تاپیکی برای زندگی(مشاوره)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت هم باشگاهی های عزیز و خبیث و صد البته بیکار‎:gol:

امروز برای اولین بار با یه تاپیک کاملا جدی اومدم تا در هر یک مشکل با هم همفکری داشته باشیم....

داستان از این قراره که یکی از دوستان من تو خونواده ای زندگی میکنه که از اون خونواده های قدیمی و مرد سالارن و حرف حرف مرداست تا جایی که به خودشون اجازه میدن حتی تو کوچیکترین و ساده ترین مسائل زندگی دیگران دخالت کنن و براشون تعیین تکلیف کنن و کلا. برا خانوما شخصیت مستقل چندانی قائل نیستن.....این وضعیت برا این خانوم که کوچیکترین عضو این خونوادست مشکلات زیادی بوجود اورده و اونو از خیلی چیزا حتی ادامه تحصیل محروم کرده و فعالیت اجتماعی و حتی شخصی اون رو دچار مشکل کرده.....

حالا من میخوام شما اگه راهی برای حل این مشکل دارین بگین تا بتونیم با همفکری هم کاری کنیم که یا طرز فکره این اقایون عوض بشه یا تاثیر و میزان دخالتشون تو زندگی این دوستمون کم بشه.

اینم بگم که این خانوم از نظر مالی به خونوادش وابسته نیست اما به خاطر جنسیتش، وضعیت خونوادش و اینکه تو شهر کوچیکی زندگی میکنه برا مستقل شدن در مضیقست.

با تشکر...‎:gol:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز

امروز برای اولین بار با یه تاپیک کاملا جدی اومدم تا در هر یک مشکل با هم همفکری داشته باشیم....

داستان از این قراره که یکی از دوستان من تو خونواده ای زندگی میکنه که از اون خونواده های قدیمی و مرد سالارن و حرف حرف مرداست تا جایی که به خودشون اجازه میدن حتی تو کوچیکترین و ساده ترین مسائل زندگی دیگران دخالت کنن و براشون تعیین تکلیف کنن و کلا. برا خانوما شخصیت مستقل چندانی قائل نیستن.....این وضعیت برا این خانوم که کوچیکترین عضو این خونوادست مشکلات زیادی بوجود اورده و اونو از خیلی چیزا حتی ادامه تحصیل محروم کرده و فعالیت اجتماعی و حتی شخصی اون رو دچار مشکل کرده.....

حالا من میخوام شما اگه راهی برای حل این مشکل دارین بگین تا بتونیم با همفکری هم کاری کنیم که یا طرز فکره این اقایون عوض بشه یا تاثیر و میزان دخالتشون تو زندگی این دوستمون کم بشه.

اینم بگم که این خانوم از نظر مالی به خونوادش وابسته نیست اما به خاطر جنسیتش، وضعیت خونوادش و اینکه تو شهر کوچیکی زندگی میکنه برا مستقل شدن در مضیقست.

اوضاع خیلی بده ..... تنها راه رفتن پیش یه مشاوره و صرف وقت زیاده ..... با راهنمایی های من و شما دردی دوا نمیشه ..... باید مشاور با خونوادش صحبت کنه !!! حرف یه آدم متخصص بیشتر تو گوششون میره ...

خیلی ها رو دیدم که حتی از این رو به اون رو شدن

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوضاع خیلی بده ..... تنها راه رفتن پیش یه مشاوره و صرف وقت زیاده ..... با راهنمایی های من و شما دردی دوا نمیشه ..... باید مشاور با خونوادش صحبت کنه !!! حرف یه آدم متخصص بیشتر تو گوششون میره ...

خیلی ها رو دیدم که حتی از این رو به اون رو شدن

یعنی خودش نمیتونه کاری بکنه؟!

• Like
واکنش ها: eder

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با باباش حرف زده؟
اگه با باباش درد دل كنه حله
منم فكر ميكردم بابام منو درك نميكنه همش حرف حرف خودشه
ولي طفلي از رو دل سوزيه زياد حرفيايي ميزد كه منو ميرنجوند
يا با كسي كه باباش ازش حرف شنوي داره حرف بزنه
يكمم آبغوره بگيره واسه اينكه پياز داغش زيادشه
من خودم چون يكي يدونه هستم خونواده تو كارام زياد دخالت ميكنن
ولي يكم لج كنمو قهر كنم حل ميشه

doai

عضو جدید
فکر میکنم حق با جناب eder باشه.یا اینکه اگه بزرگتری تو فامیل هست که حرفش خیلی برو داره اون آستین بالا بزنه.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با باباش حرف زده؟
اگه با باباش درد دل كنه حله
منم فكر ميكردم بابام منو درك نميكنه همش حرف حرف خودشه
ولي طفلي از رو دل سوزيه زياد حرفيايي ميزد كه منو ميرنجوند
يا با كسي كه باباش ازش حرف شنوي داره حرف بزنه
يكمم آبغوره بگيره واسه اينكه پياز داغش زيادشه
من خودم چون يكي يدونه هستم خونواده تو كارام زياد دخالت ميكنن
ولي يكم لج كنمو قهر كنم حل ميشه

فکر میکنم حق با جناب eder باشه.یا اینکه اگه بزرگتری تو فامیل هست که حرفش خیلی برو داره اون آستین بالا بزنه.

