بیاین بگین چه جور تالار رو اکتیو کنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاطفه خدادی . . .

با سلام و عرض تشکر خدمت جناب آقا ی الیاس پور
در آغاز از اینکه لطف کردید و مسئله رو علمی و فلسفی تحلیل کردید بسیار ممنونم
از حضورتون 2 تا سئوال داشتم
اول اینکه انگیزه شخصی شما از دنبال کردن و پیوستن به این سایت که نه جنبه تخصصی داره و نه میتونه به سطح دانش شما چیزی اضافه کنه چیست؟
دوم فرموده بودید دلایلتون رو در رابطه با اینکه موافق چند مدیره بودن نیستید خواهید گفت
و در آخر باید عرض کنم ویژگی یک مدیر خوب از نظر من اینه که بتونه خودش به تنهایی چشم اندازی از طرحی رو که میخواد اجرا کنه و چگونگی نیل به اون مقصد رو کاملا واضح توضیح بده اگه کسی بتونه یه برنامه ریزی صحیح و نحوه عملکردش رو و زمانی که میتونه طرح پیشنهادیش رو عملیاتی کنه ارئه بده من شخصا بهش رای میدم البته قول میدم که همکاری هم خواهم کرد
با تشکر

سلام دوست عزيز

ممنونم از توجهتون به مطالب عنوان شده

در مورد سوالات شما بايد عرض کنم که :

1. دليل اصلی من برای حضور تو اين تالار تبادلات علمی بود. اوايل فکر می کردم که اين سايت از رونق علمی و سطح تخصصی بالايی برخورداره. کم کم متوجه شدم که اينطور نيست و تالارهای غير تخصصی و غير مهندسی ، اکثر فعاليت های اين سايت رو به خودشون اختصاص داده. به همين خاطر سعی کردم که خودم مباحثی رو مطرح و پيگيری کنم. گاها هم سوالات قابل اعتنايی مطرح می شد که به اونا جواب می دادم. معتقد بودم که می تونه شروعی باشه و ديگران رو هم جدی تر وارد صحنه کنه به طوری که بعدها خود بنده هم بتونم مطالب جديد و ارزشمندی رو تو اينجا پيدا کنم. در نهايت وقتی ديدم که استقبال و در واقع تقاضايی برای اين مسايل وجود نداره ، فعاليت هامو کم کردم و در حال حاضر هم گه گداری سر می زنم و به ايميل هایی که برام مياد جواب می دم. اما هنوز هم معتقدم که ما خودمون می تونيم يه سايت غير جدی رو ، به يه سايت علمی جدی بدل کنيم و اين خيلی ارزشمنده. اگه قراره بريم و از مطالب آماده ديگران استفاده کنيم من خودم الانم هر روزه ژورنال های علمی معتبر دنيا رو مطالعه و پيگيری می کنم و نيازی به اين همه زحمت تو اين تالار نيست.

2. در مورد سوال دوم شما درباره دليل حرف بنده برای انتخاب يه مدير ، بايد بگم که اصولا يه فرق اساسی هست بين تکنيک و هنر. اگه بخوام خيلی ساده بيان کنم ، تکنيک مقوله ای قائم به ذات هست ، يعنی اينکه بدون توجه به کاشف يا مخترع اون و همين طور بدون توجه به کاربر و نحوه کاربری ، همواره از قواعد ثابتی پيروی می کنه. يعنی عوامل انسانی نميتونن اصول و قواعد اونو عوض کنن. يه مطلب علمی همواره برقراره و آدما فقط اونو کشف می کنن. اما هنر اينطور نيست. هنر مقوله ای به شدت وابسته به شخص هنرمند هست. هيچ دو هنرمندی در هيج شرايطی ، کار هنری مشابهی خلق نمی کنن. بر خلاف مقولات علمی ، مقولات هنری از عوامل متعدد ديگه ای مثل احساسات ، هوش ، اجتماع و غيره ، تاثير می پذيره. حالا اگه بخوايم اين حرفارو معنی کنيم ، بايد بگم که " مديريت " ، متشکل از مقدار کمی علم و تکنيک های مديريتی و مقدار زيادی هنر مديريت هست. اصلا در بين رشته های مهندسی ، مهندسی صنايع به شدت نياز به هنر داره و در خود مباحث مهندسی صنايع ، مبحث سيستم ها (و همه زير مجوعه های اون مثل رفتار سازمانی و مديريت و . . . ) جزو هنری ترين مباحث علمی هستن. به همين خاطر ، اين طبيعی هست که دو مدير با يک پست و يک سری اختيارات مشترک برای يک سازمان تو هيچ کجای دنيا مشاهده نميشه. چون اصولا ، مديريت فقط تکنيک و علم نيست که دو نفر بتونن سر اون به توافق برسن. اين مطلب مفصله و بهتره که بيشتر ادامه ندم.

