تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

arshenkov

عضو جدید
سلام به همه بروبچه های مکانیک
من دانشجوی ترم دوم مکانیک هستم،دوران دبیرستانمو توبخش الکترونیک و رباتیک و برنامه نویسی گذروندم اما حالا به مکانیک علاقه مند شدم و میخوام همه چیو تو مکانیک یادبگیرم!اطلاعاتمم خیلی خیلی پایینه...فعلا دارم باکتیا کارمیکنم واز دوستانی که حد اقل چهارتا پیرهن بیشتر از ما پاره کردن خواهش میکنم راهنماییم کنید
با تشکر arshenkov

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ببخشید من یه سوال بپرسم
من رفتم توی همین سایتی که ازش جزوه رو گذاشتید. هر جزوه ای دان کردم ارور داد عکسش رو گذاشتم. میدونید مشکل از کجاست؟
مشاهده پیوست 142580

برای من خیلی راحت باز شد . رمز اینه www.fluidmechanics.ir

شما رمز رو اشتباه وارد میکنید فکر کنم .
اگر نشد بگید براتون ی جایی دیگه اپلود کنم

شایدم حجم درایو c شما پر شده . اینم ی نگاه کنید

eli.ab

عضو جدید
فکر کنم مشکل از سیستم بود. با یه دستگاه دیگه دان کردم حل شد
هم بابت لینک جزوه هم سایتی که معرفی کردید تشکر:gol:

capitan4

عضو جدید
سلام به همه. من دانشجوی ترم 6 مکانیک جامدات ام. برای کار روی یک پروژه ی روباتیک باید تحلیل دینامیکی کنم. بهترین گزینه نرم افزار adams هست اما منبع جالبی برای اموزشش ندارم.
میخوام بدونم میشه این کار رو با یه نرم افزار دیگه انجام داد؟ اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

آخرین ویرایش:

TARRAHMPC

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته جامدات هستم برای درس پروژه یک موضوع طراحی ربات 6پا رو استاد داده
توی نت سرچ کردم یک سری عکس و یک سری اطلاعات کمی بدست آوردم
می خواستم ببینم کسی می تونه کمک بیشتری کنه بهم
و اینکه با کتیا کار کردم ولی استاد شبیه سازی این ربات رو توی نرم افزار آدامز خواسته
که آدامز کار نکردم
اگر کسی بتونه کمکی ، راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم
با تشکر

سلام به همه. من دانشجوی ترم 6 مکانیک جامدات ام. برای کار روی یک پروژه ی روباتیک باید تحلیل دینامیکی کنم. بهترین گزینه نرم افزار adams هست اما منبع جالبی برای اموزشش ندارم.
میخوام بدونم میشه این کار رو با یه نرم افزار دیگه انجام داد؟ اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم
سلام. آره با کتیا هم بسیار بسیار خوب میشه این کارو انجام داد. خیلی سریع هم میتونی یاد بگیریش. آدامز واقعا فوق العادست ولی اگر میخوای فقط برای یه پروژه کار کنی یا بده بیرون کسی هم انجام بده هم بهت یاد بده یا برو کتیا یاد بگیر. البته یکم طول میکشه. باید حواست باشه که وقتو ازدست ندی.

maryam72

عضو جدید
آره منم مشکلم همینه که ویراست 2 کیر نمیاد. فقط 3 و4 و 5و 6 گیر میاد
کمکم کنید لطفا.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""بازار کار رشته طراحی کاربردی"""

"""بازار کار رشته طراحی کاربردی"""

[FONT=&quot]سلام بچه های مکانیک جامدات،من کارشناسیم مکانیک سیالات هست،خواستم درمورد بازار کار طراحی کاربردی اطلاعاتی کسب کنم،آیا اصلا بازار کار خوبی دارد؟اگه جواب بله هست،در کجاها کاربرد دارد؟در کدوم صنعت؟من که لیسانسم سیالات هست کشش رشته طراحی کاربردی را دارم؟یعنی برای من سخت نیست؟چون درساش خیلی جامداتی و ارتعاشی هست و بیشتر برای بچه های جامدات خوبه،یادمه که بچه های جامدات مقاومت3 نیز پاس میکردند ولی سیالات تا مقاومت2 داشت،از دوستان عزیز خواهش میکنم که برام توضیح دهید ممنون[/FONT]​

