تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

Devilinator

عضو جدید
سلام منم همین مشکلو داشتم اما با خوندن لینک توضیحات کارنامه(بالای کارنامه است) مشکلم حل شد(البته به شرطی که معدل بالای کارنامه رو درست نوشته باشین - من معدل بالای کارنامم 17/25 اما معدل موثرو نوشته 17/33)
کنار مشخصاتتون توی بالای کارنامه یه معدل نوشته و پایین رتبه ها توی کارنامه هم یه معدل موثر نوشته. من لینک توضیحات کارنامه رو که خوندم، مثل اینکه کار خود سازمان سنجشه. من عین توضیحات اونجا رو اینجا کپی می کنم:

7- معدل مؤثر: براساس مصوبه شوراي برنامه ریزي تحصیلات تکمیلی با توجه به اختلاف سطح علمی دانشگاهها،معدل داوطلبان براساس رشته، دانشگاه و نمره علمی تراز شده است و به عنوان معدل مؤثر درج شده است

سنجش خودش فکر کنم واسه هر دانشگاه یه ضریبی داره که معدل موثر رو حساب میکنه با توجه به وزن دانشگاه کارشناسی

سلام بچه ها ، کسی اطلاعی راجع به اینکه از بین دانشگاههای خواجه نصیر ، علم و صنعت و تربیت مدرس کدوم یکی بهتره داره؟؟؟؟؟؟ من میخوام انتخاب رشه کنم بین این دانشگاه ها مرددم کدومو زودتر بزنم ، من تو دانشگاه گرایشم الک بود ولی الان احتمالا انتخاب اولم مخابرات سیستم باشه ، بعدش میکرو الک بعدش هم نمیدونم میدان بزنم یا دیجیتال ، خلاصه هر کی هر چی میدونه دریغ نکنه !!!!

سلام
فکر کنم یکی از بچه ها اینجا یبار گفت...
منم از یکی از دوستام شنیدم
تو سیستم
شریف.تهران.امیرکبیر.تربیت مدرس.خواجه.علم صنعت
البته خودمم باورم نمیشد چرا خواجه بعد تربیت

mah.111

عضو جدید
سلام
کسی میدونه با 400 قدرت کجا میشه قبول شد، برام اسم دانشگاه مهمتره تا گرایشم. ممنون

djbehrouz

عضو جدید
مقایسه کلی ظرفیت های ارشد برق 93 و 94

مقایسه کلی ظرفیت های ارشد برق 93 و 94

مقایسه ظرفیت های ارشد برق 93 و 94 در یک نگاه :

*بزودی بررسی و تحلیل ظرفیت 94 را در سایت قرار خواهیم داد!
همچنین :
1- معرفی کل گرایش های ارشد برق 94
2- ارائه برنامه های آموزشی و لیست دروس گرایش های ارشد برق 94
3- رتبه بندی کلی دانشگاه ها و همچنین رتبه بندی دانشگاه ها در مهندسی برق اختصاصی سایت برق ارشد
4- رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی برای دومین بار اختصاصی سایت برق ارشد
5- معرفی شیوه های آموزشی
6- معرفی دانشگاه های دارای شرایط خاص و نحوه مصاحبه و پذیرش آنها
7- نحوه انتخاب رشته و تعیین اولویت ها
و…

همراه با برق ارشد در میان کارشناسان ، ارشد باشید

آخرین ویرایش:
از دوستان کسی میدونه هزینه آزاد سازی مدرک ارشد روزانه تو 4 دانشگاه برتر تهران چقدر میشه؟
و ایا درسته که روزانه خیلی خیلی این موضوع دوندگی داره؟

amin_amini

عضو جدید
سلام.
بچه ها کسی که کنکور ارشد برق داده آیا فقط مجاز به گرایش های برق هست یا میتونه رشته های دیگه هم انتخاب کنه.
ممنون میشم ج بدید.

