تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arch 1 teh

عضو جدید

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام/سوالای اسکیس ازاد سال های پیش میخوام اینجا گذاشتین؟ تو تاپیکه ازاده؟تو تاپیک سال پیشه؟سال های پیشترش؟کجاست؟میشه یکی بذاره

فرق اسکیس ازاد و سراسری تو چیه؟کلا اسکیس ازاد چه نکاتی باید رعایت بشه؟

آخرین ویرایش:

mahboooobeh

عضو جدید
این پلان مدرسه ....http://upload.tehran98.com/viewer.php?file=53x6dlbj6y4uarhbd2bb.jpg
اینم خانه سالمندان....http://upload.tehran98.com/img1/1fpics8t0b1fw4rwhkf1.jpg
من رو پوستی کار میکنم،زیرش کاغذ شطرنجی میذارم!!!نمیدونم کارم درسته یانه؟یا باید کاغذ رو شطرنجی کنم:surprised:تاسرعتم بالا بره!!!!!!!!

ابعاد کلاسارو چند درنظر گرفتین؟؟
احساس میکنم خیلی کوچیکه،نسبت به دری که واسشون گذاشتین!!!!
من دیگه نمیدونم چه فضاهایی کارم لازم داره؟؟؟یا تو همین خونه سالمندان چندتا اتاق میخواد و ....
خونه سالمندان تو یک طبقه خیلی ابعادش بزرگ میشه،1/400ام کشیدم!!!!!!کاغذم a3بود!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سئوال به نطرت جای کتابخانه خوبه اونجا بزاریم پایینش زمین ورزش....:razz:حتی نورگیری هم اونجا گرفتی...تازه پنجره هم جوری گرفتی ک کسی ک توی کتابخانه نشسته قشنگ میره تو باغالیاااا...شاید من اگه اونجا باشم حواسم پرت شه و الان دارم اشتباه میگم...اما دوست دارم اگه اشتباه میگم بهم درستشو بگی....
کتابخانه از شمال بهترین نور رو میگیره چون نور غیر مستقیم نیاز داره و اینکه باید دور از آلودگیه صوتی باشه و ترجیحا طبقه 2 ک شما اینو رعایت کردین...حتی اگه لکه کتابخونه قراره اونجا گذاشته شه برای نورگیر میتونستین از نورگیری سقفی ک اونم جز بهترین نورگیری هاست برای کتابخانه استفاده کنید...یا OKB رو بالا ببرید ک شخصی ک میشینه یا ایستاده هست به پایین دید نداشته باشه...مخصوصا پایین ک زمین فوتباله و اگه مدرسه مدرسه پسرونه باشه دیگه همه میرن کتابخونه....
عذر خواهی هم میکنم بابت لحن طنز آلودم....;)

mahboooobeh

عضو جدید
سلام/سوالای اسکیس ازاد سال های پیش میخوام اینجا گذاشتین؟ تو تاپیکه ازاده؟تو تاپیک سال پیشه؟سال های پیشترش؟کجاست؟میشه یکی بذاره
یه چند سری نمونه سوال اسکیس ازاد به غیر کنکور هم لازم دارم
اینو میخواستی؟

پیوست ها

• Soale skis 901.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینو میخواستی؟
خیلی ممنون دستت درد نکنه
موضوع 90 و 91 آزاد رو هم داری بدی؟؟؟؟

من اسكيساي سال پيش ايوانخانه رو ميخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااام

تیک اف من اینارو دارم پارسال بچه ها گذاشته بودن تو تاپیکا

پیوست ها

• موضوع اسكيس های پیشنهادی برای تمرین کنکور ارشد معمار.rar
    17.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

saeid.archi

عضو جدید
موفق باشی دوست عزیز ، تلاشت بسیار قابله تحسینه

شما اول با مداد کشیدید و بعد روان نویس....یا اینکه یه سره با روان نویس کشیدید؟

دوستان میشه بگید آیا من کاره اشتباهی میکنم که به خودم عادت ندادم که یه سره با روان نویس بکشم؟

