<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

azmireza

عضو جدید
یه سوال از دوستان داشتم.
اگه دانشگاه خودم تو انتخاب اول نباشه وقتی برا مصاحبه به دانشگاه خودم دعوت میشم گیر ندن؟
یه سوال دیگه هم داشتم.
با رتبه 22 به نظرون چجور انتخاب کنم خوبه؟

بچه ها میشه به ترتیب دانشگاها رو بگین از لحاظ خوب بودن تو دوتا گرایش دینامیک جامدات و دینامیک ارتعاشات
:smile:

از لحاظ خوب بودن که نمیشه گفت، معمولا با توجه به رنکینگ دانشگاه ها انتخاب رشته میکنن.
تهران یا شریف اول، پلی تکنیک، علم و صنعت، خواجه نصیر، تربیت مدرس

زبان 5.56
استعداد 33.33
اختصاصی 54.07
رتبه 43 دینامیک جامدات.
به نظرتون کدوم دانشگاه ها دعوت به مصاحبه میشم؟!

به غیر از تهران و شریف، همه رو برای دینامیک جامدات دعوت میشین.

یه سوال از دوستان داشتم.
اگه دانشگاه خودم تو انتخاب اول نباشه وقتی برا مصاحبه به دانشگاه خودم دعوت میشم گیر ندن؟
یه سوال دیگه هم داشتم.
با رتبه 22 به نظرون چجور انتخاب کنم خوبه؟

هرجا که دوست داری اول بری رو جلوتر بزن، رتبه ات خوبه استرس اولویت نداشته باش.
دانشگاه خودت هم پرسید بگو یادم نیست الان چندمی زدم.

یک فایل pdf بسیار خوب که به صورت جامع نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکترا رو مشخص میکنه.
با توجه به اینکه در آستانه مصاحبه دکتری هستیم، حتما دانلود این فایل رو بهتون توصیه میکنم.
برای من که بسیار مفید بود.

لینک دانلود

گیتی نانا

عضو جدید
آقای سوادی خیلی خیلی تبریک میگم
شماها خیلی کارتون درسته
ایشالا که مصاحبتون هم عالی میشه

اره این اقای سوادی خیلی مخه من مطمنم هیئت علمی میشه در اینده ولی یکم مغروره اگه اطلاعات شو بیشتر در اختیار بذاره استاد خوبی میشه

آقای سوادی خیلی خیلی تبریک میگم
شماها خیلی کارتون درسته
ایشالا که مصاحبتون هم عالی میشه

شما لطف داری، شما هم با توجه به رتبه خوبتون حتما جای خوبی قبول میشین. :gol:

اره این اقای سوادی خیلی مخه من مطمنم هیئت علمی میشه در اینده ولی یکم مغروره اگه اطلاعات شو بیشتر در اختیار بذاره استاد خوبی میشه

من که هرچی فایل مصاحبه و کلید و جواب و اعتراض و منبع و... هست دارم در اختیار همه میذارم.
کجام مغروه، رسما خودمو وقف عام کردم. :)

pm1

عضو جدید
با رتبه ی 395 :redface: احتمالش هست شبانه جایی قبول بشم ؟ طراحی جامدات

a.n.a

عضو جدید
شما لطف داری، شما هم با توجه به رتبه خوبتون حتما جای خوبی قبول میشین. :gol:

من که هرچی فایل مصاحبه و کلید و جواب و اعتراض و منبع و... هست دارم در اختیار همه میذارم.
کجام مغروه، رسما خودمو وقف عام کردم. :)

ممنون شما لطف دارین ولی خودمم میدونم رتبم افتضاحه
:(
دیگه اصلا به امسال فکر نمیکنم

با رتبه ی 395 :redface: احتمالش هست شبانه جایی قبول بشم ؟ طراحی جامدات

احتمالش کمه، مگر اینکه امسال وضع مالی ملت خراب باشه حاضر نباشن 60 میلیون برای چهارسال پرداخت کنن.
اونموقع برای شبانه دانشگاه های شهرهای کوچک تر شانس دارین.

