تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

r.a.m.in

عضو جدید
آزاده جان اگه بتونی ازاین به بعد به کارامون نمره بدی خیلی عالی میشه.یعنی درصد بندی کنی و بهمون درصد بدی.تداعی باشه از ازمون برامون

razi azad

عضو جدید
مشاهده پیوست 210210
سلام.
البته ایراد زیاد داره.مثلا اینکه یادم رفت بنویسم که بدنه ی ساختمانا از معماریه اطراف میدان ایده گرفته برای خوانایی فضا.یا درباره ی المان یا درباره ی نورپردازیش
آزاده جان میشه تمرین بعدیرو واسم بفرستی؟ممنونت میشم
رامین جان نه خسته...به نظر من تنها ایرادی که به چشم میزنه اینه که برشت مشخص نیست از کجاس و توضیح نداره.پلانتم توضیحات نداره ولی در کل شیت بندیت منظمه..کاراتو دوس دارم.خوب میکشی

r.a.m.in

عضو جدید
طراحی بانک(روستای ابیانه)

طراحی بانک(روستای ابیانه)

DSC_0043.jpgالبته شیتم معماریه.بعد سوتی که توکار هس اینه که سایتشو اشتبا زدم:redface:

urbanism.z

عضو جدید
دوستان ازاده جون برای شما تمرینارو فرستاده؟؟
برا منکه نه!!!!:surprised:

آزاده جون یه فایلی برام فرستادن که در مورد اقلیم و کاربری و... یه توضیحاتی داره و یه تمرین برای پرسپکتیو...
من خودم کنار این تمرینا دارم شیتای هدف وآلترناتیو و می کشم...

razi azad

عضو جدید
اخه من ی مدیلیم تا مجبورم نکنن تمرین نمیکنم!:whistle:!!!!!!!!!!الانم منتظر تمرینای بعدیم!!ازاده جون عزیزم تمرین نمیدی؟:redface:

far.t

عضو جدید
صوفیا جون این نمونه سوالایی ک گفتی واسمون گذاشتی کجاست؟نفمیدم من ندیدم

draz

عضو جدید

بچه ها اینم شیتی که دقایقی پیش تموم شد
یک و نیم ساعت
سؤالشم هست تو نمونه ها

سلام مهندس من قصد تخریب روحیه هیچ کسی رو ندارم بلکه قصد دارم که بیشتر بجنبید وکمتر به اشتباه بیفتید این کاری که انجام دادید خوبه اما کافی نیست برای ینکه نمیدونید از کجا شروع کنید وبه کجا برسید فکر میکنم سوالو خوب متوجه نمی شید که جواب بدید هیچ کس عقب نیست بلکه باید فکر کند وخلاقیت داشته باشدشما اول باید سوالو تحلیل کنید بعد آلترناتیو بزنید سپس باید قوت وضعف وفرصت وتهیدات را بگید حالا بیایید سیاستهاتونو برا طرح جدید بگید بعد حالا پلان وپرسپکتیوهای ناظر یا هوایی میزنید کروکی هایی که ایده هاتون توش هست را براش میزند

draz

عضو جدید
سلام به همه دوستان
همان طور که قبلا هم گفتم من سربازم ودیر به سایت سر میزنم اما خواهشا" کار کنید وبحثای حاشیه ای نکنید نحوه سوالای که من اطلاع پیدا کردم از سالهای گذشته به این نحو بود که از سالهای 86تا 89 یه موضوع بزرگ مثل طراحی میدانتجریش ویا طراحی یه بافت قدیمی یا با یه مربع مستطیلی یه فضای شهری بسازیم بعد کمک در سالهای بعد 4تا سوال دادن گفتن که برای هرکدام جواب بدین ینی به نحوی سوالارو خرد کردن پارسال هم یه سوال دادن وجوابو در سه شیت خواست اگر بخویم نتیجه بگیرم نحوه سوالا یه جوره ینی شما باید(چیزی که من جمع بندی کردم)از 7مرحله بگذریدورودی (ورودی شهری ،کوچه ومحله]یه بازار و...)2-مسیر (مثل کوچه وخیابان و...)3-بافت4-محله5-گره6-میان افزار7-چرسپکتیو ازاین موضوع بیشتر نمیاد پس کاراتونو هدفمند کنید بعد حرکت کنید
باز برای همه آرزوی موفقیت میکنم
خواهشا"قصد تخریب یا توهین به کسی رو ندارم فقط میخوام بچه ها جواب خوبی از کنکورشون بگیرن پس حرفای منو به باب یه دوست بدونید نه دشمن

urbanism.z

عضو جدید
صوفیا جون این نمونه سوالایی ک گفتی واسمون گذاشتی کجاست؟نفمیدم من ندیدم

تالار تحصیلات تکمیلی و تاپیک نمونه سوالات اسکیس طراحی شهری.
اگه تو قسمت جستجوی تاپیک، بالای همین صفحه "نمونه سوالات اسکیس طراحی شهری" رو بنویسید تاپیک و میاره

far.t

عضو جدید

far.t

عضو جدید
سلام
بچه هااااا این کار من خیلی اوضاعش خرابه دیگه ب بزرگی و استادی خودتون ببخشید. مشاهده پیوست 210780

