تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

bolka

عضو جدید
برا ریاضیات لازمه مباحث ریاضی 1 و 2 هم بخونیم یا همون مهندسی+معادلات+آمار کافیه؟؟؟

* F A R Z A D *

عضو جدید
برا ریاضیات لازمه مباحث ریاضی 1 و 2 هم بخونیم یا همون مهندسی+معادلات+آمار کافیه؟؟؟

لازم نیست ریاضیات 1 و 2 خونده بشه ، ریاضی مهندسی و معادلات و آمار کافیه یعنی فقط از این سه تا درس تو کنکور سوال طرح میشه

faz123

عضو جدید
این جمله یعنی چی؟اگر قرینه نیم پریود تابعی را به نسبت به مقدار متوسط به دست اوریم و گسترش زوج ان نسبت به خط x=L روی نیم پریود دیگر منطبق شود تمامی هارمونیک های فرد صفرند .اینو بهم توضیح میدین ؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جمله یعنی چی؟اگر قرینه نیم پریود تابعی را به نسبت به مقدار متوسط به دست اوریم و گسترش زوج ان نسبت به خط x=L روی نیم پریود دیگر منطبق شود تمامی هارمونیک های فرد صفرند .اینو بهم توضیح میدین ؟

tImage008.jpg

آخرین ویرایش:

hts

عضو جدید
sssssssssssss.jpg
از از جزوه کریمی بود!!

فک کنم لینکت خرابه واسه من که باز نکرد:w19:

saied68

عضو جدید
ببینین:
T=یک دوره تناوب روی تابع
T/2 = نصف یک دوره تناوب = نیم پریود
مقدار متوسط ( a0/2 )معمولأ یک خط افقی روی محور xها است...قرینه T/2 را نسبت به مقدار متوسط بدست می اوریم ...حال نیم پریود زوج این تابع جدید که بدست آوردیم حساب می کنیم...اگه حاصل بر نیم پریود دیگر تابع اصلی منطبق بود آنگاه تمام هارمونیک های فرد صفر هستند

آخرین ویرایش:

faz123

عضو جدید
دوستان این دو حالت داره ؟یعنی اگر روی نیم پریود دوم منطق شد هارمونیک های زوج صفره اما اگر روی گسترش زوج بیفته یعنی بره رو پریود بعدی هارمونیک های فرد صفره ؟درسته؟

saied68

عضو جدید
ببین دوست عزیز...دو تا مقوله داریم که نباید با هم قاطی بشن...
1)تابع با تقان نیم موجی ( هارمونیکی فرد ) :
اگر قرینه نیم پریود چنین تابعی را نسبت به مقدار متوسط به دست آوریم و آن را به اندازه نیم پریود به سمت جلو یا عقب جابجا کنیم،حاصل کار بر نیم پریود دیگر منطبق می شود ...در چنین تابعی تمامی ضرایب هارمونیک های زوج صفرند

............

2)در توابع فرد و توابع با تقارن مخفی فرد :
اگر قرینه نیم پریود تابعی را نسبت به مقدار متوسط به دست آوردیم و گسترش زوج آن نسبت به خط x=L روی نیم پریود دیگر منطبق شود،تمامی هارمونیک های فرد صفرند

آخرین ویرایش:

faz123

عضو جدید
ببین دوست عزیز...دو تا مقوله داریم که نباید با هم قاطی بشن...
1)تابع با تقان نیم موجی :
اگر قرینه نیم پریود چنین تابعی را نسبت به مقدار متوسط به دست آوریم و آن را به اندازه نیم پریود به سمت جلو یا عقب جابجا کنیم،حاصل کار بر نیم پریود دیگر منطبق می شود ...در چنین تابعی تمامی ضرایب هارمونیک های زوج صفرند

............