• Like
واکنش ها: pm1

ariyadokht

عضو جدید
سلام بزرگان مکانیک
به اونایی که رتبه هاشون خوب شده تبریک میگم وبراشون آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
و اونایی که بد شدن به عنوان یه دوست یا یه مکانیک کوچولو!! (ترم 6کارشناسی مکانیک هستم در مقابل شما ها کوچولو میشم دیگه نه!!؟؟) میگم که نامید نباشید برای سالهای دیگه با تمام وجودتون تلاش کنید وامیدوار باشید. انشاا... به بهترین ها برسید نا امیدی ساده ترین کاری که وقتی به موفقیت نرسیدیم میتونیم انتخاب کنیم ولییی چون ما با همه فرق داریم پس دوباره تلاش می کنیم و100در100 موفق خواهیم شد.
در ضمن گیتی نانا جان نا امید نباش گلم من به عنوان یه دختر مکانیکی بهت افتخار میکنم عزیزم. وقتی تا این سطح مکانیک اومدی پس بدونید به قول یکی از استادای گرامی بنده خیلی دختر قدر وقوی صد البته باهوش وبا ارادهههههههههههههههههههههههه هستی.پس نا امید نباش ودوباره تمام تلاشت را بکن. وموفق شو .برای مکانیک جماعت هیچ بن بستی وجود نداره دیگه چه برسه به یک دختر مکانیکی(آدولف هیتلرمکانیک زاده)
بعد لطفا توصیه های شما ها برای ما ترم پایینی چیه که وقتی به این برهه زمانی رسیدیم مثلا از نظر مقاله و... که دانشگاه های برتر مثل شریف
ما را قبول کنن؟؟؟؟ و خیلی ایده آل باشیم.
همگی همیشه موفق باشید و امیدوار به لطف بی کران خدای مهربان تر از همه وهمه کس که مارا بیشتر از خودمون دوست دارد.

ممنون شما لطف دارین ولی خودمم میدونم رتبم افتضاحه
دیگه اصلا به امسال فکر نمیکنم

80 افتضاحه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دانشگاه فردوسی مشهد رو هم که بعد تهران ها هست رو میارین واسه مصاحیه.
یکی از دوستان من فقط یک کنفرانس داشت و با رتبه 90 روزانه سمنان رو هم آورد.

اتفاقا شانس واسه اکثر شهرا داری جز همون تهران های معروف و صنعتی اصفهان!!

a.n.a

عضو جدید
80 افتضاحه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دانشگاه فردوسی مشهد رو هم که بعد تهران ها هست رو میارین واسه مصاحیه.
یکی از دوستان من فقط یک کنفرانس داشت و با رتبه 90 روزانه سمنان رو هم آورد.

اتفاقا شانس واسه اکثر شهرا داری جز همون تهران های معروف و صنعتی اصفهان!!

فردوسی نداره دینامیک ارتعاشات
تعداد دانشگاهای خوب که دینامیک ارتعاشات داره کمن
مشکل اینجاس
اونموقع رتبه من بده

فردوسی نداره دینامیک ارتعاشات
تعداد دانشگاهای خوب که دینامیک ارتعاشات داره کمن
مشکل اینجاس
اونموقع رتبه من بده

دانشگاه سمنان تو ارتعاشات و کنترل دانشگاه خیلی خوبیه.
یکی از اساتیدش هم از سمنان میاد تو دانشگاه تهران درس میده و میره.

یا دانشگاه شهید بهشتی (عباسپور سابق) برای اینا میتونی بری و از خودت خوب دفاع کنی قبولی.
دعوا واسه اون چندتا دانشگاه برتر سخته.

من خودم سال اول 50 شدم و امسال قصدم تک رقمی بود، ولی استعداد برنامه هامو خراب کرد . بازم به شریف که مد نظرم بود نرسیدم.
اینکه فکر کنین تو دکترای بی در و پیکر بدون منبع درست و حسابی و مشخص میشه نتیجه صد در صدی گرفت اشتباهه.

