تعامل همسران آرامش گر...!

امیر Amir

عضو جدید
· رابطه زن و شوهر، رابطه عاشق و معشوق، رابطه تن و تن پوش، رابطه همرهان طريق كمال و معناگر محبت و ايثار است.
· رابطه زن و شوهر، به قدمت خلقت آدم، به قداست متعالي ترين ارزش ها، به عظمت گستره ي هستي، به بركت همه ي نسل ها در همه ي عصرها و تجلي گر اولين تعامل حقه ي انسان هاست.
· رابطه ي زن وشوهر، سرچشمه ي همه ي عاطفه ها و بستر گيراترين رابطه هاست؛ زن مرادش را در حسن رابطه با شوهر مي يابد و شوهر آرامش را در گرو وجود زن مي داند.
·رابطه ي زن وشوهر، جلوه اي از برترين هنر زندگي و كامل ترين شكل ارتباط انساني است؛ در يك نگاه، رابطه ي زن و شوهر آميزه اي است از زيباترين تلاقي چشم ها، گيراترين تبادل كلام ها، هماهنگ ترين طپش قلب ها، همسوترين انديشه ها، استوارترين گام ها و پر رمز و رازترين محروميتها.
· رابطه ي زن و شوهر، معنايي از درس وفا، آيينه اي از مهر و صفا و تصويري از يكرنگي و دلدادگي است.
· رابطه ي زن و شوهر، مناسبترين بستر براي رويش شكوفه هاي حيات و مطلوب ترين زمينه براي پديد آيي پر جاذبه ترين رفتارهاست.
· رابطه ي زن و شوهر، بياني از حقيقت و ضرورت بناي خانواده و زنجيره ي جوامع انساني است.
· رابطه زن و شوهر، حياتي ترين پاسخ به فطري ترين نياز فردي و اجتماعي انسان است.
· رابطه ي زن و شوهر، تصويري از نمايش همه ي جاذبه ها، همه ي زيبايي ها، همه ي قابليت ها و همه ي كمالات وجود انسان است.
· رابطه ي زن و شوهر، رابطه اي لطيف، گرمي بخش و مهر آفرين است و اساس آن بر تمجيد و تكريم و گذشت و ايثار استواري مي باشد.
· رابطه ي زن و شوهر، رابطه ي مهر ورزي و محبت پذيري، عهد و وفا، گذشت و ايثار، سخاوت و احسان، مودت و مروت، صداقت و دوستي، صفا و صميميت، راه و رهرو، خورشيد و نور، چشمه و آب، پرنده و بال، اوج و پرواز، دل و دلدار، چشم و نگاه، اندام و لباس، چراغ و روشني، باغ و باغبان، گل و گلدون، سبزه و بهار، گلبرگ و ريحان، انگشتر و نگين، لبخند و نشاط، طبيب و درمان، سكينه ي روان و آرامش جان، رحمت و نعمت و سرانجام مثالي از رابطه ي علي (ع) و فاطمه(س) است.
· رابطه ي زن و شوهر، انتخاب مطلوب ترين است، ترسيم سعادت و رستگاري است، بركت كارنامه ي اعمال است.
· رابطه ي زن و شوهر، آزمون دوباره ي توان انسان در حفظ حرمت ها و ارزش ها، تكريم خويشان ونزديكان و تأئيد و تقويت منزلت همسر است.
· رابطه ي زن و شوهر، يعني بهره گيري از پر بركت ترين زمان ها و خوشايند ترين فرصت ها براي ارئه پايدار ترين جاذبه ها، تأمين فطري ترين نياز ها و تضمين سلامت و بهداشت روان ها.
· رابطه ي زن و شوهر، يعني برخوردار شدن از آراسته ترين، گرانبهاترين، پر دوام ترين تن پوش ها.
· آري... رابطه ي زن و شوهر به فرموده ي خالق انسان ها همچون رابطه ي قامت و لباس است، و اين لباس گرما بخش جسم و جان، معناگر حيات و جلوه گر وحدت است....

با سلام
اولین و آخرین پست خودم رو در این تاپیک میدم و چون همه میدونند من تند و تلخ و رک صحبت میکنم نظرمو میدمو رفع زحمت میکنم.

متن رو خوندم و چیزی جز مشتی صحبتهای کلیشه که نون و آب نمیشه و کلا ارزشی ندارند(مفت) ندیدم.

رابطه زن و شوهر امروز:

پول داری عشق موج میزنه

نداری متلک موج میزنه

پول داری زندگی با شادی میگذره

نداری طلب مهریه چماغ میشه

فولوس وقتی داری زنت هم داری...نداری زنت هم نداری...

بای جماعت.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
كينه به دل نمي گيرم... مواظب حرف زدنم هستم...هواسم به انتظارات و خواسته هاي ضد و نقيضم است... هيچ وقت نمي توانيم كسي را درك كنيم مگر اينكه شرايطي را فراهم كنيم تا ما را درك كند....:)
شاد باشيد.:gol:;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگر تنهايي موفق نشدم به سراغ راه حل گروهي مي روم..... هر گامي را كه با موفقيت به جلو بر مي دارم، قدر مي دانم و برايم مايه خشنودي است.... وقتي ادعا دارم كه او را بهتر از خودش مي شناسم، نبايد احساس برتري به من دست دهد.....
شاد باشيد...:gol:;)

سامه

عضو جدید
با سلام
اولین و آخرین پست خودم رو در این تاپیک میدم و چون همه میدونند من تند و تلخ و رک صحبت میکنم نظرمو میدمو رفع زحمت میکنم.

متن رو خوندم و چیزی جز مشتی صحبتهای کلیشه که نون و آب نمیشه و کلا ارزشی ندارند(مفت) ندیدم.

رابطه زن و شوهر امروز:

پول داری عشق موج میزنه

نداری متلک موج میزنه

بای جماعت.

سلام..

کلیشه رو خوب اومدی مخصوصا که تو حرفای خودت هم موج میزد...

همه چیز پول نیست.. این شعار من نیست. این اعتقاد منه...