با مداد نیاز به پاک کن هم ندارم و خوب خط میکشم ولی با روان نویس ناجور میشه ...روان نویس تو دستم میلغزه و نمیتونم کنترلش کنم....چه کنم!!؟؟

سلام دوست عزیز پلانای این معمارارو داری؟من همه جا گشتم پیدا نکردم

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
arch 1 teh عزیز برای این موضوعات نمونه موردی ایرانی و موفق میتونی معرفی کنی؟(هر کدوم که اطلاع داری و میدونی)

نمایشگاه
نمایشگاه موقت
المان
مهدکودک
مدرسه
کتابخانه
فرهنگسرا
اقامتگاه بین راهی
مهمان سرا
کیوسک اطلاع رسانی/ایستگاه مترو
موزه اب باد شهادت جنگ....
میدان برای محله/میدان عملکردی فرضا تره بار و غیره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خیلی ممنون دستت درد نکنه
موضوع 90 و 91 آزاد رو هم داری بدی؟؟؟؟

تیک اف من اینارو دارم پارسال بچه ها گذاشته بودن تو تاپیکا

سلام دوست عزیز پلانای این معمارارو داری؟من همه جا گشتم پیدا نکردم
ممنون
من موضوعات اسكيساي ايوانخانه رو ميخام
همينايي هم كه دارم و گذاشتم تو تاپيك بعضياش ناخوانا شده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
arch 1 teh عزیز برای این موضوعات نمونه موردی ایرانی و موفق میتونی معرفی کنی؟(هر کدوم که اطلاع داری و میدونی)

با اجازه دوستان من چند مورد كه ميدونم و ارچي ياداوري كردن رو ميگم باقيشباشه با خودشون

نمایشگاه
نمایشگاه موقت
المان
مهدکودک

مدرسه
هنرستان دخترانه پاپلي خلعتبري تهران با طراحي گروه معماري پارت كه رتبه سوم جايزه معماره
مدرسه يزد آندره گدار

کتابخانه
كتابخانه ملي -ميرميران

فرهنگسرا
فرهنگسراي فرشچيان -فرهاد احمدي
فرهنگسراي دزفول - فرهاد احمدي

اقامتگاه بین راهی
مهمان سرا

كيوسك گردشگري شيراز يادم نيست كار كي

موزه آب كار مرحوم ميرميران

بعد اين ليستو ارچي لطف كردن بد نيست عكساشو باريم و پلاناشو كه روكشي كنيم
با اجازه ارچ 1

ورزشگاه رفسنجان میرمیران
فرهنگسرای نیاوران دیبا
موزه معاصر
دفتر معماری دیبا در نیاوران
موزه قرآن بهروز احمدی
تئاتر شهر افخمی
فرهنگسرای دزفول فرهاد احمدی
فرهنگسرای فرشچیان فرهاد احمدی
کتابخانه شیراز میر میران
مدرسه یزد آندره گدار
دانشکده مدیریت دانشگاه تهران امانت
میراث فرهنگی حسین امانت
دانشکده مدیریت امام صادق نادر اردلان
سالن سرپوشیده آزادی فرمان فرمانیان
موزه فرش فرمان فرمانیان

همكاري كنيد ديگه
تو اين تاپيك كه تو امضاي منم هست همكاري كنيد ديگه
e

R00z

عضو جدید
میشه من رو هم اضافه کنید؟ البته من آزاد هم شرکت میکنم...:redface:

kh_memar67

کاربر فعال
سلام دوستیا
باز منمو بندرعباسو بچه های مدرسه ی ابتدایی:D

یه بار دیگه این موضوع کار کردم
باتشکر از دوستانی که قبلا نظر دادن و الانم ممکن نظر بدن;)
پلان طبقه اولم هست که دیگه نذاشتم

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    18.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    20.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با اجازه دوستان من چند مورد كه ميدونم و ارچي ياداوري كردن رو ميگم باقيشباشه با خودشون