پدره 80 سالشه و بزرگ خونوادست و از اون قدیمیا با افکاره خاص خودش که تنها پسرش هم به اون رفته! به ادمای فامیل ظاهرا نمیشه امید داشت..........این قهر کردن هام فایده نکرده! مرد سالاریه حرف مردم یک کلامه!

shotgun

عضو جدید
يه چيز بگم كسي بهش بر نخوره

من اين موارد رو زياد ديدم. نظرشون عوض نميشه.

اون عقايد دروني شدن تو وجودشون. و ديگه تغيير نميكنه.

در مورد اين خانوم هم تنها راهشون ازدواج هستش.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این قبول اما با این اوضاع انتخاب به عهده خودشه به نظرت؟!
اگه به استقلال تصمیم گیری نرسه شوهرشم خانواده انتخاب میکنن!

یه راه عملی میخوایم! کسی که تجربه این شرایط رو داشته باشه

mina_1367

عضو جدید
وان کویزشن ؟

چطوری از نظر مالی مستقل هست ؟؟؟؟

یعنی کار میکنه یا خیلی پولدارن ؟

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
پدره 80 سالشه و بزرگ خونوادست و از اون قدیمیا با افکاره خاص خودش که تنها پسرش هم به اون رفته! به ادمای فامیل ظاهرا نمیشه امید داشت..........این قهر کردن هام فایده نکرده! مرد سالاریه حرف مردم یک کلامه!
خب داداشه سنش از باباهه كمتره رو مخ اون ميشه كار كرد
يا عمو ها
حالا يه مدت چاپلوسي كنه شايد جواب داد
ازز اول اشتباه كرد كه واسه خواسته هاش كوتاه اومده
بد عادتشون كرد
هرچند احترام بزرگترا واجبه
جدا شدنو مستقل شدن هم كه خيلي اشتباست
يا بايد بيخيالي طي كنه و كاراشو مخفيانه انجام بده
يا از در دوستي يا اعتراض وارد شه (هر كدوم كه بيشتر رو باباش اثر داره)

shadmehrali

عضو جدید

:cool::cool:
كيه شيطون؟؟

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز

مطمئنا واسه ازدواجشم تصميم ميگيرن
يكي مثل خودشونو انتخاب ميكنن
از چاله در مياد ميوفته تو چاه

بايد بيخيالشه كاري به كارو نطر اونا نداشته باشه
هر چي ميخوان بگن

mina_1367

عضو جدید
کار میکنه......دستش تو جیب خودشه

آخه جالبه ! توی اینجور خانواده ها ( عموما ) کار کردن دخترا هم وجود نداره
ولی اگه خودش داره کار می کنه این یعنی یه استقلال نسبی ! نیاز نیست حالا جدا زندگی کنه که ، وقتی برای کارش تصمیم گرفته می تونه برای سایر موارد هم تصمیم بگیره فقط کافیه به خودش نقبولونه که نمی تونه برای خودش تصمیمی بگیره و این جور چیزا ! ببین اینی که می گم شاید حتی 25% قضیه هم نباشه ولی تاثیر زیادی داره ، همین که آدم خودش با خودش بگه که این منم که تصمیم میگیرم ! خانواده من فقط خانواده من هستند ! نه بیشتر ! :smile:

خب داداشه سنش از باباهه كمتره رو مخ اون ميشه كار كرد
يا عمو ها
حالا يه مدت چاپلوسي كنه شايد جواب داد
ازز اول اشتباه كرد كه واسه خواسته هاش كوتاه اومده
بد عادتشون كرد
هرچند احترام بزرگترا واجبه
جدا شدنو مستقل شدن هم كه خيلي اشتباست
يا بايد بيخيالي طي كنه و كاراشو مخفيانه انجام بده
يا از در دوستي يا اعتراض وارد شه (هر كدوم كه بيشتر رو باباش اثر داره)

من فکر می کنم گاهی اینجوری بدتر هم جواب میده ، ببین آدما چند دسته بیشتر نیستن که یه عدشون سن زیادی دارن و این نوع تفکر ( این خانواده ای که ورگیل مثال زد ) و یا سن کمی دارن و باز هم اینطوری هستن ( مثل پسر خانواده ) و ...
که صحبت سر اون سن پایین تر هاست وقتی کسی تو سن پایین چنین اخلاقیاتی داشته باشه ، اخلاقش شدیدتر و غیرقابل کنترل تره ، چون فکر می کنه باید اینجوری باشه و باید دیگران ازش حساب ببرن پس باید شدت بیشتری به کار ببره !
اما با پدره که سن بالاتری داره میشه راه اومد .
بلاخره یه پدر هست به حرف گوش میده (حداقل) اینو مطمئنم . یه جوری نباید کاری کرد که برادره با خودش فکر کنه که می تونه تصمیم بگیره ! میشه جوابش رو خیلی منطقی داد ! و مودبانه !