چون من دختر و پسرایی رو اطرافم دیدم که پول زیادی نداشتند و خوشبختن.. از محالات یا آرزوهای دست نیافتنی نمیگم امیر خان .. این چیزیه که من به چشم دیدم.

من دختری رو دیدم که کارمنده، داره یه ماشین واسه خودش میخره، حداقل 2 دنگ خونه ای که توش نشسته به نامشه،یه حساب بانکی مطمئن داره، واقعا زیباست، خوش برخورد، مهربون و در کل آدمیه که تو جمع دوستان خانواده و محل کار و..... همیشه ممتاز و یه جورای تو چشمه. رک بگم از خیلی از هم سن و سالاش یه سر و گردن بالاتره.. و خواستگار پولدار هم کم نداره...

یه پسر که واقعا قیافۀ چشم گیری نداره(نمیگم زشته ولی نه چشم رنگیه و نه خیلی دختر کش). یه حقوق عادّی.. خونه ای ولو اجاره نداره.. ماشینش یه پرایده.. ارث و اموال پدری رو هم اصلا روش حساب نکن..

اگر خدا بخواد قراره این دوتا با هم ازدواج کنند.. وقتی از دختره پرسیدم چرا این خواستگار قبلبت رو (که تک پسر یه خونوادۀ پولدار با خونه و ماشین و تمام امکانات بود) ول کردی و قصد داری با این ازدواج کنی؟ گفت: من با بی پولی میتوننم یسازم امّا با یه آدم از خود راضی که پولش تنها مشخصّۀ بارز زندگیشه نه! چون من آرامش میخوام .... یه آدمی رو که خوش اخلاقه.. همه تعریفش رو می کنند رو با یکی که به خاطر پولش دست به هر کاری که دلش میخواد میزنه عوض نمیکنم.. من شادم.. واقعا شاد!!!!

خوشحالم که تو و امثالت زیاد به این تاپیک سر نمیزنید چون ما به ماشینی که فقط بلده بگه همه چیز زندگی شعاره و رویاست و این حرفها مفته نداریم..
به سلامت.

سامه

عضو جدید
مطالب قبلیتون رو خوندم.. خیلی جالب بود

عادت ها و تکرار مکررّات تو زندگی خیلی از ما آدمها هست و حتّی بعضی وقتا خود طرف هم ازش خبر نداره و در صورت نادرست بودنش این اطرافیانش هستن که از اون رنج میبرن

به نظر من عادت های خوب و بد ما آدمها همون اخلاق های خوب و بدمونن.. مثلا طرف عادت داره هر شب واسه زنش یه شاخه گل بگیره ..:surprised:!!! مثال عرض کردم هااااا.. خوب نمیشه قاطع گفت این از روی عادته چون ممکنه گاهی فراموش کنه.. پس میگیم طرف خیلی خوش اخلاقه و زنش رو خیلی دوست داره........!!!
یا فرضا کسی که بد دهنه... چیزی که ما میگیم طرف عادت داره به فحّاشی.. در واقع یه عادت بد.. یا وقتی میخوایم ازش حرف بزنیم می گیم فلانی آدم بدی نیستا ولی یه اخلاق بدی داره اونم اینه که...

یا خیلی کسای دیگه که کارهای اشتباهشون رو عادت جا میزنن و خودشون رو توجیه میکنن که ترک عادت موجب مرضه!!!!؟؟؟؟ حالا بیایم بگیم عادت رو نمیشه ترک کرد امّا اخلاق های بد رو که میشه گذاشت کنار؟؟

به نظر من اگر قرار بود همۀ زن ها و مردها کامل باشن ازدواج یه اشتباه بود.
تو زندگی مشترک( اونم از نوع همسران آرامش گرا) باید اونقدر طرفت رو دوست داشته باشی که بخوای همۀ اشتباهاتش فقط برای یه بار باشه.. باید وظیفۀ خودت بدونی که اخلاق بد اون رو بهش بگی و کمکش کنی تا بگذارتش کنار. نه اینکه با چشم پوشی کردن از اشتباهاتش همیشه منتظر تکرار اون اشتباه باشی و یه زندگی نا آروم رو واسه جفتتون انتخاب کنی. این ظلمه..... ما باید یاد بگیریم این اخلاق یا عادت بدمون رو ترک کنیم.....

امیر Amir

عضو جدید
سلام..

کلیشه رو خوب اومدی مخصوصا که تو حرفای خودت هم موج میزد...

همه چیز پول نیست.. این شعار من نیست. این اعتقاد منه...

چون من دختر و پسرایی رو اطرافم دیدم که پول زیادی نداشتند و خوشبختن.. از محالات یا آرزوهای دست نیافتنی نمیگم امیر خان .. این چیزیه که من به چشم دیدم.

من دختری رو دیدم که کارمنده، داره یه ماشین واسه خودش میخره، حداقل 2 دنگ خونه ای که توش نشسته به نامشه،یه حساب بانکی مطمئن داره، واقعا زیباست، خوش برخورد، مهربون و در کل آدمیه که تو جمع دوستان خانواده و محل کار و..... همیشه ممتاز و یه جورای تو چشمه. رک بگم از خیلی از هم سن و سالاش یه سر و گردن بالاتره.. و خواستگار پولدار هم کم نداره...

یه پسر که واقعا قیافۀ چشم گیری نداره(نمیگم زشته ولی نه چشم رنگیه و نه خیلی دختر کش). یه حقوق عادّی.. خونه ای ولو اجاره نداره.. ماشینش یه پرایده.. ارث و اموال پدری رو هم اصلا روش حساب نکن..

اگر خدا بخواد قراره این دوتا با هم ازدواج کنند.. وقتی از دختره پرسیدم چرا این خواستگار قبلبت رو (که تک پسر یه خونوادۀ پولدار با خونه و ماشین و تمام امکانات بود) ول کردی و قصد داری با این ازدواج کنی؟ گفت: من با بی پولی میتوننم یسازم امّا با یه آدم از خود راضی که پولش تنها مشخصّۀ بارز زندگیشه نه! چون من آرامش میخوام .... یه آدمی رو که خوش اخلاقه.. همه تعریفش رو می کنند رو با یکی که به خاطر پولش دست به هر کاری که دلش میخواد میزنه عوض نمیکنم.. من شادم.. واقعا شاد!!!!

