تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

design46

عضو جدید
سلام دوستان
رویه نقشه های سالید ایا امکانی وجود داره نقشه ها رو فقط با فرمت read only گذاشت؟
تو تمام محیط های

بتونه تمام مراحل نقشه رو ببینه ولی نتونه اصلا ویرایش کنه؟

رمز گزاری رویه فایل ها چطور؟

ممنون

سلام
من که چنین چیزی ندیدم تا الان
ولی فک کنم چنین امکانی باشه

ali_1363

عضو جدید
سلام.من میخواستم یک چرخدنده رو مدلسازی کنم.لطفا منو راهنمایی کنید

solid4u

عضو جدید

تنها نرم افزار در گوشی و تبلت های آندرویدی است که به شما اجازه می دهد به مشاهده فایل های eDrawing سالیدورکس همانند قسمت پارت و اسمبلی و drawing بپردازید.
eDrawing یک ابزار ارتباطی رایگان ، از طریق ایمیل و برای کسانی است که امکان نصب نسخه سالیدورکس را ندارند و به طور چشم گیری اشتراک گذاری اطلاعات طراحی محصول را آسان می کند. شما می توانید فایل های خود را از طریق ایمیل بارگذاری و ارسال کنید.
حرکات چند لمسی به شما اجازه حرکت، زوم و چرخش مدل را به راحتی می دهد.همچنین در این نرم افزار می توانید نمای انفجاری مدل مونتاژی خود را نیز مشاهده نمائید.
ویژگی ها:
رابط کاربری بصری آسان برای استفاده
باز کردن فایل سه بعدی گوناگون از طریق ایمیل و یا دیگر موارد، بزرگنمایی و کشیدن و چرخش داده های دوبعدی و سه بعدی ، به نمایش گذاشتن نماهای استاندارد سه بعدی مثل ایزومتریک و نماهای جانبی و روبرو و غیره ، جستجو در میان فایل دو بعدی نقشه ، دیدن فایل ها در نمای تمام صفحه و با دو بار ضربه زدن به صفحه تاچ به صورت فیت شده و همچنین شامل فایل های نمونه

این نرم افزار را می توانید ازاینجا دانلود نمائید.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
رویه نقشه های سالید ایا امکانی وجود داره نقشه ها رو فقط با فرمت read only گذاشت؟
تو تمام محیط های

بتونه تمام مراحل نقشه رو ببینه ولی نتونه اصلا ویرایش کنه؟

رمز گزاری رویه فایل ها چطور؟

ممنون
برای حالتی شبیه read only فرمت فایلتون رو به صورت e-drawing ذخیره کنید. تا دیگران بتوانند مشاهده کنند. ولی در این حالت حتی حجم سه بعدی به مانند فرمت stp یا igs را در اختیار کاربر قرار نمیدهد.
فایل های part و assembly و drawing را میتوانید با فرمت e-drawing ذخیره کنید.

در مورد قفل کردن درخت طراحی:
پست هفته گذشته را ببینید
از Features freez میتوانید به صورت موقت درخت طراحی را قفل کنید ولی هر شخصی که فایل را داشته باشد میتواند آن را از حالت freez خارج کند.

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام.من میخواستم یک چرخدنده رو مدلسازی کنم.لطفا منو راهنمایی کنید
سلام و درود بر شما
اگر قصد استفاده از یک پرخ دنده استاندارد رو دارید خود سالیدورکز چرخدنده استاندارد داره و میتونید با فال کردن toolbox خود به آنها دسترسی پیدا کنید.
در صورت نیاز بفرمایید تا راهنمایی تون کنم.
اگر میخواهید از اول یک چرخدنده طراحی کنید....:razz: اونو نمیدونم دوستان دگه اگر اطلاعی دارن راهنمایتون میکنن
شاد باشید...:)

ali_1363

عضو جدید
سلام و ممنون از شما متخصص عزیز.درست میفرمایید .در سالیدورکز چرخدنده استاندارد وجود داره ولی من میخواستم بدون استفاده از این قابلیت یک چرخدنده رو مدلسازی کنم

yarihaker

عضو جدید
چطور میتونم همچین قطعه ای رو به sheet تبدیل کنم

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    6.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.rar
    260.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان ایا امکان شبیه سازی محیط کاری یک چرخدنده در گیربکس برای این نرم افزار وجود دارد؟
اگر نه لطفا راهنمایی کنید از چه نرم افزاری میشه استفاده کرد
با سپاس فراوان

solid4u

عضو جدید
سلام و ممنون از شما متخصص عزیز.درست میفرمایید .در سالیدورکز چرخدنده استاندارد وجود داره ولی من میخواستم بدون استفاده از این قابلیت یک چرخدنده رو مدلسازی کنم

سلام جواب خودتان را می توانید در این آموزش که به صورت PDF درست کرده ام بیابید ، انشالله که مفید باشد.
فایل را می توانید از اینجا دانلود کنید.

