[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

skyplex

کاربر فعال
فرق 02 و 06 چیه؟
ایا با 02 نمیشه کار خوب انجام داد؟ یا سرعتش کمه؟
یک کم توضیح میدین.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
فرق 02 و 06 چیه؟
ایا با 02 نمیشه کار خوب انجام داد؟ یا سرعتش کمه؟
یک کم توضیح میدین.
06 صفحه کلید داره که شما میتونی خیلی از فانکشن ها رو سریع تر وارد کنی. به همین دلیل اوپراتور غیر حرفه ای رو به ظاهر حرفه ای نشون میده. مثلا کسی که با سندینگ کار میکنه به خاطر حرکت های کند و اضافه ای که انجام میده و مدام مشغول دبل چک هستش به تسلطش شک میکنن!
06 یک سری از برنامه هاش بازه مثله ریفرنس آرک. البته بگم زمانی که 02 داشتم و یه میدون فوتبال رو لاین جدول میدادم کلی آرزوی داشتن این برنامه رو داشتم. اما راستشو بخوایید تا حالا با 06 آرک پیاده نکرم!
06 برنامه کوئیک کد داره که به شما در برداشت عواض کلی کمک می کنه.
اگه کارهای پیمانی دارید و سرعت عمل براتون در کار سود آوره قطعا 06 بخرید.
من اگه برای دست خودم بود به جای 06 دوربین 09 پلاس 3 ثانیه یا پنتکس W800 می گرفتم.

limoo447

عضو جدید
سلام از دوستان کسی هست بدونه از کجا باید دوربین خرید ؟ ایا خرید دوربین از سایتهایی مثل www.irandoorbin.com معتبر هست ؟

skyplex

کاربر فعال
06 صفحه کلید داره که شما میتونی خیلی از فانکشن ها رو سریع تر وارد کنی. به همین دلیل اوپراتور غیر حرفه ای رو به ظاهر حرفه ای نشون میده. مثلا کسی که با سندینگ کار میکنه به خاطر حرکت های کند و اضافه ای که انجام میده و مدام مشغول دبل چک هستش به تسلطش شک میکنن!
06 یک سری از برنامه هاش بازه مثله ریفرنس آرک. البته بگم زمانی که 02 داشتم و یه میدون فوتبال رو لاین جدول میدادم کلی آرزوی داشتن این برنامه رو داشتم. اما راستشو بخوایید تا حالا با 06 آرک پیاده نکرم!
من اگه برای دست خودم بود به جای 06 دوربین 09 پلاس 3 ثانیه یا پنتکس W800 می گرفتم.

فرق کارکردی 06 پلاس و پاور درچیه؟
حدود 4 ملیون اختلاف قیمت دارند.
این اختلاف قیمت ناشی از چیست؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
06 پلاس برد لیزرش 500 متره ولی ظاهراً 500 متر واقعی نیست و ضعیف تر نشون میده. پلاس بلوتوس و فلش داره که خیلی می تونه برای بعضی ها کاربرد داشته باشه. برای بعضی ها هم ممکنه هیچ کاربردی نداشته باشه. روی پلاس ساخت سنگاپور هک شده که یکم ضایع است. البته هممون می دونیم که لایکا در سوئیس دیگه تولید نمی شه.

06 پاور برد لیزرش 400 متره و من فقط برای کارهای نما از الترا 1000 استفاده می کنم و نشده کار دیگه ای رو الترا انجام بده و پاور انجام نده. من لیزر پاور رو امتحان کردم و همه جا جز کار نما خوب جواب گرفتم. البته بگم همکارم کار نما انجام میده و دوربینش هم پاوره برای رفع ضعف لیزر از اسپری سفید استفاده می کنه. تازه روی دوربین هم سوئیس هک شده.
اگه دوربین رو برای کار خودتون می خوایید 06 سرمایه بهتریه و همه باز ازتون می خرن.
اگه دوربین رو واسه کارگاه می خوایید حتما 06 پلاس بگیرید تا یکی پیدا بشه حسابی این پلاس ها رو تست کنه!

s.gholami

عضو جدید

حرکت های اضافه در کار با سندینگ؟!!
کیبورد سندینگ که فرقی با لایکا نداره.

payman_shabestan

عضو جدید
06 پلاس برد لیزرش 500 متره ولی ظاهراً 500 متر واقعی نیست و ضعیف تر نشون میده. پلاس بلوتوس و فلش داره که خیلی می تونه برای بعضی ها کاربرد داشته باشه. برای بعضی ها هم ممکنه هیچ کاربردی نداشته باشه. روی پلاس ساخت سنگاپور هک شده که یکم ضایع است. البته هممون می دونیم که لایکا در سوئیس دیگه تولید نمی شه.

