ساختمانتو رو به آفتاب کشیده طراحی کنی تا از انرژی اون استفاده بشه و با شیب معین سقف نماتو سلول های خورشیدی بگیره و ساختمانت به وسیله خورشید تغذیه بشه... ایوان ندی و بازشو ها مستقیما به بیرون باشن... قسمت هاییم که مستقیم نمیتونن باز شن گلخونه بزاری
شاید منظوزش خونه ای هست ک آفتاب دوست باشه نه سایه پرور....یعنی استفاده مفید از آفتاب داشته باشه...ک به نظر من میتونی بااریب کردن سقف و یه سری تمهیدات در همه جای ینا از خورشید استفاده کنی....حتی در نمای خارجی از آب جهت انعکاس نور به داخل بنا....چیز دیگه به ذهنم رسید میگم

milad-karimi

عضو جدید
پرسپکتیوت که خوبو جذابه ولی یه چیزی رو حتما در نظر بگیر اونم رابطه عابر پیاده از سمت دیگه ریله یعنی این ریلا 2طرفه هستن پس واسه طرف دیگه مردم چجوری برن سوار شن....؟؟؟؟ همین میتونه ایده کارتون باشه یعنی چگونگی دسترسی مردم به سمت دیگه ریل....!!! اینجا میشه ریلو وسط دو تا لابی گذاشت که از بالا به وسیله پل به هم وصلند و اون فضای بالایی یه حالت رستوران مانندی داره.... یا کافی شاپ.... اینو میگم تا پلانتون و برشتونو یه رنگو لعبی بهش بدین چون خیلی ساده است و در شان پرسپکتیو نیستن....شایدم با همین روابطی که خودتون گذاشتین بشه مرتب ترش کرد پلانو
مشاهده پیوست 153920مشاهده پیوست 153919 سلام این اسکیس من با موضوع ایستگاه زاه اهنه اگه میشه نظر بدید

milad-karimi

عضو جدید
این که شد خونه آنتی خورشید......:eek: وای به حالمون اگه داورامونم اینجوری قضیه و موضوعو درک کنن...:surprised:
میدونین خودش گفت تو ناحیه گرم و خشکه، جایی که نور باعث ایجاد سایه میشه، ایوان رواق تو بازارها سوراخ های موجود در سقف نوعی خونه ی خورشیدن، گفت یه نورگیر زیبا که تلالو نورو به داخل راه میده، ارسی که نورهای رنگیو داخل میکنه اینا....
و کتابخونه اسکندریه رو مثال زد گفت نوعی خانه خورشیده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نه برش ب-ب از اتاق نگهبانی... من که نقل قول گذاشتم عزیزم
قربونت برم منم همينو ميگم
ميگم به فرض اگه موضوع اين چنين باشه، چيكار كنيم كه سقفمون تو برش ب ب اينطوري يمشه؟؟؟ مثل قضيه ي نوريگر ها
arefe جون چه نظري دارييييييييييييييييي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرم ابتدا اصول و قواعد ترسیم کردن رو یاد بگیرید بعد موضوع کار کنید.....برای اینکه سر جلسه غافلگیر نشید...قرار نیست تمام موضوعات مختلف دنیارو کار کنید...شکل کلی از هر بنارو یاد بگیرید کافیه...ریز فضاهارو خودشون میدن....مثلا صرافخانه باید نمای جذاب و شیکی داشته باشه....نمای کلیت خوبه ولی هیچ دیتیلی نداره....حتی پنجره ها اصلا معلوم نیست که شیشه است یا حفره....درواقع نمای کارت خیلی خام مونده...شیتت خیلی تمیزه و مدرسه ای شده...خطای کمکی و اولیه رو پاک نکن...ساقه ی درخت فقط یه خط صاف نیست......یه آسمون هم میزدی دیگه خسیس بازی چرا در میاری!!!
اصول و قواعد ترسيم چيه؟؟ ميتوني روي كار خودم با paint خط بكشي؟؟ نه بابا خط هاي اوليه رو پاك نكردم اگه توجه كني اما من خودم كارم تميزه
به نظرم اسمون ديگه خركاريه (ببخشيدا) يني اوووووو چقد تايمت زياد بياد كه اسمونم بزاري
حالا رو كارم اتود كني خوشحال ميشم
نبودی نگران شدیم.... به نظر من بی تعارف بگم.... روابط پلانت عالیه فقط اصولشو تو نقشه کشی رعایت کن... یه ورودی مخصوص کارکنان و کارمندان حمل پول و پرسنل هم جدا از لابی بزاری خوبه.... کارتو قوی میکنه.... بعضی از عرصه ها که مرببوط به مراجعه کننده ها نمیشه رو ببر طبقه بالا و اونجوری میتونی ووووییید و پله از لابی بدی که پلانتو قوی میکنه همین خسته نباشی
اي ول طرفدار
با ورودي جدا موافقم ولي به خاطر امنيت نزاشتم
اخه فك كردم بايد شفاف سازي بشه و كسي كه قراره پولاشو بياده همه چيزو جلو چشمش بيارم تا مبادا شك كنه كه تو اين در دوم كه مخصوص كارمنداس چه خبره و چي داره رد و بدل ميشه (شك نكنه،حس خطر نكنه)
یعنی چی نفهمیدی... واضحه که... کلا توضیحاته...