3. در مورد حرف آخر شما بايد بگم که امروزه ديگه اين سيستم های از بالا به پايين کاربردی ندارن. ديگه هيچ مديری به خودش اين اجازه رو نميده که برای کل سيستم به تنهايی نقشه بکشه و برنامه ريزی کنه. مدير يک هماهنگ کننده هست. مدير اهدافی رو تعيين می کنه ، اونارو ارايه می ده و در صورت پذيرش از طرف سازمان ، برای اون برنامه ريزی می کنه. در مورد راهکارها و فرايندها هم اين بدنه سازمان هست که مسايل گوناگون (نيازها ، پيشنهادها و ...) رو به بالا منتقل می کنه تا مدير بر حسب نياز و همينطور خوشايند ايشون برنامه ريزی کنه. اميدوارم اينجا هم مديری انتخاب بشه که بتونه با اعضا وارد گفتگو بشه و مسايل اونا رو مديريت و تحليل کنه و در نهايت طبق خواست اونا ، سيستم رو اداره کنه.

موفق و مويد باشين

امیر Amir

عضو جدید
با سلام,
اقای الیاس پور عزیز درسته که میتونیم اینجا رو اکتیو کنیم ولی حرف اصلی من هم این هست که اینجا جدی گرفته نمیشه.

شخصا چیز جدیدی در حد کارشناسی صنایع یاد نگرفتم و معتقد هستم که با ایجاد ارتباط میشه از افراد چیز یاد گرفت که کم و بیش یاد گرفتم.

نظر شخصی من در مورد مهندسی صنایع این هست که باید بصورت عملیاتی کار کرد,حالا صحبت و بحث بصورت مجازی در مورد مسایل مهندسی صنایع زیاد نیمتونه مفهومی باشه.

من هم وقتی عضو شدم گفتم به به با تعداد زیادی مهندس روبرو هستم که میتونم ازشون کلی چیز یاد بگیرم...اما دریغ که همون بچه هایی که میشد ازشون چیز یاد بگیری کم کم رفتند.و عزیزانی هم اومدند تقریبا همین سردی و رکود رو احساس کردند و کم و بیش بیخیال اینجا شدند.

خودم هم تصمیم گرفتم به جای نت با افرادی که باهاشون FACE TO FACE ارتباط دارم بیشتر قاطی بشم.

من نه تعصب به جایی دارم و سنگ جایی رو به سینه میزنم.اومدن یا نیامدن من هم مسیله نیست,مسیله این هست که
من هم زیاد دیگه چیزی یاد نگرفتم.

به نظر من دوباره میگم

برای یادگیری باید در سایتهای عملیاتی بود و عملی کار کرد.

