تايپيك اجماع درياجه اورميه ااااااااااااا يالقيز گول قان آغلير

وضعیت
موضوع بسته شده است.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهاجرت روستاییان اطراف دریاچه ارومیه به دیگر شهرها/نجات دریاچه ارومیه درگرو تأمین اعتبارات

مهاجرت روستاییان اطراف دریاچه ارومیه به دیگر شهرها/نجات دریاچه ارومیه درگرو تأمین اعتبارات

مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان غربی درخصوص مشکلات زیست محیطی دریاچه ارومیه گفت: برخی از روستاهای شرقی دریاچه ارومیه به دلیل مشکلاتی که وجود داشت به شهرهای اطراف این دریاچه مهاجرت کردند.
حسن عباس نژاد درخصوص مشکلات دریاچه ارومیه و بحران این دریاچه بر اثر خشک شدن آن خاطرنشان کرد: در حال حاضر نگرانی ما از خشک شدن دریاچه ارومیه است و اینکه در پی آن ریزگردهای نمکی به وجود می آیند که بر اثر آن دشت ‌های حاصلخیز منطقه آسیب می بیند و در واقع وجود این ریزگردها برای مردم این منطقه مشکلات زیانباری به دنبال دارد.
وی همچنین در خصوص تشکیل ستاد ملی با حضور دستگاه های مرتبط با موضوع دریاچه ارومیه اظهار داشت: نخستین جلسه شورای منطقه‌ ای مدیریت جامع حوزه آبریز دریاچه ارومیه با حضور قائم مقام معاون عمرانی وزارت کشور، معاون وزیر جهاد کشاورزی، استانداران سه استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و استاندار استان کردستان برگزار شد.
مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان غربی ادامه داد: در این جلسه از اعضای ستاد ملی و شورای منطقه ای دعوت شد ضمن اینکه استانداران حول دریاچه ارومیه نیز در جلسه حضور داشتند و موضوع مشکلات زیست محیطی دریاچه ارومیه مورد بررسی قرار گرفت، از طرفی برای حل مشکلات این دریاچه اعتباراتی تخصیص داده شد.
وی در ادامه افزود: در این جلسه صورت جلسه ای تنظیم شد و اعضای وزارت خانه های جهاد کشاورزی و نیرو نامه ای را برای شخص رئیس جمهور تنظیم کردند که محتوای این نامه در خصوص تأمین اعتبارات پروژه های دریاچه ارومیه است.
عباس نژاد تصریح کرد: همچنین شورای ملی نجات دریاچه ارومیه در جلساتی که در قالب ستاد اجرایی این دریاچه تشکیل شده است در راستای بهبود روش آبیاری، کاربری ‌ها، جلوگیری از تخصیص آب به منابع جدید، برخورد با موارد غیرقانونی در مصرف آب، اننتقال آب و بارورسازی ابرها مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: البته برخی از پروژه های دریاچه ارومیه می بایست از محل اعتبارات دستگاه های مربوط تامین شود که این امر در حال انجام است.
10 استان درگیر مشکلات دریاچه ارومیه هستند
مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان غربی تأکید کرد: نزدیک 10 استان درگیر مشکلات دریاچه ارومیه هستند که طبیعتا مشکلات بر زندگی مردم منطقه تأثیر می گذارد به طوری که برخی از روستاها در قسمت شرقی دریاچه ارومیه به دیگر شهرهای اطراف آن مهاجرت کردند.
عباس نژاد با بیان اینکه غبار نمک بر کشاورزی مردم این منطقه اثر می گذارد، اظهار داشت: البته مردم این منطقه آنقدر از آب های زیر زمینی حداکثر بهره برداری را کرده اند که این امر یکی از مشکلات زیست محیطی دریاچه ارومیه است. از طرفی ما با موضوع استفاده از سفره های آب زیر زمینی در اطراف دریاچه ارومیه به شدت برخورد می کنیم و این موضوع در حال پیگیری است.
مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان غربی حل مشکلات دریاچه ارومیه را به تأمین اعتبار آن دانست و افزود: این امر بستگی به تامین اعتبار دارد که نبض آن در دست وزارت کشاورزی و نیرو است و برابر قانون نظارت نیز بر عهده محیط زیست قرار دارد.
وی دریاچه ارومیه را مهم ‌ترین اکوسیستم‌ تالابی کشور عنوان کرد و افزود: اهمیت این دریاچه به حدی است که بیش از این باید به مشکلات آن توجه کرد.

http://www.khabaronline.ir/news-168933.aspx

Sarp

مدیر بازنشسته
ارس رو میریزن تو دریاچه و بعد اون هم باید به خشک شدن باغهای انجیر و انار و زردآلو و سیب و گردو و . . . .کنار ارس اعتراض کنیم

