تحليل و كد نويسي برنامه مديريت كتابخانه(شروع یک پروژه)

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام دوستان.
ميدونم تكراريه و سطح پايين ولي ..به نظرم يه برنامه خوب واسه راه افتادن و جلو رفتن تو برنامه نويسي پروژه كتابخانه هستش.
دوستاني كه مايلن از اول تحليل و پياده سازي شي گرا برنامه كتابخونه رو داشته باشيم خبر بدن كه دست به كار شيم.
انشا الله سعي ميكنيم از پايه تحليل رو جلو ببريم و بدون نياز به ابزار تحليل و فقط جنبه آموزشي داشته باشه.
و تا آخر برنامه رو تكميل كنيم.زبون برنامه سي شارپه وبانك sqlserver2005 وتحليل با uml.
البته همه با هم برنامه رو جلو ميبريم.
موفق باشيد.

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
نه بابا انگار كسي پايه نيست.
اگه بود خبر بديد.

هنگامه 65

عضو جدید
سلام دوستان.
ميدونم تكراريه و سطح پايين ولي ..به نظرم يه برنامه خوب واسه راه افتادن و جلو رفتن تو برنامه نويسي پروژه كتابخانه هستش.
دوستاني كه مايلن از اول تحليل و پياده سازي شي گرا برنامه كتابخونه رو داشته باشيم خبر بدن كه دست به كار شيم.
انشا الله سعي ميكنيم از پايه تحليل رو جلو ببريم و بدون نياز به ابزار تحليل و فقط جنبه آموزشي داشته باشه.
و تا آخر برنامه رو تكميل كنيم.زبون برنامه سي شارپه وبانك sqlserver2005 وتحليل با uml.
موفق باشيد.
سلام
من دوست دارم برنامه را بخونم.میشه بذارید تا دانلود کنم .می خوام روش کار کن تا یاد بگیرم.اگرم آموزش را شروع کنید که خیلی خوبه

msmiran

عضو جدید
سلام دوستان.
موفق باشيد.

سلام
من هستم. البته به نظر میرسه از دوستان کسی استقبال نکرده.;)

shahab68

عضو جدید
سلام من هم هستم البته با sql server کار نکردم اما خيلي دوست دارم ياد بگيرم ممنون ميشم اگه لطف کنيد

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام دوستان.شرمنده چند روزی نبودم.
چشم شروع می کنیم.
ابزار :
sql2005
C#.net
واسه تحلیل از uml
اگه نرم افزار رز رو دارید بهم برسونید وگر نه که دستی جلو میریم.
برمیگردم.