خوشحالم که تو و امثالت زیاد به این تاپیک سر نمیزنید چون ما به ماشینی که فقط بلده بگه همه چیز زندگی شعاره و رویاست و این حرفها مفته نداریم..
به سلامت.

خب اینکه این خانم میخواد با اون اقا ازدواج بکنه و معیارش اخلاقیات هست قشنگ و جالبه...

خدا نصیب ما هم کرد که ازمون گرفتش...شاید هم زمونه گرفتش...نمیدونم...

ولی اینکه اون خانم میخواد با یک اقا پسر معمولی ازدواج بکنه و این فلسفه خنده دار دختر ها که پسر حتما باید یک مشخصه بارز (چشم رنگی,هیکل فلان,نمیدونم هزار معیار پوچ دیگه) برای من یکی تا الان هزار بار رد شده چون خیلی از زوج ها رو دیدم که به نظر شما اون اقا خوش تیپ نیست یا بلعکس ولی دارند با هم زندگی میکنند....

کلا خودمونیم علف باید به دهن بزی شیرین بیاد...نظر دیگران اصلا مهم...نیست....:)

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون سيما جون....بله منم يكي دو سالي ميشه كه هر كي رو تو مسيرم ميبينم.. واسش دعا ميكنم و آرزوي خوشبختي و سلامتي واسش دارم... حتي دعا ميكنم كه بهترين ها رو خدا بهشون بده...(بخصوص براي آدماي خاص... و حدود يكسال تو مسير دانشگاه، يك خونه اي هستش كه يك خانم مسن در اون زندگي ميكنه.... يكسال و اندي هست كه شوهرشون فوت شده..... ولي هنوزم كه هنوز سياه پوشه شوهرشون هستش... خيلي دلم ميگيره هر وقت از اون مسير رد ميشم.. شايد روزي دو سه بار من از اونجا رد شم... و امكان نداره با هر بار رد شدن واسشون فاتحه و آيةالكرسي نخونم.... تازگي ها با هم دوست شديم بچه هاش كم بهش سر ميزنن.... من هر بار رد شدم و اگه يكبارش دخترشون اونجا بودن (هم زمان با من مي رسيدن) يه جوري گرم با من احوال پرسي ميكننن كه...خلاصه با زبونه بي زبوني مي خواستن به دختر خانمشون بفهمونن كه من تنها نيستم دوستاني دارم كه.....منم حسابي تحويلشون گرفتم با وجودي كه عجله داشتم... بگذريممممممممم...اينم عادت هر روزه ي من..... شاد باشيد.:gol:
خوش به حالت.خيلي اجتماعي هستي.اما زيادم با ادماي امروزي قاطي نشي بهتره.
اینکه بین زن و مرد تفاوتهای زیاد و البته عمیقی وجود داره مسلمه.حتی توی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مسائل هم این تفاوتها وجود داره .بهترین راه فقط شناختن این تفاوت ها و تا حد امکان پذیرفتنشونه...این تفاوت به قدری زیاده که تو کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی این طور گفته شده که انگار مردا از یه سیاره به نام مریخ و خانوما از یکی دیگه به اسم ونوس به روی زمین اومدن.عمق تفاوت رو ببینید...
البته خود همین تفاوت هاست که باعث قشنگتر و جذاب تر شدنه زندگی میشن.
هر کدوم واسه اون یکی مثل یه جزیره ی ناشناختست که واسه کشف کردنش می بایستی تلاش کنه با مشکلاتش دست و پنجه نرم کنه و اصلا به نظر من توی همین وادیه که بیشترو بیشتر عاشق هم میشن
تفاوت هست.اما الان داريم تفاوتامونو جابجا مي كنيم.ببخشيد پسرامون دارن ميشن دختر و دخترامون ميشن پسر.اونموقعست كه تمام اينا دردسر ميشه.زن هر وقت تونست بفهمه زنه وظرافت داره و مردم تونست بفهمه مرده و نازو قهر و عشون نبايد بياد ميتوني اميدوار باشي.
این جمله رو از کسی شنیدم که میگفت:اعتماد و صداقت لازمه ی ازدواج هستن ولی جوان های امروزی معنی این کلمات رو فراموش کردن و با این کلمات غریبه شدن:(.و از صمیم قلب خوشحال میشم وقتی می بینم یه جوان معنی این کلمات رو بلده وبراش آرزوی خوشبختی میکنم،البته واسه ی همه این آرزو رو دارم:smile:
به شرطي كه اعتماد كاذب نباشه.صداقتم به شرطي كه طرفت جنبه داشته باشه.
خودم را وا مي دارم كه تلاش هاي او را براي رضايت خاطرم ناديده نگيرم... لحظاتي را كه او سر رشته ي ارتباطمان را بدست مي گيرد مي پذيرم....قبول مي كنم كه وقتي او سر رشته ي رابطه مان را به دستم داد، آن را بدست گيرم... ترس او را در مقابل عشقي كه به او ابراز مي كنم، دست كم نمي گيرم و تحقير نمي كنم شاد باشيد.
فهميدن و درك كردن شرليط خيلي سخته سوگل خانم.