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قابل توجه همه ی دوستان، هم میهنانی که میگن ما تبریز و اطراف اون نیستیم ولی میخواهیم کاری برای دریاچه ی اورمیه بکنیم.
بیایید توی تمام فروم هایی که عضو هستیم، توی سایتهای خبرگزاریها و روزنامه هاف توی اس ام اس به برنامه های زنده ی تلوزیونی و رادیویی، توی شبکه های اجتماعی بین المللی مانند فیس بو...
به همه خشک شدن دریاچه ی اورمیه رو گوشزد کنیم.
این حداقل کار رو براش بکنیم.
ممنون

مرسی دوست عزیز ،
حتما در حد توان اطلاع رسانی خواهیم کرد،
امیدوارم این حرکت تا گرفتن نتیجه مطلوب ادامه پیدا کنه .

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
واکنش ها به رد طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه در مجلس و احتمال جدی وقوع فاجعه ملی و زیست محیطی

خبرگزاری آذربایجان به نقل از گارگران ارومیه:
طرح دوفوریتی انتقال آب به دریاچه ارومیه برای محافظت از آن بالاخره پس از هفته ها انتظار سه شنبه ۲۵ مردادماه در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت. اگر چه طراحان به ویژه آقای قاضی پور و جهانگیرزاده نمایندگان اورمیه هشدار میدادند که در صورت عدم توجه به وضعیت وخیم دریاچه ارومیه، این دریاچه تا دو سال دیگر خشک میشود و بیم باران های نمکی می رود اما نمایندگان به دو فوریت این طرح رای ندادند تا به صورت عادی در مجلس بررسی شود. نمایندگان به دو فوریت این طرح با ۹۴ رای مخالف، ۵۷ رای موافق،35 رای ممتنع و بی اعتنایی و عدم مشارکت 86 نماینده رای مثبت ندادند.

اسامی امضا کنندگان طرح دو فوریتی نجات دریاچه( که در انتهای این گزارش می آید) از سایت مجلس ایران گرفته شده است که در این لیست اسامی نمایندگان آذری زیر دیده نمی شود.

- مرند و جلفا : سيروس سازدار ـ اصلاح طلب

- مراغه، عجب‌شير : يوسف نجفي ـ مستقل

- تبريز، اسكو و آذرشهر: مسعود پزشكيان - مستقل،

- ورزقان، خاروانا: رضا عليزاده ـ اصولگرا

- بستان آباد: احد خيري ـ اصولگرا

- ميانه: سيدحسين هاشمي (اصلاح طلب)

- ملكان: سلمان خدادادي ـ اصولگرا

- اهر و هريس: غلامحسين مسعودي ريحان ـ مستقل

- ماكو: سليمان جعفرزاده ـ اصولگرا

- مياندوآب، شاهين دژ و تكاب: محمد ميرزايي اصولگرا، مهدی عیسی زاده

- بوكان: محمد قسيم عثماني ـ مستقل

- پيرانشهر و سردشت: محمد علي پرتوي ـ مستقل

- نقده و اشنويه: علي زنجاني حسن لويي ـ مستقل نزديك به اصولگرايان

**استان اردبيل:

- خلخال و كوثر : بشير خالقي ـ مستقل

- مشگين شهر: يونس اسدي ـ اصلاح طلب

- پارس آباد: وكيل سپه (مستقل)

- اردبيل: قاسم محمدي، اصولگرا و سيدكاظم موسوي (مستقل)

**استان زنجان

- ابهر و خرمدره: احمد مهدوي ـ اصولگرا

- ماهنشان،انگوران و ايجرود: رضا عبدالهي ـ اصولگرا

- زنجان، طارم عليا: سعدالله نصيري قيداري و جمشيد انصاري هر دو نفر اصلاح طلب​

http://iranazar.net/index.php?optio...-22-55&catid=51:2009-06-26-21-44-12&Itemid=83

آخرین ویرایش:

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
نجات دریاچه، نجات ایران / دریاچۀ ارومیه متعلق به همۀ ایرانیان است!

دریاچه ارومیه دارد می میرد؛ نه! دریاچه ارومیه دارد به کویر ارومیه تغییر نام می‌دهد. بنابراین، مشتاقان چشم‌اندازهای کویری در شمال و باختر ایران، اینک می‌توانند به جای تحمل رنج سفری طولانی برای رساندن خود به کویر حاج علی قلی در دامغان یا دشت کویر در شمال جندق، با صرف کمترین زمان ممکن، چشمان خویش را از دیدن سیمایی کویری در همان حوالی سیراب کنند

همانگونه که غیرت مندانه از خلیج فارسم دفاع کردم تا عرب ندزدتش، همانگونه که از تخت جمشیدم دفاع کردم تا خراب نشود، همانگونه که از وطنم دفاع کردم تا عرب متری از آنرا تصرف نکند، از زیباترین دریاچهٔ کشورم دفاع خواهم کرد!