*عماد*

اخراجی موقت
سلام.
بچه ها کسی که کنکور ارشد برق داده آیا فقط مجاز به گرایش های برق هست یا میتونه رشته های دیگه هم انتخاب کنه.
ممنون میشم ج بدید.
با سلام
دفترچه رو بخونی کامل توضیح داده.
هر گرایشی از برق که توش مجاز شدی رو میتونی انتخاب کنی.
مثلا" میخای رشته مهندسی نفت رو انتخاب کنی ؟؟؟؟ وقتی امتحان ندادی و برای نفت مجاز نشدی چجوری انتخابش کنی؟؟؟؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه
کسی هست واسم دو تا دانشگاه شیراز و تبریز رو در گرایش مخابرات سیستم مقایسه کنه؟ خودم ساکن ارومیه هستم تا تبریز 1 ساعت راهه و تا شیراز 30 ساعت :D:confused:
موندم کدومو جلوتر بزنم

mahdi_ml

عضو جدید
سلام به همه....
خلاصه میگم من الان سربازم و تو سربازیم کنکور دادم بخاطر همین هرکی هرچی بلده دیگه تا امروز فردا بهم جواب بده چون مرخصیم تموم میشه....
رتبم 800 الک شده و 1000 مخابرات...
کجا ها رو میارم؟؟چیا باید برام مهم باشه ؟؟؟من فقط میخام تو اصفهان درس بخونم؟؟... یه مدت کامل از درسا و اینا دور بودم
درضمن دوست دارم از دوستام در اینجا تشکر کنم خیلی کمکم کردن مخصوصا مسعودجان و پایدارجان و مدیر باز نشسته عزیزو دوستای پارسالی که منابعشونو گفتن و اسم خیلی هاشون از یادم رفته ولی همیشه دوستشون دارم وهمه وهمه ....و همچنین هومیف عزیز(اگه درست گفته باشم)پارسال این موقع به من گفتن که دوباره بخون و من تو این شرایط تونستم قبول بشم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام به همه....
خلاصه میگم من الان سربازم و تو سربازیم کنکور دادم بخاطر همین هرکی هرچی بلده دیگه تا امروز فردا بهم جواب بده چون مرخصیم تموم میشه....
رتبم 800 الک شده و 1000 مخابرات...
کجا ها رو میارم؟؟چیا باید برام مهم باشه ؟؟؟من فقط میخام تو اصفهان درس بخونم؟؟... یه مدت کامل از درسا و اینا دور بودم
درضمن دوست دارم از دوستام در اینجا تشکر کنم خیلی کمکم کردن مخصوصا مسعودجان و پایدارجان و مدیر باز نشسته عزیزو دوستای پارسالی که منابعشونو گفتن و اسم خیلی هاشون از یادم رفته ولی همیشه دوستشون دارم وهمه وهمه ....و همچنین هومیف عزیز(اگه درست گفته باشم)پارسال این موقع به من گفتن که دوباره بخون و من تو این شرایط تونستم قبول بشم

سلام مهدی جان با توجه به شرایطی که داشتی و رتبه ای که آوردی بهت واقعا تبریک میگم کارت درسته ;)
احتمالا شهید بهشتی رو بیاری. مالک و شاهد اینارو که میاری ولی توصیه نمیکنم بزنی.
اینکه میخوای مخابرات بخونی یا الکترونیک یه بحثه.
اینکه دوس داری فاصله بین دانشگاه و شهرتون چقدر باشه اونم مهمه
با این رتبه ها من نگاه کردم صنعتی اصفهان مخابراتشو میاری البته گرایششو ننوشته بود احتمالا میدان یا شبکه باید باشه.شبانه الکترونیک صنعتی اصفهانم میاری
دانشگاه های شیراز و فردوسی و تبریز رو هم میاری روزانه. اونطوریکه شنیدم مخابرات دانشگاه شیراز هم خیلی قویه میتونه گزینه خوبی واست باشه

