* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

Mechan

کاربر فعال
با سلام مهندس چگونه باید از کیفیت مش بندی مطلع شد؟آموزشی در این خصوص دارید ممنون میشم در اختیار بذارید تا بتونم جواب هایی در ستی از این نرم افزاذ بگیرم. با تشکر
روی شاخه مش تو محیط mechanical کلیک کن ، تو قسمت detail باید بری و از زیرشاخه statistics باید قسمت MEsh metric بری وفلش پایین رو رو بزنی وانواع کیفیت مش بندی هست که گزینه Element Quality رو بزنی گزینه Average آن هرچقدر به عدد 1 نزدیکتر باشه کیفیت مش بندی ت بهتره .

saeid15207

عضو جدید
روی شاخه مش تو محیط mechanical کلیک کن ، تو قسمت detail باید بری و از زیرشاخه statistics باید قسمت MEsh metric بری وفلش پایین رو رو بزنی وانواع کیفیت مش بندی هست که گزینه Element Quality رو بزنی گزینه Average آن هرچقدر به عدد 1 نزدیکتر باشه کیفیت مش بندی ت بهتره .
سلام مهندس
مرسی از راهنمایی تون،ولی اموزشی از نحوه مش زنی در انسیس که جامع وکامل باشه،اگه دارید ممنون میشم در اختیار بذارید .
با تشکر

ehsan4476

عضو جدید
سلام وخسته نباشید مهندس

یه سوال داشتم اینکه چطور میشه shell و plate رو در ورک بنچ تشکیل داد ؟
در extrude کردن هردو thickness رو اگر صفر قرار دهیم میشه surface body که میشه براش بعدا ضخامت تعیین کرد
ولی اگر extrude ضخامت بدیم یک solid body تشکیل میشه حالا کدو م یکیش میشه shell وکدوم یکیش میشه plate???

سلام بهتره تعریفتون رو از Plate و Shell مشخص کنید. اگه منظورتون از Plate یک Shell بدون انحناست تفاوتی در مدلسازی ندارند. هر دو با Surface Body که ضخامت هندسی آن صفره مدلسازی میشه.

ehsan4476

عضو جدید
دوستان من تو کار کردن با workbench به یه مشکل بر خوردم که امیدوارم بتونید راهنماییم کنید:
1-اینکه بهترین نوع مش ریزی چه نوع متدیه؟
2-با ریز کردن مش ها تغییراتی زیادی تو جواب ها ایجاد میشه،مثلا هر چه مش ریزتر میشه تنش ها هم به همون نسبت زیاد میشن،در اینصورت به چه جوابی میشه استناد کرد؟

با تشکر:gol::gol::gol::gol::gol:

اگه با ریز کردن مش جوابهاتون به همون نسبت زیاد میشه، پاسختون معتبر نیست! چون طبیعت وابسته به تعداد مش بندی ما نیست. پاسخ های مشتق شده (مانند تنش) روش اجزاء محدود در نواحی تمرکز تنش (گوشه های تیز، نواحی اعمال نیرو یا شرایط مرزی متمرکز و همچنین نوک ترک) معتبر نیستند. بنابراین فقط تنش ها رو در نواحی معتبر بررسی کنید. در این نواحی باید با ریزشدن مش ها ، پاسخها تغییرات کاهشی داشته باشند.

Mechan

کاربر فعال
سلام مهندس
مرسی از راهنمایی تون،ولی اموزشی از نحوه مش زنی در انسیس که جامع وکامل باشه،اگه دارید ممنون میشم در اختیار بذارید .
با تشکر
آموزش کامل هست ولی حجمشون زیاده ، اگه ایمیلتونو بفرستین یه چندتا براتون میفرستم

masoudfix1

عضو
مهندس بی زحمت واسه من هم بفرست : masoudfix@yahoo.com

دو تا سوال : تو محیط ورک بنچ بعد از مش بندی چطور میشه تعداد المان ها یا ندهای مش رو تغییرداد؟