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
به نام خدا
سیستم مدیریت کتابخانه.
خوب دوستان می خوایم یه برنامه با هم بنویسیم .امیدوارم همه همکاری کنید.
هدف از این کار رفع مشکلات پایه ای دوستان عزیزی هستش که به تازگی برنامه نویسی رو شروع کردن و بهانه ای واسه دور هم جمع شدنمون.
واسه شروع من صورت مسئله رو مطرح میکنم شما هم لطف بفرمائید اونو تکمیل کنید که یه کار خوب رو با هم جلو ببریم به امید خدا.
واسه شروع مشتری از برنامه شما انتظاراتی داره که مهمترین بخشه کاره و باید به درستی نیازمندی ها رو در بیاریم که بعدا دچار مشکل نشیم.
................................................................
مشتری به شما میگه که من برنامه ای می خوام که::::
................................................................
یه برنامه واسه مدیریت کتابخانه می خوایم که قابلیت مدیریت آرشیو کتاب ها رو داشته باشه و اعضا رو ثبت نام کرده و مدیریت کنه که فلان کتاب رو چه شخصی به امانت برده و برگشت امانات رو و از رده خارج شدن کتاب ها رو مدیریت کنه.
...
کتاب خونه یه مدیر داره که وظیفه ی ثبت نام اعضا و ثبت کتاب در آرشیو و کار های مربوط به این دو شامل ویرایش و حذف و ...مدیریت می کنه.
.............................................................
مدیر کتاب دار هایی رو تعریف میکنه.
وظیفه اونا ثبت امانت برگشت امانت و تمدید زمان برگشت کتاب هستش.
.......................................................
مدیر این توانایی رو داره که ماکزیمومی رو برای تعداد امانات هر عضو تعریف کنه.
..
بعضی از افراد ممکنه خیلی بی نظم باشن و امانات رو خیلی دیر تحویل بدن...
کتابدار موقع دریافت امانت می تونه بی نظمی رو ثبت کنه.
مدیر می تونه افرادی رو که چند تایی بی نظمی دارن رو محروم کنه.موقتا...و یا کلا حذف و اخراج کنه....
.......................................................
وقتی که کسی می خواد چیزی به امانت ببره کتابدار آماری از اماناتی که هنوز دست عضو هست رو داشته باشه.
.................................
یه موقعی کتابی خراب می شه یا از برگشتش به کتاب خونه نا امید میشیم اونو به لیست بایگانی اضافه میکنیم...
……………………………
هر لحظه به آمار کتاب خونه شامل موجودی ..به امانت رفته و از دور خارج شده دسترسی داشته باشیم.
....................................
به اطلاعات اعضا دسترسی داشته باشیم.
یک گزارش کیری کامل از اعضا داشته باشیم..شامل دسته بندی بر اساس تحصیلات و جنسیت.
..........
شما هم لطف کنید صورت مسئله رو تکمیل بفرمائید تا انشاا... شروع کنیم.
موفق باشید.

Sharif_

مدیر بازنشسته
میشه بارکد رو هم اضافه کنیم تا با اسکنر خونده بشه ؟
یا کاری بسی دشواره؟

omid_day2007

عضو جدید
پروژه تحلیل کتابخوانه

پروژه تحلیل کتابخوانه

با سلام
منم رشته IT هستم این ترم پروژه تجزیه وتحلیل یک کتابخونه رو برداشتم امیدوارم تا
پایان ترم بتونم مفید باشم .

omid_day2007

عضو جدید
راه داره ولی بقول خودت کد نویسی پیچیده ودشواری داره .
ولی شاید دوستان کد آماده داشته باشند .

ولی بنظر من برا شروع پروژه نیازی نیست مختونو درگیر این چیزای پیچیده تو پروژه کنید.

اول باید همونجور که دوست خوبمون شرح داده بیایم برا خودمون اون محیط رو باز کنیم .

بعد نیازهای محیط رو ببینیم چی هست .

به غیر از اون چیزایی که دوست خوبم زحمت کشیده دیگه چی تو یه کتابخونه هست .

من تو این یک ماه کارم همینه و برای شما دوستان تو این تاپیک حتما مراحل رو قرار میدم .

امید

Sharif_

مدیر بازنشسته
یا یه بحث دیگه
اگه زمان امانت تموم شد و کتاب رو پس نداد پیامی ظاهر بشه که این کتاب ها پس داده نشده اند

omid_day2007

عضو جدید
حتما ببینید

حتما ببینید

سلام دوستان

بجه ها یک پروژه پیدا کردم ، طرف اومده از MS-Acsses استفتده کرده .

جالبه بعضی از امکانات و کاربرداش اینه :

- تعريف "عضو" براي كتابخانه از طريق فرم‌هايي كاربرپسند
- فرم مربوط به وارد كردن مشخصات كتاب‌هاي كتابخانه در بانك اطلاعاتي
- فرم مربوط به ثبت مشخصات عضو و كتاب هنگام تحويل كتاب به عضو
- تأييد برگشت كتاب تنها با يك كليك
- جستجو بين اعضا از طريق شماره عضويت و يا نام خانوادگي
- پرينت گرفتن مشخصات يك عضو و يا تمامي اعضا
- جستجو بين كتب كتابخانه از طريق شماره كتاب و يا نويسنده
- چاپ ليست كتب يك نويسنده خاص
- چاپ ليست كتب يك موضوع خاص
- تعريف موضوعات مختلف براي سيستم
- ويرايش مشخصا يك عضو و يا يك كتاب در نهايت سادگي
- و ده‌ها امكان مفيد ديگر...