بر گرفته از فیس بوک دوستان

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
URMU SUSUZDUR

Qurumuşam,üzüm qırnız,qır-duzam
Nəcür deyim,ölmədəyəm,susuzam

Çıxmamışam öz başıma bulaq tək
Nədən oldum,yalqız,bekəs,həmi tək!

Mən yad-elin çaylarından bac alan
Bir qulup su indisə möhtac qalan

Mən bir dəniz qasırğalar salanı
Dayanmışam,yad-ulusun talanı!

Təkim qır-duz,üzüm qırnız susuzam
Məni satan,deyir bəs kim ucuzam!

Mən bu Elin ilayıyam sənədi
Nə bilərmiş yaşımı kal gənc nədi!

Mən bu Elin dağlarına içidən
Qalmışam həp özüm susuz indi ən

Mən köküvəm,qurusam bil nə qurur!
Son nəfəsdə indicə qəlbim durur

Mən bu Elin nişanıyam,Ay,haray!
Şövkətiyəm ən şanıyam,Ay haray!

Sönən çıraq varlığıvın çırağı
Olma daha yabançının qır-yağı

On iki min il yanmışam mən sizə
Səndə gəl bir bircə dəfə yan bizə

Dibim duzdur,üzüm tilit qan bala
Bu öləni ANAnmıdır,can bala!

İNDİ
AŞIQ PƏKƏR

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کس ایسته سه ایمضاسئنا قویا یونو قویا بیله ر

Mən bu elin gur-yananı,sönürəm
Mavı dəniz,indi qıra dönürəm
Ölən,Elin nışanıdır,ay haray!
Mən ölmədə,kalavadır köy-saray

khosroshahiy

مدیر بازنشسته

حرکتی نمادین:

روز بازی شهرداری و تراکتور(امشب) هر کس یک بطری آب با خودش به استادیوم بیاورد و روی آن بنویسد "برای کمک به دریاچه اورمیه" قبل از بازی باید هزاران بطری جلوی درب ورودی ورزشگاه روی زمین قرار داده بشه تا جلب توجه کنه، این طوری ممکنه عکاسان زیادی از این واقعه عکس بگیرند و حداقل در چند روزنامه و یا خبرگزاری منتشر بشه

اورمو دنیزجیگی آزربایجانئن کؤکؤدؤر
قوروسا،کؤکؤن قورور
سو گؤنؤ سات 22 الینده سو
استادیوم

[/QUOTE]

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرکتی نمادین:

روز بازی شهرداری و تراکتور(امشب) هر کس یک بطری آب با خودش به استادیوم بیاورد و روی آن بنویسد "برای کمک به دریاچه اورمیه" قبل از بازی باید هزاران بطری جلوی درب ورودی ورزشگاه روی زمین قرار داده بشه تا جلب توجه کنه، این طوری ممکنه عکاسان زیادی از این واقعه عکس بگیرند و حداقل در چند روزنامه و یا خبرگزاری منتشر بشه

اورمو دنیزجیگی آزربایجانئن کؤکؤدؤر
قوروسا،کؤکؤن قورور
سو گؤنؤ سات 22 الینده سو
استادیوم

[/QUOTE]
کار خیلی خوبیه
امیدوارم که هموطنای آذریمون این کارو انجام بدن

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این بازی تموم نشد؟
خو بیاین بگین چی شد؟
کیا رفتن؟ عکس نگرفتین؟

• Like
واکنش ها: hah

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این بازی تموم نشد؟
خو بیاین بگین چی شد؟
کیا رفتن؟ عکس نگرفتین؟
چرا
5 بر 1 تراختور برد........:D
شوخی کردم دوست عزیز
من تبریز نبودم
باید دوستایی که رفتن بیان بگن چه خبر از این حرکت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا
5 بر 1 تراختور برد........:D
شوخی کردم دوست عزیز
من تبریز نبودم
باید دوستایی که رفتن بیان بگن چه خبر از این حرکت

نتیجه بازی رو برام مهم نیست، فوتبالی نیستم، یعنی ازم گذشته :دی
می خوام بدونم این حرکت همه گیر بوده که به چشم بیاد، البته امیدوارم که بوده باشه...
شما هم تبریز نبودین؟
خیلی مشتاقم بدونم چی شد...
منتظر می مانیییییییییییییییییییم :دی

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام،
شما هم نرفتین استادیوم؟
علی آقا و آقابابک هم که نرفتن...