با سلام
اولین و آخرین پست خودم رو در این تاپیک میدم و چون همه میدونند من تند و تلخ و رک صحبت میکنم نظرمو میدمو رفع زحمت میکنم.متن رو خوندم و چیزی جز مشتی صحبتهای کلیشه که نون و آب نمیشه و کلا ارزشی ندارند(مفت) ندیدم.
رابطه زن و شوهر امروز:پول داری عشق موج میزنه-نداری متلک موج میزنه-
پول داری زندگی با شادی میگذره=نداری طلب مهریه چماغ میشه-فولوس وقتی داری زنت هم داری...نداری زنت هم نداری...بای جماعت.
ديدم كه چند بار اومدي جواب دادي.پس هيچ وقت اولش تاقچه بالا نذار.شرمنده ركم.
ما گفتيم پول واجبه.اما پول باشه ودلش نباشه بدرد نمي خوره.كسي هست زن وشوهر دكتر باهم زندگي ميكنن.پول خونه همه چيز دارن اما هر كي براخوشه خانمه برا خودش ميره اقاهه برا خودش.نه داداش.بعدشم.درست نيست به حرفها و متنهاي بقيه توهين كنيد.
كينه به دل نمي گيرم... مواظب حرف زدنم هستم...هواسم به انتظارات و خواسته هاي ضد و نقيضم است... هيچ وقت نمي توانيم كسي را درك كنيم مگر اينكه شرايطي را فراهم كنيم تا ما را درك كند....:)
شاد باشيد.:gol:;)
نه.خودتو درك كردي طرفتم درك ميكني والا خير.
آنچه برا خودت ميپسندي براي ديگران بپسند.
سلام سارا جان تنها جواب بنده به شما...زهی خیال باطل...همسر من خیلی وقته که وجود خارجی نداره.
آقا امير بزرگتر از شما هم كه برا خودش كسي بوده آخر سر ازدواج كرده .شما هم اينقدر مثل تاپيك قبليت تند نرو.اتيش هر چي شعلش بيشتر باشه زودتر خاموش ميشه.
اگر تنهايي موفق نشدم به سراغ راه حل گروهي مي روم..... هر گامي را كه با موفقيت به جلو بر مي دارم، قدر مي دانم و برايم مايه خشنودي است.... وقتي ادعا دارم كه او را بهتر از خودش مي شناسم، نبايد احساس برتري به من دست دهد.....
شاد باشيد...:gol:;)
اميدوارم گروه منظورت خانواده ها نباشن.سعي كن تا حد امكان مشكلت با همسرت شخصي حل شه.اگر هم نشد پيش كسي برو كه كاملا مطلع و بي طرف باشه.
سلام..کلیشه رو خوب اومدی مخصوصا که تو حرفای خودت هم موج میزد...همه چیز پول نیست.. این شعار من نیست. این اعتقاد منه...چون من دختر و پسرایی رو اطرافم دیدم که پول زیادی نداشتند و خوشبختن.. از محالات یا آرزوهای دست نیافتنی نمیگم امیر خان .. این چیزیه که من به چشم دیدم.من دختری رو دیدم که کارمنده، داره یه ماشین واسه خودش میخره، حداقل 2 دنگ خونه ای که توش نشسته به نامشه،یه حساب بانکی مطمئن داره، واقعا زیباست، خوش برخورد، مهربون و در کل آدمیه که تو جمع دوستان خانواده و محل کار و..... همیشه ممتاز و یه جورای تو چشمه. رک بگم از خیلی از هم سن و سالاش یه سر و گردن بالاتره.. و خواستگار پولدار هم کم نداره...یه پسر که واقعا قیافۀ چشم گیری نداره(نمیگم زشته ولی نه چشم رنگیه و نه خیلی دختر کش). یه حقوق عادّی.. خونه ای ولو اجاره نداره.. ماشینش یه پرایده.. ارث و اموال پدری رو هم اصلا روش حساب نکن..
اگر خدا بخواد قراره این دوتا با هم ازدواج کنند.. وقتی از دختره پرسیدم چرا این خواستگار قبلبت رو (که تک پسر یه خونوادۀ پولدار با خونه و ماشین و تمام امکانات بود) ول کردی و قصد داری با این ازدواج کنی؟ گفت: من با بی پولی میتوننم یسازم امّا با یه آدم از خود راضی که پولش تنها مشخصّۀ بارز زندگیشه نه! چون من آرامش میخوام .... یه آدمی رو که خوش اخلاقه.. همه تعریفش رو می کنند رو با یکی که به خاطر پولش دست به هر کاری که دلش میخواد میزنه عوض نمیکنم.. من شادم.. واقعا شاد!!!!خوشحالم که تو و امثالت زیاد به این تاپیک سر نمیزنید چون ما به ماشینی که فقط بلده بگه همه چیز زندگی شعاره و رویاست و این حرفها مفته نداریم..به سلامت.
سامه جان حرفات قبول.اما زندگي اين حرفا رو بر نمي داره.تو زندگي محبت دوست داشتن و......بايد باشه اما پول لازمشه.يادمونباشه اين ضرب المثل قديمي كه
كبوتر با كبوتر باز با باز.و............................
بله ادم پولدار از خود زاضي خيلي بده .من خودم با همه قشر ادم بودم اما با پولدارا بخاطر فخر فروشيشون هميشه كل كل داشتم.اما كسايي هم مي شناسم حاضر بودن پول باشه حالا طرفهر كاري مي خواد بكنه بكنه.ولي بعد فهميدن همه چيز پول نيست.اخلاق -دين-اعتقاد و.... خيلي مهمه.اون دو نفر اميد وارم خوشبخت شن(ما هم دعوتيم)اما دوره اين جنگولك بازيها گذشته.تفكرات فرق كرده.هركي هم اين راهم ميره بعدش پشيمونه.
مطالب قبلیتون رو خوندم.. خیلی جالب بودعادت ها و تکرار مکررّات تو زندگی خیلی از ما آدمها هست و حتّی بعضی وقتا خود طرف هم ازش خبر نداره و در صورت نادرست بودنش این اطرافیانش هستن که از اون رنج میبرن به نظر من عادت های خوب و بد ما آدمها همون اخلاق های خوب و بدمونن.. مثلا طرف عادت داره هر شب واسه زنش یه شاخه گل بگیره ..!!! مثال عرض کردم هااااا.. خوب نمیشه قاطع گفت این از روی عادته چون ممکنه گاهی فراموش کنه.. پس میگیم طرف خیلی خوش اخلاقه و زنش رو خیلی دوست داره........!!!یا فرضا کسی که بد دهنه... چیزی که ما میگیم طرف عادت داره به فحّاشی.. در واقع یه عادت بد.. یا وقتی میخوایم ازش حرف بزنیم می گیم فلانی آدم بدی نیستا ولی یه اخلاق بدی داره اونم اینه که..یا خیلی کسای دیگه که کارهای اشتباهشون رو عادت جا میزنن و خودشون رو توجیه میکنن که ترک عادت موجب مرضه!!!!؟؟؟؟ حالا بیایم بگیم عادت رو نمیشه ترک کرد امّا اخلاق های بد رو که میشه گذاشت کنار؟؟ به نظر من اگر قرار بود همۀ زن ها و مردها کامل باشن ازدواج یه اشتباه بود.و زندگی مشترک( اونم از نوع همسران آرامش گرا) باید اونقدر طرفت رو دوست داشته باشی که بخوای همۀ اشتباهاتش فقط برای یه بار باشه.. باید وظیفۀ خودت بدونی که اخلاق بد اون رو بهش بگی و کمکش کنی تا بگذارتش کنار. نه اینکه با چشم پوشی کردن از اشتباهاتش همیشه منتظر تکرار اون اشتباه باشی و یه زندگی نا آروم رو واسه جفتتون انتخاب کنی. این ظلمه..... ما باید یاد بگیریم این اخلاق یا عادت بدمون رو ترک کنیم.....
موقعي كه مي كوبت تو هم مجبوري بكوبي والا سرخورده ميشي.چقدر به نظرت تحمل داري؟
خب اینکه این خانم میخواد با اون اقا ازدواج بکنه و معیارش اخلاقیات هست قشنگ و جالبه...خدا نصیب ما هم کرد که ازمون گرفتش...شاید هم زمونه گرفتش...نمیدونم...ولی اینکه اون خانم میخواد با یک اقا پسر معمولی ازدواج بکنه و این فلسفه خنده دار دختر ها که پسر حتما باید یک مشخصه بارز (چشم رنگی,هیکل فلان,نمیدونم هزار معیار پوچ دیگه) برای من یکی تا الان هزار بار رد شده چون خیلی از زوج ها رو دیدم که به نظر شما اون اقا خوش تیپ نیست یا بلعکس ولی دارند با هم زندگی میکنند....کلا خودمونیم علف باید به دهن بزی شیرین بیاد...نظر دیگران اصلا مهم...نیست....
الان بزهاي هم دنبال خوردن پيتزا هستن علف نمي خورن پس .........
اما حالا شما قسمتت نشده برا ااينكه جاتو درست نر فتي.
ميگن به مجلسي رفتي جايي بشين كه بلندت نكنن.برا ايندتم جايي برو كه ردت نكنن.خوشگل و خوش تيپي خوبه اما اولش چيزاي ديگه مهمند.