با احترام

nazanin_t

عضو جدید
سلام

با پيشنهادهای آقای الياسپور موافقم. اگه کس ديگه ای هم پيشنهادی داره می تونه بيان کنه. صرفا ابراز گله و ناراحتی نمی تونه کارساز باشه.

mahtabi

مدیر بازنشسته
قضاوت های عادلانه

قضاوت های عادلانه

با سلام:
بحث جالب شده!!!
من تمام تاپیک هارو خوندم و باید بگم که بر خلاف چیزی که من و فکر کنم باز کننده تاپیک و همین طور جناب JIT مد نظر داشتند فقط داره به یه گله گذاری نا عادلانه تبدیل میشه و این باعث افسوس من میشه فقط.
چرا که من از مدتی که جناب JIT طی رای گیری این وظیفه رو به عهدم گذاشتن تمام تلاشم رو کردم که همواره اون رو سر پا نگه دارم و الا بعد از این مدت دارم میبینم افرادی مثل جناب الیاس پور و خانم فرنازو سارا ... که شاید 2 ماه هم نیست که اینجا فعالیت دارن و بعضا حتی 5-6 روز !!! دارن میگن مدیرت مشکل داره!
بله بند ه خودم گفتم که من نمیتونم آن لاین باشم اما دلیلی بر کم کاری بنده نیست چونکه به اندازه ای که باید میام و تاپیک ها رو و محیط تالار رو پاک سازی میکنم (این اصل کاری هست که خواسته شده )
و اما درباره اینکه باید بیام و یه لیدر باشم ینده فکر کنم به اندازه ای که باید در بحث هایی مثل بحث های هفتگی تمام تلاشم رو کردم و دیدم که افرادی اندک و شاید بهتر بگم هیچ کسی رغبتی به نشر علم و اینکه حتی در حد 2 خط حرفیم بزنه نیومدو ...

میدونید عیب ماها چیه؟اینه که وقتی کم کاری دیدم و یا حرف و حدیثی دیدم نیومدم کارت بدم و چند نفر رو ...من خواستم محیط کاملاا دوستانه باشه و حتی در این حد که الان بذارم به این راحتی و بدون دلیل محکمی راجع به مدیریت من و دوستانم صحبت کنین.
از شما مهندسان عزیز انتظاری بیشتر می رفت.
این تاپیک ، تاپیک بررسی بود و ارائه راه حل منطقی. من تمام این حرف ها رو در خیلی تاپیک ها زدم اما واقعا کدوم یکی از شما دوستانی که در این تاپیک شرکت کردین به غیر از تعداد کمی ازتون اومدین و در بحث های هفتگی شرکت کردین؟
خواهشا بگین.
هر وقت خودمون تونستیم فعال باشیم ، اون وقته که میتونیم ایراد رو جای دیگه و در فرد دیگه بررسی کنیم.
کدوم یکی از شماها وقتی به فرض جناب امیر احمد سوالی پرسیدن جوابشو دادین؟فقط میاین یه سری می چرخین و میرین.همین.
این شده علم و دانش مهندسی صنایع!!!
مدیرتنها در هیچ سازمانی و هیچ نهادی نمیتونه موفق باشه.نمونش رو میتونین در مملکتمون در گوشه گوشش ببینید.من نمیتونم بیام گوشتون رو بکشم بگم آقای مهندس یا خانم مهندس لطفا بیا این تاپیک نظر بده (کما اینکه خیلی فراخوان هم زدم).
من متخصصین تالار رو هم باید به سختی بیارم چه برسه به باقی.

من نیازی به توجیه کردن نمیبینم، فقط میتونم بگم که چه بخواین چه نخواین قراره یه مدیر به عنوان همکار در کنار بنده باشن.چونکه بنده به دلیل زیاد شدن کار تالار و پاک کردن مداوم و ویرایش و تغییر اسم و انتقال و ...تاپیک ها دیگه نمیتونم کامل به بحث ها برسم.و بهتره یه نفر در کنارم باشه.این برای بحث مدیر ولی بحث های دیگه رو من نمیتونم تنها درست کنم.
آقا جان من و یا حتی خود شما اگه مدیر بودی وقتت رو میذاشتی که 2 بشینی تک تک تاپیک هارو بخونی و اگه مرودی بود رو پاک کنی یا جابجا کنی یا ...؟واقعا وقتت رو میذاشتی برای پیام به کاربر خاطی و درخواست که تکرار نکنه و بعد فردا صبح که پاشی بیای تالار ببینی اول وقت رفته یه تاپیک گذاشته با اسم سوااال؟
واقعا این انصافه؟
حرف زیاده.
فقط با حرف اون دوستمون موافقم که واقعا باید ببینیم کیا میان تالار صنایع؟ و هدفشون چیه؟

اون وقت منم تکلیفم رو میدونم که اگه 5 تا کاربر خوب صنایع دارم همونارو بیشتر جذب کنم.