06 پاور برد لیزرش 400 متره و من فقط برای کارهای نما از الترا 1000 استفاده می کنم و نشده کار دیگه ای رو الترا انجام بده و پاور انجام نده. من لیزر پاور رو امتحان کردم و همه جا جز کار نما خوب جواب گرفتم. البته بگم همکارم کار نما انجام میده و دوربینش هم پاوره برای رفع ضعف لیزر از اسپری سفید استفاده می کنه. تازه روی دوربین هم سوئیس هک شده.
اگه دوربین رو برای کار خودتون می خوایید 06 سرمایه بهتریه و همه باز ازتون می خرن.
اگه دوربین رو واسه کارگاه می خوایید حتما 06 پلاس بگیرید تا یکی پیدا بشه حسابی این پلاس ها رو تست کنه!

مهندس جریان این اسپری سفید دیگه چیه؟
من با سندینگ همه نقاط رو به راحتی میخونم الا نقاطی که مشکی خیلی تیره باشن مثل کاغذ دیواری مشکی
اینجور نقاط رو اصلا نمیتونه بخونه با لایکا امتحان نکردم اما همکارم لایکا داره میگفت مال من میخونه

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندس جریان این اسپری سفید دیگه چیه؟
من با سندینگ همه نقاط رو به راحتی میخونم الا نقاطی که مشکی خیلی تیره باشن مثل کاغذ دیواری مشکی
اینجور نقاط رو اصلا نمیتونه بخونه با لایکا امتحان نکردم اما همکارم لایکا داره میگفت مال من میخونه

پاسخ لیزر روی رنگ های روشن بهتره و اگه دیدید رنگ کارتون تیرست و مجبورید حتما با لیزر بخونید بگید نقاط مورد برداشت رو با اسپری سفید کنند تا خشک بشه بعد قطعاً لیزر سریع تر و راحت تر می خونه!
MDF مشکی براق از فاصله 2 متری قابل برداشت با دوربین لایکا الترا نیست!

skyplex

کاربر فعال
سلام از دوستان کسی هست بدونه از کجا باید دوربین خرید ؟ ایا خرید دوربین از سایتهایی مثل www.irandoorbin.com معتبر هست ؟

payman_shabestan

عضو جدید
پاسخ لیزر روی رنگ های روشن بهتره و اگه دیدید رنگ کارتون تیرست و مجبورید حتما با لیزر بخونید بگید نقاط مورد برداشت رو با اسپری سفید کنند تا خشک بشه بعد قطعاً لیزر سریع تر و راحت تر می خونه!
MDF مشکی براق از فاصله 2 متری قابل برداشت با دوربین لایکا الترا نیست!

پس این همکار محترم بی اطلاع بنده قصد کلاس گذاشتن داشته!
خوشبختانه من با سندینگ به جز نقاط مشکی مشکلی ندارم اما خونه مردم رو نمیشه اسپری زد که پوست کلمونو میکنن :redface:
دیگه خیلی واجب باشه با شیت میزنیم میره دیگه!

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من شخصا ترجیح میدم حضورا بخرم و خریدم
کم پولی نیست از 8 الی 30 میلیون هست!

بهترین راه خرید اینه که با یک فروشگاه کار کنی و هرچی خرید مرید های کارگاه لازمه بدی از اون فروشگاه بخرن تا ایشون هم سودی داشته باشه. تو یه فرصت مناسب ازشون دوربین بخری و چک یک ماهه بهشون بدی! این جوری اگه با دوربین خوب کارکنی توی یک ماهی که باید چک پاس بشه دوربین واستون 5 یا 6 تومن ارزون تر میفته! درست نمیگم؟ سایت ها خوبند ولی این شرایط رو هیچوقت ندارند!

s.gholami

عضو جدید
پس این همکار محترم بی اطلاع بنده قصد کلاس گذاشتن داشته!
خوشبختانه من با سندینگ به جز نقاط مشکی مشکلی ندارم اما خونه مردم رو نمیشه اسپری زد که پوست کلمونو میکنن :redface:
دیگه خیلی واجب باشه با شیت میزنیم میره دیگه!

