تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من یه بار پس زمینه نرم افزار رو تغیر دادم و یه عکس گذاشتم
حالا هرچقدر تغییرش میدم با بستن نرم افزار و اجرای دوباره اون، باز همون عکس قبلی نمایش داده میشه
حالا چکار کنم که تغیراتم دائمی بشه؟
مشاهده پیوست 142266

دو کار میشه کرد
1- عکس که پس زمینه الانش گذاشتی از توی سیستم پاک کنی ( فکر کنم جواب بده )
2- نرم افزار رو فرمت کنی دوباره نصب کنی

reza.hasanzad

عضو جدید
دوستان کسی با پلاگین MITCalc که برای طراحی و تحلیل اجــزاء (مثل شفت و پیچ و... ) نوشته شده اطلاعی دارید ؟؟؟
اصلا تو سالید هم مثل اینونتور امکان این هست که این اجزا به صورت آماده باشن و بشه ازشون استفاده کرده و مورد تحلیل قرار داد ؟؟؟

در مورد قطعاتی مانند چرخ دنده ها و خار ها خود قطعات به صورت پارامتریک در library نرم افزار solidworks موجوده اما در مورد تحلیل فکرش رو هم نکنید. نه خود سالیدورک و نه هیچ نرم افزار جانبی این امکان رو نداره و فقط باید به اینونتور مراجعه کنید.

ashuraei

عضو جدید
افتتاح سایت مدرسه طراحی به کمک کامپیوتر "3نما"
این سایت آموزش های رایگان و مفید در زمینه نرم افزارهای cad به زبان فارسی که تولیدی خود سایت می باشد ، ارائه می دهد.
همچنین آموزش های ارسالی توسط بازدیدکنندگان را روی سایت قرار می دهد.
آدرس سایت : مدرسه طراحی به کمک کامپیوتر "3نما"
www.3nama.ir

amir-mehrizi

عضو جدید
sسلام.میدونم اینجا مرجع حرفه ای هاست.اما یه کمک میخوام.من چه طوری میتونم رزوه رو درسالید ورک بکشم؟مرسی ممنون

ommid1389

عضو
سلام اتفاقا solid داره کتیا رو نمیدونم
از منوی start ویندوز به program --> solidworks tools --> SolidWorks Task Scheduler بروید
گزینه create drawing را انتخاب کنید
فایل های مورد نظر تون را اضافه کنید
برای قالب فرمت و کادر نقشه یک فایل با پسوند *.drwdot بهش معرفی کنید
finish و تمام از تمام قطعات نقشه تهیه میشود حالا برو هرجاشو دوس داری خودت درست کن.

آيا کسي از اين امکان ساليد ورک استفاده کرده ؟ کيفيت کار براي يه مجموعه دويست قطعه اي چطور بوده ؟
سال نو مبارک ، هزار سال به اين سالها

علم چقدر پيشرفت کرده ؟ عجب عالمي شده ها !!!

yasser2222

عضو جدید
من زیاد سالید بلد نیستم. گفتن تو تولباکس سالید بادامک هم داره.تولباکس من نصب نیس چکار کنم؟ سالید 2012 نصب کردم اما تولباکس نیس

MohammadAli.E

عضو جدید
من زیاد سالید بلد نیستم. گفتن تو تولباکس سالید بادامک هم داره.تولباکس من نصب نیس چکار کنم؟ سالید 2012 نصب کردم اما تولباکس نیس

ابتدا طبق عکس زیر ببینید در TAB بالای صفحه office products آیا گزینه Solidworks Toolbax هستش یا نه؟!

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    31.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MohammadAli.E

عضو جدید
مال من اینجوریه. اصلا office products نداره!!!

خوب به محل نصب نرم افزار برید و ببینید که آیا پوشه Toolbox موجود هست یا نه. اگه نبود باید بگردید پیداش کنید و نصب کنید. معمولا همراهش هست جای تعجب واسه شما نداره.

yasser2222

عضو جدید
خوب به محل نصب نرم افزار برید و ببینید که آیا پوشه Toolbox موجود هست یا نه. اگه نبود باید بگردید پیداش کنید و نصب کنید. معمولا همراهش هست جای تعجب واسه شما نداره.
تولباکس هست تو دی وی دیش. بصورت فایلای سالیده. من یکی یکی نگا کردم بادامک نبود توشون. اصلا چطور باید نصب شه؟
یه تولباکس تو محل نصب هست اما چیز خاصی توش نیس

آخرین ویرایش:

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تولباکس هست. بصورت فایلای سالیده. من یکی یکی نگا کردم بادامک نبود توشون. اصلا چطور باید نصب شه؟

