تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام یه سری اطلاعات در مورد مراحل طراحی برج خنک کن تر میخام برا پروژه ام ممنون میشم کمکم کنین

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
  • Like
واکنش ها: eb@d

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون ولی یه سری اطلاعات تخصصی تر میخام تو اینترنت خودم زیاد جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم

hadilak

عضو جدید
بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک

با سلام خدمت مهنسین عزیز بنده نیاز فوری در باره بالابرهای هیدرولیکی دارم .موضوع سمینارمه اما چیزی نمیدونم.

amir persian

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست مطلبی راجبه سیکل های
تبرید تراکم
و
تبرید جذبی - آمونیاک
داشته باشه ؟؟؟؟
چند رز دیگه کنفرانس دارم باس توضیح بدم این سیکلارو هیییییچی یاد ندارم :(((( :(:(
تو رو خدا اگه مطلبی دارین کمکم کنین ..
ممنون

zobairzn

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی هست بدونه اثبات زیر رو چجوری باید انجام بدم..ممنون میشم راهنمایی کنید

U[SUB]i,j[/SUB][SUP]t+[/SUP][SUP]∆[/SUP][SUP]t[/SUP]=U[SUB]i,j[/SUB][SUP]t[/SUP] +[∂U/∂t][SUB]ave[/SUB] *∆t

حسین سیفی 1

عضو جدید
با سلام.

به منظور کاهش حرارت یکی سیستم الکترونیکی، از یک فن با CFM مشخص استفاده شده است، آیا رابطه‌ای وجود دارد تا بتوان مقدار مساحت برای دریچه خروجی هوا را به کمک آن مشخص نمود؟

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان.
کسی هست بدونه اثبات زیر رو چجوری باید انجام بدم..ممنون میشم راهنمایی کنید

U[SUB]i,j[/SUB][SUP]t+[/SUP][SUP]∆[/SUP][SUP]t[/SUP]=U[SUB]i,j[/SUB][SUP]t[/SUP] +[∂U/∂t][SUB]ave[/SUB] *∆t

سلام دوست عزیز
این رابطه همون تعریف مشتق زمانی تابع است که یا از روش تعریف حد تابع باید بری جلو یا از طریق شیب تابع در بازه زمانی این مساله رو اثبات کنی
یه نگاهی به اثبات عمومی مشتق تابع بندازید و از همان طریق مشتق تابع u بر حسب زمان رو اثبات کنید

zobairzn

عضو جدید
سلام دوست عزیز
این رابطه همون تعریف مشتق زمانی تابع است که یا از روش تعریف حد تابع باید بری جلو یا از طریق شیب تابع در بازه زمانی این مساله رو اثبات کنی
یه نگاهی به اثبات عمومی مشتق تابع بندازید و از همان طریق مشتق تابع u بر حسب زمان رو اثبات کنید
آقای shahrameng این اثبات رو برای یکی از پروژه های درس دینامیک سیالات محاسباتی دادند.امکان حل این اثبات با روش های موجود در cfd هست؟

plamber

عضو جدید
حل مسائل درس توربوماشین

حل مسائل درس توربوماشین

از دوستانی که درس توربو ماشین رو گذروندن یه کمک داشتم تا یه سری از مسائل زیر رو با هم حل کنیم

a1.jpga2.jpg

shahrameng

کاربر فعال
آقای shahrameng این اثبات رو برای یکی از پروژه های درس دینامیک سیالات محاسباتی دادند.امکان حل این اثبات با روش های موجود در cfd هست؟

عرض کردم من اثبات به روشهایی که گفتم براش در نظر گرفتم شاید دوستان بتونند بیشتر کمک کنند ولی این ساده ترین تعریف مشتق هستش
اثبات روابط اختلاف محدود در کتابها هست که بیشتر راجع به مشتق مکانی هست شما تبدیل به مشتق زمانی بکن
U.jpg

mina mekanik

عضو جدید
سلام.توروخدا بهم زود کمک کنین
یه ظرف استوانه ای شکل داریم که پره آب هست.ظرف رو با سرعت زاویه wمیچرخوونیم.نیروی وارد بر کف ظرف چطور محاسبه میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zobairzn

عضو جدید
سلام.توروخدا بهم زود کمک کنین
یه ظرف استوانه ای شکل داریم که پره آب هست.ظرف رو با سرعت زاویه wمیچرخوونیم.نیروی وارد بر کف ظرف چطور محاسبه میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو مکانیک سیالات هست.الان حضور ذهن ندارم ولی بگردی پیدا میشه

Pro Gamer

عضو جدید
سلام. ببخشید این سوال رو اینجا می پرسم:

به نظر شما مهندسین باتجربه بازار کار آزاد رشته ی سیالات بهتره یا جامدات ؟ فقط بازار آزاد مد نظرمه نه استخدامی..

ممنونم.

shahrameng

کاربر فعال
سلام. ببخشید این سوال رو اینجا می پرسم:

به نظر شما مهندسین باتجربه بازار کار آزاد رشته ی سیالات بهتره یا جامدات ؟ فقط بازار آزاد مد نظرمه نه استخدامی..

ممنونم.