مطمئنا واسه ازدواجشم تصميم ميگيرن
يكي مثل خودشونو انتخاب ميكنن
از چاله در مياد ميوفته تو چاه

بايد بيخيالشه كاري به كارو نطر اونا نداشته باشه
هر چي ميخوان بگن

اوهوم .

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحثو عوض نكن بينم
با زبون خوش بگو كيه ...
راس ميگه
كيه؟؟؟؟
اصلا چن سالشه؟
بيشتر تو چه مسائلي دخالت ميكنن؟
اونقدر ها هم كه ميگي افكارشون قديمي نيست
وگرنه نميزاشتن كار كنه

doai

عضو جدید
اما باباها خیلی مهربونن.عاشق دختراشونن.بابا رو میشه راضی کرد.

shadmehrali

عضو جدید
راس ميگه
كيه؟؟؟؟
اصلا چن سالشه؟
بيشتر تو چه مسائلي دخالت ميكنن؟
اونقدر ها هم كه ميگي افكارشون قديمي نيست
وگرنه نميزاشتن كار كنه

بابا من ميدونم
همچين شخصي وجود خارجي نداره
همه رو سر كار گذاشته....

ahmadi-2010

عضو جدید
خب با این شرایطی که میگی هیچ کار اساسی نمیتونه بکنه....
ولی یه راه کوتاه مدت داره اونم اینه که کاری کنه که حرفاش از زبون برادرها یا پدرش گفته بشه.....
این یعنی اینکه اولا خواسته هاش رو از طریق مادر خانواده به گوش دیگرون برسونه و مادر خانواده رو در گیر کنه....
دوم اینکه خواسته هاش رو با سیاست و با مظلومیت و تحریک احساسات مردونه مردای خانواده مطرح کنه...و به قولی هندونه زیر بغل اونا بزاره ولی همیشه بگه حرف حرف شماست....تو این شرایط مقابله و یا سماجت وضعیت رو بدتر میکنه.....
مطمئن باش خود مردای خانواده وقتی این نرمش رو ببینن خودشون کوتاه میان چون بیشتر اون مرد بودنشون براشون مهمه تا این خانوم!!!!

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما باباها خیلی مهربونن.عاشق دختراشونن.بابا رو میشه راضی کرد.
راس ميگه
من كه كافيه يه ماچ كنمش هرچي بخوام ميخره واسم
اصلا باباها طاقت اشك درخترشونو ندارن
بره با باباش حرف بزنه
خواسته هاشو بگه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو شرکتیه که خونوادگیه و اونم اونجاست، البته کارشون جوری نیست که نتونه خارج از شرکت کار کنه.....

اونم نمیخواد تسلیم شه اما اگه برخلاف نظر اونا کاری بکنه حالا تو هرشرایطی که باشه(مثلا جلو یه مهمون)باهاش برخورد میشه! اینجوری از نظر روحی خیلی صدمه دیده.

ahmadi-2010

عضو جدید
راس ميگه
من كه كافيه يه ماچ كنمش هرچي بخوام ميخره واسم
اصلا باباها طاقت اشك درخترشونو ندارن
بره با باباش حرف بزنه
خواسته هاشو بگه
نه همیشه....البته اینکه دخترا بابایی هستن که حرفی توش نیست ولی تو این خانواده که بابا 80 سالشه مطمئنا حرف اول رو خان داداشه میزنه!!!!

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی خودش نمیتونه کاری بکنه؟!

کار نشد نداره .... اما کار بهتر رو باید انجام داد .....ببین بچه ی کوچیکه خانوادس و.... دختر هم هس ....کارش سخت میشه .. می تونه تو روی بخونوادش در بیاد و جواب بگیره ولی بعدا مشکل ساز میشه ...

بخدا مشاور لولو نیست .... ضرر نمی کنه

roya.b

عضو جدید

ولی به نظر من دختر نمیتونه تو این وضعیت انتخاب درستی داشته باشه حتی اگه حق انتخاب داشته باشه. ازدواج میشه فرار... به نظر من اون باید اول مشکلشو حل کنه بعد به ازدواج فکر کنه