ی کم از روی بی حوصلگی انجام شده... شلخته س...:redface:

دلم میخواست نظرتونو بدونم:question:
سلام خوب شده خسته نباشی اما بنظرم اون نقشه توده فضایی ک گذاشتی بیهودس و بجاش میتونستی کروکی های کوچیکه شناخت و تحلیل کار کنی

r.a.m.in

عضو جدید
موافقم.من الان بو این موندم که اختیارات ما به عنوان طراح در چه سطحه.مثلا برا این کار باید فقط تو بدنه تغییرات بدم یا میتونیم از طبقات کم کنیم.
تو طرح دومم تو کتاب فک کنم دید معماری تو کشورای اروپایی برا مشخص کردن مقیاس ساختمانا و یا کمتر نشون دادن ارتفاع ساختمونا با کمترین هزینه میان و خطوط افقی رو بدنه ی ساختمونا میکشن منم خاستم همین کارو کرده باشم.ممنون

urbanism.z

عضو جدید
arceng عزیز، نقشه ها خیلی بزرگن و تو کارت جا داشت که نقشه هاتو کوچیک کنی و کروکی و نوشته هارو بیشتر کنی... موفق باشی

far.t

عضو جدید
موافقم.من الان بو این موندم که اختیارات ما به عنوان طراح در چه سطحه.مثلا برا این کار باید فقط تو بدنه تغییرات بدم یا میتونیم از طبقات کم کنیم.
تو طرح دومم تو کتاب فک کنم دید معماری تو کشورای اروپایی برا مشخص کردن مقیاس ساختمانا و یا کمتر نشون دادن ارتفاع ساختمونا با کمترین هزینه میان و خطوط افقی رو بدنه ی ساختمونا میکشن منم خاستم همین کارو کرده باشم.ممنون
اگر تو سوال اجازه تخریب بدن که بگن تخریبیو فرسودس میشه کم کرد از طبقات.اما وقتی چیزی نگن فکنم باید تو نما دست ببریم فقط.وقتی طبقات بالارو حالت پلکانی کردی،طبقات حذف نشده و شکلش هم خوشل شده دیگه خوبه همین.اره خطوط افقی ام خوب گفتی و البته باید حواسمون باشه ک تعادل از بین نره

draz

عضو جدید
سلام مهندس
قبلا هم گفتم معماری طراحی نکنید بلکه طراحی شهری فکر کنید
سوال ازشما می خواد باتوجه به دو بلوک بزرگ مسجد محروم مانده شما می توانید با تاکید ببر مسجد قرار دادن درختان وفضاهای سبز به همراه مبلمان شهری وشکست پله پله ای بلوکها با یک شیت بندی مناسب وخوانا که اطلاعاتو به طرز شایسته به مخاطب بده ارائه کنید این یادتو ن باشه مصحه با نگاه اول باید مجذوب کارتون بشه در غیر اینصورت او وقت نداره بر کارها زمان بزاره پس بیشتر دقت کنید

draz

عضو جدید
اگر تو سوال اجازه تخریب بدن که بگن تخریبیو فرسودس میشه کم کرد از طبقات.اما وقتی چیزی نگن فکنم باید تو نما دست ببریم فقط.وقتی طبقات بالارو حالت پلکانی کردی،طبقات حذف نشده و شکلش هم خوشل شده دیگه خوبه همین.اره خطوط افقی ام خوب گفتی و البته باید حواسمون باشه ک تعادل از بین نره

سلام
ممنون بابت همکاری تون خواهشا"از کلمات خوشگل بشه به نظرم امد که قشنگتر میشد و... استفاده نکنید مهم اینه که شما چه دیدی به موضوع دارید وچه پاسخ وایده ای در طرح بکار می برید

draz

عضو جدید
سلام
بچه هااااا این کار من خیلی اوضاعش خرابه دیگه ب بزرگی و استادی خودتون ببخشید. مشاهده پیوست 210780

ی کم از روی بی حوصلگی انجام شده... شلخته س...:redface:

دلم میخواست نظرتونو بدونم:question:
سلام وخسته نباشید
کار تحلیلتونو خوبه اما باز جای کار داره اما دوست من چه ایده ای داشتی این مهمه که نمره میاره یه نکته مهم که در تحلیلت دیدم این بود که ساماندهی داشتی اما گفتم یکم ضعیفه وجای کار داره

r.a.m.in

عضو جدید
ممنون مهندس بابت راهنماییتون.والا بعضی وقتا سوال گنگ و حیطه ی اختیارات مبهم.نمیدونم که آیا اضافه کاری امتیاز داره یا نه.مثلا من الان کار تیکه ی میر چقماق یزد میزارم همراه با توضیحاتش.که گفته یک عنصر نمادین اما من چند مفهومی کار کردم.

• Like
واکنش ها: draz
بالا