* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
عزیزم در مقاله نکته ی زیر نوشته شده بود.
در صورتی که رشته 12 رقمی موجود در فایل License.dat به صورت ffffffffffff ظاهر شود نشانگر ایراد کارت شبکه می باشد. در این صورت معمولا با نصب درایور کارت شبکه مشکل حل می گردد.
حالا چطور کارت شبکه ر انصب کنم.اصلا کارت شبکه چیست؟؟
کارت شبکه ابزار ارتباط کامپیوتر شما با با شبکه است. میتونید دی وی دی مجموعه درایور بگیرید و از decvice manager ویندوز درایور رو آپدیت کنید.

aliiagh

عضو جدید
خواهش میکنم
بعد از اینکه آیکون انسیس رو کلیک کردین و وارد ورکبنچ شدین روی Geometry رایت کلیک کنید و edit in SpaceClaim رو انتخاب کنید. یا اینکه بعد از راست کلیک گزینه update from CAD رو بزنید. در اینصورت تغییراتی که در CAD دادین وارد انسیس میشه

آخه مشکل من اینه که تو geometry چیزی به نام edit in spaceclaim نداره . همون edit in design modeler هست. یعنی تو اسپیس کلیم که طراحی میکنم و میرم تو انسیس بعد مش که میزنم و .... میخوام برگردم تو همون اسپیس کلیم که یه تغییراتی تو مدلم بدم کلیک سمت راست که میکنم فقط همون edit in design mideler رو نوشته. حتی تو تنظیمات هم رفتم و geometry import رو هم گذاشتم اسپیس کلیم و اون تیک مربوط به خارجی بودن اسپیس کلیم رو هم برداشتم. در ضمن من اسپیس کلیم رو داخل خود پوشه انسیس نصب نکردما. یعنی پوشه انسیس و اسپیس کلیم 2 پوشه مجزا هستن. گفتم شاید مشکل از اینجا باشه شما بهتر بتونید راهنماییم کنید.

aydogan

عضو جدید
مشکل شبکم حل شد.حالا کرک رو نصب می کنم ولی موقع ایمپورت کردن فایل لایسنس ارور زیر می آید.
1.jpg

ehsan4476

عضو جدید
مواردی که توی مقاله گفتم رو رعایت کردید؟
تاریخ کامپیوتر به روزه؟

aydogan

عضو جدید
مواردی که توی مقاله گفتم رو رعایت کردید؟
تاریخ کامپیوتر به روزه؟

بله .تاریخ بروز است.
البته در مرحله کرک کردن :در دی وی دی من فایل کیگن نیست.فقط کرکی در اتوران هست که با کلیک روی آن فایل لایسنس(نوت پد) ساخته می شود.
و بعد که فایل لایسنس را ایمپورت می کنم ارور داده می شود.

ehsan4476

عضو جدید
بله .تاریخ بروز است.
البته در مرحله کرک کردن :در دی وی دی من فایل کیگن نیست.فقط کرکی در اتوران هست که با کلیک روی آن فایل لایسنس(نوت پد) ساخته می شود.
و بعد که فایل لایسنس را ایمپورت می کنم ارور داده می شود.

لطفا فایل لایسنس رو ارسال کنید که بررسی کنم

?Why

عضو جدید
دارم سعی میکنم براده برداری رو شبیه سازی کنم ... تو WB .
انسیس mesh update داره ؟
4 GB رَم دارم و CPU چهار هسته 2.4 ... مش ها رو که یکم بیشتر ریز میکنم ، زمان میره در حد 40 ~ 50 ساعت و گاهی هم بالاتر ...
تو یه تحلیل خاص هم که میخوام دقیقاً تراش کاری رو دربیارم ، وقتی شب استارت میکنم ، صبح میبینم بدون هیچ جوابی ، متوقفش کرده ... علتشم general problem یا general failure یا یه چیزی تو این مایه ها میزد ...
فکر میکنم رَم کم میارم ... نظر و تجربه ای در این زمینه ندارین ... ؟
دیگه اینکه با این روشن و خاموش کردن ، لایسنس میپره ، داستانش چیه ؟
البته من دوباره مسیر فایل لایسنس رو که میدم درست میشه ... ولی علتش چیه خوب ؟

