تاپیک رفع اشکال درس مدار های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تزویج حلقه سلفی میشه دوست عزیز، با تبدیل به مدار معادل T یا P به راحتتر میشه به این موضوع پی برد
البته چون اون بازوی سمت چپ و سلف وسط(در معادل T) تشکیل حلقه میدن

سلام بر شما.آقا چرا میزنی میگم که مدار جلوم نیست:)اگر سلفهای تزویج با هم تشکیل حلقه بدن،هر کدومشون با اون سلف سمت راستیه هم یک حلقه تشکیل میدن.پس تا اینجا فقط 3 حلقه سلفی داریم!کات ست خازنی هم بیاد میشه 4 تا فرکانس صفر که!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما.آقا چرا میزنی میگم که مدار جلوم نیست:)اگر سلفهای تزویج با هم تشکیل حلقه بدن،هر کدومشون با اون سلف سمت راستیه هم یک حلقه تشکیل میدن.پس تا اینجا فقط 3 حلقه سلفی داریم!کات ست خازنی هم بیاد میشه 4 تا فرکانس صفر که!

من کوچیکتم دادا میزنی چیه؟؟؟!!!! چوبکاریمون میکنی؟!!:redface:
نه من کلا عرض کردم، نمیدونستم منظور شما تو این مدار بود فقط
بله تو این مدار میشه گفت اون دوتا سلف تزویج و اون سلف سمت راست با یک سلف تزویج جمعا دوتا حلقه سلفی:smile:

• Like
واکنش ها: Ehi

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه میشه برا اون ترکیب مدار معادل T یا p گذاشت؟:whistle:

مدار جلوم نیست اما آره میشه خیلی جاها گذاشت، تو این مدار هم بذاری فک کنم یه سمت سلف 0 هانری میشه که جمعا به دوتا سلف تبدیل میشه تزویج

livewaves

کاربر فعال
سلام دوستان
کسی آزمون 8 بینش رو بررسی کرده؟
به نظرتون سطح مدارش در حد کنکور هست یا آسون تره؟؟؟

livewaves

کاربر فعال
من امروز آزمونش رو دادم...وقتت رو با این آزمون تلف نکن...

میشه بیشتر توضیح بدید؟
یعنی کل آزمون رو نامناسب ارزیابی می کنید یا مدارش رو؟؟؟
در ضمن اگر مدارش رو می فرمایید،بفرمایید آسانتره یا سخت تر؟
به نظر بنده آسون تر از کنکور هست!

saied68

عضو جدید
چرا هیچ کسی جواب من نمیده!!!!!!!!!!!!!!:cry:
چرا این دوستان ، هی میپرن وسط بحث و نمیذارن کسی جواب من بده ...:mad:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هیچ کسی جواب من نمیده!!!!!!!!!!!!!!:cry:
چرا این دوستان ، هی میپرن وسط بحث و نمیذارن کسی جواب من بده ...:mad:
خب دوست عزیز پاسخ شمارو که دادن، شما مشکلت محاسباتیه و کسی نمیتونه تو محاسبات کمکی کنه، سه معادله سه مجهوله و شما از هر روشی بلدی حلش کن این بر میگرده به ریاضی دیگه ربطی به مدار نداره

* F A R Z A D *

عضو جدید
بچه ها میشه بگید چرا مدار اولی دو کات ست خازنی داره و مدار دومی یک کات ست خازنی ؟

1.jpg
2.jpg

AMIN4EVER

عضو
سلام دوستان گرامی .
یکی از دوستان لطف کنه سوالات مدار فایل زیر رو برام حل کنه لطف بزرگی در حقم کرده .
خیلی نیاز دارم بهش .:gol::gol::gol::gol::gol:

من به جواب دروس اندازه گیری الکتریکی - ترانسفورماتور - سیستم های توزیع انرژی الکتریکی
هم شدیدا احتیاج دارم .http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
اگر تونستید هر چند تا حل کنید . اگر نشد فقط مدار رو برام حل کنید .http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
اگر این دروس هم تاپیک دارن بگین اونجا بپرسم .http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

پیوست ها

• 6.pdf
    435.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی .
یکی از دوستان لطف کنه سوالات مدار فایل زیر رو برام حل کنه لطف بزرگی در حقم کرده .
خیلی نیاز دارم بهش .:gol::gol::gol::gol::gol:

من به جواب دروس اندازه گیری الکتریکی - ترانسفورماتور - سیستم های توزیع انرژی الکتریکی
هم شدیدا احتیاج دارم .:gol::gol::gol:
اگر تونستید هر چند تا حل کنید . اگر نشد فقط مدار رو برام حل کنید .:gol::gol:
اگر این دروس هم تاپیک دارن بگین اونجا بپرسم .:gol::gol::gol::gol:

دوست عزیز 4 روز دیگه همه بچه های اینجا کنکور دارن و فعلا وقت ندارن که برات حلش کنن اما سوالاتش سادست و اگه بعد از کنکور بزاری همشو زودی واست حل میکنن