گیتی نانا

عضو جدید
سلام بزرگان مکانیک به اونایی که رتبه هاشون خوب شده تبریک میگم وبراشون آرزوی موفقیت روز افزون دارم. و اونایی که بد شدن به عنوان یه دوست یا یه مکانیک کوچولو!! (ترم 6کارشناسی مکانیک هستم در مقابل شما ها کوچولو میشم دیگه نه!!؟؟) میگم که نامید نباشید برای سالهای دیگه با تمام وجودتون تلاش کنید وامیدوار باشید. انشاا... به بهترین ها برسید نا امیدی ساده ترین کاری که وقتی به موفقیت نرسیدیم میتونیم انتخاب کنیم ولییی چون ما با همه فرق داریم پس دوباره تلاش می کنیم و100در100 موفق خواهیم شد. در ضمن گیتی نانا جان نا امید نباش گلم من به عنوان یه دختر مکانیکی بهت افتخار میکنم عزیزم. وقتی تا این سطح مکانیک اومدی پس بدونید به قول یکی از استادای گرامی بنده خیلی دختر قدر وقوی صد البته باهوش وبا ارادهههههههههههههههههههههههه هستی.پس نا امید نباش ودوباره تمام تلاشت را بکن. وموفق شو .برای مکانیک جماعت هیچ بن بستی وجود نداره دیگه چه برسه به یک دختر مکانیکی(آدولف هیتلرمکانیک زاده) بعد لطفا توصیه های شما ها برای ما ترم پایینی چیه که وقتی به این برهه زمانی رسیدیم مثلا از نظر مقاله و... که دانشگاه های برتر مثل شریف ما را قبول کنن؟؟؟؟ و خیلی ایده آل باشیم. همگی همیشه موفق باشید و امیدوار به لطف بی کران خدای مهربان تر از همه وهمه کس که مارا بیشتر از خودمون دوست دارد.

مرسی عزیزم.از الان رو خوندن مقاله وقوی شدن زبان وتدریس جای کوچک تمرکز کن حتی شده بعضی کتابایی که حل تمرین ندارن و تو رو اون مباحث قوی هستی حل تمرین بنویس چاپ کن و با کسایی که در زمینه هایی کتاب مینویسن وتو میشناسی حتما باهاشون در ارتباط باش و توهم کمک کن که اسمتو تو تالیف کتاب هرچند متوسط بنویسن.کلا یک نرم افزار هم یادبگیر و پایان نامه کارشناسی تو خوب انتخاب کن تا یک تخصصی بدست بیاری و اینکه ارشد خوندن تو دانشگاه خوب تضمینی نه 100 ولی 90 درصد برا قبولی دکتری هس.م.فق باشی گلم

fatemehmottaghi

عضو جدید
خیلی من به رتبه خوبی امیدوار بودم ولی طراحی سوال خارج از کتاب کانتینیوم همه آرزوهامو بر باد داد
خدا ازشون نگذره بحق علی

خیلی ناراحتم. احتمالا مصاحبه نرم و بذارم برای سال بعد
شما برای زبان چه منبعی رو توصیه میکنین؟
به بورسیه دانشگاه تربیت مدرس میشه دل بست؟

گیتی نانا

عضو جدید
خیلی من به رتبه خوبی امیدوار بودم ولی طراحی سوال خارج از کتاب کانتینیوم همه آرزوهامو بر باد داد
خدا ازشون نگذره بحق علی

میفهمم نه عزیزم حتمابرو حداقل یک دانشگاه رو برو برا تجربه برا مصاحبه بخدا ارزش نداره یکسال بمونی سال بعد هزارجور اتفاق میفته توحتما انتخاب رشته کن وحتمابرو
برا زبان میگن کتاب بارونز بخش رایتینگش کلمات ضروری تافل 504ورد و1100واژه.گرامرتافل هم خوبه مال قنبری سوالای کنکور که دیدم مثه این گرامراش بود.
حتمابری.ریسک نکن یا میشه یا نمیشه.

fatemehmottaghi

عضو جدید
میفهمم نه عزیزم حتمابرو حداقل یک دانشگاه رو برو برا تجربه برا مصاحبه بخدا ارزش نداره یکسال بمونی سال بعد هزارجور اتفاق میفته توحتما انتخاب رشته کن وحتمابرو
برا زبان میگن کتاب بارونز بخش رایتینگش کلمات ضروری تافل 504ورد و1100واژه.گرامرتافل هم خوبه مال قنبری سوالای کنکور که دیدم مثه این گرامراش بود.
حتمابری.ریسک نکن یا میشه یا نمیشه.

ممنون عزیزدلم. دستت درد نکنه. میرم ولی به چه امیدی؟
من همه آرزوم تهران، شریف، امیرکبیر بود. خیلی بد ضدحالی خوردم. حالا توکل به خدا
از رتبه سه سال 91 پرسیدم بهم گفت اون سال تا رتبه 80 شریف دعوت به مصاحبه کرده بود
هرکس یه چیزی میگه

گیتی نانا

عضو جدید
ممنون عزیزدلم. دستت درد نکنه. میرم ولی به چه امیدی؟
از رتبه سه سال 91 پرسیدم بهم گفت اون سال تا رتبه 80 شریف دعوت به مصاحبه کرده بود
هرکس یه چیزی میگه
حتمابرو ایشالاه خدابزرگه.ببین دانشگاه امیرکبیرکه استاداش میگن همه با هم دعوادارن.دانشگاه شریف آقای نقدابادی خیلی خوش اخلاق اقای سعیدی بداخلاقه حواستوجمع کن.توکل برخداایشالاه درست میشه.نمون سال بعدبا این وضع واوضاع چی معلوم سال بعد از این بدتر نشه.حتمابری.

