تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

saeed 1363

عضو جدید
سلام
برای خروجی گرفتن از سالید ورکس باید فایل مورد نظر رو با پسوند های x_t.* و vda.* و igs.* سیو کنید
من خودم هر روز دارم این کارو میکنم و با پاور میل برنامه نویسی میکنم
اگر باز هم سوال در مورد سالید و پاور میل د اشتی بهم ایمیل بزن
saeed.0321@yahoo.com

vazirdaftar

عضو جدید
سلام علیکم
من یه سالید 2011 نصب کردم منتها الان هر چی کلیک میکنم فقط عکس اول برنامه بالا میاد ولی برنامه هر چی صبر میکنی خبری ازش نیست که نیست.ریپیر هم کردم درست نشد؟چیکار کنم؟؟

48055

عضو جدید
بچه ها چه طور ميشه اين اندازه ي اسمي كه دورش خط كشيدم رو بيارم بين دو تا عدد تلرانسم . خيلي مهمه لطفا جواب بديد

پیوست ها

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    44.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

48055

عضو جدید
و اينكه توي اين عكسم خط محور رو ي عدد اندازه افتاده من حالا مي خوام به solid بفهمونم كه اگه خط اندازه يا حط محورم روي عدد اندازه ام اومد از روش نگذره و يه بريدگي ايجاد كنه بايد كجاي تنظيمات رو دست بزنم . اينم مهمه لطفا جواب بديد .

پیوست ها

• untitled1111.jpg
    untitled1111.jpg
    43.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mirhamida

عضو جدید
سلام.
من می خوام یه تسمه با مقطع مستطیلی به ضخامت 0.8 میلیمتر و عرض 7 میلیمتر و طول 660 میلیمتر رو طوری خم کنم که به شکل هلالی در بیاد. یعنی خیز تسمه در وسطش حدود 75 میلیمتر بشه. از چه دستوری باید استفاده کنم؟ منظورم در محیط شیت متاله. فرقی هم نمیکنه که اینکار رو در کتیا یا سالید انجام بدم.

?Why

عضو جدید
چطور MasterCAM for SolidWorks رو نصب کنم ؟

چطور MasterCAM for SolidWorks رو نصب کنم ؟

میخوام MasterCAM for SolidWorks X5 نصب کنم ولی میگه Solid نصب نداری !
Solid 2011 نصب کردم که خودِ سایتِ Master هم همینو پیشنهاد داده !
Solidم تو C نصبه !
دیگه عقلم به جایی قد نمیده !
کسی با این مشکل برخورد داشته ؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
اندازه ها و خطوط آنها در محیط دراوینگ به صورت خاکستری(و نه مشکی) نمایش داده میشن. حتی سنتر لاینها هم همین طور. من هر کاری کردم نتونستم به صورت پیش فرض همه شون رو مشکی کنم. نمیدونم مشکل از نرم افزاره یا اینکه من اشتباها جایی تنظیمات رو بهم زدم؟

روی یکی از نوار ابزاها کلیک راست کن و ابزار line format رو فعال کنید
از نوار ابزار لاین فرمت گزینه layer را انتخاب کن
لایه ها با رنگها مختلف نشان داده شده را میتوانی به رنگ دلخواه تغییر بدی
تکی تکی اگر بخای تغییر رنگ بدی گزینه line color رو بزن

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام علیکم
من یه سالید 2011 نصب کردم منتها الان هر چی کلیک میکنم فقط عکس اول برنامه بالا میاد ولی برنامه هر چی صبر میکنی خبری ازش نیست که نیست.ریپیر هم کردم درست نشد؟چیکار کنم؟؟

سوال خوبی بود.
این مشکل مربوط به فراخوانی لایسنس نرم افزاره.
این بلا چند بار سر من اومده بود
اوایل راهی جز عوض کردن ویندوز بلد نبودم
ولی یه راه حل حرفه ای و ساده پیدا کردم
از کنترل پنل وارد administrator tools بشید گزینه Services رو اننخاب کنید
در پنجره باز شده دنبال SolidWorks Licensing Service بگردید و روش دبل کلیک کنید
اگر disable است ان را بر روی manual قرار دهید و گزینه start رو بزنید
واسه من که اینجوری درست شد مشکل شما هم ایشالا حل شه و گر نه راهی جز عوض کردن ویندوز ندارید
البته این توضیحات مربوط به xp بود.

mer30fery

کاربر ممتاز
بچه ها چه طور ميشه اين اندازه ي اسمي كه دورش خط كشيدم رو بيارم بين دو تا عدد تلرانسم . خيلي مهمه لطفا جواب بديد

اگه منظورتون اینه که تلرانس بالا و پایین عدد اندازه قرار بگیره به عکس زیر دقت کن:

untitled-2.JPG

?Why

عضو جدید
داشتم تو Sent Mail هام دنبالِ یه چیز دیگه میگشتم که اینو پیدا کردم .
چرخدنده
قدیما ، استادِ اَخ مَخمون چون یه روز از وقتِ ارائش گذشته بود قبولش نکرد .
حالا اینجا میذارم شاید یه فایده ای داشته باشه .
کلاً هرچی تو دانشگاه به ما گذشت و هرچی یاد گرفتیم و هر تلاشی که کردیم ... بیهوده بود.
توش اگه سوتی ای چیزی دادم ببخشید ... حرکت "دانشجویی" و "سمبل کن
بره" بود.

hoodak

عضو جدید
komak

komak

salam age emkanesh hast ye ghetye k ba solid keshide shode bashe va az 18 tike dorost shode bashad ra dar in ghesmat gharar dahid:surprised:

hoodak

عضو جدید
salam age emkanesh hast ye ghetye k ba solid keshide shode bashe va az 18 tike dorost shode bashad ra dar in ghesmat gharar dahid:surprised:

hsn157134

عضو جدید
با سلام
می خواستم سالید 2010 رو روی ویندوز سون 32 بیت نصب کنم.
برنامه به حالت هست که اول کلیه فایلها رو یکجا باید اکسترکت بکنه و سپس از اون شروع به نصب بکنه.
مشکل اینه که تو اکسترکت هنگ می کنه و درنهایت Error می ده. اشکال از اکسترکت کردن فایلی با نام تقریبی chineese هست که فکر کنم مربوط به زبان یا .. باشه.
دوستان اگر راه حل برای رفع مشکل دارن کمک کنن.
لازم به ذکر هست که برنامه رو روی سیستم خودم که XP3 هست نصب کردم و روی لپتاپ که سون هست این مشکل رو دارم.
با تشکر

mer30fery

کاربر ممتاز
با سلام
برنامه به حالت هست که اول کلیه فایلها رو یکجا باید اکسترکت بکنه و سپس از اون شروع به نصب بکنه.
مشکل اینه که تو اکسترکت هنگ می کنه و درنهایت Error می ده. اشکال از اکسترکت کردن فایلی با نام تقریبی chineese هست که فکر کنم مربوط به زبان یا .. باشه.
لازم به ذکر هست که برنامه رو روی سیستم خودم که XP3 هست نصب کردم و روی لپتاپ که سون هست این مشکل رو دارم.
با تشکر

اگه میتونید فایلهایی رو که روی سیستمت بدون مشکل اکسترکت کردی ( که به صورت پیش فرض در فولدری به نام c:/solidtemp یا هر ادرسی که خودتون بهش دادید قراردارد) کلا بر روی فلش بریزید و بر روی سیستمی که مشکل اکسترکت دارید منتقل نموده سپس نصب نمایید

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام.
من می خوام یه تسمه با مقطع مستطیلی به ضخامت 0.8 میلیمتر و عرض 7 میلیمتر و طول 660 میلیمتر رو طوری خم کنم که به شکل هلالی در بیاد. یعنی خیز تسمه در وسطش حدود 75 میلیمتر بشه. از چه دستوری باید استفاده کنم؟ منظورم در محیط شیت متاله. فرقی هم نمیکنه که اینکار رو در کتیا یا سالید انجام بدم.
3

از دستور flex به راحتی میتونی این کارو انجام بدی
هم عکسشو گذاشتم هم فایلشو.

پیوست ها

• flex.rar
    53 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • flex.jpg
    flex.jpg
    39.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام
کسی می دونه چطور می شه توی محیط دو بعدی
کل شکل رو یه تیکه کرد(باندری)؟

اگه منظورتون همون کاریه که دستور block در اتوکد یا مکانیکال انجام میده باید بگم سالید هم همین دستورو داره.
از منوی tools گزینه make را انتخاب کنید (از نوار ابزار block هم میتوانید استفاده کنید)
بلوک های ساخته شده را هم میتوانید با پسوند sldblk ذخیره کنید و مجدد از ان استفاده کنید

solidworks+CAM

عضو جدید
solidworkو solidCAM

solidworkو solidCAM

دوستان کسی هست که تمایل به یادگیری solidCAM و solidworkداشته باشه و دنبال منبع مناسب بگرده؟

Bijan.T

عضو جدید
ممکن است نتایج بخاطر تنش های حرارتی باشد! آیا جسم در اثر تغییر درجه حرارت دارای محدودیت جابجایی و تغییر شکل می شود؟ بارگذاری حرارتی را حذف کنید و دوباره تحلیل کنید اگر نتایج صفر شد به دلیل بارگذاری حرارتی است. اگر باز هم مقادیر بالایی بدست آمد اشکالی در تعریف خواص مواد یا تکیه گاه ها وجود دارد.

توضیحِ بیشتر لطفاً .
ولی همین جور ندید میتونم بگم احتمالاً اگه نتایج رو با حلِ دستی مقایسه میکنی ، اختلاف به خاطر تمرکز تنشِ !
حالا بیشتر توضیح بده ببینیم داستان چه جوریاست .

آقا من یک جسم را تحلیل استاتیک گرفتم
external load فقط force داره و temperature مسئله اینه که وقتی force رو suppress میکنم و run میگیرم result vonmises بازم مقدار بالایی رو نشان میده حدود 008 + 2e
علت خاصی داره یا buge نرم افزاره ؟

آقا من یک جسم را تحلیل استاتیک گرفتم
فقط temperature داره مسئله اینه که وقتی run میگیرم result vonmises بازم مقدار بالایی رو نشان میده حدود 008 + 2e
علتَش چیه ؟ میتونین توجیه شو بگین؟

ممنون
e-draw نتایج حالتای مختلف رو گذاشتم
  1. Study with force & temperatureدو تا load داره یه forc و یه temperature
  2. Study with force فقط یه load داره یه forc
  3. - Study with temperature load فقط یه forc داره یه temperature
اگه به نظرتون مقادیر strees ( تفاوت حالت مجموع با دو حالت تک و همچنین مقدار بالای strees با temperature 120 سلسیوس و بدون force ) منطقیه ، بی زحمت یه توضیحی براش بزارین

پیوست ها

• e-Drawing study.rar
    7.5 مگایابت · بازدیدها: 0

solidworks+CAM

عضو جدید
برو به این قسمت و به آدرس ایمیلی که توش هست ایمیل بزن. حتما کمکت میکنه: www.solidcam.ir

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
تایپیک منتقل شد لطفا در ازسال تایپیک سعی نمایید تایپیک را در محل مناسب ارسال نمایید با تشکر از همکاری دوستان

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر

سلام

از Safe mode استفاده کنی احتمالاً مشکلت حل بشه ، قبل از بالا اومدن ویندوز چند بار F8 رو بزن.

m.e_93

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم
من ترم اول مکانیکم خوبه از الان به فکر یادگیری solid work بیافتم؟
کلا این نرم افزار به چه دردی میخوره؟ کی به درد می خوره؟ کجا به درد می خوره؟ چرا؟ چطوری؟ کجا؟ چه زمانی؟ در چه حالتی؟....

tarhsaz

عضو جدید
با سلام من در حدود 9 سال در یکی از کارخونه های بزرگ مشغول کار با نرم افزار سالید ورکس هستم اونم اختصاصی با بخش ورقکاری خوشحال میشم که بتونم کمکی بکنم

اینم آدرس ایمیل من : sniper9g@yahoo.com