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه های مکانیک جامدات،من کارشناسیم مکانیک سیالات هست،خواستم درمورد بازار کار طراحی کاربردی اطلاعاتی کسب کنم،آیا اصلا بازار کار خوبی دارد؟اگه جواب بله هست،در کجاها کاربرد دارد؟در کدوم صنعت؟من که لیسانسم سیالات هست کشش رشته طراحی کاربردی را دارم؟یعنی برای من سخت نیست؟چون درساش خیلی جامداتی و ارتعاشی هست و بیشتر برای بچه های جامدات خوبه،یادمه که بچه های جامدات مقاومت3 نیز پاس میکردند ولی سیالات تا مقاومت2 داشت،از دوستان عزیز خواهش میکنم که برام توضیح دهید ممنون

سلام
دوست عزیز ارشد مکانیک همیشه بازار کار داشته و داره
اما اگه بخوای کلا حساب کنیم(منظورم تو کل کشوره و اکثر صنایع رو بخوایم در نظر بگیریم ) طراحی کاربردی بهتره

بچه های جامدات مقاومت3 رو به صورت اختیاری میخونن دوست عزیزم
سیالات رشته ی سختیه پس کسی که تو اون موفق یوده طراحی کاربردیم موفق میشه

هر صنعتی که باشه مکانیک توش حرف اولو میزنه
پس نگران بازار کارش نباش
سیالاتم(تبدیل انرژی) همه جا خوبه اما بیشتر تو مناطق جنوب و نفت و گاز وپتروشیمی برد داره

امیدوارم موفق باشی

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان؟"""

"""مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان؟"""

[FONT=&quot]سلام دوستان عزیز،خواستم بدونم که مهندسی طراحی کاربردی فردوسی مشهد بهتره یا صنعتی اصفهان؟از نظر اعتبار و رتبه دانشگاهی و درسی،خیلی برام مهمه!!!![/FONT]

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تغییر رشته از حرارت و سیالات به طراحی کاربردی!!!!

تغییر رشته از حرارت و سیالات به طراحی کاربردی!!!!

[FONT=&quot]دوستان عزیز، من لیسانسم مکانیک حرارت و سیالات هست . میخوام برای ارشد طراحی کاربردی بخونم،خواستم بدونم که از لحاظ درسی برام مشکلی پیش نمیاد؟طراحی کاربردی بیشتر برای بچه های جامداتی خوبه،من میترسم دروس تخصصی مثل مقاومت3،مکانیک شکست مقدماتی،مقدمه بر اجزای محدود،پلاستیسیته عملی و تغییر شکل،مواد مرکب(کامپوزیتها) که بچه های جامداتی در مقطع لیسانس پاس میکنند من رو در خوندن درس و ادامه تحصیل در این رشته(طراحی کاربردی) دچار مشکل کنه،چون دقیقا همین دروس به صورت پیشرفته تر در رشته طراحی کاربردی هست،مانند دروس اجزا محدود1،مکانیک شکست،مقاومت مصالح پیشرفته،پلاستیسیته،مواد مرکب(کامپوزیت ها) و ....فرض کنین به این رشته آمدم آیا به من دروس تخصصی مثل مقاومت مصالح3 و مکانیک شکست مقدماتی و مقدمه بر اجزای محدود و پلاستیسیته در ترم اول به صورت پیش بهم میدن که من آماده شم و در طوا تحصیل از بقیه کم نیارم؟از شما بچه های جامداتی خواهش میکنم بیشتر برام توضیح بدین و راهنماییم کنین،خیلی میترسم.من دانشگام برای لیسانس زیاد خوب نبود.[/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو رو خدا کسی جوابمو بده،درسای مکانیک شکست مقدماتی و مقدمه بر اجزا محدود و پلاستسیسته و مواد مرکب که جز دروس تخصص اجباری برای بچه های جامداتی هست که ما سیالاتی ها پاس نکردیم برای من که میخوام بیام طراحی کاربردی مشکل درست نمیکنه؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

درخواست پروژه:

از دوستان کسی پروژه ی دوره کارشناسی داره؟
اگه لینکی دارید که معرفی پروژه های کارشناسی رو داره ممنون میشم بهم بدید
ممنونم

fifa_am

عضو جدید
سلام
من برای پروژه ی کارشناسی در مورد آنالیز ارتعاشات به روش fft و عیب یابی ماشین های دوار نیاز به کمک دارم دوستان اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]"""[/FONT][FONT=&quot]مقایسه طراحی کاربردی سه دانشگاه[/FONT][FONT=&quot]"""

[/FONT]
[FONT=&quot]خواستم بدونم که طراحی کاربردی دانشگاه گیلان و صنعتی بابل و فردوسی مشهد به ترتیب کدام قوی تره؟تو سایت هر سه دانشگاه رفتم به نظرم دانشگاه گیلان بهتر باشه،ولی نتونستم رزومه همه اساتید و هیئت علمی دانشگاه گیلان رو ببینم،تو سایت دانشگاه فردوسی هم رزومه اعضای هیئت علمی زده نشده و فقط تعداد استاد و دانشیار و استادیار رو گفته!!اگه میشه راهنماییم کنین،ممنون میشم.[/FONT]

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی از دوستان میدونه که با رشته مهندسی مکانیک در گرایش طراحی کاربردی،میتونم رو موضوع ربات ها تا در سطح حرفه ای کار کنم؟نرم افزارهای مهم این گرایش چی هست؟ممنون میشم که راهنماییم کنین.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی از دوستان میدونه که با رشته مهندسی مکانیک در گرایش طراحی کاربردی،میتونم رو موضوع ربات ها تا در سطح حرفه ای کار کنم؟نرم افزارهای مهم این گرایش چی هست؟ممنون میشم که راهنماییم کنین.
اره-انسیس-متلب-اباکوس-سالیدورک

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز کتیا چی؟خوب نیست؟

ببین بستگی به استاد داره مثلا برای برنامه نویسی اکثرا متلب یا فرترن رو میگن که اگه بخوای ربات کار کنی متلب مهمه واسه طراحی هم سالید رو بورسه در مورد اباکوس و انسیس هم مونده به سلیقه ها اباکوس خیلی خوب و قوی هستش اما ایران برد انسیس بیشتره کتیا هم تا حالا کسی از ما نخواسته اما کلا هرقدر بیشتر بلد باشی خودت راحتتری

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یه مقاله یا لینکی درباره فرایند ساخت کمک فنر و ترمز ABS میخوام

ممنوم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خواستم بدونم که آیا هر دانشگاهی که معتبرتر باشه، پاس کردن دروس نیز در آن دانشگاه سخت تر هست؟موندم از بین طراحی گاربردی فردوسی مشهد و گیلان و صنعتی بابل کدومو انتخاب کنم.از یکی شنیدم دانشگاه فردوسی خیلی سخت میگیره مخصوصا مکانیک،درسته؟آخه میخوام در حین تحصیل کار کنم و سابقه کاری برام بشه،دوست دارم راحت تر درسا رو پاس کنم و دانشگاه سخت نگیره و وارد کار شم.یه سوال دیگه: از نظر تدریس بهتر دروس،آن دانشگاهی که معتبرتره و رزومه اساتید بهتره،خوبه؟یا زیاد فرقی نداره؟ ممنون میشم که راهنماییم کنین.

masoud2002

عضو جدید
سلام . نمونه های واقعی و تست در ازمایشگاه و چند تا تناسب کاربردی تر است. البته اساتید به نرم افزار علاقه بیشتری دارند. البته عمرانی ها که در این موارد نمیتونن نظر بدن. میتونند بگن اون طناب که آجر باهاش بالا میره چقدر تحمل داره:

masoud2002

عضو جدید
سلام یه مهندس جامدات از طراحی بال هواپیما تا مدار ستاره مثلث و سیستمهای کنترلی و مکانیزم ماشین جوجه کشی تا موشک و کشتی و دستگاه پرس و هرچیز که حالت جنبنده داره رو باید بلد باشه. *)&*&^%%$$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

masoud2002

عضو جدید
سلام. یه بار چرخ ماشینو وقتی جک زدی زیر ماشین بچرخون. بعد همین کارو با چرخ دوچرخه انجام بده. هرکدوم که راحت تونستی نگهش داری یا بچرخونیش (البته با یک شتاب) ممان اینرسیش بالا تره.

بالا