ورزشگاه رفسنجان میرمیران
فرهنگسرای نیاوران دیبا

موزه معاصر
موزه قرآن بهروز احمدی
تئاتر شهر افخمی
کتابخانه شیراز میر میران
مدرسه یزد آندره گدار
میراث فرهنگی حسین امانت
موزه فرش فرمان فرمانیان

همكاري كنيد ديگه
تو اين تاپيك كه تو امضاي منم هست همكاري كنيد ديگه
e

اينايي كه قزمز كردم رو عكس و پلاناشو من دارم
تبديلش كردم به پاور پوينت كه همشو يه فايل كنيم بزارم اينجا استفاده كنيم
شما لطف كنيد اگه از اين مواردي كه قرمز نيست عكس و پلان داريد بزاريد كه كارو تكميل كنيم

arch 1 teh

عضو جدید
این پلان مدرسه ....http://upload.tehran98.com/viewer.php?file=53x6dlbj6y4uarhbd2bb.jpg
اینم خانه سالمندان....http://upload.tehran98.com/img1/1fpics8t0b1fw4rwhkf1.jpg
من رو پوستی کار میکنم،زیرش کاغذ شطرنجی میذارم!!!نمیدونم کارم درسته یانه؟یا باید کاغذ رو شطرنجی کنم:surprised:تاسرعتم بالا بره!!!!!!!!

ابعاد کلاسارو چند درنظر گرفتین؟؟
احساس میکنم خیلی کوچیکه،نسبت به دری که واسشون گذاشتین!!!!
من دیگه نمیدونم چه فضاهایی کارم لازم داره؟؟؟یا تو همین خونه سالمندان چندتا اتاق میخواد و ....
خونه سالمندان تو یک طبقه خیلی ابعادش بزرگ میشه،1/400ام کشیدم!!!!!!کاغذم a3بود!
پروسه طراحی رو حتما رعایت کن،دیاگرام،عرصه بندی،ترکیب سطح و بعد پلان
در پلان خانه سالمندان کارت خیلی خطی شده و بیشتر شبیه به اقامتگاه در ساحل خزر شده،قرار شد ترکیب سطح بزنیم و ورودی کامل مشخص باشه،عرصه ها تفکیک بشن،؟؟؟؟
در طراحی این جور کارا که فضاهای یکسان پشت سرهم 3 تا بیشتر نباشه،فضای اقامتی یا در مدرسه کلاس یا در بیمارستان اتاق و.......کارات رو باید از راهرویی بودن و خسته کنندگی بیرون اورد با مفصل یا طراحی خاصی که از روکشی ها یاد گرفتی،یادت باشه وقتی سایت ما در پارک هست باید پلانت رو با پارک طراحی میکردی و اونو میدیدی،
من پلان مدرسه رو نمیتونیم ببینم،شاید بد آپلود شده دوباره بذارش
من اینا رو گذاشتم تا روند طراحی بیاد به دستتون،نحوه رسیدن به پلان و......
http://upload7.ir/images/48618718331263502002.jpg
توی این تصویر ببین،ورودی به مدرسه با توجه به امنیت چه جور تعریف شده،با عقب رفت،گفتیم 3 تا عرصه اصلی داریم1.اداری2.آموزشی3.خدماتی ترکیب این عرصه ها رو ببین،عرصه مدیریت رو جایی قرار دادیم که دید به کلاسها،حیاط و ورودی داشته باشه ودسترسی به اون راحت باشه،کلاس ها بخاطر آلودگی صوتی کجا قرار گرفتن،و حیاط ورزش رو کجا گذاشتیم،در سکشن هم کتابخونه رو بردیم بالا چون در سایتمون پارک بوده دید داشته باشه و ترکیب حجم خوبی داشته باشیم

