تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمارباشی

عضو جدید
من درصد هامو با دوستم چک کردم درصد های من واقعا بالاتر بود حتی تو درسای مهمی مثل درک و زبان ... اون فقط تاریخش از من بالاتر بود ... میانگین من 38.8 بود و او فکر کنم 34 یا36! ... ولی رتبه اون حدودا 50 تا از من بهتر بود ... یعنی او 470 و من 520 ... تنها برتریش توی معدل بود !

milad-karimi

عضو جدید
رتبه 439 میانگینش 37.18 شده... یعنی اگه معدل تاثیری نداشت ممکن بود شما 350 هم بشین......!!!! پس تاثیرشو گذاشته.... ممنون
من درصد هامو با دوستم چک کردم درصد های من واقعا بالاتر بود حتی تو درسای مهمی مثل درک و زبان ... اون فقط تاریخش از من بالاتر بود ... میانگین من 38.8 بود و او فکر کنم 34 یا36! ... ولی رتبه اون حدودا 50 تا از من بهتر بود ... یعنی او 470 و من 520 ... تنها برتریش توی معدل بود !

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اخرش خانه خورشید چی میشه؟؟؟؟؟؟موضوع جالبیه...

نه باباااااا چرا آنتی خورشید!!!! خودش میگفت این بنا در واقع کاربری خاصی نداره درواقع مکانی است برای نمایش نور، خوب نوره که سایه ایجاد میکنه دیگه..

milad-karimi

عضو جدید
یه سوال از بچه های باتجربه!!؟؟ آیا اگه مثل این شیت تکست و نوشته رو زیاد کنیمو توضیحاتو اضافه کنیم داورا اشکالی نمیگیرن یا نقط قوت میشه....؟؟؟؟؟
مشاهده پیوست 153961اینم عمارت نظر ...دیدم بچه ها انجام دادن گفتم منم کار رو انجام بدم بزارم.البته نما و پلان همکف رو گذاشتم....;)
اونهای دیگه رو دیگه نمیزارم:cool:

arefeh

کاربر ممتاز
یه سوال از بچه های باتجربه!!؟؟ آیا اگه مثل این شیت تکست و نوشته رو زیاد کنیمو توضیحاتو اضافه کنیم داورا اشکالی نمیگیرن یا نقط قوت میشه....؟؟؟؟؟

من شنیدم 20 خط باید نوشته داشته باشی...البته من جوگیر شدم همه تحلیلام رو تو شیت اول اوردم و شیت دوم و شوم خالی موند و فقط پلانها و مقطع و پرسپکتیو بود...اگه تقسیم میشد اینجوری این پر دیده نمیشد اونهام خالی نمیموندن....متاسفانه از بی تجربگیه اینها

holooooooo

کاربر ممتاز

ما هم این سوالو از استادمون پرسیدیم و من خودم که پارسال اسکیسو 60 زده بود و شاگرد همین استاد بود پرسیدم، اصلا داور وقت نمیکنه درواقع وقت نمیذاره که بخواد اینارو بخونه فقط در مورده ایده و کانسپت نهایتا در حد یکی دو جمله توضیح بدین که البته باید کامل ایده ی اولیه رو با شکل توضیح داد در کنارش یکی دو جمله نوشت

arefeh

کاربر ممتاز
ما هم این سوالو از استادمون پرسیدیم و من خودم که پارسال اسکیسو 60 زده بود و شاگرد همین استاد بود پرسیدم، اصلا داور وقت نمیکنه درواقع وقت نمیذاره که بخواد اینارو بخونه فقط در مورده ایده و کانسپت نهایتا در حد یکی دو جمله توضیح بدین که البته باید کامل ایده ی اولیه رو با شکل توضیح داد در کنارش یکی دو جمله نوشت

شما پارسال اسکیس 20 زده بودین؟

holooooooo

کاربر ممتاز
نه من نبودم، من پارسال شرکت نکرده بودم

mahboooobeh

عضو جدید
عزیزم اینی هم ک میزارم واسه دل خودمه...اما قوربونش برم دوستان سطحی رد میشن...مسلما من اینو واسه دکور ک نمیزارم میزارم ایراداشو بگن ک کارم بهتر بشه هر چی باشه رتبه من خوب نی و کمک دوستان شاید باعث شه یه غیرانتفاعی قبول شم....بغیر آقا میلاد کریمی بقیه نمیدونم برای چی گذری رد میشن....:(:cry::razz:
عزیزم همه چیزش خوبه.(تمام نکات اقلیمی رو رعایت کردی،فقط اینقد نوشته نمیخواد)...حتما خوبه که نظر نمیدن....
مقیاس 1/200امه؟
باتوجه به سایتی که خودش داده؟
چرا اینقد پله داره....شیب 3درصده