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
صورت سوال میگه پاسخ ضربه مثلا ولتاژ دو سر خازن را بدست آورید
باید چیکار کنیم!!!:cry:
پاسخ پله رو بدست آوریم بعد مشتق بگیریم
یا منابع مستقلو ضربه تبدیل کنیم مدارو حل کنیم
یه کم گیج شدم راهنمایی کنید بچه ها:razz:

AMIN4EVER

عضو
دوست عزیز 4 روز دیگه همه بچه های اینجا کنکور دارن و فعلا وقت ندارن که برات حلش کنن اما سوالاتش سادست و اگه بعد از کنکور بزاری همشو زودی واست حل میکنن

باشه پس .خودم زور زدم ولی اینارو نتونستم حل کنم .هر کی وقت کرد حل کنه واسم .
سوالات 51-53-54-58-59

و از این فایل سوال های :

59-60-61-62-63-64-65-71

رو برامحل کنید لطفا .
ممنون

پیوست ها

• 1 ok.pdf
    599.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست متوجه منظورت نشدم یوسف جان، خب منبع Vs رو به ضربه تبدیل میکنی بعد جوابو بدست میاری
نه پاسخ ضربه راحتتره پله چرا؟؟!! تو پاسخ ضربه خازنها اتصال کوتاه میشن و سلفها اتصال باز و از این راه به راحتی مقدار صفر + بدست میاد تو پاسخ ضربه روشهای رد گزینه زیاده

ای بابا این تشکرای من چه زود تموم میشه!! دیگه باید صرفه جویی کنم بیشتر به بچه های خودمون تشکر بدم:razz:

A L I R E Z A

عضو جدید

معمولا وقتی از شما پاسخ ضربه رو میخوان یه ورودی بیشتر نداری...همون ورودی رو ضربه در نظر بگیر و تو حوزه زمان یا لاپلاس حلش کن.

livewaves

کاربر فعال
بچه ها میشه بگید چرا مدار اولی دو کات ست خازنی داره و مدار دومی یک کات ست خازنی ؟

مشاهده پیوست 134813
مشاهده پیوست 134814
اشکال شما در تعریف کات ست است.کات ست به گره های اصلی مدار فقط اطلاق نمیشود.در مدار اول دو کات ست داریم.یکی گره ای که از چند خازن تشیل شده و یکی دیگه هم گره فرضی بین دو خازن هست.به همین تحلیل می تونید تمام کاتست های سلفی و خازنی در فرکانس های طبیعی را بررسی کنید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درست متوجه منظورت نشدم یوسف جان، خب منبع Vs رو به ضربه تبدیل میکنی بعد جوابو بدست میاری
نه پاسخ ضربه راحتتره پله چرا؟؟!! تو پاسخ ضربه خازنها اتصال کوتاه میشن و سلفها اتصال باز و از این راه به راحتی مقدار صفر + بدست میاد تو پاسخ ضربه روشهای رد گزینه زیاده

ای بابا این تشکرای من چه زود تموم میشه!! دیگه باید صرفه جویی کنم بیشتر به بچه های خودمون تشکر بدم

معمولا وقتی از شما پاسخ ضربه رو میخوان یه ورودی بیشتر نداری...همون ورودی رو ضربه در نظر بگیر و تو حوزه زمان یا لاپلاس حلش کن.

ممنون دوستان، یادمه از کتاب راهنمای جبه دار پاسخ پله رو بدست میاورد بعد مشتق میگرفت
پس پاسخ ضربه ؛ به ورودی ضربه میدایم اما باید ثابت زمانی رو براش بنویسیم که در گزینه ها ثابت زمانی رو نمی دادند منو به شک انداخته بود درواقع مقدارش با وردی ضربه یکیه ، روش تستی همینه که ورودی ضربه بدیم و ادامه کار......

ﯾﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺮﺩﻭﻧﮕﯽ ﺑﻪ ﺟﯿﺐ ﻧﺒﻮﺩ ؛ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﻡ ﻭ ﻣﻌﺮﻓﺖ ﺑﻮﺩ
دمتون گرم که بچه های تاپیک ماله اون زمانن هنوز

nima1111

عضو جدید
سلام مجدد
سوالش جلوم نیست ولی فک کنم سمت چپ دوتا سلف تزویج شده داریم و یه سلف هم سمت راست.هر سلف تزویج با سلف سمت راست یه حلقه تشکیل میده (مهمه بدونی سلفهای تزویج با هم تشکیل حلقه نمیدن)و سمت راست هم اگه منبع ولتاژ رو خاموش کنی یه کاتست خازنی داری.در کل سه تا فرکانس صفر داری.حالا واسه پیدا کردن معادله مشخصه مدار و تا میتونی ساده کن!

وای عجب نکته ای نمیدونستم......مهمه بدونی سلفهای تزویج با هم تشکیل حلقه نمیدن....
دمت گرم.
دادا شما این نکاتو از چه کتابی یاد گرفتید.من مدار راهیان ارشد و پارسه خوندم اینا رو ندیدم.کارتون خیلی درسته...