http://upload7.ir/images/91802002509337763149.jpg
توی این تصویر به راحتی دیاگراما خوانا هستند و سریع میشه از تهویه فهمید که ما این اقلیم رو میشناختیم و در دیاگرامی که با سکشن انجام شده وقتی خط زمین رو بردیم بالا یعنی زیر زمین نکرفتیم و ایوان های عمیق و...و در کل تونستیم اقلیم رو نشون بدیم
http://upload7.ir/images/94047820395597817905.jpg
توی اسن تصویر نشون دادیم در قسمتی از پلان که فضای ارتباطی رو در مفصل ها حل کردیم و فضای بین کلاسها رو برای تهویه و استفاده از نسیم در نظر گرفتیم

arch 1 teh

عضو جدید
سئوال به نطرت جای کتابخانه خوبه اونجا بزاریم پایینش زمین ورزش....:razz:حتی نورگیری هم اونجا گرفتی...تازه پنجره هم جوری گرفتی ک کسی ک توی کتابخانه نشسته قشنگ میره تو باغالیاااا...شاید من اگه اونجا باشم حواسم پرت شه و الان دارم اشتباه میگم...اما دوست دارم اگه اشتباه میگم بهم درستشو بگی....
کتابخانه از شمال بهترین نور رو میگیره چون نور غیر مستقیم نیاز داره و اینکه باید دور از آلودگیه صوتی باشه و ترجیحا طبقه 2 ک شما اینو رعایت کردین...حتی اگه لکه کتابخونه قراره اونجا گذاشته شه برای نورگیر میتونستین از نورگیری سقفی ک اونم جز بهترین نورگیری هاست برای کتابخانه استفاده کنید...یا OKB رو بالا ببرید ک شخصی ک میشینه یا ایستاده هست به پایین دید نداشته باشه...مخصوصا پایین ک زمین فوتباله و اگه مدرسه مدرسه پسرونه باشه دیگه همه میرن کتابخونه....
عذر خواهی هم میکنم بابت لحن طنز آلودم....;)
قرار شد اولین کار به موضوع سوال پاسخ بدیم،طراحی مدرسه ابتدایی در بندر عباس
کتابخونه مدرسه ابتدایی بوده نه یه دانشکده ادبیات،پس یک فضای خیلی نقلی لازم داریم و چون در کنار سایت پروژه پارک بوده باید نشون میدادیم که ما پارک رو دیدیم،پس چه وقتی بچه ها میان برای کتب گرفتن؟زنگهای تفریح و استراحت که کسی ورزشم نداره،در ضمن اگرم سوال اسکیس این باشه شما هم نباید این کار رو بکشید،ممکنه تحلیل های شما با من فرق کنه و نحوه رسیدن به پلان و ایده طراحیتون ولی نباید اینو یادت بره که داورا بیشتر از 30 ثانیه به هر کاری نگاه نمیکنن،پس باید پلان خوانا باشه و سریع به اونا نشون داد که ما اقلیم وسایت رو فهمیدیم و...... این نحوه نورگیری هم واسه طراحی خود کتابخونه یا یک موضوع که در اون کتابخونه از فضاهای اصلی و مهم باشه،اتفاقا سوال خوبی بود

arch 1 teh

عضو جدید

نمایشگاه
نمایشگاه موقت
المان
مهدکودک
مدرسه
کتابخانه
فرهنگسرا
اقامتگاه بین راهی
مهمان سرا
این پلانهایی رو که به take of گفتم خیلی عالین

دوستانی که میخان کار کنن این آخرین مهلت و شانس برای رسیدن به اسکیس هست که این پلان های نام برده رو هر چه سریع تر روکشی و تحلیل کنید ودر ضمن زیر هر پلان بنویسید که به چه موضوع هایی میخوره مثلا پلان فرهنگسرای نیاوران رو میشه به 10 تا 15 تا موضوع اسکیس خوروند

در ضمن پلانها در این کتابها پیدا میشن(به ترتیب اولویت)
1.نقد آثار معماری معاصر ایران(انتشارات مسکن وشهرسازی)
2. پنجاه سال معماری ایران(مسکن وشهرسازی)
3.ایده و خلاقیت در معماری ایرانی(علم معمار_احسان طایفه)
4.معماری معاصر ایران(امیر بانی مسعود)