Mmshh

عضو جدید
بچه‌ها شما بودید بین الک و بیو و کنترل کدومو زودتر انتخاب می‌کردید. من خیلی می‌ترسم اشتباه کنم و بعدا پشیمون بشم!
لیسانسم الکترونیک بود. تنها چیزی که مطمئن هستم اینه که الک آنالوگ دوست دارم، درس کنترل خطی رو دوست دارم، درس تکنیک پالس رو خیلی دوست داشتم. مغناطیس دوست نداشتم و هیچ مدرکی له یا علیه علاقه به بقیه گرایش‌ها ندارم و غیر از قدرت تو بقیه گرایشا می‌تونم جاهای خوبی قبول بشم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بچه‌ها شما بودید بین الک و بیو و کنترل کدومو زودتر انتخاب می‌کردید. من خیلی می‌ترسم اشتباه کنم و بعدا پشیمون بشم!
لیسانسم الکترونیک بود. تنها چیزی که مطمئن هستم اینه که الک آنالوگ دوست دارم، درس کنترل خطی رو دوست دارم، درس تکنیک پالس رو خیلی دوست داشتم. مغناطیس دوست نداشتم و هیچ مدرکی له یا علیه علاقه به بقیه گرایش‌ها ندارم و غیر از قدرت تو بقیه گرایشا می‌تونم جاهای خوبی قبول بشم.

سلام بهتره برید سرفصل دروس اجباری و اختیاری هر یک از گرایش هایی که مد نظرتونه رو نگاه کنید ببینید به کدوم علاقه دارید. توی سایت دانشگاه تهران یا شریف سرفصلها موجود هستند.
ما تا اونجایی که در مورد بیو میدونم بیشتر دروس اختیاری این گرایش مربوط به کنترل و مخابرات هستش. یکی از دوستان هم گفته بودن که کنترل در ارشد با کنترل خطی که توی کارشناسی خونده میشه زمین تا آسمون فرق میکنه

Mmshh

عضو جدید
سلام بهتره برید سرفصل دروس اجباری و اختیاری هر یک از گرایش هایی که مد نظرتونه رو نگاه کنید ببینید به کدوم علاقه دارید. توی سایت دانشگاه تهران یا شریف سرفصلها موجود هستند.
ما تا اونجایی که در مورد بیو میدونم بیشتر دروس اختیاری این گرایش مربوط به کنترل و مخابرات هستش. یکی از دوستان هم گفته بودن که کنترل در ارشد با کنترل خطی که توی کارشناسی خونده میشه زمین تا آسمون فرق میکنه
ممنون از جوابتون.
راستش سرفصل شریف و تهران رو نگاه کردم ولی بازم نتونستم مطمئن بشم و تصمیم بگیرم. راجب کنترلم منم شنیدم خیلی می‌ره تو حوزه‌ی ریاضی که فکر نمی‌کنم خیلی دوست داشته باشم و صد در صد الکترونیک رو بهش ترجیح می‌دم ولی خیلی بین بیو و الک شک دارم.

محمد بی غم

عضو جدید
سلام .با رتبه 1600 قدرت کجاها میشه قبول شد.ساکن بندر عباس هستم.کسی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان خبر داره؟آیا اونجا یا با هنر کرمان قبول میشم؟روزانه یا شبانه؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون.
راستش سرفصل شریف و تهران رو نگاه کردم ولی بازم نتونستم مطمئن بشم و تصمیم بگیرم. راجب کنترلم منم شنیدم خیلی می‌ره تو حوزه‌ی ریاضی که فکر نمی‌کنم خیلی دوست داشته باشم و صد در صد الکترونیک رو بهش ترجیح می‌دم ولی خیلی بین بیو و الک شک دارم.