در هر حال من اونچه که باید میگفتم گفتم و امیدوارم که راه حل ارائه بدین نه اینکه مشکلاتی رو بگین که خودتون هم توشون سهیمین و هیچ تلاشیم نمیکنین (ضمنا اصلا خوشم نمیاد که یکسری از کاربرا حرف میزنن و دیگری طرفداری صرف میکنه ،اینجا میدون نبرد نیست که یار و یار کشی کنیم)
دوست دارم به نتیجه ای از این تاپیک برسم و نشه مثل همه تاپیک های تک تکمون.

faribaff

عضو جدید
راهكار

راهكار

سلام.

نمي دونم احساس بقيه چه طوريه!ولي من شخصا خيلي وقتا مي يام ولي متاسفانه تايپيك نمي دم!
و به نظرم اين از دست دادن يه فرصت همفكريه!
اما يه پيشنهاد دارم:;)
ضمن آزادي در انتخاب عنوان و موضوع مورد بحث كه براي اعضا در نظر گرفته شده يه قاعده اي هم به اون اضافه بشه:
ما 30 حرف الفبا داريم .و 7 روز هفته با توجه به نام افراد هرروز 5 نفر به ترتيب الفبا موضوع جديدي را تايپ كنند و ديگران در بحث شركت كنند.
اين طوري لااقل اونايي كه پر مشغله هستند لااقل يه روز را براي حرف زدن در اين جا انتخاب مي كنند.:)

امیر Amir

عضو جدید
با سلام:
بحث جالب شده!!!
من تمام تاپیک هارو خوندم و باید بگم که بر خلاف چیزی که من و فکر کنم باز کننده تاپیک و همین طور جناب JIT مد نظر داشتند فقط داره به یه گله گذاری نا عادلانه تبدیل میشه و این باعث افسوس من میشه فقط.
چرا که من از مدتی که جناب JIT طی رای گیری این وظیفه رو به عهدم گذاشتن تمام تلاشم رو کردم که همواره اون رو سر پا نگه دارم و الا بعد از این مدت دارم میبینم افرادی مثل جناب الیاس پور و خانم فرنازو سارا ... که شاید 2 ماه هم نیست که اینجا فعالیت دارن و بعضا حتی 5-6 روز !!! دارن میگن مدیرت مشکل داره!
بله بند ه خودم گفتم که من نمیتونم آن لاین باشم اما دلیلی بر کم کاری بنده نیست چونکه به اندازه ای که باید میام و تاپیک ها رو و محیط تالار رو پاک سازی میکنم (این اصل کاری هست که خواسته شده )
و اما درباره اینکه باید بیام و یه لیدر باشم ینده فکر کنم به اندازه ای که باید در بحث هایی مثل بحث های هفتگی تمام تلاشم رو کردم و دیدم که افرادی اندک و شاید بهتر بگم هیچ کسی رغبتی به نشر علم و اینکه حتی در حد 2 خط حرفیم بزنه نیومدو ...