2- با import کردن یه مدل از کتیا به قسمت GEOMETERY واحد طولها تغییر می کند؟ مثلا تو کتیا ابعاد میلی متر و به فرمت STEP ذخیره شده با وارد کردن آن در انسیس ورک بنچ ابعاد به صورت خودکار به متر تبدیل میشن؟

ممنون اگه جواب بدین

آخرین ویرایش:

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان کتاب آموزش Ansys برام معرفی کنید از مبتدی تا پیشرفته می خوام
منتظر راهنمایی ارزنده شما هستم
با سپاس

meh_bah2010

عضو جدید
help

help

کسی میدونه توی ansys APDL یا ansys workbench میشه مواد پیزوالکتریک رو مدل کرد یا نه؟
توضیح مختصر: مواد پیزوالکتریک موادیه که تحت بار الکتریکی، تغییر شکل مکانیکی میده
با تشکر از جوابتون

sinaited

عضو جدید
سلام دوستان، كسي ميدونه تو قسمت flotran وقتي جريان عبور سيال تو لوله رو مدل ميكنيم چجوري ميشه زبري لوله رو وارد مسئله كرد؟

shahrokhblash

عضو جدید
با سپاس

دوستان من کتاب مثلث نارنجی دیدم در مورد اموزش در چه حد هست؟یک مطلب دیگه این کتاب چاپ 89 هست اموزش با ansys 12 هست تهیه کنم
یا کتاب بهتری را در نظر دارین لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من کتاب مثلث نارنجی دیدم در مورد اموزش در چه حد هست؟یک مطلب دیگه این کتاب چاپ 89 هست اموزش با ansys 12 هست تهیه کنم
یا کتاب بهتری را در نظر دارین لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

سلام
به خاطر مثال هایی که کتاب مثلث نارنجی داره واسه شروع خوبه.........
حتماً تهیه کنید.....

imanagha

عضو جدید
چند مرحله آنالیز

چند مرحله آنالیز

سلام دوستان
من یک قطعه بتن طراحی کردم
( در حالت عادی و صرفا تحلیل حرارتی در یک لحظه با دمای خاص مشکلی نیست )
ولی حالا میخوام توی یک هفته تحلیل حرارتی کنم ... بر اساس دمای هر روز
میخواستم بدونم کجا باید دمای هر روز رو بدم و کجا تعیین کنم این دما مال چه روزیه
اگر میشه راهنمایی بفرمایید

hossein21

عضو جدید
سلام
دوستان من میخوام یک سیال غیر نیوتنی (معروف به STF)رو تحت بارگذاری ضربه ای قرار بدم . نمودار های تنش-کرنش-نرخ کرنش (سه بعدی) اون رو که از تست هاپکینسون بدست اومده رو دارم اما نمیدونم که رابطه پارامتر های مکانیک شکست برای این مواد با چه مدل مادی بیان میشن؟ اگر کسی میتونه کمکی چند به من بکنه ممنون میشم.

Mechan

کاربر فعال
با سپاس
سلام مهندس
به نظر من Ansys Workbwnch یادبگیر هم گرافیک خوشکلی داره هم دقیقه و هم کار باهاش را حت تر از انسیس کلاسیکه.

کتاب خوبی واسه شروع : کتاب آقایان سالار خواجه پور و محمد اکبری و...

shahrokhblash

عضو جدید
سلام مهندس
به نظر من Ansys Workbwnch یادبگیر هم گرافیک خوشکلی داره هم دقیقه و هم کار باهاش را حت تر از انسیس کلاسیکه.

کتاب خوبی واسه شروع : کتاب آقایان سالار خواجه پور و محمد اکبری و...