جسارتا بنده تا حالا با این شیت کار نکردم. صرفا رفلکتور رو کار کردم.
شیت همون رفلکتور های برچسبی هست دیگه؟
یک بار مصرف هستند؟ یعنی فقط یک بار میشه رو دیوار چسبوند؟
حدود قیمتشون چنده؟

• Like
واکنش ها: hek

payman_shabestan

عضو جدید
جسارتا بنده تا حالا با این شیت کار نکردم. صرفا رفلکتور رو کار کردم.
شیت همون رفلکتور های برچسبی هست دیگه؟
یک بار مصرف هستند؟ یعنی فقط یک بار میشه رو دیوار چسبوند؟
حدود قیمتشون چنده؟

بله همون رفلکتور برچسبی هست
شاید یکم چسبندگیش کم بشه اما نه یک بار مصرف نیست
ارزونه فکر کنم نهایتش 7 تومن

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مگر TS PLUS R500 همون TS 06 POWER است؟

به نظر می رسه TS 06 POWER دیگه متوقف شده و TS 06 PLUS R500 جدیداً به بازار اومده، مثه 805 که دیگه تولید نمی شه. روی 06 کلمه SWISS نوشته بودند! اما روی این پلاس ها دیگه نوشتند سنگاپور. قدرت لیزر پلاس میگن با وجودی که 500 هستش ولی از دوربین های r400 کمتره. دوربین های پلاس همگی مجهز به کیت بلوتوث و فلشه که من خیلی دوسش دارم. یه زمانی همه میگفتند 805 دربین خیلی بهتری از 06 شه و همه قطعاتش اصلی و اورجیناله اما بعد که کارایی ها و سرعت 06 ثابت شد محبوبتش گل کرد. حالا شده دوره دوره پلاس. اما به نظر من دوره پلاس زود به سر میرسه و دوربین های با صفحه لمسی و دوربین دیجیتال و یه اتوکد دمه دستی حتما جایگزین میشن.

skyplex

کاربر فعال
دوستان وارد کننده اصلی این دستگاهها به ایران چه شرکتی است؟
چون من از یک جایی در شیراز پرسیدم گفت باید سفارش بدیم.
یعنی این مغازه های کوچک از یک جای مهم دارند جنس میگیرند یا همه شون وارد کننده اند؟

payman_shabestan

عضو جدید
دوستان وارد کننده اصلی این دستگاهها به ایران چه شرکتی است؟
چون من از یک جایی در شیراز پرسیدم گفت باید سفارش بدیم.
یعنی این مغازه های کوچک از یک جای مهم دارند جنس میگیرند یا همه شون وارد کننده اند؟

نمایندگی رسمی توتال های لایکا شرکت ژئوبایت هست
نماینده رسمی سندینگ هم بازرگانی امیر

اما نماینده های رسمی حدود 1 الی 2 تومنی گرونتر از جاهای دیگه میفروشن البته بالطبع پشتیبانی خوبی هم دارن مخصوصا ژئوبایت

شرکت های متفرقه خودشون هم وارد میکنن

setare.tanha

عضو جدید
سلام. من رشتم معماری هست ولی شش ماه با مهندسی نقشه برداری کار کردم و به این رشته علاقه مند شدم ومی خوام این رشته رو ادامه بدم .می خوام یه دوربین هم بخرم نمی دونم جه مدلی بگیرم که هم تو معماری و هم راهسازی کمکم کنه چون پدرم راهسازی کار می کنه میخوام کمکش کنم ؟

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام. من رشتم معماری هست ولی شش ماه با مهندسی نقشه برداری کار کردم و به این رشته علاقه مند شدم ومی خوام این رشته رو ادامه بدم .می خوام یه دوربین هم از طریق یه اشنا که امریکا زندگی می کنه سفارش بدم بیاره اما نمی دونم جه مدلی بگیرم که هم تو معماری و هم راهسازی کمکم کنه چون پدرم راهسازی کار می کنه می حوام کمکش کنم؟ چطوری می تونم قیمت دوربین هارو توی اون کشور پیدا کنم ؟
دوربین نقشه برداری یه کالای نظامی به حساب میاد و بدون داشتن کارت بازرگانی نمی تونی از گمرک ایران ردش کنی و تو دردسر میوفتی. بهتره از همین جا بگیری که ارزون تر هم میشه! فقط نمیدونیم چرا رجیستر سایت لایکا نمیشه!