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوستان، یادمه از کتاب راهنمای جبه دار پاسخ پله رو بدست میاورد بعد مشتق میگرفت
پس پاسخ ضربه ؛ به ورودی ضربه میدایم اما باید ثابت زمانی رو براش بنویسیم که در گزینه ها ثابت زمانی رو نمی دادند منو به شک انداخته بود درواقع مقدارش با وردی ضربه یکیه ، روش تستی همینه که ورودی ضربه بدیم و ادامه کار......

ﯾﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺮﺩﻭﻧﮕﯽ ﺑﻪ ﺟﯿﺐ ﻧﺒﻮﺩ ؛ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﻡ ﻭ ﻣﻌﺮﻓﺖ ﺑﻮﺩ
دمتون گرم که بچه های تاپیک ماله اون زمانن هنوز
آره درسته

hoomif

عضو جدید
سلام مجدد
سوالش جلوم نیست ولی فک کنم سمت چپ دوتا سلف تزویج شده داریم و یه سلف هم سمت راست.هر سلف تزویج با سلف سمت راست یه حلقه تشکیل میده (مهمه بدونی سلفهای تزویج با هم تشکیل حلقه نمیدن)و سمت راست هم اگه منبع ولتاژ رو خاموش کنی یه کاتست خازنی داری.در کل سه تا فرکانس صفر داری.حالا واسه پیدا کردن معادله مشخصه مدار و تا میتونی ساده کن!

سلام.
استاد تقوی حلقه گرفته تزویج ها رو...گیج شدم :redface:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بستگی داره کجا باشه و چه جوری تو مدار باشه، اگه مثلا وسط مدار باشه حلقه نمیشه ولی کات ست سلفی میشه با قرار دادن معادل T یا P به راحتی دیده میشه
اما اگر در گوشه ای از مدار باشه طوری که مثلا بازوی سمت راست مدل T به هم وصل باشن خب یه حلقه هم میشه

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره کجا باشه و چه جوری تو مدار باشه، اگه مثلا وسط مدار باشه حلقه نمیشه ولی کات ست سلفی میشه با قرار دادن معادل T یا P به راحتی دیده میشه
اما اگر در گوشه ای از مدار باشه طوری که مثلا بازوی سمت راست مدل T به هم وصل باشن خب یه حلقه هم میشه

از چه کتابی خوندی؟
من وسط تست حل کردنام خیلی گیج میشم:(

hoomif

عضو جدید

میشه بیشتر توضیح بدی:redface:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

هومیف جان اگه دو سلف تزویج با هم تشکیل حلقه بدن ما در مدار 4 فرکانس طبیعی صفر خواهیم داشت که اساسا غلط هست!!!
سیگما جان زمانی مدار معادل T و PI به شکل اصلی در میاد که دو تا سلف موازی نباشن.توی این مدار دوتا سلف تزویج موازی هستن و باید برای T نوشتن حواسمون باشه که L1-M با L2-M بایستی با سیم به هم وصل بشن.سلفای موازی فرمول داره که اگه M مثبت یا منفی باشه از اون استفاده میکنیم و نیازی به P و T در ساده سازی مدار نیست.
بنابراین قطعا دو تا سلف تزویج مدار کنکور 91 تشکیل حلقه سلفی نمیدهند!اگر بدهند 4 فرکانس صفر خواهیم داشت!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
هومیف جان اگه دو سلف تزویج با هم تشکیل حلقه بدن ما در مدار 4 فرکانس طبیعی صفر خواهیم داشت که اساسا غلط هست!!!
سیگما جان زمانی مدار معادل T و PI به شکل اصلی در میاد که دو تا سلف موازی نباشن.توی این مدار دوتا سلف تزویج موازی هستن و باید برای T نوشتن حواسمون باشه که L1-M با L2-M بایستی با سیم به هم وصل بشن.سلفای موازی فرمول داره که اگه M مثبت یا منفی باشه از اون استفاده میکنیم و نیازی به P و T در ساده سازی مدار نیست.
بنابراین قطعا دو تا سلف تزویج مدار کنکور 91 تشکیل حلقه سلفی نمیدهند!اگر بدهند 4 فرکانس صفر خواهیم داشت!

ممنون دوست من
اینجا یه سری مطلب قاطی شده
شما گفتی سلفهای تزویج تشکیل حلقه نمیدن و منظورتون تو اون سوال 91 بوده که کاملا درسته، اما دوستان دارن نتیجه کلی میگیرن و میگن کلا هیچ سلف تزویجی باهم نمیتوانند حلقه سلفی شوند!! من داشتم میگفتم که میشه حلقه تشکیل بدن و منظور شما از اینکه حلقه تشکیل نمیدن، تو مدار 91 بود
خواستم منظور شمارو برا دوستان روشن کنم که خدایی نکرده در کنکور دچار اشتباه و دوگانگی مطلب نشن

بالا