من بهتون پیشنهاد میکنم که برید منوی Tools و از اونجا گزنیه Add-Ins رو انتخاب کنین یه صفحه کوچکی باز میکنه که اونجا جلو و پشت گزینه های solidworks toolbox و solidworks toolbox browser رو تیک بزنید و ok کنید بعدش توی منو برید قسمت toolbox، اونجا میتوننی بادامک رو پیدا کنین

MohammadAli.E

عضو جدید
تولباکس هست تو دی وی دیش. بصورت فایلای سالیده. من یکی یکی نگا کردم بادامک نبود توشون. اصلا چطور باید نصب شه؟

موقع نصب خودش انجام میده حالا شما فولدر Toolbox رو از دی وی دی در محل نصب در کامپیوتر کپی کنید. شاید درست شد.

yasser2222

عضو جدید
من بهتون پیشنهاد میکنم که برید منوی Tools و از اونجا گزنیه Add-Ins رو انتخاب کنین یه صفحه کوچکی باز میکنه که اونجا جلو و پشت گزینه های solidworks toolbox و solidworks toolbox browser رو تیک بزنید و ok کنید بعدش توی منو برید قسمت toolbox، اونجا میتوننی بادامک رو پیدا کنین
اینجا رفتم اما این گزینه ها رو نداره. فقط گزینه های solidworks part reviwer و solidworks xps driver و auto trace داره.

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا رفتم اما این گزینه ها رو نداره. فقط گزینه های solidworks part reviwer و solidworks xps driver و auto trace داره.

پس حتما باید تولباکس رو نصب کنین........بعدش هم از منوی تولباکس بادامک رو انتخاب کنین

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چجوری؟! میگم نمیشه شما یه بادامک استوانه ایcylinderical cam برام آپ کنین؟

چرا میشه، شما دی وی دی سالیدورک رو بزارین و سالید رو دوبار نصب کنین با این شرط که توی قسمتهای نصب تیک مربوط به تولباکس رو بزنین............اونجایی که من گفتم بادامک هست اطلاعات میخواد من تاحالا باهاش کار نکردم عکساشو میزارم نگاه کنین.

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    50.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.JPG
    2.JPG
    46.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yasser2222

عضو جدید
اقا سالیدو حذف کردم دوباره نصب کنم اما حالا نمیشه. تو قسمت سریال خودش خونه اول رو سریال داده! و میره تا اخر اما یهو برمیگرده و همه چیو حذف میکنه!!!
solid 2012 sp0
win 7

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا سالیدو حذف کردم دوباره نصب کنم اما حالا نمیشه. تو قسمت سریال خودش خونه اول رو سریال داده! و میره تا اخر اما یهو برمیگرده و همه چیو حذف میکنه!!!
solid 2012 sp0
win 7

آخه نیازی به حذف نبود، حالا اشکالی نداره شما اون سریالی که خودش خونه اول میده رو با سریالی که مال نرم افزاره چک کن ببین همونه یا نه..............

yasser2222

عضو جدید
معادل دستور extract و یا bondary کتیا برای بدست اوردن مرز سطوح در سالیدورک چیه؟

yasser2222

عضو جدید
میخام warp استفاده کنم اررور زیر رو میده ببینید
فایلشو گذاشتم یکی لطف کنه ببینه چی میگه.
اسکچ از منحنی بادامک ایجاد شدهree.jpg

پیوست ها

• Part34.rar
    117.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

MohammadAli.E

عضو جدید
میخام warp استفاده کنم اررور زیر رو میده ببینید
فایلشو گذاشتم یکی لطف کنه ببینه چی میگه.
اسکچ از منحنی بادامک ایجاد شدهمشاهده پیوست 144404

سلام

طول اسکچ شما بیشتر از محیط استوانه است. بنده اسکچ رو کمی کوتاه کردم و مشکل بر طرف شد. یا اینکه قطر استوانه رو افزایش بدید.

Untitled-1.jpg

yasser2222

عضو جدید
سلام

طول اسکچ شما بیشتر از محیط استوانه است. بنده اسکچ رو کمی کوتاه کردم و مشکل بر طرف شد. یا اینکه قطر استوانه رو افزایش بدید.