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اینی هم ک میزارم واسه دل خودمه...اما قوربونش برم دوستان سطحی رد میشن...مسلما من اینو واسه دکور ک نمیزارم میزارم ایراداشو بگن ک کارم بهتر بشه هر چی باشه رتبه من خوب نی و کمک دوستان شاید باعث شه یه غیرانتفاعی قبول شم....بغیر آقا میلاد کریمی بقیه نمیدونم برای چی گذری رد میشن....:(:cry::razz:

کلیت کار شما خوب بود اما انگار نما کشیدی درحالی که مقطع میخواستند اونم 1.50
در پلانت خوبه که جلوی ورودی به سمت دریا باز باشه یعنی کاربری ای نذاری که فقط شیشه باشه و اون دید اصلی بسته نشه جای اطلاعات هم به در اصلی نزدیکتر باشه بهتره

arefeh

کاربر ممتاز
عزیزم همه چیزش خوبه.(تمام نکات اقلیمی رو رعایت کردی،فقط اینقد نوشته نمیخواد)...حتما خوبه که نظر نمیدن....
مقیاس 1/200امه؟

بله مقیاس 1.200 من ابعاد سایت رو از کار آقا سحراب گرفتم فکر کنم 20 در 70 بود...ولی شیب نداده بود اما من خودم میخواستم بره بالا عمارت نظر دیگه...همینجوری به خاطر اقلبم هر طبقه رو 5.04 در نظر گرفتم با اون شیب دقیقا تا ارتفاع 20 رفت;) ...و کلا میخواستم به دریا هم دید داشته باشد...
آره دیگه فقط شکل میکشم نوشته نمینویسم....:D
هیچ کاری بی عیب نمیشه بالاخره از 10 نفر ک ببینن شاید 11 یه چی بگه ک کارمو درستتر کنه....

milad-karimi

عضو جدید
به نظر منم اینجوریه پلانتون که مشکل خاصی نداره... فقط نکتش اینه که زیاد به نظرم نوشته نزاریدو با تصویر ایده رو نشون بدین.....ایوان وبالکن گذاشتینو خوبه ریز فضا هارو که ظاهرا ترکیب خوبی داره....ولی یک پلانه... کشیدگی هم میتونه خوب باشه .... من قبلا اینو گفتم که اگه من بودم عمودی کار میکردم.... ولی اینم یه شگرده که کشیده کار بشه... خسته نباشید.... از یک رنگ دیگه هم تو پلان استفاده کنید.... مثلا مبلکانو یه رنگ دیگه بدید یا سقفو تو نما.....
مقیاس 1/200امه؟

arefeh

کاربر ممتاز
به نظر منم اینجوریه پلانتون که مشکل خاصی نداره... فقط نکتش اینه که زیاد به نظرم نوشته نزاریدو با تصویر ایده رو نشون بدین.....ایوان وبالکن گذاشتینو خوبه ریز فضا هارو که ظاهرا ترکیب خوبی داره....ولی یک پلانه... کشیدگی هم میتونه خوب باشه .... من قبلا اینو گفتم که اگه من بودم عمودی کار میکردم.... ولی اینم یه شگرده که کشیده کار بشه... خسته نباشید.... از یک رنگ دیگه هم تو پلان استفاده کنید.... مثلا مبلکانو یه رنگ دیگه بدید یا سقفو تو نما.....