looti

عضو جدید
سلام به همه :
يه سفارش به همه « شما همه دو چشم دارين قبل از ازدواج هزار چشم ديگه باز كنيين و بعد از ازدواج يكي از اون دو چشمتون را ببندين تا انشاالله خوشبخت بشين . »

SAMI.J

عضو جدید

با سلام

رابطه زن و شوهر امروز:

پول داری عشق موج میزنه

نداری متلک موج میزنه

بای جماعت.

به پولت نناز به يه شب بنده به خوشگليتم نناز به يه تب بنده

سامه

عضو جدید
سامه جان حرفات قبول.اما زندگي اين حرفا رو بر نمي داره.تو زندگي محبت دوست داشتن و......بايد باشه اما پول لازمشه.يادمونباشه اين ضرب المثل قديمي كه
كبوتر با كبوتر باز با باز.و............................
بله ادم پولدار از خود زاضي خيلي بده .من خودم با همه قشر ادم بودم اما با پولدارا بخاطر فخر فروشيشون هميشه كل كل داشتم.اما كسايي هم مي شناسم حاضر بودن پول باشه حالا طرفهر كاري مي خواد بكنه بكنه.ولي بعد فهميدن همه چيز پول نيست.اخلاق -دين-اعتقاد و.... خيلي مهمه.اون دو نفر اميد وارم خوشبخت شن(ما هم دعوتيم)اما دوره اين جنگولك بازيها گذشته.تفكرات فرق كرده.هركي هم اين راهم ميره بعدش پشيمونه.

موقعي كه مي كوبت تو هم مجبوري بكوبي والا سرخورده ميشي.چقدر به نظرت تحمل داري؟

کاملا درسته چون اصولا بدون پول زندگی ممکن نیست.. دختره هم که دیگه مغزش رو... گاز نگرفته که!!! در نهایت تفاهم به طرف گفته خودتو به یه حدّاقلی برسون بعد رسما...

کوبوندن رو خوب اومدی ..من یکی اصلا به سرخورده شدن فکر نمیکنم چون وقتی یکی میکوبه به طور غیر ارادی چنان حالی ازش میگیرم که.....:w47::whistle:

امّا این که زندگی نمیشه.... ازدواج یه فرصت واسه خالی کردن عقده ها نیست.. نمیشه همش منتظر باشی یکی یه چیزی بگه تو 2 برابر حالشو بگیری.. اینا میشه لج یا بچه بازی. میشه حروم کردن وقت و عمر و خیلی چیزای دیگه...

تو اگه زندگیتو با عشق شروع کردی و طرفو دوست داری یا می بخشی یا اصلاح میکنی.. اگرم نه که این زندگی از اوّل یه پاش میلنگیده..!!!؟؟؟ عشق سرخوردگی نمیشناسه... چون نمیذاری یه مشکل کوچیک به یه معضل بزرگ تبدیل شه... درستش میکنید. با هم و البتّه با زبون خوش.

پس دیگه همسران آرامش گرا اصلا معنی نداره!!! خدا زبونو واسه نیش زدن که نداده.. اصلا زندگی ای که همش بحث و دعوا و جدل بازی باشه و هی یکی اون یکی رو بچزونه!!!! اصلا زندگی نیست. تموم کردنش بهتره.. هر چند اصلا نباید شروع میشده...