ممنون اره درس شد. اما یه مشکل دیگه. من میخام ضخامت 39 برا warp بهش بدم ام بیشتر از 5 قبول نمیکنه

پیوست ها

• Part34.rar
    397.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MohammadAli.E

عضو جدید
ممنون اره درس شد. اما یه مشکل دیگه. من میخام ضخامت 39 برا warp بهش بدم ام بیشتر از 5 قبول نمیکنه

باز مربوط میشه به طول اسکچ. طول اسکچ رو کم کنید درست میشه. الآن اگه شما بیشتر از 5 بدید لبه ها به هم برخورد میکنند و واسه همین اررور میده. اگه اسکچ کوتاه شه فضا برای Wrap کردن ایجاد میشه.

sadaf3d

عضو جدید
سلام.
من یه سوال دارم نمیدونم شدنی هست یا نه؟
من تو سالید نشستم یه نقشه کشیدم حالا بعد از کلی کار فهمیدیم که نقشه هامون رو براساس سیستم ips کشیدیم و حالا میخاهیم تغییر سیستم بدیم و بریم cgs اما با این تغییر سیستم همه اندازه هامون به هم میخوره.میخام ببینم که آیا راهی هست که اندازه ها تغییر پیدا نکنه؟
یعنی مثلا من میخاستم ارتفاع یه میله 12 سانتی متر باشه وقتی اون رو تو سیستم اینچی رسم میکردم ارتفاع اون رو 12 اینچ گذاشتم.اما الان میخام 12 سانتی متر باشه.قطعاتمون خیلی زیاده و نمیشه یکی یکی اونا رو تغییر داد.الان اگه سیستم رو تغییر بدم معادل 12 اینچ رو به سانتی متر میذاره اما من اینو نمیخام.میخام 12 سانتی متر رو بذاره.امیدوارم منظور رو رسونده باشم.
ممنون و منتظرم

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام.
من یه سوال دارم نمیدونم شدنی هست یا نه؟
من تو سالید نشستم یه نقشه کشیدم حالا بعد از کلی کار فهمیدیم که نقشه هامون رو براساس سیستم ips کشیدیم و حالا میخاهیم تغییر سیستم بدیم و بریم cgs اما با این تغییر سیستم همه اندازه هامون به هم میخوره.میخام ببینم که آیا راهی هست که اندازه ها تغییر پیدا نکنه؟
یعنی مثلا من میخاستم ارتفاع یه میله 12 سانتی متر باشه وقتی اون رو تو سیستم اینچی رسم میکردم ارتفاع اون رو 12 اینچ گذاشتم.اما الان میخام 12 سانتی متر باشه.قطعاتمون خیلی زیاده و نمیشه یکی یکی اونا رو تغییر داد.الان اگه سیستم رو تغییر بدم معادل 12 اینچ رو به سانتی متر میذاره اما من اینو نمیخام.میخام 12 سانتی متر رو بذاره.امیدوارم منظور رو رسونده باشم.
ممنون و منتظرم
به نظر من چون تعداد قطعاتت زیاده یه راهش اینه که یک ماکرو بگیرید انتهای هر فایل یک SCALE 1:25.4 قرار دهید و و اگر هزار تا فایل هم داشته باشید با SolidWorks Task Scheduler در عرض 5 دقه میتونید همه رو درست کنید ولی اگر یک فایل دارید بر روی اندازه ها از بالای نمودار درختی کلیک کنید جلوی عدد هر اندازه MM را تایپ کنید و اینتر بزنید با اینکار بدون تغییر اندازه واحد به میلیمتر تغییر خواهد کرد سپس سیستم واحد هارا از OPTIONS به میلیمتری تغییر دهید
جزئیات کار رو خواستی بگو بگم

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
آيا کسي از اين امکان ساليد ورک استفاده کرده ؟ کيفيت کار براي يه مجموعه دويست قطعه اي چطور بوده ؟
سال نو مبارک ، هزار سال به اين سالها

علم چقدر پيشرفت کرده ؟ عجب عالمي شده ها !!!
برای استفاده از این امکان سالید باید اول از همه سایز قطعات تقریبا یکسان باشه به طوری که قطعات با اسکیل برابر بر روی کاغذ تقریبا اندازه هم باشند منظور اینکه بدست اوردن یک پیچ M12 و یک قطعه 1 متری از این روش جواب نمیده
دوم اینکه این روش برای ایجاد نمای ثابت در سایز کاغذ ثابت با اسکیل ثابت با متن های ثابت و جدول قطعات ثابت و بعضی چیز های دیگر ثابت را به شما میده، نقشه آماده ی آماده تحویل نمیدهد بعد بگی هلو برو تو گلو. خودت باید اندازه گذاری کنی دیتیل بگیری برش بدی و...
نظر منو بخوای شما فقط کادر ثابت برای نقشهات بدرد میخوره که اونم باید ذخیره کنی و برای هر نقشه بار گذاری کنی.
جزئیات کار رو خواستی بگو بگم