آهان حالا شد این خرف شما باعث شد ک پلانهای دیگه هم بزارم....مال من 3 طبقه پلانم....IMG_5455.jpgیعنی هم کشیدگی داره هم ارتفاع...و میترسم رنگ بزارم آخه راندوم خوب نییییی:cry:
چیکار کنم به نظر شما؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
کلیت کار شما خوب بود اما انگار نما کشیدی درحالی که مقطع میخواستند اونم 1.50
در پلانت خوبه که جلوی ورودی به سمت دریا باز باشه یعنی کاربری ای نذاری که فقط شیشه باشه و اون دید اصلی بسته نشه جای اطلاعات هم به در اصلی نزدیکتر باشه بهتره

خوب گذاشتم اون یکی دیگه شیتمو...واسه این از سمت دریا نگرفتم ک از جلوش برای نشستن هم استفاده بشه...الان تو این پلان هم دسترسی اطلاعات به ورودی نردیک 2 متر فاصله هست...و وقتی وارد لابی میشن سمت چپ پنجره داره هم به خاطر اقلیم بزرگ و سرتاسری نگرفتم...مرسی

holooooooo

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 153961اینم عمارت نظر ...دیدم بچه ها انجام دادن گفتم منم کار رو انجام بدم بزارم.البته نما و پلان همکف رو گذاشتم....;)

ببین عزیزم من کارم اونقدراهم خوب نیست اما چون خودت خواستی ایرادایی که به نظرم داریو میگم یموقع ناراحت نشی، تو وقتی داری بناتو از سطح زمین توی این اقلیم میبری بالا دیگه نیازی نیست فلش بزنی بنویسی، انگار مثلا تو اقلیم معتدلو مرطوب فلش بزنی بنویسی این سقف شیبداره، پس چیزای واضح رو ننویس داور یه نگاه به مقطعت بندازه میفهمه نکات اقلیمی رو رعایت کردی، یا نوشتی استفاده از پنجره های بلندو باریک.... خوب خود مصصحح اینو میبینه، فقط در صورتی که یک دیتیل خاصی داری اونو بذار و یه توضیح کوچیک، نوشته هاتم واضح نیست چندتاشو خواستم بخونم نشد. پرسپکتیتم بذاری یکم درکم از کارت بهتر میشه، و یه مساله دیگه اگه اشتباه نکنم شمال پلانت رو به بالاست پس پلانتو شرقی غربی طراحی کردی؟

arcdoc

اخراجی موقت
نما نخواسته بودند.................مقطع و دید ناظر خواسته بودند و سایت پلان..اوانارو هم بزار خوبه...

arefeh

کاربر ممتاز
ببین عزیزم من کارم اونقدراهم خوب نیست اما چون خودت خواستی ایرادایی که به نظرم داریو میگم یموقع ناراحت نشی، تو وقتی داری بناتو از سطح زمین توی این اقلیم میبری بالا دیگه نیازی نیست فلش بزنی بنویسی، انگار مثلا تو اقلیم معتدلو مرطوب فلش بزنی بنویسی این سقف شیبداره، پس چیزای واضح رو ننویس داور یه نگاه به مقطعت بندازه میفهمه نکات اقلیمی رو رعایت کردی، یا نوشتی استفاده از پنجره های بلندو باریک.... خوب خود مصصحح اینو میبینه، فقط در صورتی که یک دیتیل خاصی داری اونو بذار و یه توضیح کوچیک، نوشته هاتم واضح نیست چندتاشو خواستم بخونم نشد. پرسپکتیتم بذاری یکم درکم از کارت بهتر میشه، و یه مساله دیگه اگه اشتباه نکنم شمال پلانت رو به بالاست پس پلانتو شرقی غربی طراحی کردی؟

بله شاید نوشته هامو برا این گذاشتم ک میخواستم کارمو تو تاپیک بزارم ....شرقی غربی نی...uشکل هست...اما تا حدی هم شرقی غربیه اشکالی نداره اینجا...میدونی چرا؟؟؟چون کنار دریا است و میخواد از هم استفاده کنه...یه نکته اینکه هر جا خط دریا تغییر کرد کشیدگی به اون سمت تغییر میکنه....
ممنونم اصلا ناراحت نمیشم چون باید ایرادم رفع شه....

holooooooo

کاربر ممتاز
مقطعت خیلی خوبه ولی وقتی میگه 1/50 یعنی باید جزییاتو نشون بدی توش دیتیل سقفو دیواروو اینااا و معمولا 1/50 رو هم نازک کاری میذاشتیم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب گذاشتم اون یکی دیگه شیتمو...واسه این از سمت دریا نگرفتم ک از جلوش برای نشستن هم استفاده بشه...الان تو این پلان هم دسترسی اطلاعات به ورودی نردیک 2 متر فاصله هست...و وقتی وارد لابی میشن سمت چپ پنجره داره هم به خاطر اقلیم بزرگ و سرتاسری نگرفتم...مرسی

