[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

industrail zone

عضو جدید
با سلام به همگي
الان مدتي در مهاباد دوربينهاي دست دو از اروپا وارد مي كنند كه كيفيتش هم نسبتا خوب به نظر ميرسند مثلا 407 tcr اون روز مي گفت 14 تومن ولي از نظر اينكه چقدر دست دو هستند نمي دونم بايد چطور تشخيص بدي همه نوع اقلامي هم دارند اعم از GPS دو فركانسه و يا منشور اصل و يا سه پايه و ..... من كه فكر مي كنم از نو ها بهترند به شرطي كه خودت سرت تو كار باشه و تشخيص بدي يك جنس خوب را

skyplex

کاربر فعال
با سلام به همگي
الان مدتي در مهاباد دوربينهاي دست دو از اروپا وارد مي كنند كه كيفيتش هم نسبتا خوب به نظر ميرسند مثلا 407 tcr اون روز مي گفت 14 تومن ولي از نظر اينكه چقدر دست دو هستند نمي دونم بايد چطور تشخيص بدي همه نوع اقلامي هم دارند اعم از GPS دو فركانسه و يا منشور اصل و يا سه پايه و ..... من كه فكر مي كنم از نو ها بهترند به شرطي كه خودت سرت تو كار باشه و تشخيص بدي يك جنس خوب را

ممنون از اطلاعات که دادی

همین نمایندگی های ایران هم از کردستان عراق و ترکیه وارد می کنند. حال نمیدونم چقدر اختلاف قیمت ایران با کردستان عراق است؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام به همگي
باید جالب باشه! یه سری باید بزنیم!

khvatani

عضو جدید
قیمت نیوو و توتال

قیمت نیوو و توتال

سلام قیمت نیوو سوکیا c330 و توتال لایکا ts02 رو می خواستم؟

قیمت مارکهای دیگه رو هم دارین بدین؟

SH.Aghighi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.ولی همیشه هم اینطوری نیست.
خوبیش اینه حداقل تو رشته های دیگه ام تجربه کسب میکنی و چیزی یاد میگیرید.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اگه برای کارهای ساختمونی میخواین Leica NA730 بسیار ایده آل هستش. نیوو لیزری تو کار ابنیه بیشتر کاربرد پیدا کرده Stabila LAPR 150 خیلی کارا رو آسون کرده فقط نباید ضربه بخوره چون اگه ضرب خود تقریبا از دور خارج میشه! اما انواع نیوو های چینی هم کارتون رو تو فاصله 30 متر راه میندازه فقط دید لیکا رو نداره، زومش بگیر نگیر داره و کالیبرش رو هم باید کنترل کنی!!!
Leica NA730 برای کار ارتفاعی حرفه ای
Stabila LAPR 150 برای کار ساختمونی و دست خودت
نیوو چینی فقط تا فاصله 30 الی 40 متر ارزون و بدون استرس

industrail zone

عضو جدید
من یه دوست دارم تو کردستان عراق نمایندگی رسمی دوربینهای pentax را داره قیمتش هم نسبت به لایکا نسبتا مناسب تره امکاناتشم بهتره فقط نمی دونم این دوربینها چطورند اگه کیسی اطلاعاتی داره در خصوص مقایسه بین pentax&laica لطفا بفرمایند.

oyama22

عضو جدید
pentax دستگاه خوبیه بستگی به کار شما داره یکی از مشکلات این دستکاه اینه که لمباش قفل میشن و این کار سرعت شمارو تو عملیات کند تر میکنه اگه میخای دوربین بخری فقط لایکا 407 .

skyplex

کاربر فعال
دوستان کسی آدرس فروشنده در کردستان عراق یا تورکیه داره بگذاره چون قصد دارم اونجا خرید کنم.چه دست اول چه دست دوم.

industrail zone

عضو جدید
دوستان کسی آدرس فروشنده در کردستان عراق یا تورکیه داره بگذاره چون قصد دارم اونجا خرید کنم.چه دست اول چه دست دوم.

من قيمتها را كه مدتي پيش تو كردستان عراق با ايران مقايسه مي كردم با نهايت تعجب قيمتهاي ايران كمتر از اونجا بود بماند كه آوردن آن به ايران و رد كردن آن از مرز هم داستاني دارد و بايستي گمرك آن را پرداخت كني ولي در مورد تركيه اطلاعي ندارم بهر حال هم آدرس از عراق دارم هم از تركيه

skyplex

کاربر فعال
من قيمتها را كه مدتي پيش تو كردستان عراق با ايران مقايسه مي كردم با نهايت تعجب قيمتهاي ايران كمتر از اونجا بود بماند كه آوردن آن به ايران و رد كردن آن از مرز هم داستاني دارد و بايستي گمرك آن را پرداخت كني ولي در مورد تركيه اطلاعي ندارم بهر حال هم آدرس از عراق دارم هم از تركيه