راستش من خودمم بین مخابرات و مهندسی پزشکی شک داشتم.به هردوش علاقه مندم. با یکی که فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران بود صحبت میکردم میگفتش واسه هیئت علمی شدن و کارهای تحقیقاتی بیو خیلی خوبه ولی اینکه با ارشد بری دنبال کار خیلی سخت کار پیدا میشه.میگفت باید سرمایه داشتی باشی تا بتونی شرکت بزنی.
ولی توی خارج بیو خیلی رو بورسه مخصوصا تو آلمان و آمریکا.
من اگه جای شما بودم و مثلا مهندسی پزشکی دانشگاه تهران قبول میشدم حتما اونو انتخاب میکردم چون اساتیدش فوق العادس آقایان سلطانیان زاده و ستاره دان. میتونید برید پروفایل و رزومه تحصیلیشونو نگاه کنید

پویان ط

عضو جدید
راستش من خودمم بین مخابرات و مهندسی پزشکی شک داشتم.به هردوش علاقه مندم. با یکی که فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران بود صحبت میکردم میگفتش واسه هیئت علمی شدن و کارهای تحقیقاتی بیو خیلی خوبه ولی اینکه با ارشد بری دنبال کار خیلی سخت کار پیدا میشه.میگفت باید سرمایه داشتی باشی تا بتونی شرکت بزنی.
ولی توی خارج بیو خیلی رو بورسه مخصوصا تو آلمان و آمریکا.
من اگه جای شما بودم و مثلا مهندسی پزشکی دانشگاه تهران قبول میشدم حتما اونو انتخاب میکردم چون اساتیدش فوق العادس آقایان سلطانیان زاده و ستاره دان. میتونید برید پروفایل و رزومه تحصیلیشونو نگاه کنید
خارج از کشور خصوصا این دو کشور وضعیت الکترونیک و کنترل خیلی خیلی بهتر از بیو اس . بیو به درد خاصی نمیخوری.شما میتونید الکترونیک بخونید اگه خواستید در زمینه بیو کار کنید

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام .با رتبه 1600 قدرت کجاها میشه قبول شد.ساکن بندر عباس هستم.کسی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان خبر داره؟آیا اونجا یا با هنر کرمان قبول میشم؟روزانه یا شبانه؟

سلام
با مقایسه ی قبولیای پارسال
شبانه اراک
روزانه بیرجند صد در صد ....
تفرش ..روزانه ..در هاله ای از ابهام
سبزوار شبانه
رازی کرمانشاه ...روزانه احتمالش کمه

زنجان شبانه
سمنان روزانه ..سر مرز
شبانه شاهرود
شهرکرد روزانه
شبانه کرمان _باهنر

صنعتی دزفول ...روزانه

این فایل رو ببین ازاین گفتم :
http://s4.picofile.com/file/8184777792/bargh_5.pdf.html

اینجا هم انتخاب رشته میکنه ، البته نصفش دل خوش کُنَک هست

http://arshad98.ir/2011/نرم-افزار-انتخاب-رشته-کارشناسی-ارشد/

بزن یه جای خنک از گرما خلاص شیااا ...:D

*عماد*

اخراجی موقت
صلي بوسيله *عماد* http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

با سلام
با این رتبه میشه پردیش خودگردان دانشگاه شهید چمران را اورد؟؟

va.hid

عضو جدید
سلام بچه ها.با رتبه 509 کنترل و 385 مکاترونیک تو تهران روزانه کجاها احتمال داره بیارم؟

hoomif

عضو جدید
سلام بچه ها.با رتبه 509 کنترل و 385 مکاترونیک تو تهران روزانه کجاها احتمال داره بیارم؟