setare.tanha

عضو جدید
دوربین نقشه برداری یه کالای نظامی به حساب میاد و بدون داشتن کارت بازرگانی نمی تونی از گمرک ایران ردش کنی و تو دردسر میوفتی. بهتره از همین جا بگیری که ارزون تر هم میشه! فقط نمیدونیم چرا رجیستر سایت لایکا نمیشه!
من کارت مرز نشینان دارم یعنی می تونم یه کالایی رو بدون گمرک سفارش بدم. البته این کسی که می هواد دوربین برام بیاره خودش فوق لیسانس عمران داره ...یعنی نمی تونه یکی به عنوان ابزار کاری با خودش بیاره که گمرک نخوره؟.وسیله های زیادی از این طریق برام اورده مثل لب تاپ و گوشی و... اما اینکه دوربین نقشه برداری کالای نظامی هست و در جریان نبودم!!! دلیل اینکه این فکر به سرم زد این بود که یکی از اقوام که فروشگاه دوربین نقشه برداری تو تهران دارن به من گفتن دوربین خوب نقشه برداری مال امریکاست و تو ایران نو پیدا نمیشه همش دسته دوم است که اونم به خاطر تحریم قیمت کاذب دو برابری گرفته که بهم پیشنهاد داد مستقیم از امریکا سفارش بدم برام بیاره...نمی دونم چقد ابن حرف صحت داره ...لطفا راهنماییم کنید؟؟؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
TS PLUS R500 با مدل TS PLUS R1000 چه فرقی داره؟

EDM non prosm مدل 1000 قوی تر از مدل 500 ده. و هیچ فرق دیگه ای نمی کنه. مدل 1000 برای نقشه برداری برجهای بلند مرتبه که رنگ اسکلتشون تیره هستش و یا نقشه برداری نما کاربرد داره. من با مدل 400 ش هم جز این دومورد به مشکلی بر نخوردم.

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من جی پی اس دستی لازم دارم که بتونم نقشه مختصات دار اتوکد یا هر پسوندی بشه تبدیل کرد را روی جی پی اس بریزم و موقعیت من رو نسبت به اون نقشه نشون بده چی مدلی بخرم ؟

آیا GPS Garmin Oregon650 همچین امکاناتی داره ؟

hek

عضو جدید
سلام میخوام یه دوربین نقشه برداری بخرم
از چینی ها دل خوشی ندارم
بنظرتون لایکا چه مدلی هم از نظر قیمت و امکانات بصرفه تر هست
برای یکسری کارهای معمولی مثل توپو و برداشت و .... می خوام
و حدود قیمتش هم بگید ممنون می شم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
من جی پی اس دستی لازم دارم که بتونم نقشه مختصات دار اتوکد یا هر پسوندی بشه تبدیل کرد را روی جی پی اس بریزم و موقعیت من رو نسبت به اون نقشه نشون بده چی مدلی بخرم ؟

با سلام و درود .........

بنده جی پی اس مپ 62 رو پیشنهاد می کنم ...... این مدلی که شما در نظر دارید ...... یک مدل فکر کنم لمسی هستش ...... به نظر بنده به لحاظ مقاومت و کارایی زیاد در تمام شرایط مپ 62 مناسب تر هستش ...............

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام

پیشنهاد من یدونه موبایل آیفون 5 اس ه تمام این موارد رو داره. فقط کافیه نقشه کد رو عکس کنین! خیلی باصرفه تره! تازه گیم های باحال تری هم تاره!

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام میخوام یه دوربین نقشه برداری بخرم
از چینی ها دل خوشی ندارم
بنظرتون لایکا چه مدلی هم از نظر قیمت و امکانات بصرفه تر هست
برای یکسری کارهای معمولی مثل توپو و برداشت و .... می خوام
و حدود قیمتش هم بگید ممنون می شم
پیشنهاد من یدونه TS06Power دست دوم با قیمت حدود 18 تومن هستش
پیشنهاد من یدونه TS02Power دست دوم با قیمت حدود 13 تومن هستش
شما بگید چه قیمت دوربین می خواد؟

skyplex

کاربر فعال
مدل های ساخت سنگاپور با سویس چه فرقی با هم دارند؟
دوستی میگفت کمپنسانتور مدل های سنگاپوری خوب نیست.
ایا صحت داره؟

بالا