:(

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نه برش ب-ب از اتاق نگهبانی... من که نقل قول گذاشتم عزیزم
ميگم به فرض اگه موضوع اين چنين باشه، چيكار كنيم كه سقفمون تو برش ب ب اينطوري يمشه؟؟؟ مثل قضيه ي نوريگر ها

به نظرم ابتدا اصول و قواعد ترسیم کردن رو یاد بگیرید بعد موضوع کار کنید.....برای اینکه سر جلسه غافلگیر نشید...قرار نیست تمام موضوعات مختلف دنیارو کار کنید...شکل کلی از هر بنارو یاد بگیرید کافیه...ریز فضاهارو خودشون میدن....مثلا صرافخانه باید نمای جذاب و شیکی داشته باشه....نمای کلیت خوبه ولی هیچ دیتیلی نداره....حتی پنجره ها اصلا معلوم نیست که شیشه است یا حفره....درواقع نمای کارت خیلی خام مونده...شیتت خیلی تمیزه و مدرسه ای شده...خطای کمکی و اولیه رو پاک نکن...ساقه ی درخت فقط یه خط صاف نیست......یه آسمون هم میزدی دیگه خسیس بازی چرا در میاری!!!
اصول و قواعد ترسيم چيه؟؟ ميتوني روي كار خودم با paint خط بكشي؟؟ نه بابا خط هاي اوليه رو پاك نكردم اگه توجه كني اما من خودم كارم تميزه
به نظرم اسمون ديگه خركاريه (ببخشيدا) يني اوووووو چقد تايمت زياد بياد كه اسمونم بزاري
حالا رو كارم اتود كني خوشحال ميشم
نبودی نگران شدیم.... به نظر من بی تعارف بگم.... روابط پلانت عالیه فقط اصولشو تو نقشه کشی رعایت کن... یه ورودی مخصوص کارکنان و کارمندان حمل پول و پرسنل هم جدا از لابی بزاری خوبه.... کارتو قوی میکنه.... بعضی از عرصه ها که مرببوط به مراجعه کننده ها نمیشه رو ببر طبقه بالا و اونجوری میتونی ووووییید و پله از لابی بدی که پلانتو قوی میکنه همین خسته نباشی
اي ول طرفدار
با ورودي جدا موافقم ولي به خاطر امنيت نزاشتم
اخه فك كردم بايد شفاف سازي بشه و كسي كه قراره پولاشو بياده همه چيزو جلو چشمش بيارم تا مبادا شك كنه كه تو اين در دوم كه مخصوص كارمنداس چه خبره و چي داره رد و بدل ميشه (شك نكنه،حس خطر نكنه)
یعنی چی نفهمیدی... واضحه که... کلا توضیحاته...

:(

milad-karimi

عضو جدید
هیچی دیگه اگه این خونه خورشید توی اقلیم گرم و خشک باشه باید تمهیداتی برای فرار و سازش از آفتاب انجام بشه و یا از انرژی خورشید به خوبی استفاده بشه.... بدنه ساختمون میتونه کمکمون کنه واسه اجرای سلول خورشیدی....
اخرش خانه خورشید چی میشه؟؟؟؟؟؟موضوع جالبیه...

