تفاوت طلاي زرد و سفيد(قابل توجه خانوما)

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2]تفاوت بین طلای سفید و طلای زرد چیست؟[/h]
بیشتر طلا های سفید با پالادیوم و نیکل مخلوط شده و در پایان برای داشتن روکشی روشن و براق با رودیوم پوشانده می شود.

طلاي سفير سخت تر از طلای زرد می باشد و دارای سبکی مشابه با همتای زرد خود است.
برخی از زیورآلات طلای سفید با نیکل مخلوط شده است که باعث آلرژی می شود و همچنین طلای سفید با رادیوم پوشش داده شده است ، بنابراین ممکن است به طور مداوم نیازمند صیقل دادن دوباره برای حفظ درخشش خود باشد.
از سوی دیگر طلای زرد، حاوی نیکل است و نسبتا بی خطر است، اما از آن جایی که به اندازه کافی سخت نیست، نسبت به خط و خراش حساس تر است.
بنابراین، جدا از تفاوت آشکارشان که رنگ آنهاست ، آلیاژهایی که با آنها ترکیب شده اند نیز ویژگی های مختص به خود را تعیین می کنند و در نتیجه باعث می شوند که هر اثر هنری منحصر به فرد باشد.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون ازدعوتتون.
کلاطلای سفید دوست ندارم میبینم علاقم ازنظرعلمیشم تاییدشده هستش:D

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاقس کاریش نمیشه کرد.اماشمام بهتره نظرتونوراجع به جواهرات عوض کنین بعدابامشکل روبه رومیشینا.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
سفيدشم خوشگله اما زرد قشنگ تره

اما كلا اگه خانوما طلا دوست نداشته باشن خوبه
بشدت تفکر اشتباهی دارین... طلا داشتنش خیلی خوبه بخصوص تو کشوری که تورم دورقمی داره! یعنی ارزش پس اندازت حفظ می شه.... موقعی که گیری تازه می فهمی چه غلطی کردی طلا دوس نداشتی... بنده خودم بشخصه به این غلط کردن افتادم!

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خیلی طلا دوس ندارم اما حالا اگه باشه طلای سفید:redface: اونم فقط انگشتری .
دوس ندارم پول بابت طلا بدم:razz: پولشو جای دیگه خرج می کنم یا پس انداز میکنم:cool:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی طلا دوس ندارم اما حالا اگه باشه طلای سفید:redface: اونم فقط انگشتری .
دوس ندارم پول بابت طلا بدم:razz: پولشو جای دیگه خرج می کنم یا پس انداز میکنم:cool:

چنان میگی انگار طلا اشغاله!!!!!
اتفاقا بدلی خریدن پول دورریختنه! چون نخوایش باید بندازیش دور! اما طلا مثل پس انداز میمونه ضمن اینکه خانم هم باهاش دوراشوزده و کیفشم کرده:redface:
حالا بگید بده یانه!؟
فاسد شدنی نیسد که:Dهستش اهنه!
درحدتعادلش خوبه! بیشترازاون اگه بخوای پولی رو پس انداز کنی خب طلا به روز حرکت میکنه:D

sahar jamali

عضو جدید
آهن یک فلز است و طلا فلزی دیگر

خخخ بله حق با شماست ;)
منظور من از آهن یا همون فلز یا هر چیز دیگه اون چیزیه که خانوما متاسفانه نسبت به داشتنش حریصن و ارزش و شخصیتی نسبت به هزینه ای که میکنن به آدم نمیده
جز چشم و هم چشمی بنظر من چیزی پشت خواستن طلا نیس البته بین خانوما(متاسفانه)
وگرنه میشه برای پس انداز سکه خرید یا کارای دیگه کرد...

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چنان میگی انگار طلا اشغاله!!!!!
اتفاقا بدلی خریدن پول دورریختنه! چون نخوایش باید بندازیش دور! اما طلا مثل پس انداز میمونه ضمن اینکه خانم هم باهاش دوراشوزده و کیفشم کرده:redface:
حالا بگید بده یانه!؟
فاسد شدنی نیسد که:Dهستش اهنه!
درحدتعادلش خوبه! بیشترازاون اگه بخوای پولی رو پس انداز کنی خب طلا به روز حرکت میکنه:D

اگه آشغال بود که اینهمه بها نداشت!!
در ضمن من حرفی از بدل نزدم که...هزینه کنم برا طلا که چی بشه؟؟!!
دور زدن با طلا و امثال اینا برا کسایی شاید خوب باشه که توجهات دیگرون براش مهمه
ماها خوب بلدیم چطور پس انداز کنیم:smile: