تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.مگه مطمینید که امسال بهمن ازمون برگزار میشه؟

fسلام بهمن جز احتمال بیشتر هست...اما تا آخر سال قطعا یک دوره دگ آزمون رو داریم...
اما من هم دوره مجازی ام از هفته آینده شروع میشه. خیلی با آسودگی و آرامش با دوستان پیش بریم...هدف من از این دوره شناخت بیشتر و بالا بردن رزومه ام در کل کشور هست...به همین حین همچین دوره ای برگزار گردم

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان یک سوال

با مدرک طراحی معمای پایه 3 تو تهران کار ارائه میشه؟؟؟؟

مبینا.

عضو جدید
سلام به معماران محترم. من این بار دوم بود امتحان دادم و فکرمیکیردم انشاالله حتما قبول میشم چون تقریبا کامل انجام داده بودم.بنظر خودم ایرادام این بود که رمپ 3.5 گرفتم.ومتراژهای طراحیم از اون چیزیکه خواسته بودن کمی کم و زیاد شده بود.وگرنه طراحیم خوب بود وکلا راضی بودم ..... بحرحال من هم در این تمرینات انشا.. شرکت میکنم و بتونیم به هم کمک کنیم ....

mane1

عضو جدید
سلام دوستان
من قبولی ازمون این دوره طراحی هستم سه شیت شابلون تمیز و کامل با رعایت آخرین ورژن قوانین مقررات ملی و برش عالی و نوشته های کلیداژه های راهنما و ضروری روی شابلون با قیمت مناسب برای فروش قرار میدهم
لطفا برای اطلاعات بیشتر پیام خصوصی بفرستید. سپاس

nedata

عضو جدید
سلام دوستان
من هم امسال قصددارم برای طراحی شرکت کنم اگر یکی بگه از کجاباید شروع کنیم ممنون میشم.جز اینکه ازمونای سال های قبلو یخونیم .واون منابعوببینیم

AZADEH255

عضو جدید
سلام. دوستاي خوبم..كسي استاد خوب سراغ داره براي طراحي معماري هم تضميني باشه هم قيمتش مناسب باشه؟قزوين يا تهران:confused:

kmaleki

عضو جدید
سلام،این دوروز آینده اگه خبری از ثبت نام نوبت دوم نشه،یعنی دیگه آزمونی در کار نیست

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
در مورد آسانسور سوالاتی دارم. دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید من رو

صفحه 66 از مبحث 15 آسانسور ساختمان های مسکونی رو گذاشته. تقسیمشون کرده به دو سری الف و ب
و گفته که اینا سرعتشون تا 2.5 متر بر ثانیه هست
630 و 1000 کیلویی رد سری الف
450 و 630 و 1000 کیلویی در سری ب

اینا فرقشون چیه؟گفته که انتخابِ سری به نوع طراحی بستگی داره، اصلا فرقشون چیه؟

بعدش گفته عرض بازشو 90سانت
ارتفاع کابین 220 سانت
ارتفاع بازشو210 سانت
ارتفاع بازشو چیه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تو همین مبحث 15
جدول 1 صفحه 59 اصلا وضوح نداره
ینی چی؟ من اصلا متوجه نیمشم
میشه راهنمایی کنید؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام. دوستاي خوبم..كسي استاد خوب سراغ داره براي طراحي معماري هم تضميني باشه هم قيمتش مناسب باشه؟قزوين يا تهران:confused:

سلام از من به شما نصیحت هر کسی گفت کار من تضمینی...موسسه ما تضمینی است هیچ وقت ثبت نام نکنید.
قبولی در این آزمون و آزمون های دیگر هیچ تضمینی نداره
خدا میگه از شما حرکت از من برکت
اون حرکت مجموع تلاش شما و زحمت اون شخص است.
بنده در تهران مدرس هستم اما به هیچ کسی تضمینی نمیدم.
اما قطعا میتونم تضمین 100% کنم که همه مطالب رو حتی فراتر از اون چیزی که خودم در آزمون خودم انجام داده بودم رو بگم،ما بقیش به همت اون عزیزان بر میگرده

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در مورد آسانسور سوالاتی دارم. دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید من رو