میدونید عیب ماها چیه؟اینه که وقتی کم کاری دیدم و یا حرف و حدیثی دیدم نیومدم کارت بدم و چند نفر رو ...من خواستم محیط کاملاا دوستانه باشه و حتی در این حد که الان بذارم به این راحتی و بدون دلیل محکمی راجع به مدیریت من و دوستانم صحبت کنین.
این تاپیک ، تاپیک بررسی بود و ارائه راه حل منطقی. من تمام این حرف ها رو در خیلی تاپیک ها زدم اما واقعا کدوم یکی از شما دوستانی که در این تاپیک شرکت کردین به غیر از تعداد کمی ازتون اومدین و در بحث های هفتگی شرکت کردین؟
خواهشا بگین.
هر وقت خودمون تونستیم فعال باشیم ، اون وقته که میتونیم ایراد رو جای دیگه و در فرد دیگه بررسی کنیم.
کدوم یکی از شماها وقتی به فرض جناب امیر احمد سوالی پرسیدن جوابشو دادین؟فقط میاین یه سری می چرخین و میرین.همین.
مدیرتنها در هیچ سازمانی و هیچ نهادی نمیتونه موفق باشه.نمونش رو میتونین در مملکتمون در گوشه گوشش ببینید.من نمیتونم بیام گوشتون رو بکشم بگم آقای مهندس یا خانم مهندس لطفا بیا این تاپیک نظر بده (کما اینکه خیلی فراخوان هم زدم).

من نیازی به توجیه کردن نمیبینم، فقط میتونم بگم که چه بخواین چه نخواین قراره یه مدیر به عنوان همکار در کنار بنده باشن.چونکه بنده به دلیل زیاد شدن کار تالار و پاک کردن مداوم و ویرایش و تغییر اسم و انتقال و ...تاپیک ها دیگه نمیتونم کامل به بحث ها برسم.و بهتره یه نفر در کنارم باشه.این برای بحث مدیر ولی بحث های دیگه رو من نمیتونم تنها درست کنم.
آقا جان من و یا حتی خود شما اگه مدیر بودی وقتت رو میذاشتی که 2 بشینی تک تک تاپیک هارو بخونی و اگه مرودی بود رو پاک کنی یا جابجا کنی یا ...؟واقعا وقتت رو میذاشتی برای پیام به کاربر خاطی و درخواست که تکرار نکنه و بعد فردا صبح که پاشی بیای تالار ببینی اول وقت رفته یه تاپیک گذاشته با اسم سوااال؟
واقعا این انصافه؟
حرف زیاده.
فقط با حرف اون دوستمون موافقم که واقعا باید ببینیم کیا میان تالار صنایع؟ و هدفشون چیه؟

اون وقت منم تکلیفم رو میدونم که اگه 5 تا کاربر خوب صنایع دارم همونارو بیشتر جذب کنم.

در هر حال من اونچه که باید میگفتم گفتم و امیدوارم که راه حل ارائه بدین نه اینکه مشکلاتی رو بگین که خودتون هم توشون سهیمین و هیچ تلاشیم نمیکنین (ضمنا اصلا خوشم نمیاد که یکسری از کاربرا حرف میزنن و دیگری طرفداری صرف میکنه ،اینجا میدون نبرد نیست که یار و یار کشی کنیم)

با سلام
حرف حساب جواب نداره.
مشکل مدیریت نیست

مشکل اعضا هستند که در نت هم نمیشه کسیو زور کرد...
حالا هر کسی دوست داره فعالیت بکنه..هر کسی هم دوست نداره نکنه...

صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

ولی میشه مدیر نشد و به کار و فعالیت ادامه دادا...

من یکی خنجر از پشت نمیزنم...خودم به مدیریت جناب مهتابی و بردینوا رای دادم بر روی رای خودم هستم.

با احترام

عاطفه خدادی

عضو جدید
عرض پوزش

عرض پوزش

با سلام:
بحث جالب شده!!!

خواهشا بگین.

واقعا این انصافه؟
حرف زیاده.