ممنون

ehsan4476

عضو جدید
دارم سعی میکنم براده برداری رو شبیه سازی کنم ... تو WB .
انسیس mesh update داره ؟
4 GB رَم دارم و CPU چهار هسته 2.4 ... مش ها رو که یکم بیشتر ریز میکنم ، زمان میره در حد 40 ~ 50 ساعت و گاهی هم بالاتر ...
تو یه تحلیل خاص هم که میخوام دقیقاً تراش کاری رو دربیارم ، وقتی شب استارت میکنم ، صبح میبینم بدون هیچ جوابی ، متوقفش کرده ... علتشم general problem یا general failure یا یه چیزی تو این مایه ها میزد ...
فکر میکنم رَم کم میارم ... نظر و تجربه ای در این زمینه ندارین ... ؟
دیگه اینکه با این روشن و خاموش کردن ، لایسنس میپره ، داستانش چیه ؟
البته من دوباره مسیر فایل لایسنس رو که میدم درست میشه ... ولی علتش چیه خوب ؟

ممنون

برای بررسی کافی بودن یا نبودن رم باید متن solution information رو بفرستید تا بررسی کنم. البته تعداد نودها رو هم بفرمایید میشه تقریب زد.
از general failure نمیشه چیزی فهمید! باید ارورهای solution information رو بررسی کنید

?Why

عضو جدید
برای بررسی کافی بودن یا نبودن رم باید متن solution information رو بفرستید تا بررسی کنم. البته تعداد نودها رو هم بفرمایید میشه تقریب زد.
از general failure نمیشه چیزی فهمید! باید ارورهای solution information رو بررسی کنید
ممنون
یه تحلیل دیگه گذاشتم ، حدوداً 12000 نود و 8000 المان . البته اصلاً سخت نگرفتم به خودم برای کم کردن تعداد المانها ... با 12 ساعت زمان باقیمانده شروع کرد و الان به 25 ساعت رسیده ...
حداقل یه 150 تومنی پیاده میشم برای دو برابر کردن RAM ...اصولاً اگه RAM رو ببرم بالا ، به نظرتون تاثیر مستقیم داره تو سریع تر شدنِ حل ؟
دیگه اینکه راجع به Mesh adaptation چیزی نگفتین ... چیزی مثلِ Mesh adaptation تو MSC MARC , DEFORM منظورمه ...

aydogan

عضو جدید
ظاهرا مشکل از به روز نبودن تاریخ کامپیوتر شماست. توی فایل لایسنس تاریخ 2009 درج شده
رفتم ورژن 14را تهیه کردم .اینبار مشکل قبلی نبود ولی موقع اجرای انسیس ارور زیر ظاهر می شود.
123.jpg
اینم لایسنس.(تاریخ کامپیوترم هم رو2014 هستش)
http://uploadkon.ir/?file=license_2.zip

aydogan

عضو جدید
رفتم ورژن 14را تهیه کردم .اینبار مشکل قبلی نبود ولی موقع اجرای انسیس ارور زیر ظاهر می شود.
مشاهده پیوست 179974
اینم لایسنس.(تاریخ کامپیوترم هم رو2014 هستش)
http://uploadkon.ir/?file=license_2.zip
بالاخره با راهنمایی های شما مشکلم حل شد.
از زحمات شما کمال تشکر و قدردانی را دارم.
ببخشید از این که چند روز به شما زحمت دادم.
یا علی

ehsan4476

عضو جدید
ممنون
یه تحلیل دیگه گذاشتم ، حدوداً 12000 نود و 8000 المان . البته اصلاً سخت نگرفتم به خودم برای کم کردن تعداد المانها ... با 12 ساعت زمان باقیمانده شروع کرد و الان به 25 ساعت رسیده ...
حداقل یه 150 تومنی پیاده میشم برای دو برابر کردن RAM ...اصولاً اگه RAM رو ببرم بالا ، به نظرتون تاثیر مستقیم داره تو سریع تر شدنِ حل ؟
دیگه اینکه راجع به Mesh adaptation چیزی نگفتین ... چیزی مثلِ Mesh adaptation تو MSC MARC , DEFORM منظورمه ...

با 12000 نود مشکل رم ندارید. بله ANSYS هم Adaptive Meshing داره. در محیط Mechanical لول Solution کلیک کنید جزئیاتش معلومه

• Like
واکنش ها: ?Why

saeid15207

عضو جدید
با سلام
یه مشکلی واسم پیش امده که بتونید کمکم کنید ممنون میشم(فوری)
من از انسیس 13 استفاده می کردم،بع از نصب انسیس 14 متوجه شدم که در engineer data , workbench مثل سابق نمیشه مواد جدید تعریف کرد،حوزه تنوع مواد در قسمت general کم شده،گزینه new matrial حدف شده و ...
به نظرتون اشکال از ورژن 14 نرم افزار انسیس هستش یا از پایین بودن ... :D:D:D
با تشکر