صفحه 66 از مبحث 15 آسانسور ساختمان های مسکونی رو گذاشته. تقسیمشون کرده به دو سری الف و ب
و گفته که اینا سرعتشون تا 2.5 متر بر ثانیه هست
630 و 1000 کیلویی رد سری الف
450 و 630 و 1000 کیلویی در سری ب

اینا فرقشون چیه؟گفته که انتخابِ سری به نوع طراحی بستگی داره، اصلا فرقشون چیه؟

بعدش گفته عرض بازشو 90سانت
ارتفاع کابین 220 سانت
ارتفاع بازشو210 سانت
ارتفاع بازشو چیه؟

فرق اینها در ابعاد کابین و بازشو اون داره که بسته به اینکه برای چه ساختمانهایی و باچه سرعتی هستش انتخاب میشه. ارتفاع بازشو هم همون ارتفاع در اسانسو است.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو همین مبحث 15
جدول 1 صفحه 59 اصلا وضوح نداره
ینی چی؟ من اصلا متوجه نیمشم
میشه راهنمایی کنید؟

تو این جدول سه پارامتر اسانسور رو میشه بدست اورد ارتفاع کابین ارتفاع درب کابین و ارتفاع چاهک.
که با استفاده از نوع ساختمانها ک ه در صفخه7در مورد اونها توضیح داده شده و سرعت اسانسور که در همین صفخه 59 وجود داره.
مثلا اگر ظرفیت کابین 630 کیلوگرم باشه و از نوع ساختمانهای دسته دوم باشه ارتفاع کابین 220 سانتیمتر باید در نظر گرفته بشه. و اگر سرعت اسانسور یک متر بر ثانیه باشه واز نوع ساختمانهای دسته اول دوم و چهارم باشه چاهک اسانسو رو باید 1.4 در نظر بگیریم

alizare49

عضو جدید
سلام از کجا بفهمیم جواب اعتراضا کی میاد؟
کار نامه جدید اعلام میکنن؟؟

lansamwell

عضو جدید
با سلام
سر آزمون طراحی این دوره که شرکت کرده بودم یکی بغل دست من بود کتابی همراهش آورده بود و بر اساس موقعیت و نوع قطعه پلان از کتاب نمونه اش رو کشید نمیدونم قبول شده یا نه
در این مورد کتابی هست که نمونه پلان و غیره کامل و بر اساس مباحث و مقررات ملی باشه دوستان معرفی کنند.
با تشکر

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام
سر آزمون طراحی این دوره که شرکت کرده بودم یکی بغل دست من بود کتابی همراهش آورده بود و بر اساس موقعیت و نوع قطعه پلان از کتاب نمونه اش رو کشید نمیدونم قبول شده یا نه
در این مورد کتابی هست که نمونه پلان و غیره کامل و بر اساس مباحث و مقررات ملی باشه دوستان معرفی کنند.
با تشکر
سلام کار کامل و بی ابراد بعید میدونم نمونه اش کتاب دکتر صدیق یا مهندس دریانی رو ببینید متوجه میشید
اما خودم به مرور زمان قصد دارم کارهای خودم و شاگردانم رو با گرافیک که تا 90% بدون ایراد هست رو جمع آوری کنم البته کی و چه زمانی خدا یاری میکنه و تایم آزاد پیدا میکنم معلوم نیست

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر
کسانی که پنج و شش بار رد میشوند از هین کارها میکنند دوست خوب
کار خیلی اشتباهی است چون شرایط هر ازمون با ازمون ديگه حتی با یه کد تغییر میکنه و درست نیست از روش کار کنی
فقط در شرایطی خوبه که یه نمونه کامل جلو دست داشته باشی تا که چک لیست کارت بشه و اکه چيزی از قلم افتاده یادت بیفته مثلا
اندازه گذاری
کد پاگردها و ....
موفق باشی رفیق

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر

کسانی که پنج و شش بار رد میشوند از هین کارها میکنند دوست خوب
کار خیلی اشتباهی است چون شرایط هر ازمون با ازمون ديگه حتی با یه کد تغییر میکنه و درست نیست از روش کار کنی
فقط در شرایطی خوبه که یه نمونه کامل جلو دست داشته باشی تا که چک لیست کارت بشه و اکه چيزی از قلم افتاده یادت بیفته مثلا
اندازه گذاری
کد پاگردها و ....
موفق باشی رفیق