مهندس جان واقعیت اینه که این دو رشته که 20 واحد با هم تفاوت دارند در بازار کار فرقی نمی کنند
بستگی به توانایی ها شخص داره
چه بسا بچه های جامداتی در تاسیسات و نرم افزار کریر قویتر از سیالاتی ها بودند و یا بچه های سیالاتی که سالید از جامداتی ها بهتر کار می کردند
الان اوضاع کار زیاد خوب نیست
یه مقدار کار تاسیسات بهتر از بقیه است - طراحی سیستمهای پایپینگ و مخزن هم بد نیست
در بقیه زمینه ها مثل خودرو و هیدولیک و... اطلاعی ندارم

Rasool Sharifi

عضو جدید
انتقال حرارت المنت ( الکتریکی ) در آب

انتقال حرارت المنت ( الکتریکی ) در آب

یک سوال داشتم در مورد انتقال حرارت از یک المنت الکتریکی قرار گرفته درون آب با دبی مشخص ( رشته تخصصی من برق هست. )

فرض کنید به المنت یک ولتاژ معین وصل شده. من فکر میکنم توان الکتریکی که به حرارت تبدیل میشود در هر حال به آب منتقل میشود؛ و این به شکل المنت و سطح تماس آب با المنت وابسته نیست! درست است ؟

شکل المنت و سطح تماس آب با المنت روی چه چیزی موثر است؟

alim199318

عضو جدید
سلام دوستان؛
چند تا سؤال(2-3 تا) از درس لایه مرزی داشتم. کسی هست که بتونه کمکم کنه؟ آخه اون سؤالا رو برای امتحان پایان ترم میخوام. از کتابی هم که طرح شده متاسفانه حل تمرین نداره. نیاز شدید به جواباش دارم.
ممنون از توجهتون

علیرضا23

عضو جدید
سلام. خواهش میکنم یکی پاسخ بده:
من تازه کارو با نرم افزار aspen htri exchanger suite شروع کردم.
منتها تو قسمت hot fluid properties یا cold fluid properties نمی دونم چه جوری باید سیال آب رو وارد کنم. از قسمت Component-by-component میرم و گزینه ی water previous htri رو انتخاب می کنم و تو قسمت فاز mixed رو انتخاب می کنم ولی مطمئن نیستم که درست باشه. در مثالی که کار کردم آب سرد تو لوله ها تغییر فاز نداره و آب درون پوسته از مایع متراکم تبدیل به بخار مافوق گرم میشه. کسی بلده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا اگه کسی فایلی برای این نرم افزار داره که یه RUN درست میده بیزحمت آپلود کنه.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان؛
چند تا سؤال(2-3 تا) از درس لایه مرزی داشتم. کسی هست که بتونه کمکم کنه؟ آخه اون سؤالا رو برای امتحان پایان ترم میخوام. از کتابی هم که طرح شده متاسفانه حل تمرین نداره. نیاز شدید به جواباش دارم.
ممنون از توجهتون

سلام . شما سوالارو قرار بدید . اگر بلد باشن دوستان جواب میدن بهشون

elaheebrahimi75

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزمیخواستم بدونم یه مهندس مکانیک سیالات چه نرم افزارهایی باید بلد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیزمیخواستم بدونم یه مهندس مکانیک سیالات چه نرم افزارهایی باید بلد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام خسته نباشید
بستگی به علاقه و زمینه ی کاریشون داره
اما نرم افزارهایی که توصیه میشه یک مهندس مکانیک گرایش سیالات بلد یاشه:
fluent

نرمافزارهای مربوط به تاسیسات ساختمانی
carrier
نرم افزار auto cad و auto planet

یک نرم افزار تحلیلی هم میتونه مفید باشه

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
من تاپیکی گذاشتم که هنوز تایید نشده، میخواستم علت رو بدونم.
سپاس
سلام

هنوز مدیریت انگاری نیومدن که تاپیک شما روتایید کنید . متحوی تاپیکتون اگر سوالی هست بهتره همینجا مطرح کنید تا سریع تر به جواب برسید

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان
من می خواستم معادلات k-e رو به معادلات ناویر استوکس اضافه کنم و بصورت finite volume حل کنم کسی disceret شده این معادلات رو بصورت کامل داره ؟ یا مقاله ای کامل و شسته رفته توضیح داده یاشه برام می تونه معرفی کنه ؟ خیلی ممنون از کمکتون

maryam_mirza

عضو جدید
ممنون از پاسختون، خیر سوالی نیست، خواستم تاپیکی باشه که دوستان و خود من راجع تجهیزات کنترلی مطلب بزاریم، چطوری میتونم به مدیر تالار دسترسی داشته باشم؟!

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون، خیر سوالی نیست، خواستم تاپیکی باشه که دوستان و خود من راجع تجهیزات کنترلی مطلب بزاریم، چطوری میتونم به مدیر تالار دسترسی داشته باشم؟!
سلام
ممنون از فعالیتتون امیدوارم که از دانشتون بهره کافی رو ببریم
مدیر تالارمکانیک سروش7 هستن. شما میتونید با ایشون در میان بگذارید.
یا با دستیار ایشونZaneti صحبت کنید
اگر هم برای تایید تاپیکتون عجله دارید میتونید با مدیران ارشد درمیان بگذارید
موفق باشید