تصاویری از آلمان نازی، هیتلر و جنگ جهانی دوم

Schneider

مدیر بازنشسته
تصویر کودکی هیتلر(از آرشیو ملی آلمان با کد ثبت که من اینجا نمیارم!)

تصویر هیتلر در حال خارج شدن از دفتر مرکزی حذب نازی_بعد از پیروزی در انتخابات داخلی_در سال 1930

تصویر تمبرهای هیتلری در آلمان نازی

تصویر معروف هیتلر بعد از تسخیر فرانسه همراه با مهندس معمار مخصوصش Albert Speer در سمت راست تصویر

تصویر معروف گریستن مرد فرانسوی در 14 ژوئن 1940 بعد از عقب نشینی متفقین از فرانسه و ورود ارتش آلمان به فرانسه

ادامه دارد...

Schneider

مدیر بازنشسته
تصویر سربازان شوروی درحال برافراشتن پرچم خود بر بالای ساختمان مجلس قانونگذاری آلمان(ساختمان رایشتاگ)_ماه می سال 1945
(آدمو یاد بازی Medal Of Honor میندازه!)

تصویر معروف روزنامه مستقل آمریکایی The Stars and Strips ، بعد از پخش اخبار مرگ هیتلر توسط رادیوی آلمان

تصویر معروفی از سرباز نیروی دریایی آمریکایی و یک پرستار_که نام هردو نامشخص است_پس از پایان جنگ جهانی دوم
(گفته شده این سرباز بعد از این حرکت بلافاصله یک سیلی خورده!!)

این تصویر در آلبوم عکسهای یک سرباز آلمانی پیدا شد درحالیکه پشت آن نوشته شده بود "آخرین یهودی Vinnitsa"
Vinnitsa شهریست در اوکراین؛
تمامی 28000 یهودی اوکراین در جنگ جهانی دوم کشته شدند

ادامه دارد...

Schneider

مدیر بازنشسته
تصویر بسیار معروف برافراشتن پرچم آمریکا بر جزیره Iwo Jima(از جزایر ژاپن) در 23 فوریه 1945
در تصویر 5 تفنگدار دریایی و یک پزشک نیرویی دریایی حاضرند

از تصاویر معروف آواره کردن خانواده ای یهودی_ شهر Warsaw لهستان_ماه می سال 1943_از تصاویر بارز هلوکاست

تصویر سوختن و غرق شدن کشتی USS Arizona بعد از حمله نیروهای ژاپنی به بندر Pearl Harbor
در 7 دسامبر 1941

تصویر جشن نیروهای نازی در سال 1928 زمانیکه هیتلر بشدت در پی کسب قدرت بود
(زاویه تصویر بگونه است که کلیسای Our Lady گویی پایه ایست بر جمعیت حاضر)
محل: نورنبرگ آلمان

این تصویر مراسم جشن کریسمس سال 1938 را نشان میدهد که در آن کارگران ساخت اتوبان همگی مهمان هیتلر بودند

Schneider

مدیر بازنشسته
مراسم جشن خوش آمدگویی به اسقف جدید برلین پس از مرگ اسقف قبلی
8 سپتامبر 1935
(آلمان نازی بشدت در مراسمهای مذهبی از نشانها و شعارهای خود استفاده میکرد)

سگک کمربند نیروهای نازی با این شعار: Gott Mit Uns یعنی God With Us (خدا با ماست)

جنگ جهانی دوم عملا با یورش نیروهای آلمانی به لهستان آغاز شد
در این تصویر یک واحد نازی در راه اعزام به لهستان است(سپتامبر 1939)
بر بدنه قطار نوشته شده:
We are going to Poland to thrash the Jews

در این تصویر سرباز آلمانی با لگد در حال سوار کردن فردیست_که گفته شده یهودیست_برای بردن به محل اعدام

این تصویر سوختن خانه ای بر اثر هجوم نیروهای آلمانی به Narvik_از شهرهای نروژ_در سال 1940 را نشان میدهد