در هر صورت قیمت های ترکیه اطلاعی دارید؟
اونجا با ایران اختلاف داره؟ لطفاد ادرس بدین.تشکر

mrir65

عضو جدید
دوربین TCR 805 R400 در حد 2007 سفارش اروپا برای فروش موجود هست
اگر کسی خواست در خدمتم
09126024412

20282

عضو جدید
سلام
اگه بتونی الان یدمن لایکا ts09یا ts06 بخری دوربینای خوبین قیمتش حدود24000000هست حدودا فکر میکنم

skyplex

کاربر فعال
دوستان شرایط خرید دوربین نقشه برداری از ایران چیه؟ ایا فروشنده باید تضمین قطعات بکنه؟ ایا باید ضمانت یکساله به صورت مکتوب بده؟ اگر دستگاه اصل نباشد و فروشنده به ما بیندازد چه باید کرد؟ کلا راه حل خرید مطمین چیست؟ ایا ممکنه دوربین های رفرش شده را به خریدار بفروشند و سو استفاده بشه.؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
آره این مشکلیه که همیشه موقع خرید دوربین هست. برای دوربینهای لیکا کسی میتونه مدعی بشه که دستگاهش اصله که رجیستر کد داشته باشه باشه و تو سایت لیکا هم معتبر باشه. که اغلب ندارند و کسانی هم که مدعی هستن دوربیناشون قبلا 2 تومن گرون تر بود.
من خودم با 6 ، 7 تا دوربینی که تو سایت لیکا رجیستر نمی شن اما لایسنس کی دارن رو باهاشون کارکردم و مشکلی هم تا الان واسشون پیش نیومده. فروشنده ها هم میگن برای رجیستر شدن باید 200 یا 300 تومن پول بدین که مهم نیست.
به نظر من باید جنس اصل رو از روی ظاهر و کیفیت مصالح دید و نکته مهم اینسترومنت کد هک شده رو دستگاه با نرم افزار دوربین یکی باشه که می تونین راحت چک کنین.
دو چیز دوربین ها رو می تونن عوض کنن. ساده ترینش تریبراک و بعد از اون EDM که برای عوض کردنش باید دوربین رو باز کنن.
این رو هم می دونیم که سال به سال کیفیت دوربینها و جعبه و متعلقاتش از نظر متریال داره پایین می یاد!

payman_shabestan

عضو جدید
آره این مشکلیه که همیشه موقع خرید دوربین هست. برای دوربینهای لیکا کسی میتونه مدعی بشه که دستگاهش اصله که رجیستر کد داشته باشه باشه و تو سایت لیکا هم معتبر باشه. که اغلب ندارند و کسانی هم که مدعی هستن دوربیناشون قبلا 2 تومن گرون تر بود.
من خودم با 6 ، 7 تا دوربینی که تو سایت لیکا رجیستر نمی شن اما لایسنس کی دارن رو باهاشون کارکردم و مشکلی هم تا الان واسشون پیش نیومده. فروشنده ها هم میگن برای رجیستر شدن باید 200 یا 300 تومن پول بدین که مهم نیست.
به نظر من باید جنس اصل رو از روی ظاهر و کیفیت مصالح دید و نکته مهم اینسترومنت کد هک شده رو دستگاه با نرم افزار دوربین یکی باشه که می تونین راحت چک کنین.
دو چیز دوربین ها رو می تونن عوض کنن. ساده ترینش تریبراک و بعد از اون EDM که برای عوض کردنش باید دوربین رو باز کنن.
این رو هم می دونیم که سال به سال کیفیت دوربینها و جعبه و متعلقاتش از نظر متریال داره پایین می یاد!

میشه یکم واضح تر توضیح بدین من دقیقا متوجه نشدم جریان رجیستر کد چی هست؟لایسنس کی برای چی هست؟
این اینسترومنت کد که گفتین دیگه چیه؟

والا تا جایی که من میدونم دستگاه های لایکا یدونه سریال روشون دارن اصل و قلابی هم تشخیصش سخت نیست دستگاه نو اصلا از بوش و قیافش مشخصه! دستگاه روی سه پایه پیچ بشه اصلا جاش معلومه!
من با توتال های زیادی کار کردم از مدل های 0.5 تا 5 ثانیه اما چیزایی که شما گفتینو نشنیده بودم تاحالا

skyplex

کاربر فعال
میشه یکم واضح تر توضیح بدین من دقیقا متوجه نشدم جریان رجیستر کد چی هست؟لایسنس کی برای چی هست؟
این اینسترومنت کد که گفتین دیگه چیه؟

والا تا جایی که من میدونم دستگاه های لایکا یدونه سریال روشون دارن اصل و قلابی هم تشخیصش سخت نیست دستگاه نو اصلا از بوش و قیافش مشخصه! دستگاه روی سه پایه پیچ بشه اصلا جاش معلومه!
من با توتال های زیادی کار کردم از مدل های 0.5 تا 5 ثانیه اما چیزایی که شما گفتینو نشنیده بودم تاحالا

http://www.geosolution.com/survey--...-total-station-leica-flexline-t06-series.html

بالا