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام خسته نباشید .
من وقتی real view رو سرچ میکنم ارور میده باید چیکار کنم ؟

یه مشکل دیگه هم این باکسه رفته پایین صفحه هر کاری میکنم تکون نمیخوره اجرا هم نمیشه .؟

پیوست ها

• solid 1....jpg
    solid 1....jpg
    16.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

48055

عضو جدید
سلام خسته نباشید .
من وقتی real view رو سرچ میکنم ارور میده باید چیکار کنم ؟

یه مشکل دیگه هم این باکسه رفته پایین صفحه هر کاری میکنم تکون نمیخوره اجرا هم نمیشه .؟
کارت گرافیکت با سالید همخونی نداره .
برای این باید نرم افزار Realview_habilit 2.0 رو نصب کنی

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید .
...

سلام و درود بر شما
احتمالا به اشتباه دستتون خورده به TASK PAN و رفته زیر نوار وظیفه ویندوز(TASK BAR)...!
نوار TASKBAR ویندزتون رو در حالت Auto Hide قرار دهید تا زیرش دیده بشه بعد taskPan سالیدورکز را حرکت دهید.:)
اگر نشد باید ابعاد صفحه نمایشتون رو کمتر کنید تا بتونید taskPAN رو ببینید...

mer30fery

کاربر ممتاز

ENG.L.S

کارت گرافیکت با سالید همخونی نداره .
برای این باید نرم افزار Realview_habilit 2.0 رو نصب کنی

ممنونم.
من تو گوگل سرچ کردم ولی این برنامه رو پیدا نکردم!
بعد قسمت VIEW SETTINGS هم شکل ایکون real view به اسم ambient occlusion هست که روش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و همچنین بقیه گزینه هایی که داره .
یه راه حل ؟

mehdi amiry

عضو جدید
چطور میتونم همچین قطعه ای رو به sheet تبدیل کنم

چنین زانویی هایی را با خمکاری لوله انجام میدن ولی با روش رول کردن فقط به یک روش انجام میدن مثل شکل زیر( البته نظر شخصی بنده ست) گسترش این زانویی به روش چند تکه در سالید انجام میشه.

90.jpg

90 unfold.jpg

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

mer30fery

کاربر ممتاز

mer30fery

کاربر ممتاز
چرخدنده

چرخدنده

دوستان ایا امکان شبیه سازی محیط کاری یک چرخدنده در گیربکس برای این نرم افزار وجود دارد؟
اگر نه لطفا راهنمایی کنید از چه نرم افزاری میشه استفاده کرد
با سپاس فراوان
شما به منظور حرکت چرخدنده ها در سالیدورکز کافیه از advance mate در محیط اسمبلی استفاده کنید.
ویدئوی آموزشی شماره 109 را در این پست بـبـیـنـیـد:
مجموعه فیلم های آموزشی سالیدورکز 2011 SolidProfessor - قسمت چهاردهم-3-آموزش پیشرفته محیط اسمبلی-4- Advanced Mate Types

شاد باشید...

ENG.L.S

خواهش میکنم.
درباره اطمینان نظری ندارم ولی در مورد زمان تحویل محصول با مسئولین فروش خود شرکت کاسپین صحبت کنید.
من جای دیگه با این قیمت سراغ ندارم ارزشش از 17500 تومان واقعا بیشتره...!
محصولات به ظاهر ! کامل تر ولی شاید با کیفیت پایین تر قیمت های بالای 100 و یا 200 هزار تومان دارند. چند پست قبل راجع بهشون بحث شده.
من پیشنهاد میکنم مجموعه 50 گیگی رو تهیه کنید.
بدون صدا هم نگاه کنید یاد میگیرید.
من هنوز بعد از این همه سال ویدئو های این آموزش رو میبینم چیز جدید یاد میگیرم.

من این سی دی اموزشی رو گرفتم ولی برای شروع باید چه مطالبی رو بخونم.16 dvd هست چه مطالبی مهم تره یاد بگیرم اگه کمک کنید ممنون میشم. :gol:

shahrokhblash

عضو جدید
شما به منظور حرکت چرخدنده ها در سالیدورکز کافیه از advance mate در محیط اسمبلی استفاده کنید.
ویدئوی آموزشی شماره 109 را در این پست بـبـیـنـیـد:
مجموعه فیلم های آموزشی سالیدورکز 2011 SolidProfessor - قسمت چهاردهم-3-آموزش پیشرفته محیط اسمبلی-4- Advanced Mate Types

شاد باشید...