با سلام خدمت سرکار مدیره محترم
من از طرف خودم و فکر میکنم بقیه باید عرض کنم که اینجا هیچ کس قصد اساعه ادب و جسارت رو نداشته و تنها مقصود پیگیری از سر حس وظیفه و ادای دین از خدمات این سایت بوده
باید عرض کنم بنده شخصا فکر میکردم شما هم استعفا دادید و تالار دچار هرج و مرج شده از این رو انتخاب یک مدیر جدید و پیشنهاد مربوطه رو دنبال کردم
فی سبیل الله کار کردن و شنیدن این حرفا سخته بهتون حق میدم
لطف کنید به پیشنهاد آقای الیاس پور فکر کنید به جای چند مدیره بودن مثلا شما در راس قرار بگیرید و از اعضای فعال به عنوان پیکره سیستم استفاده کنید و مسئولیتها رو طبقه بندی کنید و به اونها بسپارید که بار همه چیز به دوش شما نباشه و شما ایده بدید و بتونید ابتکار عمل بیشتری به خرج بدید
ولی باید بگم که بازم هر جور خودتون صلاح میدونید
اردتمند شما

امیر Amir

عضو جدید
من از طرف خودم و فکر میکنم بقیه باید عرض کنم که اینجا هیچ کس قصد اساعه ادب و جسارت رو نداشته و تنها مقصود پیگیری از سر حس وظیفه و ادای دین از خدمات این سایت بوده
باید عرض کنم بنده شخصا فکر میکردم شما هم استعفا دادید و تالار دچار هرج و مرج شده از این رو انتخاب یک مدیر جدید و پیشنهاد مربوطه رو دنبال کردم
لطف کنید به پیشنهاد آقای الیاس پور فکر کنید به جای چند مدیره بودن مثلا شما در راس قرار بگیرید و از اعضای فعال به عنوان پیکره سیستم استفاده کنید و مسئولیتها رو طبقه بندی کنید و به اونها بسپارید که بار همه چیز به دوش شما نباشه و شما ایده بدید و بتونید ابتکار عمل بیشتری به خرج بدید
اردتمند شما
مهتابی عزیز من خودم باهاتم غصه نخور نمیگذارم جو بر گرده...

هر کی هم اینجا مدیر بشه پشیزی به علم من کمک نخواهد شد چون هر چی بلد هستم و نیستم از تلاش خودم بوده...

اینجا همه چیز بچه بازی شده...
حالا اقای الیاس پور که بهشون ارادت دارم میخوان از اون سر دنیا یک سر نخ کوچیک از علم صنایعیشون به من بدن و با نوشتن پست های بلند بالا به بچه ها موضوع رو تفهیم کنند...

من با یک تلفن و قرار حضوری با مدیر گروه محترم این مشکلات رو حل میکنم.

اینجا برای من فان نبود...فان شد...رفیق نا باباب...

اقای الیاس پور هم با وجود درس و کار نمیدونم چه حوصله ای دارند که میخوان اینجارو فعال بکنند شاید هم اگر من در یک دانشگاه خارجی درس میخوندم و با 4 تا استاد و مهندس و رییس کارخونه زبون نفهم توی ایران طرف نبودم اینقدر با حوصله میشدم...این هم شانس من هست که نتونستم 7 سال پیش از این خراب شده برم.

ولی اقای الیاس پور عزیز مدیریت شما یا هیچ کسی دیگه تاثیری نخواهد داشت مگه اینجا بچه ها فعال باشند...

بحث در مورد محیط مجازی و کل کل کردن در این محیط اون هم در حوضه فعالیت ایرانی ها چیزی جز هوا بسته بندی کردن نیست.

هر کاری دوست دارین بکنید...من خیلی وقته دارم این موضوع رو گوش زد میکنم و الان تشت رسوایی افتاده و دارامبی صدا کرده...

خسته شدم از اینکه همه جا فکر بهبود مستمر باشم...

همه جا 3 بعدی فکر کنم...

من یکی کر کرمو کشیدم پایین.