یه نکته تو موضوع پارسال بود که باید ورودی رو در محل تقاطع دو مجور(محور مسیر پیاده ها که از پارکینگ میان و محور سایت ) پس ورودی باید از سمت شمال بنا باشه ومن گفتم اطلاعات باید نزدیک اونجا باشه اما انگار شما ورودی اصلی رو از سمت شرق گرفتی

milad-karimi

عضو جدید
خوبه..... با جوهر رنگی راپیدا.... میشه مبلمانو یه رنگ دیگش کرد... مثلا مبلمانو با رنگ آبی کارکنی یا نارنجی یا قرمز...... همین...
آهان حالا شد این خرف شما باعث شد ک پلانهای دیگه هم بزارم....مال من 3 طبقه پلانم....مشاهده پیوست 154004یعنی هم کشیدگی داره هم ارتفاع...و میترسم رنگ بزارم آخه راندوم خوب نییییی:cry:
چیکار کنم به نظر شما؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
نما نخواسته بودند.................مقطع و دید ناظر خواسته بودند و سایت پلان..اوانارو هم بزار خوبه...

گذاشتم دو نا شیت اما نمیدونستم چیا میخواد همه رو انجام دادم....:d

مشاهده پیوست 154004IMG_5454.jpgIMG_5451.jpg

تو پرسپکتیو گویا بد صعف دارم یعنی تو فضاسازی و....:cry:دوستان اگه راهنمایی کنند تو این رمینه ممنون میشم

mahboooobeh

عضو جدید
آهان حالا شد این خرف شما باعث شد ک پلانهای دیگه هم بزارم....مال من 3 طبقه پلانم....مشاهده پیوست 154004یعنی هم کشیدگی داره هم ارتفاع...و میترسم رنگ بزارم آخه راندوم خوب نییییی:cry:
چیکار کنم به نظر شما؟؟؟
یه چیزی بگم...پس نظزگاهت کو....اینهمه ریزفضا گذاشتی..نظزگاه توش گمه!به جای اینکه تو اخرین طبقت که بهترین دیدو داری بیای نظرگاهو یذاری امفی تئاتر گذاشتی؟
اخه ایدت عالی قاپو بود...هرچی گشتم دنبال این فضای نظرگاهت پیدانکردم

arefeh

کاربر ممتاز
مقطعت خیلی خوبه ولی وقتی میگه 1/50 یعنی باید جزییاتو نشون بدی توش دیتیل سقفو دیواروو اینااا و معمولا 1/50 رو هم نازک کاری میذاشتیم

واقعااااا اینجوری ک دیگه اصلا وفت نمیشههههههههههههههههههههههه....عجب آدمهایی هستنااااااا....:eek:

یه نکته تو موضوع پارسال بود که باید ورودی رو در محل تقاطع دو مجور(محور مسیر پیاده ها که از پارکینگ میان و محور سایت ) پس ورودی باید از سمت شمال بنا باشه ومن گفتم اطلاعات باید نزدیک اونجا باشه اما انگار شما ورودی اصلی رو از سمت شرق گرفتی

عزیز جان متاسفانه من اصلا موضوع رو دقیق نمی دونستم فقط میدونستم عمارت نظر تو جنوب کنار دریا و اینکه تو یه سایت پلانی سحراب طراحی کرده بود منم از هم برداشتم...اما این نکته ها رو نمیدونستم اما جتما در طرح بعد رعایت میکنم;)ممنون

arefeh

کاربر ممتاز
یه چیزی بگم...پس نظزگاهت کو....اینهمه ریزفضا گذاشتی..نظزگاه توش گمه!به جای اینکه تو اخرین طبقت که بهترین دیدو داری بیای نظرگاهو یذاری امفی تئاتر گذاشتی؟