Schneider

مدیر بازنشسته
بزرگترین و سنگینترین سلاحهای جنگ جهانی دوم توسط آلمان ساخته شد
آلمانها 2 نمونه از این سلاح ساختند؛ یکی با نام Gustav که در عملیات Barbarossa در محاصره شهر Sevastopol شوروی بکار رفت و سرانجام بدست نیروهای آمریکایی منهدم شد
دیگری با نام Dora که گویا خود آلمانها در پایان جنگ از بین بردنش تا دست نیروهای شوروی نیفته!
وزن تقریبی 1300 تن و برد 37 کیلومتر
این تصویر Doraست

محاصره استالینگراد در 21 آگوست 1942 آغاز شد
استالینگراد موقعیت استراتژیک نداشت
هدف هیتلر بگفته عده ای دست یابی به محل ذخیره سلاحهای شوروی و به بیان عده ای دستیابی به مناطق نقتی قفقاز و احتمالا رسیدن به نیروهای ژاپنی بود که از هند پیشروی میکردند.

از تمامی ارتش ششم هیتلر_به فرماندهی Friedrich Paulus_که استالینگراد را محاصره کردند
240هزار نفر ار بین رفتند و 91 هزار نفر زنده ماندند و اسیر شدند

در 22 ژوئن 1941 حدود 4 میلیون نیروی آلمانی به مرزهای روسیه یورش برده بودند و در عرض 1 ماه 2.5 میلیون روسی را کشته، زخمی یا اسیر کردند و در تمام جریان یورش به روسیه تنها 740 هزار نفر قربانی دادند
(تازه نیروی کمکی بهشون نرسید و به زمستانی بسیار سخت هم برخورد کردند!)

Schneider

مدیر بازنشسته
در 3 تصویر پی در پی پایین
سربازی آمریکایی را میبینید که توسط تک تیرانداز آلمانی مورد اصابت گلوله قرار گرفته
در تصویر سوم فرد آمریکایی درحال گشتن بدنبال محل اختفای تک تیرانداز است

##########

##########

در این تصویر سرباز آلمانی در حال روشن کردن سیگار خود با سلاح آتشزاست(Flamethrower)

هیتلر و مهندس معمار مخصوصش Albert Speer در حال تماشای عملکرد Dora هستند
ساخت آن 6 هفته طول کشید؛ قطعاتش را مجموعا 25 قطار بار کردند و 2000نفر در پروژه ساخت آن شرکت داشتند
این سلاح در طول جنگ 48 شلیک داشته

Schneider

مدیر بازنشسته
سربازان آلمانی که با یک کلک قدیمی_که خودتون میدونید_سعی در پیدا کردن محل اختفای تک تیرانداز روسی را داشتند
(در طول جنگ جهانی دوم بهترین تک تیراندازها روسی بودند)

سرباز آلمانی که در حمله معروف متفقین_D-day_براثر بمباران زیر گل و خاک مانده
تایید نشده که آیا مرده یا زنده مانده

سربازان آمریکایی که براثر آتشبار سنگین روی رودخانه راین، در قایق نفربر بسختی پناه گرفته اند

سه سرباز آلمانی که بر فراز رودخانه ای کمین کرده اند

سرباز ارتش شوروی که موفق به فرار از تانک در حال سوختن نشده و ...

Schneider

مدیر بازنشسته
نمای دور بندر Pearl Harbor در اثر حمله هوایی نیروهای ژاپنی

"نبرد برلین"_سال 1945_حضور نیروهای شوروی در خیابانهای برلین

D-day و هجوم متفقین در ژوئن 1944 به سواحل Normandy فرانسه؛
در این حمله متفقین در مجموع(هوا و زمین و دریا) 209هزار کشته دادند و آلمانیها نیز 200هزار کشته و زخمی دادند

Schneider

مدیر بازنشسته
نمای زیبای نبرد هوا به دریا

نمای برلین بعد از بمباران شدن توسط نیروی هوایی آمریکا و بریتانیا

کامیون نیروهای Waffen-SS(شاخه ای از SS برای مواقع ضروری) که در "نبرد برلین" سرنگون شده

سال 1941 و پیشرفت نیروهای آلمانی بسمت مناطق بالکان

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
فك نكنم تو دنيا از هيچ كسي بيشتر از هيتلر و موسولي بدم بياد

