<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

azmireza

عضو جدید
سلام. دوستان یک مشورت می خواستم.
همونطور که توی پست های قبل گفتم من تبدیل رتبه 75 آوردم.
شنیدم که دانشگاه ها اکثراً براشون مهمه که انتخاب چندم بودن. من اولویت برام اینه که دانشگاه های تهران رو بیارم. اگر اول دانشگاه خودم رو بزنم بعد تهران رو، تهرانی ها بازی در میارن که ما رو اول نزدی و اگر برعکس تهران رو بزنم اول، دانشگاه خودم بازی در می آرن و شانسم کم میشه.چون بالاخره شانس هر کس در دانشگاه خودش به نسبت بیشتر هست. حالا موندم چه کنم. اگر میشد یه جوری مطمئن شد که اصلا تهران جایی میارم یا نه خوب بود. تربیت یا علم و صنعت مثلا؟!!
ممنون
بسگی داره به رزومت. من خودم چون مقالهام رو هوان جاهای شاخ رو نمیزنم

mhn10624

عضو جدید
بسگی داره به رزومت. من خودم چون مقالهام رو هوان جاهای شاخ رو نمیزنم

شما میدونی اصلا تا چه رتبه ای به مصاحبه دعوت میشن برای تربیت و علم و صنعت تو تبدیل ؟
من دو تا برای ژورنال فرستادم که جواب ندادن هنوز
6 تا هم کنفرانسی دارم
mche زبان هم دارم
فقط وضع نمره های لیسانسم خیلی خرابه !!!!:biggrin:

سلام. دوستان یک مشورت می خواستم.
همونطور که توی پست های قبل گفتم من تبدیل رتبه 75 آوردم.
شنیدم که دانشگاه ها اکثراً براشون مهمه که انتخاب چندم بودن. من اولویت برام اینه که دانشگاه های تهران رو بیارم. اگر اول دانشگاه خودم رو بزنم بعد تهران رو، تهرانی ها بازی در میارن که ما رو اول نزدی و اگر برعکس تهران رو بزنم اول، دانشگاه خودم بازی در می آرن و شانسم کم میشه.چون بالاخره شانس هر کس در دانشگاه خودش به نسبت بیشتر هست. حالا موندم چه کنم. اگر میشد یه جوری مطمئن شد که اصلا تهران جایی میارم یا نه خوب بود. تربیت یا علم و صنعت مثلا؟!!
ممنون

مهندس جان شرمنده اینو میگم ولی احتمال دعوتتون به روزانه های تهران خیلی کمه.
اگر شانسی برای تهران داشته باشین تو رجایی و عباسپور و... هست، شک نکنید علم و صنعت و خواجه و... تا 55 حداکثرش دیگه پر میشن.

حالا برای دیدن و اثبات به خودتون هم شده میتونین بزنین.
ولی میتونین به دانشگاه مثلا بگین دوم زدم، کی به کیه !!!
البته روزمه ات همونطور که گفتی خوبه، اگر دانشگاهت دانشگاه خوبی هست همونجا بخون.

mhn10624

عضو جدید
رجایی و عباسپور نمی گیرن تبدیل امسال ... خودم هم تقریبا میدونم که تهران نمیارم. بچه ها ی خودمون پارسال حدود 50 آخرین رتبه علم و صنعت بودن. ولی پارسال 6 تا می گرفته امسال 8 تا می گیره . توی سایت مدرسان شریف (تالار گفتگوشون) یکی نوشته بود پارسال با 84 تربیت آورده یه نفر. حالا در هر صورت هر چه پیش آید خوش آید! :D به هر حال ممنون ....

mhn10624

عضو جدید
بسیار مهم در آستانه مصاحبه دکتری (لیست سیاه ژورنال های خارجی):

دوستان حتما این فایل رو ببینید، لیست بلندی از ژورنال های نامعتبر برای کلیه رشته ها مورد تایید وزارت علوم هست.
اگر مقاله تو این ژورنال داشته باشین نه تنها هیچ امتیاز مثبتی نداره بلکه ممکنه براتون بد هم بشه.
همچنین دقت کنین از الان سراغ این ژورنال ها و مشابهش نرین !!!

لینک دانلود

http://www.google.com/url?sa=t&rct=...HbFjKP5n3zBxs2fRd_XwIJA&bvm=bv.65397613,d.Yms
:D

گیتی نانا

عضو جدید

دوستان حتما این فایل رو ببینید، لیست بلندی از ژورنال های نامعتبر برای کلیه رشته ها مورد تایید وزارت علوم هست.
اگر مقاله تو این ژورنال داشته باشین نه تنها هیچ امتیاز مثبتی نداره بلکه ممکنه براتون بد هم بشه.

لینک دانلود

ژورنال من springerو Physics Letters A هس.مال elsevier

گیتی نانا

عضو جدید
باشه حتما.اخه استادم بدش میاد تو کاراش دخالت کنم حتی اسم ژورنال هم نگفت این ضریب تاثیر ها هم خودش گفت.