Charlie11

عضو جدید
خدا ازشون نگذره بحق علی

منظورتون خارج از کتاب میسه؟

fatemehmottaghi

عضو جدید
منظورم 6 تا سوالی هست که یه سری اندیس بالا و پایینشون داشت. شنیدم میگن از کانتینیوم پیشرفته دکتری بوده و طراح سوالاش استاد امیرکبیر بوده که باعث شده دانشجوهای اونجا و شریف که جزوه شو داشتن همه زیر 30 بشن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
تعدادی از پستارو خوندم یه سوال برام پیش اومد ممنون میشم جواب بدید
اینکه یه جایی فرمودین دینامیک ارتعاشات کجا داره؟منظورتون اینه یه گرایشی تو دکترا هست به اسم دینامیک ارتعاشات؟با چه گرایشی توی ارشد انتخاب میشه؟و اینکه بچه های ارشد طراحی کاربردی دکترا براشون چه گرایشایی وجود داره؟

a.n.a

عضو جدید
سلام
تعدادی از پستارو خوندم یه سوال برام پیش اومد ممنون میشم جواب بدید
اینکه یه جایی فرمودین دینامیک ارتعاشات کجا داره؟منظورتون اینه یه گرایشی تو دکترا هست به اسم دینامیک ارتعاشات؟با چه گرایشی توی ارشد انتخاب میشه؟و اینکه بچه های ارشد طراحی کاربردی دکترا براشون چه گرایشایی وجود داره؟

طراحی کاربردی تو دکتری دو تا گرایش داره
طراحی کاربردی گرایش مکانیک جامدات
طراحی کاربردی گرایش دینامیک-کنترل-ارتعاشات
واسه سوال اولت هم تعداد دانشگاه هایی که دینامیک-ارتعاشات میگیرن کمتر از مکانیک جامداته
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
طراحی کاربردی تو دکتری دو تا گرایش داره
طراحی کاربردی گرایش مکانیک جامدات
طراحی کاربردی گرایش دینامیک-کنترل-ارتعاشات
واسه سوال اولت هم تعداد دانشگاه هایی که دینامیک-ارتعاشات میگیرن کمتر از مکانیک جامداته
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

بسیار ممنونم خیلی خوب توضیح دادید
اگه لطف کنید گرایشای تبدیل توی دکترا رو هم بگید ممنون میشم و اینکه از نظرشما بین موقعیت های کاری که پیش میاد کدوم گرایش بهتره؟و برای قبول شدن دکترا بین گرایش تبدیل و طراحی چه تفاوتهایی وجود داره؟

گیتی نانا

عضو جدید
سلام این جزوه کانتینیوم پیشرفته رو از کجامیتونم گیر بیارم براسال بعد؟همین نمادگذاری ها؟کسی داره بهم بده؟

هرکس یه چیزی میگه

تا رتبه 80 برای دعوت به شریف !!!!!
والا من پارسال امتحان داده بودم و الان رفتم دقیق کارنامه رو نگاه کردم.

پارسال دانشگاه تهران 3 نفر ظرفیت اعلام کرده بود و تا رتبه 17 دعوت به مصاحبه کرد (حدود 5 برابر)
دانشگاه شریف 4 نفر ظرفیت اعلام کرده بود و تا رتبه 21 دعوت به مصاحبه کرد (حدود 5 برابر)

امسال هم تقریبا این دو دانشگاه همینطوری هست، یعنی با توجه به ظرفیت 5 نفری دانشگاه تهران تا حدود 25 و شریف با ظرفیت 6 نفری تا حدود 30 ممکنه دعوت کنن.

بقیه دانشگاه ها هم از 30 به بعد میتونین حساب کنین و شک نکنین شما 80 درصد به پلی تکنیک دعوت میشین، اما برای شریف و تهران احتمالش 30 هست.

آخرین ویرایش:
بالا