کنترل در تربیت مدرس احتمالش زیاده و بهشتی حتما قبولی...
در مکاترونیک شبانه تهران و روزانه خواجه نصیر به احتمال زیاد...روزانه تهران هم یکم احتمالش هست
موفق باشی

fgh.rze

عضو جدید
سلااام دوستان
انگار خدا شما را از آسمون برای من فرستاد. راهنماییم کنید. من امسال رتبم 1184 قدرت شد. خیلی دوس دارم یکی از دانشگاه های تهران حتی شبانه هم شده بخونم. ولی خب قدرت قبول نمیشم! میمونه گرایشای مدیریت انرژی و راه آهن. میشه راهنماییم کنید که آیا این دو گرایش خوب هستن؟ مثل اینکه من راه آهن برقی علم وصنعت روزانه قبول میشم. کسی میدونه چطوریه؟ ارزش داره اینا رو تهران خوند یا همون قدرت شهرستان؟ بینهایت ممنون:smile:

sadegh tel

عضو جدید
سلام . راستی هزینه هر ترم شبانه حدودا چه قدره برا ارشد؟ ایا دانشگاه با دانشگاه هزینش فرق می کنه ؟ با تشکر

mahdi_ml

عضو جدید
سلام مهدی جان با توجه به شرایطی که داشتی و رتبه ای که آوردی بهت واقعا تبریک میگم کارت درسته ;)
احتمالا شهید بهشتی رو بیاری. مالک و شاهد اینارو که میاری ولی توصیه نمیکنم بزنی.
اینکه میخوای مخابرات بخونی یا الکترونیک یه بحثه.
اینکه دوس داری فاصله بین دانشگاه و شهرتون چقدر باشه اونم مهمه
با این رتبه ها من نگاه کردم صنعتی اصفهان مخابراتشو میاری البته گرایششو ننوشته بود احتمالا میدان یا شبکه باید باشه.شبانه الکترونیک صنعتی اصفهانم میاری
دانشگاه های شیراز و فردوسی و تبریز رو هم میاری روزانه. اونطوریکه شنیدم مخابرات دانشگاه شیراز هم خیلی قویه میتونه گزینه خوبی واست باشه

دمت گرم حجی همیشه بهم کمک کردی ایشالا هر کاری میکنی تو اون موفق بشی....;)
درباره کمسیون پزشکیت و اینا اگه کاری داشتی حتما بگو ....حتما هم دنبالشو بگیر که واقعا اذیت میشی!
من یه نتیجه گرفتم رو این حساب اگه بخام برم صنعتی اصفهان فقط باید مخابرات بخونم....
راستی این قبولی ها رو از کجا میشه گیر اورد؟؟؟....ما یه چن وقتیه از تکنولوژی دور بودیم:biggrin:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دمت گرم حجی همیشه بهم کمک کردی ایشالا هر کاری میکنی تو اون موفق بشی....;)
درباره کمسیون پزشکیت و اینا اگه کاری داشتی حتما بگو ....حتما هم دنبالشو بگیر که واقعا اذیت میشی!
من یه نتیجه گرفتم رو این حساب اگه بخام برم صنعتی اصفهان فقط باید مخابرات بخونم....
راستی این قبولی ها رو از کجا میشه گیر اورد؟؟؟....ما یه چن وقتیه از تکنولوژی دور بودیم:biggrin:

وظیفه بوده مهدی جان.هدف از بودن اینجا هم کمک به همه.مرسی توام ایشالا همیشه موفق باشی
والا کمیسیون فعلا منتظرم وقت کمیسیون بهم بدن قراره پس فردا برم نظام وظیفه ببینم این وقت ما چی شد پس :دی
مخابرات صنعتی اصفهان هم که عالیه. دانشگاه شیرازم مخابراتش خیلی قویه البته بعد صنعتی اصفهان. همم نزدیک اصفهانه گزینه خوبیه
انگاری سربازی خیلی خوش گذشته همه چیو یادت رفته :دی
والا من یه فایل دارم مال پارسه هستش ولی نمیدونم از کجا دانلود کردم. یه سر به سایت پارسه بزن.یا میتونی توی گوگل سرچ کنی رتبه محل قبولی سال 93

*عماد*

اخراجی موقت

با سلام
با این رتبه میشه پردیش خودگردان دانشگاه شهید چمران را اورد؟؟

بالا