دو دوستِ عزیز
نظر هر دو شما مورد توجه هست
ولی استثنایات رو فراموش نکنید
اگر من مطمئن باشم اون روشی که برای 99 درصد مردم جواب میده، برای من جواب نمیده، من از روش خودم برم بهتر هست.
بر اساس روش خودتون و با توجه به روش صحیح پیش برید
از شرایط اکاه باشید، طوری نه که نه شما بقیه رو تحت الشعاع قرار بدید و نه بقیه شما رو.
به خودتون اعتماد کنید.

arch_boy

عضو جدید
سلام دوستان...
طبق روال سالهای پیش حدود تاریخ ثبت نام مرحله دوم ( در صورت برگزاری ) کی بوده ؟؟
سابقه داشته آذر ماه ثبت نام کنن یا همیشه آبان ماه بوده ؟؟؟
ممنون میشم کسی اگه اطلاع داره بگه..

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
اطلاعیه - برخورد با تخلفات انضباطی در تالار نظام مهندسی

اطلاعیه - برخورد با تخلفات انضباطی در تالار نظام مهندسی

سلام به مهندسین گرامی.....

لطفا از تبلیغ و ارسال پست های حاشیه ای و خارج از محتوای عنوان تاپیک جدا خودداری فرمائید. در صورت تشخیص تخلف، از تذکر مستقیم خودداری نموده و از گزینه گزارش پست استفاده کنید. بنده و سایر همکاران کادر مدیریت حتما بررسی خواهیم کرد.

از همکاری شما سپاسگزارم.:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فرق اینها در ابعاد کابین و بازشو اون داره که بسته به اینکه برای چه ساختمانهایی و باچه سرعتی هستش انتخاب میشه. ارتفاع بازشو هم همون ارتفاع در اسانسو است.

سری الف و ب در دو مورد 630 و 1000 کیلویی یکی هستن که. منظورم اینه که سری الف و ب در این دو مورد فرقشون چیه؟غیر از درب کابین که 80 یا 90 میگیریم؟
ممنونم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تو این جدول سه پارامتر اسانسور رو میشه بدست اورد ارتفاع کابین ارتفاع درب کابین و ارتفاع چاهک.
که با استفاده از نوع ساختمانها ک ه در صفخه7در مورد اونها توضیح داده شده و سرعت اسانسور که در همین صفخه 59 وجود داره.
مثلا اگر ظرفیت کابین 630 کیلوگرم باشه و از نوع ساختمانهای دسته دوم باشه ارتفاع کابین 220 سانتیمتر باید در نظر گرفته بشه. و اگر سرعت اسانسور یک متر بر ثانیه باشه واز نوع ساختمانهای دسته اول دوم و چهارم باشه چاهک اسانسو رو باید 1.4 در نظر بگیریم
معمولا همون 630 کیلویی رو استفاده میکنیم؟ با چه سرعتی؟1 یا 1.5 یا 2.5 متر بر ثانیه مهندس؟

arefeh

کاربر ممتاز
معمولا همون 630 کیلویی رو استفاده میکنیم؟ با چه سرعتی؟1 یا 1.5 یا 2.5 متر بر ثانیه مهندس؟

استدلال خودم این بود که چون ویزه معلولین باید باشه سرعت 1 متر بر ثانیه رو انتخاب کردم
ببین خلاصه شده این بخش آسانسور این میشه :
آسانسور 630 کیلوگرم ویژه معلول با سرعت 1 متر بر ثانیه با ابعاد کابین 1.10 در 1.40 و ابعاد چاه 1.7 در 1.90 و عرض درب 90 سانتیمتر و چاله آسانسور به ارتفاع 1.40 و با ابعاد موتورخانه 2.5 در 3.7
ارتفاع موتورخانه از کف سکو تا زیر سقف حداقل 1.80 ارتفاع بلندترین دستگاه آسانسور تا سقف باید 30 سانت جهت جابه جایی فضای آزاد داشته باشه.
ارتفاع کف بام تا کف سکو آسانسور بین 70 تا 1 متر متغیر است
ضخامت سکوی آسانسور 20 سانت است
ارتفاع کف آخرین طبقه گه استپ میکنه تا کف سکو براساس مشخصات آسانسور 4 متر است
این کل مبحث 15 که ابعاد مفید و قابل استفاده در طراحی رو لازم است بدونیم (شاید چیزی از قلم انداخته باشم یادم اومد اضافه میکنم)

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سری الف و ب در دو مورد 630 و 1000 کیلویی یکی هستن که. منظورم اینه که سری الف و ب در این دو مورد فرقشون چیه؟غیر از درب کابین که 80 یا 90 میگیریم؟
ممنونم

اگر دقت کنید ابعاد اسانسور هم با هم فرق میکنه.

