تغییر رشته از مکانیک حرارت سیالات به مهندسی خودرو(مقطع ارشد)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کارشناسیم مکانیک سیالاته ولی خیلی دوست دارم واسه ارشد، مهندسی خودرو-سیستم محرکه بخونم،از یه لحاظ خودرو سیستم کاملی هست و تقریبا موضوعات سیالاتی داره مثلا یکیش تهویه خودرو،اینو گفتم که میخواستم بگم این رشته خیلی از سیالات و تبدیل انرژی{ارشد}دور نیست،بعضیا میگن که اصلا بازار کار خوبی نداره،آیا این طرز فکر درسته؟به نظرم جاهای زیادی میشه کار کرد،تدریس در موسسات،تدریس در دانشکده های خودرو،کار در یکی از نمایندگیهای سایپا یا ایران خودرو و...و از یه لحاظ چون لیسانسم مکانیک هس میتونم مهندس ناظر پروژه هایی بشم با وجود علاقه ای که دارم حتی دوست دارم به صورت پزوهشی نیز رو مسایل خودرو کار کنم.
کلا دوست دارم رو رشته ای که دوست دارم کار کنم و پول درآرم،خواستم نظرتونو بدونم که آیا تغییر گرایش به خودرو کار اشتباهی هست؟تصوراتم در مورد آینده کاری این گرایش اشتباهه؟اصلا آینده کاری داره؟ممنون میشم که راهنماییم کنین.والسلام

mechani\

عضو جدید
سلام . دوست عزیز اینکارو نکن البته علاقه شرط ولی بنظرم دیدگاهتون درست نیست مثلا شما با ارشد سیستم محرکه میخوای بری نمایندگی ها چکارکنی؟؟؟؟؟؟ و اینکه میگید دانشکده های خودرو کلا یدونه دانشکده خودرو توی ایران هست دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت و بعدشم اگه منظورتون آموزشکده ها یا دانشکده هایی که وابسته به دانشگاه فنی و حرفه ای هستکه
رشته مکانیک خودرو دارن برید واسه تدریس باید دیدتون فنی باشه و عملی کار کرده باشید وگرنه .......... . بعدشم در ایران کارای تحقیقاتی در زمینه خودرو بسیار کمه و اصلا سواد خودرویی خیلی پایین . شاید تنها جا هم که افراد باسواد بشه پیدا کرد در این زمینه دانشکده مهندسسی خودرو دانشگاه علم وصنعت
بعد خود سیالات گستردگی بیشتری داره تا خودرو مخصوصا در ایران . و تا حدودی نیز دیر شده واسه فعالیت در زمینه خودرو چون موتورهای احتراق داخلی خیلی پیشرفت های کرده و الان دنبال تحقیقات و کار بر روی موتورهای هیبرید و شاید چیزایی که امثال من نش نیده باشیم هستن در جاهای دیگر و ما هنوز درگیر مونتاژ و تامین قطعات خودروهای دهه 80 میلادی هستیم . ببخشید ولی اگه علاقه داری و میخوای برید امیدوارم موفق باشید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . دوست عزیز اینکارو نکن البته علاقه شرط ولی بنظرم دیدگاهتون درست نیست مثلا شما با ارشد سیستم محرکه میخوای بری نمایندگی ها چکارکنی؟؟؟؟؟؟ و اینکه میگید دانشکده های خودرو کلا یدونه دانشکده خودرو توی ایران هست دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت و بعدشم اگه منظورتون آموزشکده ها یا دانشکده هایی که وابسته به دانشگاه فنی و حرفه ای هستکه
رشته مکانیک خودرو دارن برید واسه تدریس باید دیدتون فنی باشه و عملی کار کرده باشید وگرنه .......... . بعدشم در ایران کارای تحقیقاتی در زمینه خودرو بسیار کمه و اصلا سواد خودرویی خیلی پایین . شاید تنها جا هم که افراد باسواد بشه پیدا کرد در این زمینه دانشکده مهندسسی خودرو دانشگاه علم وصنعت
بعد خود سیالات گستردگی بیشتری داره تا خودرو مخصوصا در ایران . و تا حدودی نیز دیر شده واسه فعالیت در زمینه خودرو چون موتورهای احتراق داخلی خیلی پیشرفت های کرده و الان دنبال تحقیقات و کار بر روی موتورهای هیبرید و شاید چیزایی که امثال من نش نیده باشیم هستن در جاهای دیگر و ما هنوز درگیر مونتاژ و تامین قطعات خودروهای دهه 80 میلادی هستیم . ببخشید ولی اگه علاقه داری و میخوای برید امیدوارم موفق باشید

سلام دوست عزیز...ممنون از جوابت.
شما در واقع پستی رو جواب دادین که من حدودا 1 سال و نیم پیش گذاشته بودم!!دیگه کلا دیدم نسبت به زندگی و درس و دانشگاه عوض شد چه برسه به این موضوع.
ولی خوب تجدید خاطره خوبی شد.
دوست عزیز من نرفتم مهندسی خودرو و رفتم تبدیل انرژی...البته مهندسی خودرو دانشگاه سهند تبریز قبول شده بودم.....هنوز به این رشته علاقه دارم ولی بی تفاوت شدم چون وارد فیلد دیگه ای شدم.
دیگه حرفی ندارم...
یاعلی

بالا