2)تابع با تقارن مخفی فرد :
اگر قرینه نیم پریود تابعی را نسبت به مقدار متوسط به دست آوردیم و گسترش زوج آن نسبت به خط x=L روی نیم پریود دیگر منطبق شود،تمامی هارمونیک های فرد صفرند
میشه دوتا رو با شکل یکی بهم نشون بده ؟تا مقایسه کنم؟

faz123

عضو جدید
کسی از دوستان میتونه یکم قشنگ و روان واسم بسط تیلور و کلا اون قسمتا رو توضیح بده که چطور بسط تیلور یا لورانی میشه یا اگر جزوه داره واسم عکس بزاره یه دنیا ممنون میشم اگر این لطف رو بکنید.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کسی از دوستان میتونه یکم قشنگ و روان واسم بسط تیلور و کلا اون قسمتا رو توضیح بده که چطور بسط تیلور یا لورانی میشه یا اگر جزوه داره واسم عکس بزاره یه دنیا ممنون میشم اگر این لطف رو بکنید.

دوست من، شما قشنگ بگو کجاها منظوره !!یعنی الان کل مبحثه بسط تیلور و اینا ر می خوای !!یا فرمول ها یا چی ؟؟؟؟؟؟:surprised:

faz123

عضو جدید
دوست من، شما قشنگ بگو کجاها منظوره !!یعنی الان کل مبحثه بسط تیلور و اینا ر می خوای !!یا فرمول ها یا چی ؟؟؟؟؟؟:surprised:
من از رو کتاب این قسمت هارو خوب متوجه نمیشم اشکالات ریز دارم اگه یکی جز پارسه کتابی داره همون چند صفحه اولشو عکس بزاره واسم. و فرمول لوران و تیلور یکیه فقط یکیش حول نقطه صفره ؟اون یکی هم حول نقطه تحلیلی؟ اینم بگه چطور تو یه ناحیه بسط لورانی یا تیلوری میشه ؟شما کتاب پارسه داری؟اگه داری ازش سوال بپرسم

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه درست حدس زده باشم فائزه خانم!!:D شما یه کمی رو مباحث وقت بزار خودت تلاش کن مطلبو یاد بگیری، شما که تو همه مباحث میگی مشکل دارم!!!:eek:

saied68

عضو جدید
اگه ازهرکدوم از مباحث مشکل دارین با استفاده ازکتاب مرجع مشکلتون رو برطرف کنید
موفق باشین

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد بگیرین چطور برخورد کنید هورا شادمان جان افرین.:gol::gol::gol::gol::gol: اصلا این قسمت کتاب معتقدی رو خوندین؟ خیلی بد گفته.و ناراحت نشدم .
:Dالان دیگه یاد گرفتیم;)
حیف یه بار بیشتر نمیشه تشکر کرد وگرنه صدتا تشکر میکردم!!!!!!!
:D
کلا معتقدی روشهای خوبی نداره تو قسمت سریها کتاب کریمی عالیه، درضمن واسه ما برقیا افت داره کتاب یه مکانیکی (معتقدی) رو بخونیم!!!:D

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یاد بگیرین چطور برخورد کنید هورا شادمان جان افرین.:gol::gol::gol::gol::gol: اصلا این قسمت کتاب معتقدی رو خوندین؟ خیلی بد گفته.و ناراحت نشدم .

تا یه حدی آره !!تا یه حدی هم نه ؟؟؟!! ابتدا جزوه امو خوندم !!دیدی هم چقد نقاشی شده بود!!!بعد رفتم یه نگاهی انداختم معتقدی ، دیدیم چقد پیچیده فکر میکنه !!دیگه نخوندمش!!

hts

عضو جدید
سلام بچه ها :

قسمت معادلات با مشتقات جزیی رو به نظرتون کدوم بهتر گفته؟؟؟

کریمی.مومن زاده.جمشیدی!

مهربان2000

عضو جدید
سلام
بچه ها من کامل خوندم رسیدم به تست
لطفا اولویت بندی سر فصل هارو بهم بگید،میخوام در حد 30 تا 40 بزنم
ممنون از همه شما

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها :

قسمت معادلات با مشتقات جزیی رو به نظرتون کدوم بهتر گفته؟؟؟

کریمی.مومن زاده.جمشیدی!

مومن زاده عالیه پایتو میسازه اما کامل نیست، با خوندن کتاب مومن زاده پایتو میسازی بعد کریمی رو بخون کامل شی و روشهای تستی و سریع رو یاد بگیری;)

• Like
واکنش ها: hts
بالا