Schneider

مدیر بازنشسته
هیتلر و ژنرالهاش در حال نقشه کشیدن برای عملیات Barbarossa
(Barbarossa نام عملیات حمله به شوری در 22 ژوئن سال 1941 بود)

سربازان شوروی اسیر شده توسط آلمانیها بعد از عملیات Barbarossa

لندن، بعد از بمباران هوایی توسط هواپیماهای آلمانی

هیتلر در آغاز جنگ جهانی اول_سال 1914_مونیخ
(نفر اول سمت چپ)

(نفر اول سمت راست)

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روز پیش کانال من و تو مستندی از ماجرای ترور ناموفق هیتلر ساخته بود توش صحنه های واقعی از هیتلر گذاشته بود. خوش شانسی اورده بود وگرنه تو ترور مرده بود.جالبه هیتلر خودش فکر می کرد خدا به او عنایت خاصی داره و پشتیبانشه.

Schneider

مدیر بازنشسته
ناو هواپیمابر آمریکایی در جنگ جهانی دوم

سربازان آمریکایی درگیر نبرد در کوچه خیابانهای فرانسه، برای بیرون راندن نیروهای آلمانی

تک تیراندازهای SS آلمان

سربازان آلمانی در حال...

چکمه آلمانی و ...

آتشگاه

عضو جدید
چند روز پیش کانال من و تو مستندی از ماجرای ترور ناموفق هیتلر ساخته بود توش صحنه های واقعی از هیتلر گذاشته بود. خوش شانسی اورده بود وگرنه تو ترور مرده بود.جالبه هیتلر خودش فکر می کرد خدا به او عنایت خاصی داره و پشتیبانشه.
خیلی قشنگ بود
معمولا دیکتاتورا اینطورین

Schneider

مدیر بازنشسته
کسی نگفت یهودی ای کشته نشده. گفتند این تعداد که اینها ادعا می کنند نبوده.
با این حرف شما کنجکاو شدم الان برم ببینم قضیه چی بوده اصلا
آیا هلوکاست حقیقت داشته یا نه
صفحات و نظرات بسیاره
اما..
اما مورد بدیهی و ثابتی که من در بین اینها پیدا کردم اینه که مهمترین دلیل افرادیکه هلوکاست رو میپذیرند(یعنی قبول میکنند که لااقل 6 میلیون یهودی در جنگ جهانی دوم_نه در اردوگاهها...کلا در WW2_کشته شدند) مدارکه
و مهمترین موردیکه رد کنندگانش ابراز میکنند تناقض یابی بین صفحات و اشخاصیه که در مورد یهودی کشی صحبت کردند.
حالا...
اگر ما بخوایم رد کنیم هلوکاست رو باید قویا بتونیم چند مورد رو به اثبات برسونیم؛
مهمترین اونها اینه که ثابت کنیم "Final Solution" اصلا وجود نداشته
سوال پیش میاد Final Solution چیه...
توضیح کامل در >> این صفحه << از ویکی پدیا به زبان انگلیسی
خلاصش اینه که در این نامه دستور کشتار یهودیا بصورت آزاد تایید میشه(متن نامه با PDF و ترجمه از آلمانی به انگلیسی >> اینجا << )
اگر نتونیم اینرو(ریشه ماجرا)رو رد کنیم باید وارد مرحله دوم بشیم......یعنی اظهارات فرد اجرا کننده Final Solution یعنی Adolf Eichmann را رد کنیم.(توضیحات کامل مربوط به این فرد که اگر قبول بشه هلوکاست عملا قبول شده در>> این صفحه << از ویکی پدیا)