دوستم منظور حرکت نبود منظور من محیط کاری در یک شرایطی فرض در روغن قوطه ور فشار دما اصطحلاک مورد نظر میزان خورندگی شیبه سازی کنم
یکم فکر کنم ماجرا پیچیده تر هست امکانش هست؟؟؟نرم افزاری در این زمینه هست؟یا با همین سالید میشه محیط رو شبیه سازی کرد؟
با سپاس

mer30fery

کاربر ممتاز
من این سی دی اموزشی رو گرفتم ولی برای شروع باید چه مطالبی رو بخونم.16 dvd هست چه مطالبی مهم تره یاد بگیرم اگه کمک کنید ممنون میشم. :gol:
سلام و درود بر شما
در زیر مجموعه فیلمهای آموزشی سالیدورکز 2011 برای شروع میتوانید این موضوعات را مشاهده کنید:
1- 3D Skills
2- Advanced Parts
3- Advanced Assemblies
4- Drawings
5- Sheet Metal
6- Surfacing Essentials

برای هر طراح یادگیری سه بخش اصلی part و اسمبلی و darwing که واجبه.
بقیه سر فصل ها با توجه به نیاز و رشته فعالیت میتواند کاربرد داشته باشد.
مثل:
Mold Tools - Simulation - Weldments - Core Concepts

موفق باشید...:)

mer30fery

کاربر ممتاز
دوستم منظور حرکت نبود منظور من محیط کاری در یک شرایطی فرض در روغن قوطه ور فشار دما اصطحلاک مورد نظر میزان خورندگی شیبه سازی کنم
یکم فکر کنم ماجرا پیچیده تر هست امکانش هست؟؟؟نرم افزاری در این زمینه هست؟یا با همین سالید میشه محیط رو شبیه سازی کرد؟
با سپاس
با عرض شرمندگی بنده اطلاعات کافی در این زمینه ندارم شاید هم بشه و من نـمـیـدانـم.

mer30fery

کاربر ممتاز
قابلیت های سالیدورکز در drawing

قابلیت های سالیدورکز در drawing

با سلام خمت همه دوستان
خصوصا علاقه مندان سالیدورکز
یه فیلم آپلود کردم از معرفی اجمالی قابلیت های سالیدورکز در محیط drawing
بسیار حرفه ای و جالب هست این ویدئو
پیشنهاد میکنم حتما ببینید:
از اینجا:
SolidWorks Drawings - Choose SolidWorks

hassan676767

عضو جدید
سلام عرض می کنم خدمت تمامیه زحمتکشان این تاپیک 1 سوال داشتم من نقشه یه قالب صنعتی رو دارم که 3تا قطعه داره که با هم تو قسمت part هستش من می خواستم اینارو به طور مجزا از هم تجزیه کنم تا ببینم به چه شکلی ترسیم شدند اما چون یه تیکه محسوب می شن این کار انجام نمی شه توی ساختار درختی نشون می ده که هر قطعه imported شده .می خواستم بدونم imported چیه و چگونه می شه این 3قطعه رو از هم جدا کرد و به صورت تا3 part مختلف در آورد امیدوارم منظورمو خوب بیان کرده باشم

reza_pa48

عضو جدید
با سلام
خواستم ببینم کدامیک از دوستان تجربه استفاده از فایلهای آموزشی سالید پروفسور رو دارد؟
کیفیت آموزشش چطوره؟
دو تا لینک برای داونلود من دیدم.خوالستم دوستان اگر تجربه ای دارند بفرمایند.
لینک اول از وطن داونلود.
تو این لینک بصورت نامرتب گذاشته شده و یکی تو کامنتا لینک طبقه بندی رو از سایت پسالید پروفسور گذاشته که کار نمیکنه
لینک دوم از پی سی داونلود
این مورد هم حجمش بسیار کمتر از مورد قبلی هست
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

solid4u

عضو جدید
سلام عرض می کنم خدمت تمامیه زحمتکشان این تاپیک 1 سوال داشتم من نقشه یه قالب صنعتی رو دارم که 3تا قطعه داره که با هم تو قسمت part هستش من می خواستم اینارو به طور مجزا از هم تجزیه کنم تا ببینم به چه شکلی ترسیم شدند اما چون یه تیکه محسوب می شن این کار انجام نمی شه توی ساختار درختی نشون می ده که هر قطعه imported شده .می خواستم بدونم imported چیه و چگونه می شه این 3قطعه رو از هم جدا کرد و به صورت تا3 part مختلف در آورد امیدوارم منظورمو خوب بیان کرده باشم

اگه فایل رو بذاری خیلی بهتره