MK6

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیزم، انشاله که خوب بوده باشید و این آزمون برای همگیتون به عنوان آخرین آزمون طراحیتون بوده باشه، تا اونجایی که بتونیم و امکانش باشه سعی میکنیم بهتون کمک کنیم تا توی این آزمون شما هم موفق بشید البته با حضور عارفه جون اینجا دیگه بودن یا نبودن ما زیاد احساس نمیشه ولی به نظر من هر کسی به اندازه وسعش باید به دیگرون کمک کنه، منم سعی میکنم تا اونجا که بتونم و وقتم اجازه بده در خدمتتون باشم و از اطلاعات کم و بیشم در اختیارتون بزارم ... به امید قبولی همگی شما عزیزان...

soheyla d

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم، انشاله که خوب بوده باشید و این آزمون برای همگیتون به عنوان آخرین آزمون طراحیتون بوده باشه، تا اونجایی که بتونیم و امکانش باشه سعی میکنیم بهتون کمک کنیم تا توی این آزمون شما هم موفق بشید البته با حضور عارفه جون اینجا دیگه بودن یا نبودن ما زیاد احساس نمیشه ولی به نظر من هر کسی به اندازه وسعش باید به دیگرون کمک کنه، منم سعی میکنم تا اونجا که بتونم و وقتم اجازه بده در خدمتتون باشم و از اطلاعات کم و بیشم در اختیارتون بزارم ... به امید قبولی همگی شما عزیزان...

سسسسسسسسسسسسسسسسسلامی چو بوی خوش آشنایی- چه عجب وقت کردید یک سری به اینجا بزنید- قرار شده بود دوستانی که قبول شدن به ما ها کمک کنند ولی انگار بعد قبولی کلیه دوستان رسالتشان در این جا تمام شد و رفتن احساس میکنم دیگه اینجا گرمی گذشته را نداره و همه دارن تک خوانی میکنن و اصلا دیگه به فکر ماها نیستن- الان خوووب من نمیدانم از کجا باید شروع کنم- چه کنم- همم که رفتن تو لاک خودشان البته مزاح بود گفتهایم ولی ای کاش باز هم دوستان قبلی که قبول شدن هم میامدن و به ما کمک می کردن- همه انهایی که قدر بودن در امتحان قبول شدن و رفتن فقط هللللللللللللللللللللللللو جان را خدا برای ما نگه داشت که شاید ان بتانه به ما کمک کنه که از آن هم خبری نیست....
اینا که گفتم بیشتر جنبه مزاح داشت دوست عزززیم طرف صحبتم تو نبودی گلم :gol::gol::gol::gol::gol::gol:
ولی اگه وقت کردید تماااااااااااااااااااااااااااااااامی دوستانی که قبول شدید به ماهاهم نظر بیاندازید هیچ جای دنیا بر نمیخوره آ
انشاله هر جا که هستید همتان موفق باشید سری پیش خیلی اینجا گرم وصمیمی بود خیلی هوای همدیگر رو داشتن حیف که همشان قبول شدن و رفتن- چه دلتنگی عظیمی این تاپیک را فراگرفتههههههههههههههههههه.....

kmaleki

عضو جدید
سلام،چرا رسم شده همه با اعصاب و روان بازی میکنن،یه بیانیه یه حرفی که آزمون هست یان،یه چیزی بدن بیرون سال دیگه برگزار میشه یا اصلا دیگه آزمونی در کار نیست،معلوم نیست کی آزمون برگزار میشه،کی جوابا میاد؟همه چی باید بصورت سورپرایز باشه،کسی پیش بینی نداره چی میخاد بشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.