لینک دانلود

والا استادم فرستاده میل زدن که یک جاشو اصلاح کنم دوباره بفرستم همین هس اسم میلش الزویر

الزویر اسم ناشر هست، که چندین ژورنال رو چاپ میکنه.
من تو مکانیک ژورنال با این ایمپکت بالا نشنیده بودم، به هر حال اگر اسمش رو فهمیدی اینجا بذار بی زحمت، چون مقاله برای چنین ژورنالی با ایمپکت4 فوق العاده کیفیت بالا میخواد و ظرف یک ماه هم اکسپت میگیره.
تو ایمیلتون اسم ژورنال رو میزنه مثلا :

International Journal of fatigue زیر نظر الزویر هست و معتبرترین ژورنال خستگی جهان، ایمپکتش 1.9 هست.

این زورنالی که شما میگین این هست :

http://www.journals.elsevier.com/physics-letters-a/

ایمپکتش هم 1.7 هست که البته خیلی خوبه ولی من سر 4 شاخ در اوردم، ولی همین 1.7 هم خیلی بالا و عالیه.
موفق باشی.

گیتی نانا

عضو جدید
الزویر اسم ناشر هست، که چندین ژورنال رو چاپ میکنه.
من تو مکانیک ژورنال با این ایمپکت بالا نشنیده بودم، به هر حال اگر اسمش رو فهمیدی اینجا بذار بی زحمت، چون مقاله برای چنین ژورنالی با ایمپکت4 فوق العاده کیفیت بالا میخواد و ظرف یک ماه هم اکسپت میگیره.
تو ایمیلتون اسم ژورنال رو میزنه مثلا :

International Journal of fatigue زیر نظر الزویر هست و معتبرترین ژورنال خستگی جهان، ایمپکتش 1.9 هست.

این زورنالی که شما میگین این هست :

http://www.journals.elsevier.com/physics-letters-a/

ایمپکتش هم 1.7 هست که البته خیلی خوبه ولی من سر 4 شاخ در اوردم، ولی همین 1.7 هم خیلی بالا و عالیه.
موفق باشی.

اره خیلی اشکالات ریز گرفتن مثلا گفتن

(ii)Do not use the ":" symbol in the equations (I assume you use it to denote division; if other use is meant,
define it explicitly in the text).
که حتی موقع ویرایش استادم : رو حذف کرده اینا گفتن بایس بزارین
یا
(iv) Use the lower-case Greek delta for variation, not the sign of partial derivative as is done in some
equations.
چرا از دلتای یونانی استفاده کردین که تو اکثر مقالات دلتای یونانی به کار رفته
یا

(iii) In (5-7) and elsewhere, use brackets of appropriate size to enclose the expression inside.
میگه x داخل براکت نیس
خیلی اشکالات ریز گرفته

کسی شبانه دانشگاه تهران رو زده
پارسال تا چه رتبه ای اوردش

تا رتبه 60 و خرده ای رو که بودن، شاید آخرین نفر بیشتر باشه، چون امسال هم هزینه شده ترمی 8 میلیون، خیلی کمتر زدن، شما حتما میاری.
نانو فناوری گرایش مکانیک دانشگاه تهران رو نزدی؟

hamin319

عضو جدید
تا رتبه 60 و خرده ای رو که بودن، شاید آخرین نفر بیشتر باشه، چون امسال هم هزینه شده ترمی 8 میلیون، خیلی کمتر زدن، شما حتما میاری.
نانو فناوری گرایش مکانیک دانشگاه تهران رو نزدی؟
نانو رو هم زدم تو زدی
به نظرت دعوت به مصاحبه روزانش می شم

سلام از چیو میخواین کپی میگیرین مال من ریوایز خورده.مقاله هامو کپی بگیرم یا میلی که ریوایز خورده رو پرینت بگیرم؟

یک نسخه از مقاله که هنوز پابلیش نشده.

و همچنین status مقاله در ژورنال، نه ایمیلی که زدن !!!
تو هر ژورنالی موقعیت مقاله تون لحظه به لحظه ثبت میشه و از نظر سندی اون مهم هست، اینکه ایمیل چی زدن به نظر ارزش خاصی نداشته باشه.

گیتی نانا

عضو جدید
یک نسخه از مقاله که هنوز پابلیش نشده.

و همچنین status مقاله در ژورنال، نه ایمیلی که زدن !!!
تو هر ژورنالی موقعیت مقاله تون لحظه به لحظه ثبت میشه و از نظر سندی اون مهم هست، اینکه ایمیل چی زدن به نظر ارزش خاصی نداشته باشه.

من استادم فرستاده پابلیش نشده یعدی چی؟الان به استادم بگم چی ؟ دقیق بگین بیزحمت

آخرین ویرایش:
بالا