Adolf Eichmann

این آقا دستور کشتار در اردوگاههای مختلف آلمانی_که Jewیی که در recordهای آلمانها هست به اونجا منتقل میشدند_را عملی میکرده
(داخل پرانتز عرض کنم: از نظرات تاییدکنندگان هلوکاست این بود که بین 5 تا 6 میلیون فقط در ثبت شده های آلمانها بوده و اونا معتقدند که شماره زیادی بر اثر کشته شدن و بدون ثبت وجود داره...مثلا بر اثر شرائط سخت بیمار شدن و مردن یا فشار و سختی زیاد که موجب شده از بین برن)
Adolf Eichmann در پایان جنگ جهانی دوم فراری میشه به آرژانتین، تغییر قیافه و نام میده و در شرکت مرسدس بنز مشغول کار میشه، در سال 1961 موساد همونجا گیرش میاره مخفیانه منتقلش میکنه به اسرائیل؛
در دادگاه در سکویی که شیشه هاش ضدگلوله دورش رو حفاظت میکرده محاکمش شروع میشه و اینجاست که evidence و اقرارهاش میره در تاریخ که مهمترینش بنظر من همین یک پاراگرافه:
(Hausner فرد اسرائیلی حاضر در دادگاه بوده با منصب رئیس بازجویی)

During cross-examination, prosecutor Hausner asked Eichmann if he considered himself guilty of the murder of millions of Jews. Eichmann replied: "Legally not, but in the human sense ... yes, for I am guilty of having deported them". When Hausner produced as evidence a quote by Eichmann in 1945 stating: "I will leap into my grave laughing because the feeling that I have five million human beings on my conscience is for me a source of extraordinary satisfaction." Eichmann countered the "claim saying that he was referring only to "enemies of the Reich​
نهایتا این فرد در 31 می 1962 اعدام میشه و جسدشو میسوزونند _در کوره ای بسیار داغ_و خاکسترشو در مدیترانه پخش میکنند(در دلیل این حرکت گفته شده که میخواستن از خاطره ها محو شه و هیچ کشوری ادعایی یا حرفی در مورد محل دفنش نداشته باشه!)
این دادگاه بصورت آنلاین پخش میشده:​
The Israeli government allowed news programs all over the world to broadcast the trial live with few restrictions​
خلاصه رد محکم هلوکاست معادل است با رد مدارکی که در یک دادگاه و درحضور خبرنگارا جمع آوری شده؛
و من فکر نمیکنم ردش به این سادگیا عملی باشه(اصلا عملی نیست!)
ضمنا مطالب مفیدی هم در>> این صفحه << از ویکی پدیا در مورد دلیل/معرفی افرادیکه هلوکاست رو رد میکنند اومده
مطالبش جالبه​

آخرین ویرایش:

benimclaren

عضو جدید
سلام، داشتم دنبال مطلب درباره تك تيراندازهاي جنگ دوم مي گشتم كه به اينجا رسيدم، درباره هولوكاست هم به نظرم بايد كمي منصف باشيم، جناب مدير نظرشون رو گفتند اما به نظرم تمام اين ماجراها با كمي غلو، بيان شده اند (منظورم مطلب ايشون نيست بلكه كل ماجراي هولوكاست) كشتار بوده، اما نه به اين فجيعي، وقتي بزرگان رسانه جهان (مثل بي بي سي) بعد از شصت و اندي سال ميان ميگن برخي جنايات جنگ دوم مربوط به روسها بوده نه نازيها (داستان جنايات بيمارستان ورشو) طبق اين مدارك... و يا كارها و سندسازي هايي مثل اين نمونه عكسي كه براتون ميزارم، با چه قاطعيتي ميشه راجع به سنديت هولوكاست حرف زد، شما به يه عكس كه دارن با لگد يه زنداني رو سوار كاميون مي كنند اشاره مي كنيد و ميگيد گفته ميشه يهودي بوده، آخه اين هم شد سند كه گفته ميشه!؟
بگذريم. اين عكسي رو نشون ميده كه زماني استالين با هم قطار خودش يعني نيكلاي يژوف در كنار رودخانه ولگا در حال قدم زدن هستند، اما بعد از اينكه اين جناب ژوزف خان با نيكلاي درگير ميشه و دستور قتلش رو ميده، ميگه عكس رو كه جنبه تبليغاتي داشته روتوش كنند و نتيجه ميشه عكس دوم. به همين راحتي. حالا اين موضوع ربطش به حرفهاي قبلي اينه كه سند سازي واسه آقايون كاري نداشته، يه صابون رو گذاشتند تو بي دادگاه نورنبرگ گفتند اين از روغن يهودياس!!!!!! بي خيال....
ببخشيد