اینم لینک سایت با اطلاعات جامع تر و لینک برنامه :

http://library.aftabgardan-cc.com

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
- چاپ ليست كتب يك نويسنده خاص
- چاپ ليست كتب يك موضوع خاص
- تعريف موضوعات مختلف براي سيستم---------البته با روش ديگه اي---------
- ويرايش مشخصا يك عضو و يا يك كتاب در نهايت سادگي--------------با چاپ كات عضويت موافقم---------
ديگه چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
منم اگه بتونم کمکی کنم خوشحال می شم.

من نرم افزار Rational Rose را دارم اما چون حجمش بالا بود گشتم و لینک های دانلودش را پیدا کردم.

IBM Rational Rose Enterprise 7.0 (2006)

It offers a modeling environment that supports code generation from models in Ada, ANSI C++, C++, CORBA, Java/J2EE, Visual C++ and Visual Basic.

* Includes Unified Modeling Language (UML) support and is one of the most comprehensive products in the Rational Rose family
* Supports Analysis, ANSI C++, Rose J and Visual C++ patterns, Enterprise JavaBeans 2.0, and forward and/or reverse engineering for some of the most common Java 1.5 constructs
* Offers code quality analysis abilities and code generation, with configurable model-to-code synchronization capabilities, as well as more granular management and use of models with the separately controllable model components feature
* Integrates with other IBM Rational lifecycle development tools as well as any SCC-compliant version control system, including IBM Rational ClearCase
* Includes a Web Modeling Add-In, which provides visualization, modeling and tools for developing Web applications
* Provides UML modeling for database designs, with the ability to represent the integration of data and application requirements through logical and physical designs
* Creates XML document type definitions (DTD) for use in your application
* Operating systems supported: HP Unix, Linux, Windows

DOWNLOAD: RapidShare.com:
Code:http://rapidshare.com/files/136804587/RRE-murderteam.org.part1.rar
http://rapidshare.com/files/136807233/RRE-murderteam.org.part2.rar
http://rapidshare.com/files/136810093/RRE-murderteam.org.part3.rar
http://rapidshare.com/files/136812782/RRE-murderteam.org.part4.rar
http://rapidshare.com/files/136815724/RRE-murderteam.org.part5.rar
http://rapidshare.com/files/136801795/RRE-murderteam.org.part6.rar

PASSWORD:
Code:murderteam.org

لینک منبع :

امیدوارم کمکتون کنه.
شاد و موفق باشید

کربلایی

مدیر بازنشسته
اعضا باید بتونن به کتابایی که امانت میگیرن امتیاز بدن! تااعضای دیگه هنگام جستجو کتاب انعطاف بیشتری برای انتخاب داشته باشن.
حتی میشه سیستمی طراحی کرد که اعضا بتونن برای کتابا نقد های کوتاه بنویسن و این نقدها برای همه قابل مشاهده باشه.

ضمنا بهتره برای تمرکز مدیرت پروژه درباره مجوزها و حقوق دسترسی کاربران هم فکر کنید.(یه مدیر میتونه کتاب جدید اضافه کنه، ولی یه کاربر فقط میتونه سرچ کنه در حالی که یه استاد میتونه مقاله یا نقد شخصی خودش رو اضافه کنه و ... یا اینکه یه کاربر میتونه جریمه بشه و یا اینکه امتیاز بگیره، ممکنه لازم باشه کاربر رو موقتا اخراج کرد شاید هم برای همیشه!!!)

بحث رزرو کتاب(بخصوص بصورت ریموت، و همچنین شبکه محلی) فراموش نشه.