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من انسیس 14.5 رو نصب کردم وقتی می خوام المان beam,pipe و ....(به جزء link) رو تعریف کنم در قسمت real constants اخطار میده یعنی اجازه نمیده که سطح مقطع و .... رو تعریف کنم.
به نظرتون دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان
من انسیس 14.5 رو نصب کردم وقتی می خوام المان beam,pipe و ....(به جزء link) رو تعریف کنم در قسمت real constants اخطار میده یعنی اجازه نمیده که سطح مقطع و .... رو تعریف کنم.
به نظرتون دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
تعریف real Constant برای این المانها حذف شده و باید برای انها section تعریف کنید که در preprocessor قابل انجام است. از دستورات sectype و secdata هم میتونید استفاده کنید.

ehsan4476

عضو جدید
با سلام
یه مشکلی واسم پیش امده که بتونید کمکم کنید ممنون میشم(فوری)
من از انسیس 13 استفاده می کردم،بع از نصب انسیس 14 متوجه شدم که در engineer data , workbench مثل سابق نمیشه مواد جدید تعریف کرد،حوزه تنوع مواد در قسمت general کم شده،گزینه new matrial حدف شده و ...
به نظرتون اشکال از ورژن 14 نرم افزار انسیس هستش یا از پایین بودن ... :D:D:D
با تشکر
سلام دوست عزیز
همچین اتفاقی در ورژن 14 نیفتاده. حتما اشتباه خاصی انجام میدین. اگه ماده خاصی مد نظرتون هست بفرمایید تا راهنمایی کنم. یا اینکه تصویری از محیط مورد نظرتون رو قرار بدین تا تعریف ماده جدید رو بررسی کنم.
موفق باشید

alefmim

عضو جدید
سلام خسته نباشید چه جوری میشه محدود نمایش تنش ها یا هرچی دیگه رو تغییر داد مثلا الان از صفر تا 2000 نشون میده میخوام از صفر تا 100 نشون بده میشه کاری کرد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

engmasoud68

عضو جدید
با سلام
امیدوارم دوستانی که در زمینه نرم افزار های اجزا محدود کار می کنند بتونند در این بحث مشارکت و همکاری نمایند:
برای یک تیر یک سر گیردار می خواهیم آنالیز دینامیکی گذرا با نرم افزار انسیس انجام دهیم:
مراحل کار:
پس از مدلسازی هندسه و تعریف مشخصات مصالح، نوع آنالیز را از نوع transient ( گذرا ) انتخاب می کنیم و بار گذاری نیرو بر حسب زمان را در انتهای آزاد تیر وارد می کنیم. در ادامه تحلیل مسئله را شروع و مسئله را حل می کنیم.
حالا سوالات مسئله؟
1- برداشت تاریخچه جابجایی - زمان
2- برداشت تاریخچه سرعت - زمان
3- برداشت تاریخچه شتاب - زمان
4-محاسبه فرکانس سازه
5-محاسبه شکل مود سازه
پاسخ مسئله اول و چهارم :
با انتخاب گزینه timehist postpro از منوی اصلی، برداشت تاریخچه جابجایی - زمان انجام شده و به کمک تبدیل فوریه سریع در نرم افزار متلب فرکانس های سازه محاسبه می شود.
برای سایر مسائل (2 -3 و 5 ) کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

ehsan4476

عضو جدید
با سلام
امیدوارم دوستانی که در زمینه نرم افزار های اجزا محدود کار می کنند بتونند در این بحث مشارکت و همکاری نمایند:
برای یک تیر یک سر گیردار می خواهیم آنالیز دینامیکی گذرا با نرم افزار انسیس انجام دهیم:
مراحل کار:
پس از مدلسازی هندسه و تعریف مشخصات مصالح، نوع آنالیز را از نوع transient ( گذرا ) انتخاب می کنیم و بار گذاری نیرو بر حسب زمان را در انتهای آزاد تیر وارد می کنیم. در ادامه تحلیل مسئله را شروع و مسئله را حل می کنیم.
حالا سوالات مسئله؟
1- برداشت تاریخچه جابجایی - زمان
2- برداشت تاریخچه سرعت - زمان
3- برداشت تاریخچه شتاب - زمان
4-محاسبه فرکانس سازه
5-محاسبه شکل مود سازه
پاسخ مسئله اول و چهارم :
با انتخاب گزینه timehist postpro از منوی اصلی، برداشت تاریخچه جابجایی - زمان انجام شده و به کمک تبدیل فوریه سریع در نرم افزار متلب فرکانس های سازه محاسبه می شود.
برای سایر مسائل (2 -3 و 5 ) کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

