تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
صلي بوسيله *عماد* http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

با سلام
با این رتبه میشه پردیش خودگردان دانشگاه شهید چمران را اورد؟؟

سلام اطلاع زیادی ازپردیس نداریم ..ولی چون هزنیه ی بالایی باید بدی ، و کسی هم نمیزنه ، ممکنه ..وقتی بحث پول میاد وسط همه چی امکان پذیره :D

سلام . راستی هزینه هر ترم شبانه حدودا چه قدره برا ارشد؟ ایا دانشگاه با دانشگاه هزینش فرق می کنه ؟ با تشکر

سلام
هر ترم معمولا دو و خورده ی ....کلا هشت و نیم .....طبق اخرین خبر

*عماد*

اخراجی موقت
سلام اطلاع زیادی ازپردیس نداریم ..ولی چون هزنیه ی بالایی باید بدی ، و کسی هم نمیزنه ، ممکنه ..وقتی بحث پول میاد وسط همه چی امکان پذیره :D

سلام
هر ترم معمولا دو و خورده ی ....کلا هشت و نیم .....طبق اخرین خبر
الکترونیک 14 نفر میخاد !!
مسئله اینجا که قراره یکی دیگه پولشو بده واس همین میگم :D

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
وظیفه بوده مهدی جان.هدف از بودن اینجا هم کمک به همه.مرسی توام ایشالا همیشه موفق باشی
والا کمیسیون فعلا منتظرم وقت کمیسیون بهم بدن قراره پس فردا برم نظام وظیفه ببینم این وقت ما چی شد پس :دی
مخابرات صنعتی اصفهان هم که عالیه. دانشگاه شیرازم مخابراتش خیلی قویه البته بعد صنعتی اصفهان. همم نزدیک اصفهانه گزینه خوبیه
انگاری سربازی خیلی خوش گذشته همه چیو یادت رفته :دی
والا من یه فایل دارم مال پارسه هستش ولی نمیدونم از کجا دانلود کردم. یه سر به سایت پارسه بزن.یا میتونی توی گوگل سرچ کنی رتبه محل قبولی سال 93

واقعا که ..من این همه زحمت میکشم .چپ میرم راست میرم این فایل رو میذارم بعد شما میگی یادت نیست از کجا گیر آوردی ؟؟ اینجوری میخای جواب خون شهدا رو بدی ؟؟:razz:

آقا مهدی این همون فایل پارسه هست ..قبولیای پارسال پارسه هست :)

http://s4.picofile.com/file/8184777792/bargh_5.pdf.html

hoomif

عضو جدید
سلااام دوستان
انگار خدا شما را از آسمون برای من فرستاد. راهنماییم کنید. من امسال رتبم 1184 قدرت شد. خیلی دوس دارم یکی از دانشگاه های تهران حتی شبانه هم شده بخونم. ولی خب قدرت قبول نمیشم! میمونه گرایشای مدیریت انرژی و راه آهن. میشه راهنماییم کنید که آیا این دو گرایش خوب هستن؟ مثل اینکه من راه آهن برقی علم وصنعت روزانه قبول میشم. کسی میدونه چطوریه؟ ارزش داره اینا رو تهران خوند یا همون قدرت شهرستان؟ بینهایت ممنون:smile:

به نظر من قدرت سمنان بهترین گزینه برای شماست

fgh.rze

عضو جدید
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. یعنی از بین دانشگاه های سمنان ،یزد ،جندی شاپور دزفول، ارومیه و کاشان دانشگاه سمنان قوی تر هست؟ میشه ترتیب برتری این دانشگاه ها رو بهم بگید؟ بازم ممنون

tutia.p

عضو جدید
سلام دوستان خوبین؟ کسی هس بیاد در مورد الکترونیک و گرایشاش صحبت کنیم؟

fgh.rze

عضو جدید
به نظر من قدرت سمنان بهترین گزینه برای شماست

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. یعنی از بین دانشگاه های سمنان ،یزد ،جندی شاپور دزفول، ارومیه و کاشان دانشگاه سمنان قوی تر هست؟ میشه ترتیب برتری این دانشگاه ها رو بهم بگید؟ بازم ممنون

ehsan0641

کاربر بیش فعال
دوستان یه نظری لطفا بدن. رشته قدرت انتخابام چطوره ترتیبشون:
صنعتی شیراز.چمران اهواز.بوعلی همدان.کاشان.رازی کرمانشاه.زنجان.اراک.صنعتی اراک.صنعتی همدان.صنعتی کرمانشاه.دزفول(محل زندگیم).پیشرفته کرمان.لرستان.سمنان.یزد.صنعتی قم.