arefeh

کاربر ممتاز

کمترین کاری ک میشه کرد اینه ک روی شیب سقف راستی دو تا dormer بزاری....البته هیچ وقت نمیان همچین موضوعی بدن و بعد دو تا برش بدن...اگه تازه همچین موضوعی هم بدن ریز فضاهاش بیشتر میشه....میشه نگهبانی تو جنگل...حموم نداشته باشه؟اینقدر پایین نسبت به زمین باشه؟تازه اتاقک هیزم و دودکش و ....هم بماند...میدونی همه اینها و اون غیره ها چقدر رو برش تاثیر میزاره؟؟؟تازه تو اناق خواب رو میتونستی تو ارتفاع دیگه با چند تا پله بگیری....حتی میتونستی انبار حیوانات بزاری برای اینکه با ماشین ک نمیتونه بره ...یه دو تا اسب باشه....کلا این طرح خیلی ناقصه و یکی از راههای سقف و نورگیری از سقف ک شده فکر شما دوست عزیز همون dormere ...برش زیاد ببین...حتی شده یه سری چیزهایی ک می بینی کپی کنی تو کارت این کار رو انجام بده چون کم کم وقتی زیاد بکشی چیزهای جدید تو ذهنت تداعی میشه.
اگه جایی اشتیاه تایپی دارم معذرت keyboardam انگلیسیه و تو سرعت اشتباه میشه و بعدم حوصله پاک کردن و دوباره نوشتن رو ندارم...;)

بچه ها موضوع اسکیس پارسال چی بوده ؟​

عمارت نظر خلیج فارس...اگه اشتباه نکنم...

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من خیلی واس ارشد خوندم
تقریبا 46 تا منبع
خیلی تلاش کردم اما رتبم داغون شد
خواستم به سنجش اعتراض بزنم گفتم بابا بیخیال همینم ازم میگیرن
اسکیس تمرین میکنم اما با دل خون
میگن اسکیس معجزه میکنه
بنظرتون معجزش تاثیرش چقده؟
امید الکی نبندم که باز دلم خون شه؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من خیلی واس ارشد خوندم
تقریبا 46 تا منبع
میگن اسکیس معجزه میکنه

ببین منم رتبم افتضاح شده اما چ دل ببندبک چ دل نبندیم باید یه بارم ک شده جو اسکیس کنکور رو بریم تجربه کنیم چه کاریه الان ک رتبمون بد شده بریم بهتر از خیلیهای دیگه میشه ک رتبه زیر 100 داشته یاشند ولی چون تجربه اون 4 ساعت رو قبلا نداشتند نتونن از پسش بربیان....و اینکه من با بدترین رتبه پارسال صحبت کردم با اسکیس 50% و رتبه 4100 الان داره غیرانتفاعی میخونه....اون به من گفت تو میتونی اگه تلاش کنی...منم به تو میگم ک میتونی به شرطی ک ایمان داشته باشی به خودت و تلاشت و توکل کنی به خدا....از خدات بخواه ک امسال باید قبول شی...اونوقت حتما بهش موفق میشی:)

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین منم رتبم افتضاح شده اما چ دل ببندبک چ دل نبندیم باید یه بارم ک شده جو اسکیس کنکور رو بریم تجربه کنیم چه کاریه الان ک رتبمون بد شده بریم بهتر از خیلیهای دیگه میشه ک رتبه زیر 100 داشته یاشند ولی چون تجربه اون 4 ساعت رو قبلا نداشتند نتونن از پسش بربیان....و اینکه من با بدترین رتبه پارسال صحبت کردم با اسکیس 50% و رتبه 4100 الان داره غیرانتفاعی میخونه....اون به من گفت تو میتونی اگه تلاش کنی...منم به تو میگم ک میتونی به شرطی ک ایمان داشته باشی به خودت و تلاشت و توکل کنی به خدا....از خدات بخواه ک امسال باید قبول شی...اونوقت حتما بهش موفق میشی:)

دستم ضعیف نیس یه امیدایی بهش دارم اما باور نمیکنی که دگ از خودم نا امید شدم
مرسی بابت دلداریت عزیزم

sheelan

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی واس ارشد خوندم
تقریبا 46 تا منبع
میگن اسکیس معجزه میکنه

الهی بمیرم ،منم مثل تو،رتبم 1600 شده اصلا انگیزه ندارم برا کار کردن،

• Like
واکنش ها: imah

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخدا انتخاب رشتم چنگ زدن واسه قبولیهبعد ک دیدم دوستام چقد حق انتخابشون بالاس کلی غصه خوردم واس خودمکاش ی تاپیک واس دل شکسته های ارشد درست کنیمجالبه هاااا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