کاربران باید بتونن پیشنهاد خرید کتابهایی رو که در کتابخونه موجود نیست رو به سبد خرید کتابخونه اضافه کنن تا پس از بررسی کتابداران اقدام بشه.

من sql2005 کار نکرده ام ولی sql2000 رو بلدم.
ضمنا ASP.NET هم مشکلی ندارم.
منم پایه هستم ولی متاسفانه خیلی زیاد نمی تونم وقت بزارم.
موفق باشید

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
اعضا باید بتونن به کتابایی که امانت میگیرن امتیاز بدن! تااعضای دیگه هنگام جستجو کتاب انعطاف بیشتری برای انتخاب داشته باشن.
حتی میشه سیستمی طراحی کرد که اعضا بتونن برای کتابا نقد های کوتاه بنویسن و این نقدها برای همه قابل مشاهده باشه.

ضمنا بهتره برای تمرکز مدیرت پروژه درباره مجوزها و حقوق دسترسی کاربران هم فکر کنید.(یه مدیر میتونه کتاب جدید اضافه کنه، ولی یه کاربر فقط میتونه سرچ کنه در حالی که یه استاد میتونه مقاله یا نقد شخصی خودش رو اضافه کنه و ... یا اینکه یه کاربر میتونه جریمه بشه و یا اینکه امتیاز بگیره، ممکنه لازم باشه کاربر رو موقتا اخراج کرد شاید هم برای همیشه!!!)

کاربران باید بتونن پیشنهاد خرید کتابهایی رو که در کتابخونه موجود نیست رو به سبد خرید کتابخونه اضافه کنن تا پس از بررسی کتابداران اقدام بشه.
اینا رو اضافه میکنیم.
اگه موافقید یواش یواش شروع کنیم.
کسایی که میان تو کار اعلام کنن.
انشاءا... چیز خوب در بیاد که کتابش کنیم

omid_day2007

عضو جدید
پروژه تحلیل کتابخوانه

پروژه تحلیل کتابخوانه

سلام دوستان . من یکسری موضوعات دیگه به ذهنم رسیده .
اینها رو هم میتونیم اضافه کنیم :

ثبت اطلاعات
ثبت کتاب
ثبت امانت کتاب
ثبت برگشت کتاب
ثبت تسویه حساب عضو
ویرایش اطلاعات اعضا
ویرایش اطلاعات کتابها
حذف اعضا
حذف کتاب
لیست اعضا
لیست کتاب ها
لیست کتابهای امانت داده شده
لست کتابهای یک مولف
لیست اعضایی که جریمه دارند
لیست کتابهای که در یک تاریخ امانت داده شده
و صدور کارت
خروج

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
لیست اعضایی که جریمه دارند...................البته کسایی که محروم شدن
اینم اضافه می کنیم.
شروع کنیم.
کسیی که همکاری می کنن اعلام کنن لطفا.

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
مدیریت کتاب خانه

مدیریت کتاب خانه

سلام دوستان.واسه شروع فایل زیر رو ببینید که کار رو با هم ادامه بدیم.

پیوست ها

• کتابخانه.doc
    50.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehrzadmo

عضو جدید
در مورد باركد و باركد ريدر .
اين قسمت چيز خاصي محسوب نميشه و كد نويسي زيادي رو به پروژه تحميل نمي كنه . مخصوصا كه تمام كتابها داراي شابك هستند . شما فقط كافيه از باركد ريدر كد شابك رو بخونيد و ذخيره كنيد . كه خوندن كد هم به عهده دستگاه هست و كاري نداره .

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
خوب من مباني رو گفتم.كسي از بچه ها وقت ميكنه usecase ها رو پيدا كنه كه هم كار تيمي بشه و من دلگرم بشمو به كار سرعت بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پله بعدي class diagram

satan

عضو جدید
سلام دوستان.
موفق باشيد.

سلام خوبید منم هستم نرم افزارشم تا حدی نوشتم خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم

بالا