Schneider

مدیر بازنشسته
کسانیکه وقوع هلوکاست رو میپذیرند، استناد میکنند به حقایقی که روی کاغذ اومده و در اماکن رسمی(مثل دادگاه عمومی نورنبرگ_اولین دادگاه محاکمه جنایتکاران جنگی در تاریخ)جمع آوری شده؛
(recordشدش بگردید فکر میکنم در یوتیوب باشه)
و کسانیکه این مورد رو رد میکنند_اصطلاحا revisionism ها_عنوان "تناقض" میکنند(مثل موردی که شما بیان کردید و یا موارد بسیار دیگه که 90 درصدشون اطلاع دارم از کدوم منبع عنوان میشه...)
حتی اگر شیوه دسته اول برای اثبات مطلب کافی نباشه....
شیوه دسته دوم هیچوقت نه در این بحث، که در هیچ کجا صلاحیت و اعتبار رد مدارک رسمی رو نداره

آتشگاه

عضو جدید
کسانیکه وقوع هلوکاست رو میپذیرند، استناد میکنند به حقایقی که روی کاغذ اومده و در اماکن رسمی(مثل دادگاه عمومی نورنبرگ_اولین دادگاه محاکمه جنایتکاران جنگی در تاریخ)جمع آوری شده؛
(recordشدش بگردید فکر میکنم در یوتیوب باشه)
و کسانیکه این مورد رو رد میکنند_اصطلاحا revisionism ها_عنوان "تناقض" میکنند(مثل موردی که شما بیان کردید و یا موارد بسیار دیگه که 90 درصدشون اطلاع دارم از کدوم منبع عنوان میشه...)
حتی اگر شیوه دسته اول برای اثبات مطلب کافی نباشه....
شیوه دسته دوم هیچوقت نه در این بحث، که در هیچ کجا صلاحیت و اعتبار رد مدارک رسمی رو نداره
عزیزم اینا فقط یه مدرک دارن اونم سخنان احمدی نژاده وگرنه اصلا مدرکی ندارن که هولوکاستو رد کنن

benimclaren

عضو جدید
مدارك رسمي رو كي تاييد كرده، دول متفق و شوروي كمونيست! آيا شما نماينده دول بي طرف رو ديديد كه در دادگاه باشند؟ هشت قاضي از آمريكا، انگليس، روسيه و فرانسه...
به هرحال به نظر من اگه قرار باشه كسي دم از كشتار جمعي بزنه، روسها با اون آمار عجيب و غريب قرباني در جنگ دوم (23ميليون و 954 هزار نفر) بيشتر بايد اين ادعا رو داشته باشند. بگذريم با اين حرفها به جايي هم نخواهيم رسيد. بابت عكسها ممنون
در ضمن جناب آتشگاه اين بابايي كه شما اسمش رو آوردي من نميشناسمش، كي هست؟

Abteen

عضو جدید
مدارك رسمي رو كي تاييد كرده، دول متفق و شوروي كمونيست! آيا شما نماينده دول بي طرف رو ديديد كه در دادگاه باشند؟ هشت قاضي از آمريكا، انگليس، روسيه و فرانسه...
به هرحال به نظر من اگه قرار باشه كسي دم از كشتار جمعي بزنه، روسها با اون آمار عجيب و غريب قرباني در جنگ دوم (23ميليون و 954 هزار نفر) بيشتر بايد اين ادعا رو داشته باشند. بگذريم با اين حرفها به جايي هم نخواهيم رسيد. بابت عكسها ممنون
در ضمن جناب آتشگاه اين بابايي كه شما اسمش رو آوردي من نميشناسمش، كي هست؟

واقعا حس بدی داره که یه چیزی بدونی و بخوای بقیه هم بدونن...
200 صفحه بحث بی نتیجه میشه آخرش!بعد فردا یه نفر دیگه دوباره یه تاپیک میزنه روز از نو روزی از نو...
پس:
دلیلی نداره همه بدونن!
برای همین بهتره ببینیش و بگذری.اطلاعاتتم اونجایی بذار که ازش استفاده بشه.
امیدوارم به کسی بر نخوره،کلی گفتم.;)

موفق باشی.:gol:

آخرین ویرایش: