* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

minad_man

عضو جدید
سلام دوستان تو انسیس اگه بخوام اتصالات رو تعریف کنم باید چیکار کنم؟
سازه من بعضی جاهاش اتصالاتش پیچ و مهره هستش بعضی جا ها جوش داده شده چطوری تو انسیس این اتصالات رو باید تعریف کنم؟
دو قطعه رو چطوری باید بهم جوش داد یا اتصال داد ممنون میشم

aydogan

عضو جدید
سلام عزیزان.
چه کتابی را برای آموزش انسیس برای کسی که میخاد سیالات کار کنه معرفی می کنید.
خیلی ممنون

saeid15207

عضو جدید
سلام عزیزان.
چه کتابی را برای آموزش انسیس برای کسی که میخاد سیالات کار کنه معرفی می کنید.
خیلی ممنون

با سلام
جدیدا کتابی با نام مدل سازی وتحلیل دینامیک سیالات محاسباتی ansys cfx از انتشارات عابد تو بازار موجوده.کتابه بدی نیس.ترجمه tutorial خود ansys cfx.مثال های جالبی داره.اگه به انگیلیسی مسلطی پیشنهاد میکنم خود tutorial موجود در help نرم افزار رو مطالعه بفرمایید.
باتشکر.:heart::heart::heart:

ansystraining

عضو جدید
آموزش ویدیویی نرم افزارهای ANSYS

آموزش ویدیویی نرم افزارهای ANSYS

با سلام
سایتی با عنوان "خانه ANSYS" راه اندازی شده است که به آموزش ویدیویی محصولات ANSYS می پردازد
آموزش مدل سازی با ANSYS DesignModeler
آموزش مش بندی با ANSYS Meshing
آموزش تحلیل سیالاتی با ANSYS FLUENT
آموزش تحلیل جامداتی با ANSYS Mechanical
تمامی آموزشها در محیط Workbench توسط مدرس باسابقه ضبط و تهیه شده است.
فیلمهای آموزش را می توان به صورت آنلاین مشاهد نمود و یا پکیج مالتی مدیای آن را درخواست کرد.
جزوات آموزشی، مقالات و مشاوره از دیگر امکانات این سایت است.
www.ansystraining.net

shamin

عضو جدید
با سلام
چطور ميتوان خروجي ANSYS APDL را به فايل Excel منتقل كرد؟
ميخوام كه نتايج رو به نرم افزار matlab ببرم
اگه ممكنه راهنمايي كنين

maryam-mor

عضو جدید
سلام
برای استفاده از مثال هایی که روی سایت ansys گذاشته شده و نیاز به customer number دارد چه اطلاعاتی را باید وارد کنم که قادر به نمایش این آموزش های باشم.
مرسی

rezania.ashkan

عضو جدید
سلام
اول تشکرکنم به خاطر همه کمک ها

من دنبال مدل انسیس برا اناتومی بدن مرد می گردم کسی می دونه کجا می شه پیدا کرد؟

SHELLBY

کاربر بیش فعال
چطور میتونم یه قطعه ساده که در کتیا مدل شده رو برای انالیز به انسیس منتقل کنم؟؟؟
هر کاری میکنم نمیشه

• Like
واکنش ها: 3peh

amin zargaran

عضو جدید
کتاب

کتاب

سلام دوستان
کسی کتاب خودآموز درست درمون واسه ANSYS Fluent سراغ داره؟ غالب کتابا تمرکزشون رو بحث های جامداتیه...

2222620

عضو جدید
سلام دوست عزیز چطور میشه مزن یه میله رو که روی یک سازه قرار داره رو با همون توزیع باری که قراره در انسیس مدل کرد؟ممنون میشم کمکم کنید.

strme

عضو جدید
دوست عزیز اگه هنوز هم موفق نشدین یه سر به سایت softgozar.com و بخش مهندسی بزنین نرم افزار ارایه شده در ان سایت کاملا تست شده هست هم 32 بیتی هم 64 بیتی
راهنمای نصب هم موجوده برای نصب حتما انتی ویروست غیر فعال باشه اگر ویندوز سون داری یادت باشه که change user account control settings حتما در پایین ترین سطح خودش باشه اول لایسنس رو تولید کن بعد نصب نرم افزار مسیر پیش نهادی رو تغییر نده و در نهایت هم باید لایسنس رو به نرم افزار معرفی کنی
سلام
بنده متاسفانه اول خود نرم افزار انسیس و بعدش لایسنس منیجر رو نصب کردم.
حلا با ارور زیر مواجه هستم :
Could not connect to any license server
ویندوزم 7 ، 64 بیت ، Home هستش.
لطفا راهنمایی کنید.
باتشکر

amin zargaran

عضو جدید
سلام
کسی معنی ارور "The CFX solver for system 'modelname' did not produce a results file" رو میدونه...؟
وقتی solution رو run می کنم ارور زیر رو میده و ازش خارج میشه
The ANSYS CFX solver could not be started, or exited with return code 255:
. No results file has been created.

Mechan

کاربر فعال
سلام
کسی میدونه چطور میشه
فایل اتوکد رو وارد انسیس ورک بنچ کرد؟

marki

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطور میشه

سلام دوست عزیز.
اگر منظورت فایل اتوکد 3 بعدی هستش باید بگم وقتی در ورک بنچ پروژه رو ایجاد کردی در مرحله ی اول باید یک مدل 3بعدی یا طراحی کنی و یا وارد کنی. برای این منظور باید روی قسمت Geometry راست کلیک کرده و Import کنی.
2.jpg

aliiagh

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشید. یه سوال اساسی داشتم اگه دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم. من نرم افزار spaceclaim modeler رو دانلود کردم و با موفقیت نصب کردم. الان هم داره سالم کار میکنه. میخواستم بدونم چجوری می تونم به انسیس اضافه اش کنم. یعنی میخوام تو انسیس ورک برنچ وقتی هندسمه میخوام رسم کنم ، دیگه منو ببره به محیط spaceclaim نه محیط design modeler .؟ در ضمن انسیس من ورژن 14.5 هست و ورژن spaceclaim هم +12 هست. با تشکر.

آخرین ویرایش:

aydogan

عضو جدید
سلام عزیزان.بنده هر چه قدر سعی کردم که انسیس 12را در سیستم نصب کنم نتوانستم و ارور زیر داده می شود.
کرک را هم نصب کرده ام.
خواهش می کنم حقیر را راهنمایی فرمایید.
ansys error.jpg

پیوست ها

• ansys error.zip
    78.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوست عزیز چطور میشه مزن یه میله رو که روی یک سازه قرار داره رو با همون توزیع باری که قراره در انسیس مدل کرد؟ممنون میشم کمکم کنید.

سلام دوست گرامی
باید بین دو قطعه contact تعریف کنید. کار پردردسریه ولی اگر از ANSYS Workbench استفاده کنید راحتتره.

ehsan4476

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطور میشه

سلام
اگه منظورتون فایل سه بعدی است باید خروجی با پسوند iges بگیرید و همونطور که دوستمون گفتن در نرم افزار انسیس ایمپورت کنید

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشید. یه سوال اساسی داشتم اگه دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم. من نرم افزار spaceclaim modeler رو دانلود کردم و با موفقیت نصب کردم. الان هم داره سالم کار میکنه. میخواستم بدونم چجوری می تونم به انسیس اضافه اش کنم. یعنی میخوام تو انسیس ورک برنچ وقتی هندسمه میخوام رسم کنم ، دیگه منو ببره به محیط spaceclaim نه محیط design modeler .؟ در ضمن انسیس من ورژن 14.5 هست و ورژن spaceclaim هم +12 هست. با تشکر.

در داخل Space Claim منوی ANSYS به صورت اتوماتیک میاد. بعد از کلیک کردن وارد نرم افزار ورکبنچ میشید. اگر خواستید دوباره هندسه رو ویرایش کنید روی geometry راست کلیک کنید و edit in spaceclaim رو بزنید.
برای تنظیمات ارتباط با نرم افزار Spaceclaim میتونید از پوشه Ansys در داخل program files وارد CAD Configurotion Manager بشید

aydogan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
موارد زیادی هست که باید چک کنید. به مقاله زیر مراجعه کنید
http://iransys.ir/articles/64-general/271-installation-ansys-140.html
عزیزم در مقاله نکته ی زیر نوشته شده بود.
در صورتی که رشته 12 رقمی موجود در فایل License.dat به صورت ffffffffffff ظاهر شود نشانگر ایراد کارت شبکه می باشد. در این صورت معمولا با نصب درایور کارت شبکه مشکل حل می گردد.
حالا چطور کارت شبکه ر انصب کنم.اصلا کارت شبکه چیست؟؟

aliiagh

عضو جدید
در داخل Space Claim منوی ANSYS به صورت اتوماتیک میاد. بعد از کلیک کردن وارد نرم افزار ورکبنچ میشید. اگر خواستید دوباره هندسه رو ویرایش کنید روی geometry راست کلیک کنید و edit in spaceclaim رو بزنید.
برای تنظیمات ارتباط با نرم افزار Spaceclaim میتونید از پوشه Ansys در داخل program files وارد CAD Configurotion Manager بشید

خیلی ممنون از پاسخ گویی شما دوست عزیز. میشه بیشتر توضیح بدی راجع به قسمت دوم. اون قسمت اول که نگاه کردم دیدم آیکون انسیس تو spaceclaim بوده و من نمی دیدمش. ولی راجع به اینکه چیکار کنم تا واسه ویرایش برم تو spaceclaim نه design modeler میشه بیشتر توضیح بدید.راستش من دارم از پایه انسیس رو یاد می گیرم. آنچنان وارد نیستم.

aliiagh

عضو جدید
در ضمن من انسیس رو تو درایو d نصب کردم نه درایو ویندوزم یعنی c.

ehsan4476

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسخ گویی شما دوست عزیز. میشه بیشتر توضیح بدی راجع به قسمت دوم. اون قسمت اول که نگاه کردم دیدم آیکون انسیس تو spaceclaim بوده و من نمی دیدمش. ولی راجع به اینکه چیکار کنم تا واسه ویرایش برم تو spaceclaim نه design modeler میشه بیشتر توضیح بدید.راستش من دارم از پایه انسیس رو یاد می گیرم. آنچنان وارد نیستم.

خواهش میکنم
بعد از اینکه آیکون انسیس رو کلیک کردین و وارد ورکبنچ شدین روی Geometry رایت کلیک کنید و edit in SpaceClaim رو انتخاب کنید. یا اینکه بعد از راست کلیک گزینه update from CAD رو بزنید. در اینصورت تغییراتی که در CAD دادین وارد انسیس میشه