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اينايي كه قزمز كردم رو عكس و پلاناشو من دارم
تبديلش كردم به پاور پوينت كه همشو يه فايل كنيم بزارم اينجا استفاده كنيم
شما لطف كنيد اگه از اين مواردي كه قرمز نيست عكس و پلان داريد بزاريد كه كارو تكميل كنيم

ورزشگاه رفسنجان میرمیران
فرهنگسرای نیاوران دیبا

موزه معاصر
موزه قرآن بهروز احمدی
تئاتر شهر افخمی
کتابخانه شیراز میر میران
مدرسه یزد آندره گدار
میراث فرهنگی حسین امانت
موزه فرش فرمان فرمانیان

IMG_1230.jpgIMG_1229.jpg

دانشکده مدیریت

تئاتر شهر 1 - 2
میراث

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ورزشگاه رفسنجان میرمیران
فرهنگسرای نیاوران دیبا

موزه معاصر
موزه قرآن بهروز احمدی
تئاتر شهر افخمی
کتابخانه شیراز میر میران
مدرسه یزد آندره گدار
میراث فرهنگی حسین امانت
موزه فرش فرمان فرمانیان

مشاهده پیوست 151804مشاهده پیوست 151805

دانشکده مدیریت

تئاتر شهر 1 - 2
میراث

کتابخانه شیراز میر میران
مدرسه یزد آندره گدار

موزه فرش فرمان فرمانیان

اينا مونده
كشي ميتونه بزاره ديگه
راستي ارچي اين كه ميشه اين پلانا رو به موضوعاتي خوروند به نظر من اشتباهه
بارها و بارها تو همين باشگاه سر حفظ موضوعات از قبل و خوراندن اين به آن بحث شده و در نهايت نتيجه اين شده كه كسي از طراحي بهترين نمره رو ميگيره كه مون موقع طراحي كنه
داور كه بچه نيس
با يه نگاه ميفهمه چيكار كرديم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه سوال مهم
اگه يه زمين 18 * 43 داشته باشيم و بگن با تراكم 105 درصد و سطح اشغال 35 درصد طراحي كن ميشه يكي توضيح بده؟؟

alice

عضو جدید
سلام این پست ، پست خوبی شده من همیشه سرمی زنم ، امیدوارم سال بعدهم بچه ها همچین پستی رو بزارن

منم این عکسا رو پیدا کردم امیدوارم بدردبخوره
][.jpg
:gol:

پیوست ها

• daneshkade modiriat.zip
    776 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahboooobeh

عضو جدید
در پلان خانه سالمندان کارت خیلی خطی شده و بیشتر شبیه به اقامتگاه در ساحل خزر شده،قرار شد ترکیب سطح بزنیم و ورودی کامل مشخص باشه،عرصه ها تفکیک بشن،؟؟؟؟
در طراحی این جور کارا که فضاهای یکسان پشت سرهم 3 تا بیشتر نباشه،فضای اقامتی یا در مدرسه کلاس یا در بیمارستان اتاق و.......کارات رو باید از راهرویی بودن و خسته کنندگی بیرون اورد با مفصل یا طراحی خاصی که از روکشی ها یاد گرفتی،یادت باشه وقتی سایت ما در پارک هست باید پلانت رو با پارک طراحی میکردی و اونو میدیدی،
توی این تصویر ببین،ورودی به مدرسه با توجه به امنیت چه جور تعریف شده،با عقب رفت،گفتیم 3 تا عرصه اصلی داریم1.اداری2.آموزشی3.خدماتی ترکیب این عرصه ها رو ببین،عرصه مدیریت رو جایی قرار دادیم که دید به کلاسها،حیاط و ورودی داشته باشه ودسترسی به اون راحت باشه،کلاس ها بخاطر آلودگی صوتی کجا قرار گرفتن،و حیاط ورزش رو کجا گذاشتیم،در سکشن هم کتابخونه رو بردیم بالا چون در سایتمون پارک بوده دید داشته باشه و ترکیب حجم خوبی داشته باشیم