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه :
يه سفارش به همه « شما همه دو چشم دارين قبل از ازدواج هزار چشم ديگه باز كنيين و بعد از ازدواج يكي از اون دو چشمتون را ببندين تا انشاالله خوشبخت بشين . »
نه قربونت.اون هزارتا رو بايد ببندي و اون دوتا رو نيمه باز بذاري.
به پولت نناز به يه شب بنده به خوشگليتم نناز به يه تب بنده
كاملا كاملا درسته.
کاملا درسته چون اصولا بدون پول زندگی ممکن نیست.. دختره هم که دیگه مغزش رو... گاز نگرفته که!!! در نهایت تفاهم به طرف گفته خودتو به یه حدّاقلی برسون بعد رسما...کوبوندن رو خوب اومدی ..من یکی اصلا به سرخورده شدن فکر نمیکنم چون وقتی یکی میکوبه به طور غیر ارادی چنان حالی ازش میگیرم که.....:w47::whistle:
امّا این که زندگی نمیشه.... ازدواج یه فرصت واسه خالی کردن عقده ها نیست.. نمیشه همش منتظر باشی یکی یه چیزی بگه تو 2 برابر حالشو بگیری.. اینا میشه لج یا بچه بازی. میشه حروم کردن وقت و عمر و خیلی چیزای دیگه...تو اگه زندگیتو با عشق شروع کردی و طرفو دوست داری یا می بخشی یا اصلاح میکنی.. اگرم نه که این زندگی از اوّل یه پاش میلنگیده..!!!؟؟؟ عشق سرخوردگی نمیشناسه... چون نمیذاری یه مشکل کوچیک به یه معضل بزرگ تبدیل شه... درستش میکنید. با هم و البتّه با زبون خوش.
پس دیگه همسران آرامش گرا اصلا معنی نداره!!! خدا زبونو واسه نیش زدن که نداده.. اصلا زندگی ای که همش بحث و دعوا و جدل بازی باشه و هی یکی اون یکی رو بچزونه!!!! اصلا زندگی نیست. تموم کردنش بهتره.. هر چند اصلا نباید شروع میشده...
حالا ديدي كه تو زندگي طرفت اين كارو ميكنه تو هم تلافي ميكني.ميشه چي؟لج بازي.تو زندگي هميشه بايد يكي نيم من باشه.(يعني كوتاه بياد ودرگير نباشه)والا هست.خيلي ها سر خوردگيشونو تو زندگي جبران مي كنند وبعضي هم انگار نه انگار ازدواج كردن ذاتشونه و موقعي متوجه ميشن كه راه برگشت نيست .اون موقع همه رو مقصر ميدونند.نه خودشونو.اون خيلي از خود راضيو احمقند.
ولي خودمونيم.خوش به حال پسره
.........افتاده تو ظرف روغن/.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازتون خواهش مي کنم کل کل نکنين.
بخصوص سعي نکنين کسايي که حرف بي منطق مي زنن رو قانع کنين چون آب در هاون .....
آدمي که به خاط شرايط زندگي و دور و بري هاي خودش ذهنيت تا اين حد منفي و اشتباه داره و بي منطق فقط حرف مي زنه و واسه همه شناخته شده است احتياج به زور زدن ما واسه قانع شدن نداره. به نظر من دليل اينکارش هم چيزي جز به هم ريختن تاپيک نيست چون با اين روحيه اي که مي بينيد کيف مي کنه جايي رو بهم بريزه. بي خيال ايشون بشيد بهتره.
اگه مي توني منطقي تر صحبت کن والا بي خودي داد و بي داد راه ننداز و از زمونه شکايت نکن.

هر کس تاوان خطاي خود را پس مي دهد نه ديگران.

mehrdadeng

عضو جدید
سلام
من مهرداد مجردم
هممون حرفای زیبای خانوم sogol رو قبول داریم.اما چنتا مون راه ایجاد این رابطه رو می دونیم
چنتامون اگر راه رو بهمون بگن ، نمی گیم این امل بازی ها چیه ؟چنتامون برای اینکه راه ظاهرا به نفعمون نیست اعتراض نمی کنیم؟
به نظر من فهمیدن معنای زیبای زن و شوهری یه بحثه و ااینکه ما به خودمون بقبولونیم راه درست رو باید رفت هرچند ظاهرا به ضرر ماست یه بحث دیگه

امیر Amir

عضو جدید

اما حالا شما قسمتت نشده برا ااينكه جاتو درست نر فتي.
ميگن به مجلسي رفتي جايي بشين كه بلندت نكنن.برا ايندتم جايي برو كه ردت نكنن.خوشگل و خوش تيپي خوبه اما اولش چيزاي ديگه مهمند.

با سلام

محسن عزیز من جایی نرفتم که کسی من رو رد بکنه یا جای پام لغزنده باشه...بالاخره دلایل مختلفی همسر ادم رو از ادم میگیره.

با احترام

امیر

Omid.Delfarib

عضو جدید
تو زندگی همه چی جفت آفریده شده ..... ولی به نظر من بهترین چیزی که به زندگی عشق و محبت میده و اولین چیزش داشتن اعتماد و اطمینانه کامله .... اگه نداشتی نرو جلو ........

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام محسن من هر وقت و تو هر تاپیکی پستای شما رو میخونم مشغول کل کل کردن با دخترایی بابا بی خیال
سلام دلارام خانم.خوبيد.؟نيومدي نيومدي وقتي هم كه اومدي بزن تو حال ما.باشه طلبت.منو كل كل.
ازتون خواهش مي کنم کل کل نکنين.
بخصوص سعي نکنين کسايي که حرف بي منطق مي زنن رو قانع کنين چون آب در هاون .....
آدمي که به خاط شرايط زندگي و دور و بري هاي خودش ذهنيت تا اين حد منفي و اشتباه داره و بي منطق فقط حرف مي زنه و واسه همه شناخته شده است احتياج به زور زدن ما واسه قانع شدن نداره. به نظر من دليل اينکارش هم چيزي جز به هم ريختن تاپيک نيست چون با اين روحيه اي که مي بينيد کيف مي کنه جايي رو بهم بريزه. بي خيال ايشون بشيد بهتره.
اگه مي توني منطقي تر صحبت کن والا بي خودي داد و بي داد راه ننداز و از زمونه شکايت نکن.