hoomif

عضو جدید

کاشان هم خوبه اما بقیه از سمنان پایین تر هستند...هم از لحاظ رنکینگ جهانی هم اساتید و تعداد مقالات...
به نظر من برای شما که تهرانی هستید بهترین ترتیب اینست:
سمنان، کاشان، یزد، ارومیه، دزفول

http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran (Islamic Republic of)

آخرین ویرایش:

hoomif

عضو جدید
دوستان یه نظری لطفا بدن. رشته قدرت انتخابام چطوره ترتیبشون:
صنعتی شیراز.چمران اهواز.بوعلی همدان.کاشان.رازی کرمانشاه.زنجان.اراک.صنعتی اراک.صنعتی همدان.صنعتی کرمانشاه.دزفول(محل زندگیم).پیشرفته کرمان.لرستان.سمنان.یزد.صنعتی قم.

به نظر من این انتخاب که مثلا سمنان رو بعد از دزفول زدید اشتباه است چون سمنان قبل دزفول پر میشه...اما با توجه به انتخابتون میشه گفت شما بحث برند شهر و فاصله رو مد نظر قرار دادید...
از دید برند و سطح دانشگاه به نظر من سمنان و یزد رو بعد از زنجان بزنید
موفق باشید

http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran (Islamic Republic of)

ehsan*

عضو جدید
سلام دوستان خوبین؟ کسی هس بیاد در مورد الکترونیک و گرایشاش صحبت کنیم؟

سلام
سیستم دیجیتال:
ادامه درسای مدار منطقی , معماری,میکروپروسسور1 توی کارشناسی که تو ارشد میشه درسایی مثل:
طراحی دیجیتال با زبان HDL: مثلا VHDL و وریلاگ که شما بجای طراحی مستقیم سخت افزار, با زبان توصیف سخت افزار کار مدار رو توصیف میکنید
معماری پیشرفته:ادامه معماری کامپیوتر ولی بجای پردازنده ساده کتاب مانو روی معماری های پیشرفته کار میشه
میکروپروسسور2:بیشتر دانشگاها روی پردازنده های DSP کار میکنن که ی پردازنده با معماری VLIW هستش که برعکس معماری RISC و CISC برای پردازش سنگین بسیار کاربردی هستش
اینترفیس:اونجوری که شنیدم بیشتر روی پروتکل های ارتباطی و اتصال ادوات با باس های استاندارد بحث مکنن
سیستم های نهفته (Embedded SyS): اونجوری که شنیدم بیشتر روی سیستم های تک کاربردی و بدون درنگ بحث میشه یعنی بجای ی PC کند و ناکارامد و با تاخیر بورد هایی بحث میشه که سیستم عامل های بدون درنگ دارن و برای کاربردهای خاص مثلا کنترل و پردازش بهینه شدن
و...

tutia.p

عضو جدید
بچه ها الکترونیک دیجیتال شهید بهشتی امسال اضافه شده یا قبلا هم بودش؟
با توجه به اینکه من fpga رو دوس دارم و تو لیسانسم نمرم 17 بود اما معماری کامپیوتر و میکرو با جواد راستی 12 شدم ! بنظرتون این گرایش میتونه انتخاب خوبی باشه؟ تکنیک پالس و الکترونیک3 و مدار مخابراتی رو دوس نداشتم..

agarin

عضو جدید
سلام.
بچه ها بازار کار مهندسی پزشکی بهتره یا الکترونیک( مجتمع -دیجیتال) یا مخابرات(سیستم و میدان)؟؟؟؟؟؟؟
من لیسانس الکترونیک دارم.تو انتخاب رشته خیلی گیر کردم.
رتبه ها
الکترونیک 1473
مخابرات 1338
مهندسی پزشکی 1259

faeal

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم،
فرق بین مجازی دولتی،مجازی ،مجازی پیام نور،مجازی غیر انتفاعی چیه؟؟

*عماد*

اخراجی موقت
سلام یه سوال داشتم،
فرق بین مجازی دولتی،مجازی ،مجازی پیام نور،مجازی غیر انتفاعی چیه؟؟
سلام
منظورت از سوال چیه؟!
جواب مشخصه !
فرقش اینه که هر دانشگاه دوره رو در دانشگاه خودش برگزار میکنه که مجازی هست و فقط امتحانات حضوری هست !

faeal

عضو جدید
سلام
منظورت از سوال چیه؟!
جواب مشخصه !
فرقش اینه که هر دانشگاه دوره رو در دانشگاه خودش برگزار میکنه که مجازی هست و فقط امتحانات حضوری هست !
از نظره شهریه چه جورین؟اطلاع دارید؟شنیدم مجازی دولتی شهریه اش زیاده؟

faeal

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون،مجازی مثلا دانشگاه تهران هم یعنی شهریه هاش به همین صورته؟

بالا