سلام
سرعت-زمان از همان مسیری که که جابجایی زمان رو بدست اوردین بدست می اید. (Timehist/variable viewer). شتاب زمان رو میتونید به راحتی با مشتق عددی بدست بیارید. البته در محیط Workbench شتاب مستقیما بدست میاد. برای محاسبه شکل مود ها باید انالیز مودال انجام بدین

mh411_411

عضو جدید
کمک در زمینه اعمال شرایط مرزی میدان مغناطیسی در Ansys - CFX

کمک در زمینه اعمال شرایط مرزی میدان مغناطیسی در Ansys - CFX

سلام
من دارم یه میکروکانال رو شبیه سازی میکنم که یک قسمت از کانال تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار داره
اما وقتی که سرایط رو اعمال میکنم ارور میده و میگه که باید License استفاده از قسمت electromagnetic رو داشته باشی
از کجا باید گیر آورد اینو؟
کسی مشکل مشابه نداشته؟
میشه کمک کنید
ممنون http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

?Why

عضو جدید
با 12000 نود مشکل رم ندارید. بله ANSYS هم Adaptive Meshing داره. در محیط Mechanical لول Solution کلیک کنید جزئیاتش معلومه
مهندس من تو ورکبنچ کار می کنم ...
اگه میشه کمی ریزتر مسیر رو تو ورکبنچ بگید ...
ممنون .

ehsan4476

عضو جدید
مهندس من تو ورکبنچ کار می کنم ...
اگه میشه کمی ریزتر مسیر رو تو ورکبنچ بگید ...
ممنون .

محیط تحلیل شما در ورکبنچ به نام Mechanical شناخته میشود. در این در درختواره (Tree Outline) این محیط برروی Solution کلیک کنید. در پنجره Detail گزینه های Adaptive Meshing مشخص است. میتوانید تعداد لوپ های Refinement یعنی تعداد مراحلی که نرم افزار تحلیل را تکرار میکند تعیین کنید.

• Like
واکنش ها: ?Why

Mechan

کاربر فعال
محیط تحلیل شما در ورکبنچ به نام Mechanical شناخته میشود. در این در درختواره (Tree Outline) این محیط برروی Solution کلیک کنید. در پنجره Detail گزینه های Adaptive Meshing مشخص است. میتوانید تعداد لوپ های Refinement یعنی تعداد مراحلی که نرم افزار تحلیل را تکرار میکند تعیین کنید.

سلام وخسته نباشید مهندس

یه سوال داشتم اینکه چطور میشه shell و plate رو در ورک بنچ تشکیل داد ؟
در extrude کردن هردو thickness رو اگر صفر قرار دهیم میشه surface body که میشه براش بعدا ضخامت تعیین کرد
ولی اگر extrude ضخامت بدیم یک solid body تشکیل میشه حالا کدو م یکیش میشه shell وکدوم یکیش میشه plate???

saeid15207

عضو جدید
دوستان من تو کار کردن با workbench به یه مشکل بر خوردم که امیدوارم بتونید راهنماییم کنید:
1-اینکه بهترین نوع مش ریزی چه نوع متدیه؟
2-با ریز کردن مش ها تغییراتی زیادی تو جواب ها ایجاد میشه،مثلا هر چه مش ریزتر میشه تنش ها هم به همون نسبت زیاد میشن،در اینصورت به چه جوابی میشه استناد کرد؟

با تشکر:gol::gol::gol::gol::gol:

Mechan

کاربر فعال
دوستان من تو کار کردن با workbench به یه مشکل بر خوردم که امیدوارم بتونید راهنماییم کنید:
1-اینکه بهترین نوع مش ریزی چه نوع متدیه؟
2-با ریز کردن مش ها تغییراتی زیادی تو جواب ها ایجاد میشه،مثلا هر چه مش ریزتر میشه تنش ها هم به همون نسبت زیاد میشن،در اینصورت به چه جوابی میشه استناد کرد؟

با تشکر:gol::gol::gol::gol::gol:
سلام
مهندس
اولا بهترین نوع مشبندی در حالت کلی کیفیت مش مشخص میکنه ،
ثانیا معلومه هرچقدر مش بندی ریزتر بشه تعداد نودها بیشتر میشه لذا جواب دقیق تر هم بدست میاد و تنش بالاتری هم بدست خواهد آمد در منطقه ای که ماکزیمم تنش بدست می آید.

saeid15207

عضو جدید
سلام مهندس اولا بهترین نوع مشبندی در حالت کلی کیفیت مش مشخص میکنه ، ثانیا معلومه هرچقدر مش بندی ریزتر بشه تعداد نودها بیشتر میشه لذا جواب دقیق تر هم بدست میاد و تنش بالاتری هم بدست خواهد آمد در منطقه ای که ماکزیمم تنش بدست می آید.
با سلام مهندس چگونه باید از کیفیت مش بندی مطلع شد؟آموزشی در این خصوص دارید ممنون میشم در اختیار بذارید تا بتونم جواب هایی در ستی از این نرم افزاذ بگیرم. با تشکر