کمترین کاری ک میشه کرد اینه ک روی شیب سقف راستی دو تا dormer بزاری....البته هیچ وقت نمیان همچین موضوعی بدن و بعد دو تا برش بدن...اگه تازه همچین موضوعی هم بدن ریز فضاهاش بیشتر میشه....میشه نگهبانی تو جنگل...حموم نداشته باشه؟اینقدر پایین نسبت به زمین باشه؟تازه اتاقک هیزم و دودکش و ....هم بماند...میدونی همه اینها و اون غیره ها چقدر رو برش تاثیر میزاره؟؟؟تازه تو اناق خواب رو میتونستی تو ارتفاع دیگه با چند تا پله بگیری....حتی میتونستی انبار حیوانات بزاری برای اینکه با ماشین ک نمیتونه بره ...یه دو تا اسب باشه....کلا این طرح خیلی ناقصه و یکی از راههای سقف و نورگیری از سقف ک شده فکر شما دوست عزیز همون dormere ...برش زیاد ببین...حتی شده یه سری چیزهایی ک می بینی کپی کنی تو کارت این کار رو انجام بده چون کم کم وقتی زیاد بکشی چیزهای جدید تو ذهنت تداعی میشه.
اگه جایی اشتیاه تایپی دارم معذرت keyboardam انگلیسیه و تو سرعت اشتباه میشه و بعدم حوصله پاک کردن و دوباره نوشتن رو ندارم...;)

عمارت نظر خلیج فارس...اگه اشتباه نکنم...

نه ديگه
شماها قاطي كردين
بابا من اين اتودو زدم فقط براي سقفش
سوالم اينه كه اگر طراحي در اقليم شمال بود و 2 تا برش ميخاست ،اون برشي كه از طرف طوليه خوب ميشه اما اون يكي برش چي؟سقف داغون ميشههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اين مشكلمههههههههههههههه نه اينكه شما نقد كردي
من اينو فقط بخاطر سقفش زدم

arefeh

کاربر ممتاز

نه ديگه
شماها قاطي كردين
بابا من اين اتودو زدم فقط براي سقفش
سوالم اينه كه اگر طراحي در اقليم شمال بود و 2 تا برش ميخاست ،اون برشي كه از طرف طوليه خوب ميشه اما اون يكي برش چي؟سقف داغون ميشههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اين مشكلمههههههههههههههه نه اينكه شما نقد كردي
من اينو فقط بخاطر سقفش زدم

خوب منم ک جواب دادم dormer

milad-karimi

عضو جدید
این کارتون درست نیست نا امید نشید منم 1300 هستم ولی دارم کار میکنم.... من پیش خودم میگم که اگه معماری مثل رشته های دیگه بود الان من با 1300 هیج جا قبول نمیشدم ولی الان واسه اسکیس یه فرصت دیگه واسم جور شده... ما رتبه زیادا خدا دوستمون داشته هااااا..... من پیش خودم میگم که چیزی واسه از دست دادن ندارم.... اونجوری که فک میکنم درسته کار میکنم و اسکیس شرکت میکنم اینجوری اگه فک کنید سر جلسه هم استرس نمیگیرید...

arefeh

کاربر ممتاز
IMG_5451.jpgاینم عمارت نظر ...دیدم بچه ها انجام دادن گفتم منم کار رو انجام بدم بزارم.البته نما و پلان همکف رو گذاشتم....;)
اونهای دیگه رو دیگه نمیزارم:cool:

milad-karimi

عضو جدید
یه سوال داشتم خواهشا جواب بدین... اگه کسی خبر داره میشه بگه که معدل موثر رو کی و چه جوری حساب میکنن؟ آخه تاثیرو نوشته 20% یعنی معدل مثل درک و فن ضریب 3 داره اونجوری که من حساب کردم.... اونوقت کل ضریبای کنکور که 11 هستشو + ضریب اسکیس که 5 هستش.... عایا اینا با ضریب معدل جمع بسته شدن یا قراره بسته بشن؟؟.... آخه من اونجوری که کارنامه هارو نگاه میکردم.... فک کنم طبق درصدا رتبه ها اومده چون درصدا به هم نزدیکه.....!!!!! لطفا جواب بدین.....

arefeh

کاربر ممتاز
عالیه بقیه اش رو هم بذار!

عزیزم اینی هم ک میزارم واسه دل خودمه...اما قوربونش برم دوستان سطحی رد میشن...مسلما من اینو واسه دکور ک نمیزارم میزارم ایراداشو بگن ک کارم بهتر بشه هر چی باشه رتبه من خوب نی و کمک دوستان شاید باعث شه یه غیرانتفاعی قبول شم....بغیر آقا میلاد کریمی بقیه نمیدونم برای چی گذری رد میشن....:(:cry::razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.