هر کس تاوان خطاي خود را پس مي دهد نه ديگران.
سيما خانم.سلام.نميدونم شما فصل الخطاب جملتون كي هست.اما اگه منظورتون من بودم.كه اشتباه ميكنيد.من كل كل نمي كنم.دارم واقعيتو ميگم.خيلي ها هم از واقعيت خوششون نمياد وسريع جبهه ميگيرن.اشكال نداره اگه دوست داريد رويايي فكر كنيد ايراد نداره.فكر كنيد.اسب سوار سفيد وخونه ي انچنانيو ادم باادب تحت امر شما.هيچ مشكلي هم نيست وتمام مشكلات با يه دوستت دارم حله.
خوبه.

delaram_aramdel

عضو جدید
سلام ببخشید قصدم فقط شوخی بود و بس
ناراحت نشو
راستی من هر روز میام سایت

آخرین ویرایش:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دلارام خانم.خوبيد.؟نيومدي نيومدي وقتي هم كه اومدي بزن تو حال ما.باشه طلبت.منو كل كل.

سيما خانم.سلام.نميدونم شما فصل الخطاب جملتون كي هست.اما اگه منظورتون من بودم.كه اشتباه ميكنيد.من كل كل نمي كنم.دارم واقعيتو ميگم.خيلي ها هم از واقعيت خوششون نمياد وسريع جبهه ميگيرن.اشكال نداره اگه دوست داريد رويايي فكر كنيد ايراد نداره.فكر كنيد.اسب سوار سفيد وخونه ي انچنانيو ادم باادب تحت امر شما.هيچ مشكلي هم نيست وتمام مشكلات با يه دوستت دارم حله.
خوبه.

سلام دوست عزيز و کمي خنگ من :biggrin:
من که هميشه از حرفاي شما دفاع کردم و گفتم که منطقي هست و من قبولشون دارم.;)
منظور من عزيز معروفي به نام اميره. ايشون معلوم الحال است. مي گم جواب ايشون رو نديد.
وقت تلف کردنه. ايشون اومد تو تاپيک قانون جذب هم يه سري شلوغي راه انداخت و رفت.
يالا حرفاتو پس بگير.:mad: زود باش والا .....

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز و کمي خنگ من :biggrin:
من که هميشه از حرفاي شما دفاع کردم و گفتم که منطقي هست و من قبولشون دارم.;)
منظور من عزيز معروفي به نام اميره. ايشون معلوم الحال است. مي گم جواب ايشون رو نديد.
وقت تلف کردنه. ايشون اومد تو تاپيک قانون جذب هم يه سري شلوغي راه انداخت و رفت.
يالا حرفاتو پس بگير.:mad: زود باش والا .....
از لطف بي حد ومرز شما و تقديم القاب زيبا و دوست داشتني به اين بنده ي حقير سپاسگذاري مي كنم.
:gol:;):biggrin::smile:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لطف بي حد ومرز شما و تقديم القاب زيبا و دوست داشتني به اين بنده ي حقير سپاسگذاري مي كنم.
:gol:;):biggrin::smile:
خواهش مي کنم آقاي زود رنج. بهتره تو زندگي خانوادگي کمي بيشتر تر دير رنج باشيد.
يا شايدم بهتره آدم اساسا نرنج باشه (برنج باشه، ترنج باشه!!!!!).

andimeshkmazloom

عضو جدید
سلام دوستان گرامی
سوگل جان ممنون خیلی جالبه و میشه بعنوان یه بحث داغ داغ روش حساب کرد
من مجرد و بیست و شش ساله هستم . راستش برای من هنوز ازدواج کردن خیلی مهم نیست چون یکسری خواسته های اساسی دارم و یکسری شرایط رو بدنبالش هستم و به نظر با بودن اونها میتونم خیلی بهتر انتخاب کنم و از طرفی هم بابتش یه برنامه جامع دارم. خیلی خودم و شما رو از بحث دور نمی کنم و به قول یکی از دوستانم که با شنیدن هر حرفی و حتی درست بودنش بدنبال استنباط ارسطویی که باید یه چیزی یا یه حرفی رو بهش اضافه کنیم نیستم راستش من درون گرا هستم ولی با داشتن این مورد همیشه بدنبال کسی باشم که نگه تو اهل کم محلی کردن هستی یا ......
البته این یه مثال بود چون من خیلی خیلی زندگی رو ساده می گیرم برام خیلی مهم که الهی قربونش برم اونم اینجوری باشه بدنبال فقط سادگی هستم یا به قول حمید جون منم خیلی مسافرت دوست دارم پس اینها فاکتورهای خیلی مهمی نباید از این موارد به قولی ساده که میتونه باعث تفرقه اساسی بشه به راحتی گذشت و از طرفی شخصا آدم خیلی راحتی هستم دوست دارم با اطرافیانم یه رابطه گرم ایجاد کنم پس الهی قربونش میدونم که سخته براش باید یه جورای ......
راستش خیلی موارد هست ولی به نظرم مهمترین تصمیم زندگیمان رو باید خیلی حساب شده بگیریم چون خیلی تجربیات دیگران رو باهاش برخورد داشتم که به نوعی، موارد بسیار ساده باعث شده که اونها زندگی که با هزاران وعده به اصطلاح عاشقانه اول زندگی رو به جهنمی که برای شیطان هم قابل تحمل نیست تعویض کنند و الان دیگه عشق کیلوی چند
موفق باشید انشاالله به اونی که دوست دارید برسید دعا کنید یکی هم منو بگیره و خیلی خوشبختم کنه:biggrin:
سلام دوست با احساس و شيرين زبون:gol:قبول دارم؛همين مسائل ساده مثل تحريك كردن حس حسادت يا غيرت همسرحتي به شوخي؛ابراز علاقه نكردن به همسر مخصوصا نگفتن "دوست دارم"؛و...ميتونه به تدريج روابط زيباي بين زن وشوهر رو سرد كنه اما اينها قابل جبران و برگشته؛چيزي كه قابل اغماض نيست دروغ گفتن يكي از طرفينه كه طرف مقابل يا بايد دم نزنه يا تلخيه جدايي رو بجون بخره.
اميدوارم بتونيد با اين دل صافتون و زبون شيرينتون اونوكه قربونش ميريد خوشبخت كنيد;)