توی این تصویر به راحتی دیاگراما خوانا هستند و سریع میشه از تهویه فهمید که ما این اقلیم رو میشناختیم و در دیاگرامی که با سکشن انجام شده وقتی خط زمین رو بردیم بالا یعنی زیر زمین نکرفتیم و ایوان های عمیق و...و در کل تونستیم اقلیم رو نشون بدیم
توی اسن تصویر نشون دادیم در قسمتی از پلان که فضای ارتباطی رو در مفصل ها حل کردیم و فضای بین کلاسها رو برای تهویه و استفاده از نسیم در نظر گرفتیم
خوب منم تو پلان مدرسه همین کارو کردم....بین کلاس ها،پیش فضاگذاشتم برای تهویه و کوران...Photo022.jpgPhoto028.jpgسعی کردم توش همه نکاتو رعایت کنم!
حالا باتوجه به این سایتی که دادین(یه پارک هم بغلش!!!!) 2باره تغییرش میدم;)

soh-rab

عضو جدید

من این کار شما رو چیزی نزدیک یک ساعت بررسی کردم
به نظر من در این کار شما بهتره
که زمین ورزش به سمت چپ پلان منتقل بشه تا مدیریت روی اون و همه جای مدرسه کنترل داشته باشه چون الان مدیریت در کار شما زمین ورزش رو نمی بینه در ضمن مدرسه می تونه در ساعت های تعطیل زمین ورزش رو بدون تداخل با مدرسه در اختیار بچه های محل قرار بده
که با این کار(جابجا کردن محوطه ورزش) ما کتابخونه رو به لبه پارک نزدیک تر می کنیم و حیاط مدرسه رو بزرگتر چیزی که اهمیتش کم شده فضای حیاط هست که خوانا نیست
و همچنین می تونیم حوزه کلاس هار و کشیده تر کنیم که این یکی از ویژگی های این اقلیم هست
در ضمن به نظرم من بهتره ورودی در نبش قرار بگیره تا از ایجاد ترافیک در یک خیابان جلوگیری کنه چون زمانی که ورودی در نبش باشه والدین در هر خیابانی که باشند می توانند درب رو ببیند و منتظر فرزندشون باشند
برای فیلتر کردن محیط از سرو صدا بیرون هم محوطه درخت کاری نیاز داره که به تلطیف شدن فضا کمک می کنه
این نظر من بود نظرات دیگران می تونه کاملا متفاوت باشه

mahboooobeh

عضو جدید
من این کار شما رو چیزی نزدیک یک ساعت بررسی کردم
به نظر من در این کار شما بهتره
که زمین ورزش به سمت چپ پلان منتقل بشه تا مدیریت روی اون و همه جای مدرسه کنترل داشته باشه چون الان مدیریت در کار شما زمین ورزش رو نمی بینه در ضمن مدرسه می تونه در ساعت های تعطیل زمین ورزش رو بدون تداخل با مدرسه در اختیار بچه های محل قرار بده
که با این کار(جابجا کردن محوطه ورزش) ما کتابخونه رو به لبه پارک نزدیک تر می کنیم و حیاط مدرسه رو بزرگتر چیزی که اهمیتش کم شده فضای حیاط هست که خوانا نیست
و همچنین می تونیم حوزه کلاس هار و کشیده تر کنیم که این یکی از ویژگی های این اقلیم هست
در ضمن به نظرم من بهتره ورودی در نبش قرار بگیره تا از ایجاد ترافیک در یک خیابان جلوگیری کنه چون زمانی که ورودی در نبش باشه والدین در هر خیابانی که باشند می توانند درب رو ببیند و منتظر فرزندشون باشند
برای فیلتر کردن محیط از سرو صدا بیرون هم محوطه درخت کاری نیاز داره که به تلطیف شدن فضا کمک می کنه
این نظر من بود نظرات دیگران می تونه کاملا متفاوت باشه

اقا...اتود کن کارتو ببینیم!!!!!من که نفهمیدم چی شد:confused:

وضعیت
موضوع بسته شده است.