چرا دیگه نوشتم تراس نظر.....بین طبقه 2-3 توی اون بخش u گذاشتم...ک از طبقه دو 10 تا پله میره بالاتر....تو پرسپکتیو مشخصه نیست؟؟؟
کفسازیه هاشور زدم مثلا ک مشخص باشه باید پس بعدا یه جور دیگه نشونش بدم

holooooooo

کاربر ممتاز
آمفی تئاتر تو طبقه آخر! من ریز فضاهارو نخوندم، معمولا آمفی تو طبقه ی اوله چون تو موارد اضطراری راحت بشه جیم فنگ شد، ببین واسه راندو و فضا سازی و اینااا اولا که باید از بززگترین سطحت نورو بتابونی و اون سطح سفید میمونه سطح های مخالفو سایه میزنی و رنگ 19112012006.jpg این کار استادمه

milad-karimi

عضو جدید
به نظرم پرسپکتیو کافیه موفق باشین... خوب کار کردین...
گذاشتم دو نا شیت اما نمیدونستم چیا میخواد همه رو انجام دادم....:d

مشاهده پیوست 154004مشاهده پیوست 154005مشاهده پیوست 154006

تو پرسپکتیو گویا بد صعف دارم یعنی تو فضاسازی و....:cry:دوستان اگه راهنمایی کنند تو این رمینه ممنون میشم

mahboooobeh

عضو جدید
چرا دیگه نوشتم تراس نظر.....بین طبقه 2-3 توی اون بخش u گذاشتم...ک از طبقه دو 10 تا پله میره بالاتر....تو پرسپکتیو مشخصه نیست؟؟؟
نه اصلا معلوم نبود....اخه هم اندازه و هم ارزش با بقیه فضاهاته....یکم خاص ترش کن یا بزرگترش کن...امفی تئاترو بردار(معمولا نظرگاه تو بالاترین طبقه و دنج ترین مکان بناس)

milad-karimi

عضو جدید
اتفاقا دانشگاه آزاد شهرمون آمفی تاترش آخرین طبقه هست واسه سازه سبکو این حرفا.... تا روش دیگه چیزی ساخته نشه و دهنه بدون ستون باشه... اگه همکف بودو روش فضا داشت باید ستونای کتوکلفتی پیدا میکردو وسط ستون نمیخورد
آمفی تئاتر تو طبقه آخر! من ریز فضاهارو نخوندم، معمولا آمفی تو طبقه ی اوله چون تو موارد اضطراری راحت بشه جیم فنگ شد، ببین واسه راندو و فضا سازی و اینااا اولا که باید از بززگترین سطحت نورو بتابونی و اون سطح سفید میمونه سطح های مخالفو سایه میزنی و رنگ مشاهده پیوست 154007 این کار استادمه

holooooooo

کاربر ممتاز
..

..

اتفاقا دانشگاه آزاد شهرمون آمفی تاترش آخرین طبقه هست واسه سازه سبکو این حرفا.... تا روش دیگه چیزی ساخته نشه و دهنه بدون ستون باشه... اگه همکف بودو روش فضا داشت باید ستونای کتوکلفتی پیدا میکردو وسط ستون نمیخورد

هیییییییییییح عجب مهندسایی هستیم ما در این کشور هرکسی یک طور آموزش دیده :D
اینم کار خودمه البته طرحش نه فقط راند و پرسپکتیوش از روی عکس زدم
12052013146.jpg

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
آمفی تئاتر تو طبقه آخر! من ریز فضاهارو نخوندم، معمولا آمفی تو طبقه ی اوله چون تو موارد اضطراری راحت بشه جیم فنگ شد، ببین واسه راندو و فضا سازی و اینااا اولا که باید از بززگترین سطحت نورو بتابونی و اون سطح سفید میمونه سطح های مخالفو سایه میزنی و رنگ مشاهده پیوست 154007 این کار استادمه

برای این رفته بالا به خاطر سیستم سازه ای تا اول طبقه 3 ستون گذاریه اما طیقه 3 به جز دورش ک ستون اومده بالا ردیف وسط برداشته شده ....و این آمفی تئاتر نقش اصلی رو تو این موضوع نداره و جهت ایجاد فضایی برای معرفی و سخنرانی و یا حتی اتباع خارجی ک میان ازش به عنوان گردهمایی استفاده کنند...تو ریز فضاها هم فکر نکنم بوده باشه...من خودم اضافه کردم دیدم نیاز یه فضا جمعیه مسقف ک ویدیو پرژکتورم داشته یاشه داره....ولی حرف شما هم درسته تو موضوعی ک آمفی تئاتر جز ریزفضای اصلی هست باید طیقات پایین تر باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.