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش مي کنم آقاي زود رنج. بهتره تو زندگي خانوادگي کمي بيشتر تر دير رنج باشيد.
يا شايدم بهتره آدم اساسا نرنج باشه (برنج باشه، ترنج باشه!!!!!).
منو زود رنج.نه قربونت.من خيلي دير رنجم مثل چايي دير دم-گوشت دير پز-مرغ دير پز-
با نارنج رابطم بهتره.
به نظرم آقا محسن حقیقتایی رو میگن که از چشم مون دور میمونن.آقا محسن به خاطر یاداوری حقایق از شما ممنونم:gol:
خيلي ممنون.حسابي با اين حرف ما رو شرمنده كرديد.ان شاء الله امتيازام فعال شه در خد متيم.بعدشم يه قورمه سبزي بدهي من به شما.

andimeshkmazloom

عضو جدید
من که خودم در شرف ازدواج کردنم دلایلم رو واسه ازدواج میگم
1یه سنتیه که باید انجام شه
2.واسه اینکه این شانسو به یه مرد بدم که با ازدواج کردن با من بشه خوشبخت ترین مرد روی زمین:love::love:
3.این یه نیازه واسه همه ی آدما خوب منم یه آدمم
4.واسه اینکه نصف دیگه ی دین و ایمانمم کامل بشه
5.واسه اینکه تنها نباشم
ولی کلا رو همون مورد دوم تاکید بیشتری دارم
سلام:gol: موارد كاملي رو مطرح كرديد؛ حتما با تكيه بر مورد دوم هردوتون خوشبخت ميشين:Dانشاءا...

andimeshkmazloom

عضو جدید
فعلاً مجردم.... و شايد... شايد..... :redface:بگذريم....:biggrin:;)

خودم رو آماده مي كنم كه قضاوت نكنم و فقط ناظر باشم....به طرف مقابلم به چشم سرزميني نگاه مي كنم كه بايد اون را كشف كنم نه فتح....وقتي رفتارش رو درك نمي كنم از اون مي خوام علتش رو برام توضيح بده.... به سكوتش احترام ميذارم... بدون اجازه وارد حريم خلوتگاه محرمانش نمي شم..... و وقتي از خلوتگاهش بيرون اومد گرم و سرزنده به استقبالش ميرم.....:heart::heart:
سلام سوگل خانم:gol:اينقدر اين مطلبتون زيبا ومختصرومفيد بود كه نميدونم چي بگم فقط دعا ميكنم هممون بتونيم به اين رفتار هاي پسنديده كه به اونا اشاره كرديد در زندگي خصوصيمون:heart::heart: عمل كنيم:smile:

andimeshkmazloom

عضو جدید
سلام هلن دوست عزیزم
اول خیلی خیلی تشکر میکنم که اینقدر با حوصله و دقت تمام مطالب دوستان رو خوندید و پاسخگو بودید... منم میخوام نظراتم رو در خصوص عقاید شما بگم... با اجازه تون.

عزیزجان در خصوص :
1: بله کاملا موافقم .. اما باید این عقاید هیچگاه خودخواهانه و حاکمانه و یکطرفه نباشه ... چون بیشتر باعث دوری و انزجار میشه.... همیشه اوایل آشنایی این دیدگاهی که شما میفرمایید ایجاد میشه .. اما در طول زندگی اگر کنترل و پرداخت نشه همونها باعث اختلافهای شدید میشه.تازه اون موقع است که گاهی عده ایی میگن اول ازدواجمون هم این حرکات و این حرفها رو از طرف مقابلمون میشنیدم و میدیدم اما ...اون موقع کور بودم... کر بودم...( ببخشیدا) بعدم میگن عشق کوره..... که البته من اصلا قبول ندارم... عشق عاقلانه هیچگاه کور نمیشه.

2: در خصوص بخش دوم صحبتهاتون ... کاملا موافقم ... بنده هم از بیان اون جمله همین منظور رو داشتم... ( گرچه هرچی به فوتبال علاقه نشون دادم و هیجان کردم دریغ از اینکه یک ذره هم علاقه مند بشم...:w20:)

3: بازم باید بگم موافقم....اما منظور من عشقهای هیجانی اول زندگی است که بعدها متعادلتر شده ... و میشه گفت عمیقتر میشه و دیگه اون زرق و برق اولیه رو نداره ..اما خیلی غنی تر میشه... البته اگر عشقی واقعی باشه....
یک خاطره براتون بگم:
موقعی که من ازدواج کردم ...حدود یکماه از ازدواجم گذشته بود که یکی از همکارانم ( مرد) اومد و ازم پرسید همسرت چجوریه ... اخلاق و رفتارش خوبه ..مشکلی ندارین؟
قبلش بگم که ما از قبل هیچگونه رابطه ایی نداشتیم و کاملان سنتی ازدواج کردیم .. و هیچ شناختی از هم نداشتیم حتی خانواده هامون... غریبه بودیم...
درجواب همکارم گفتم : خیلی عالی ... مرد ایده آلهای من هست... یک جنتلمن واقعی ...
همکارم گفت : خوب حالا واسه ابراز عقیده زوده ... برو 6 ماه دیگه بیا ببینم که بازم همین عقیده رو داری .. و بازم میگی که مرد ایده آلهات بوده ... ؟
من بعد از مدت کوتاهی از اون اداره استعفا دادم و دیگه اون همکارم رو ندیدم...
ولی میخواستم حالا بعد از 7 سال ببینمش ... و بهش بگم که هنوزم همون عقیده 7 سال پیش رو دارم ...و هیچ خللی در عشق ما بوجود نیامده... و خیلی هم قوی و عمیق شده.و به قول شما هر روز هم پررنگتر از روز قبل شده.. والحمدلله :redface::heart:

دوستان ممنونم که باحوصله جواب من رو میخونید ... سرتون رو درد آوردم شرمنده:redface:
سلام گلابتون خانم؛خوشحالم كه خوشبختيد:gol::gol:اميدوارم هميشه خوشبخت باشيد:smile:براي مجردها هم دعا كنيد:D