لطفا اسم کتاب محبت کنید
باسپاس
دوستان یک مورد دیگه نصبش چقدر دردسر داره من نسخه 15 نصب کردم بزرگ مردی نیست توضیح بده طریقه نصبش چطور هست ورکبنچ میارم بالا این پیغام میاد:
2-23-2014 4-35-22 PM.jpg
بقیه محصولاتش هم اجرا می کنم یه همچین متنی میده.. من موقع نصب به نت وصل بودم احتمالا کرک باطل کرده؟
راهنمایی لطفا:(

آخرین ویرایش:

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا اسم کتاب محبت کنید
باسپاس
دوستان یک مورد دیگه نصبش چقدر دردسر داره من نسخه 15 نصب کردم بزرگ مردی نیست توضیح بده طریقه نصبش چطور هست ورکبنچ میارم بالا این پیغام میاد:
مشاهده پیوست 197124
بقیه محصولاتش هم اجرا می کنم یه همچین متنی میده.. من موقع نصب به نت وصل بودم احتمالا کرک باطل کرده؟

با سلام
موقع نصب باید disconnect باشید.......
لایسنس برنامه درست نصب نشده.......
دوباره نصب کنید.......

shahrokhblash

عضو جدید
با سلام
موقع نصب باید disconnect باشید.......
لایسنس برنامه درست نصب نشده.......
دوباره نصب کنید.......

متاسفانه منبع ای ندارم که روش نصب توضیح بده همه نسخه 14.5 توضیح دادن حتی سایت های خارجی هم محدودا
الان کسی نیست یه لینکی بده روش نصب توضیح بده حتی یوتیوب هم رفتم نسخه 14.5 میگه و مراحل نصبم کمی تفاوت داره..

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من قبلا انسیسو نصب کرده بودم الان میخوام ریموش کنم اما نمیشه...!!
کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟؟؟ :(

nazanin fazelii

عضو جدید
سلام
من میخوام لوله گرمایی مدل کنم..جدا از اینکه اگر کسی هست راهنمایی کنه و تجربه اش رو داشته باشه ، میخواستم بدونم در porous media من میتونم جهت جریان تعیین کنم و اینکه جوشش رو نشون میده؟ با مدل eulerian wal film همچنین این مدل کندانس رو هم میبیبنه یا نه؟

shahrokhblash

عضو جدید
متاسفانه منبع ای ندارم که روش نصب توضیح بده همه نسخه 14.5 توضیح دادن حتی سایت های خارجی هم محدودا
الان کسی نیست یه لینکی بده روش نصب توضیح بده حتی یوتیوب هم رفتم نسخه 14.5 میگه و مراحل نصبم کمی تفاوت داره..

help me...:cry:

Ya Hosen

عضو جدید
روز مــــــــهندس بر همه آنانکه مهندس وجود خویشند مبارک باد

Mechan

کاربر فعال
لطفا اسم کتاب محبت کنید
باسپاس
مشاهده پیوست 197124

اسم کتاب :[h=1]طراحی و تحلیل توسط نرم افزار workbench 2012 ansys[/h]
ناشر : عابدنويسنده : محمد اکبری - سالار خواجه پور - سید رشید دستوری - محمد علی کاظمی لاری

در مورد نصب انسیس 15 هم یه نکته بگم اینکه ویندوز دوباره نصب کن و بدون اتصال به اینترنت اولین برنامه ای که نصب میکنی انسیس 15 باشه .
من اینکارو کردم وخوب کار کرد.

shahrokhblash

عضو جدید
اسم کتاب :طراحی و تحلیل توسط نرم افزار workbench 2012 ansys

ناشر : عابدنويسنده : محمد اکبری - سالار خواجه پور - سید رشید دستوری - محمد علی کاظمی لاری

در مورد نصب انسیس 15 هم یه نکته بگم اینکه ویندوز دوباره نصب کن و بدون اتصال به اینترنت اولین برنامه ای که نصب میکنی انسیس 15 باشه .
من اینکارو کردم وخوب کار کرد.

ممنون از راهنمایت برادر فقط حتما ویندوز باید عوض بشه؟؟راه
دیگری نیست؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

متاسفانه نصب انسیس 14.5 به صورت مدیا پلیر موجود نیست........
نصبش راحته .........
خودم نصب کردم بدون هیچ مشکلی.........
لازم نیست ویندوز عوض کنید........
نرم افزار انسیس و لایسنس رو به طور کامل remove کنید ........
مراحل نصب رو به درستی اجرا کنید مشکلی پیش نمیاد..........