راستی میشه این شعار رو ترجمه کنین، من ترکی بلد نیستم اما دلم می خواد بدونم معنیش چی میشه ...
دریاچه اورمیه تشنشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،
شما هم نرفتین استادیوم؟
علی آقا و آقابابک هم که نرفتن...

راستی میشه این شعار رو ترجمه کنین، من ترکی بلد نیستم اما دلم می خواد بدونم معنیش چی میشه ...
نوشته دریاچه ی اورمیه تشنه هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از دوستان همزبانم خواهش میکنم پستهای این تایپیک رو همشو به زبان فارسی بنویسند تا همه بهره ببرند.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دریاچه اورمیه تشنشه
نوشته دریاچه ی اورمیه تشنه هست

مرسی :gol:

از دوستان همزبانم خواهش میکنم پستهای این تایپیک رو همشو به زبان فارسی بنویسند تا همه بهره ببرند.
:gol:

-----------------------------
اینا اسپم نیست، اگه هست بگین دیگه پست نمی زنم ...می خوام تاپیک آپ باشه...

• Like

navasangroup

عضو جدید
....

....

من الانازبازی رسیدم ...
ماموران زیادی الان خیابان ایل گلی تبریز ریختند..
ورزشگه حدوده 50000 نفر بودند لباس شخصی زیاد بود به هیچ عنوان حق آوردن ظرف آب یا اب معدنی به داخل و بیرون اسستادیون رو نداشتیم
شعارهای خوبی داده شد ...
دو نفر رو که با پرچم از اورمو گولی حمایت کرده بودند گرفتند وبردند
خیابانهای منتهی به استادیوم و دانشگاه تبریز کلا پر از لباس شخصیه

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar40169_5.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar40169_5.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar40169_5.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar40169_5.gif

مگه خدا خودش تشنگی دریاچه ارومیه رو رفع کنه

Sarp

مدیر بازنشسته
من الانازبازی رسیدم ...
ماموران زیادی الان خیابان ایل گلی تبریز ریختند..
ورزشگه حدوده 50000 نفر بودند لباس شخصی زیاد بود به هیچ عنوان حق آوردن ظرف آب یا اب معدنی به داخل و بیرون اسستادیون رو نداشتیم
شعارهای خوبی داده شد ...
دو نفر رو که با پرچم از اورمو گولی حمایت کرده بودند گرفتند وبردند
خیابانهای منتهی به استادیوم و دانشگاه تبریز کلا پر از لباس شخصیه
شعارها چی بودند ؟

• Like

roma88

عضو جدید
شعارها چی بودند ؟
از شعارهای مهم می توان به موارد ذیل اشاره کرد :آزربایجان وار اولسون ایستمین کور اولسون
اورمو گولو جان وئریر مجلیس اونون قتلینه فرمان وئریر
یاشاسین آزربایجان
گلین گئدخ آغلیاق اورمو گولون دولدوراخ

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا پارچه بود تا آخر بازی فکر کنم دست هوادارا بود

کامل نتونستم بخونم

ولی در مورد خائن و این چیزا بود فکر کنم منظور نماینده ی اسکو،آذر شهر و دکتر پزشکیان تو رأس این لیستن!

در ضمن هر موقع ما مثل آدم میریم و میایم اینا خودشون دارن به خودشون برخورد می کنن که تو رو خدا یه کاری بکنین حوصله مون سر نره!

فکر کنم نزدیک 500 مأمور لباس شخصی برای اولین بار تو استادیوم بود!

حالا من نمی دونم چه اتفاقی قرار بود بیفته که اینا به قولی اوغرو پیشیک ئؤزؤن بیلیندیریر!

الان نمی دونم منظورشون از خشکاندن دریاچه ی اورمیه چیه؟

سدها در انحصار بعضی افراد من جمله نماینده های اسکو و آذر شهر و امثال پزشکیان هست!؟
یا زمین های کشاورزی اطراف مال این آقایونه؟
یا قرار بود از بودجه علوم پزشکی کم بشه که این آقای پزشکیان که مادر یا پدرشم اصالتاً کرد هست و کارنامه ی درخشانی هم در خیانت به آزربایجان داره،مخالفت کرده!

یا می خوان اینجا کویر بشه ما به آب آشامیدنی هم محتاج بشیم!؟
یا می خوان ما مهاجرت کنیم و تمرکز جمعیت رو تو شمال غرب بشکنن!؟

شایدم همش و خیلی چیزای دیگه

تو آمریکا یه دونه جوب خشک بشه عزای عمومی اعلام میشه اینجا هم حکومت نظامی میشه برای این حرکات

آتش بازی هم تو نوع خودش جالب بود! من نفهمیدم مناسبتش چی بود؟ شاید سرگرم کردن هوادار که شعار ندن

غفلت کنیم مملکت به باد رفته

وضعیت
موضوع بسته شده است.