آخرین ویرایش:

***fatima***

عضو جدید
من از تازه واردای باشگاه هستم. که به پیشنهاد یکی از دوستام با اینجا آشنا شدم.و به عنوان یه کوچیکتر یه نظرایی داشتم.با اجازه...
طبیعیه که خیلیا بیان و فقط قصد کپی و دانلود و استفاده از مقاله های ارائه شده در اینجا داشته باشن . که خب همیشه در همه ی سایتها این اتفاق میفته.
من تازه اول راه هستم هم در صنایع و هم در باشگاه. تاپیکای خیلی خوب و بحثای کاملی دیدم اینجا.
راستش خیلی هنوز وارد درسای تخصصی نشدم که بتونم در بحثا شرکت کنم. اما این بحثا باعث شده که آشنایی پیدا کنم. با نظر آقای الیاس پور موافقم که حتی اگه نتونستیم وارد بحث بشیم بهتره با جملات تشویق کننده صاحب تاپیکو به ادامه ی کارش ترغیب کنیم.
با این حرف آقا امیر هم وافقم که آنالیز گر خوب بودن همیشه سواد نمیخواد. گوش و چشم خوب میخواد.
تا جایی که من یادمه تا یکی دو ماه پیش اینجا خیلی فعال بود. و چند تا از تاپیکا بود که همیشه به روز میشد. که ظاهرا به خاطر عدم استقبال بچه ها و مخصوصا اعضای فعال کم کم اونا هم دارن خاک میخورن . که خب خیلی حیفه. نمیشه خیلی هم به صاحبای تاپیکا خرده گرفت. خب بلاخره بیکار که نیستن وقتی هیچ استقبالی نمیشه خودشونو مشغول کنن.

ظاهرا بعضیا حتی در این باشگاه و حتی در همین تالار فقط دنبال ارتباط هستن و بعضیا هم متاسفانه فقط به این نگاه میکنن که الان جو چه جوریه و باید چی بگن. که البته جای تاسف داره

من از مدتی که جناب JIT طی رای گیری این وظیفه رو به عهدم گذاشتن تمام تلاشم رو کردم که همواره اون رو سر پا نگه دارم و الا بعد از این مدت دارم میبینم افرادی مثل جناب الیاس پور و خانم فرنازو سارا ... که شاید 2 ماه هم نیست که اینجا فعالیت دارن و بعضا حتی 5-6 روز !!! دارن میگن مدیرت مشکل داره!

من نیازی به توجیه کردن نمیبینم، فقط میتونم بگم که چه بخواین چه نخواین قراره یه مدیر به عنوان همکار در کنار بنده باشن.چونکه بنده به دلیل زیاد شدن کار تالار و پاک کردن مداوم و ویرایش و تغییر اسم و انتقال و ...تاپیک ها دیگه نمیتونم کامل به بحث ها برسم.و بهتره یه نفر در کنارم باشه.

(ضمنا اصلا خوشم نمیاد که یکسری از کاربرا حرف میزنن و دیگری طرفداری صرف میکنه ،اینجا میدون نبرد نیست که یار و یار کشی کنیم)
.
متاسفانه همه ی ما وقتی با انتقاد مواجه میشیم به جای اینکه بپرسیم ایراد کار کجاست همه رو زیر سوال میبریم. من اینجا نه میخوام از کسی طرفداری کنم نه با کسی دشمنم. خیلی از فعالیتهای مدیر محترم جای ستایش داره. درسته. چک کردن همه ی تاپیکا کار وقت گیری هست. خب خیلی هم مفیده برای یکدست کردن تالار. اما کافی نیست.
از طرفی هم فکر میکنم لحن شما به عنوان یک مهندس که خب به عنوان مدیر اینجا هم هست اصلا مناسب نیست. شاید به جای این جمله بهتر بود دلیل انتخابو میگفتید. چون اگه مخالفتی شده با دو مدیره شدن اینجا با دلیل بیان شده.
به نظر من هم بهتره دلیل حضور افراد مشخص بشه. واضحه که همیشه هستن کسایی که فقط دنبال کار خودشون به سایتا سر میزنن و عضو میشن. که این همیشه هست.
در کل به جای اینکه بحث به سمتی پیش بره که به قول شما میدون جنگ بشه بهتره روی فعال شدن بحث بشه و پیشنهاد داده بشه.

mahtabi

مدیر بازنشسته
من از تازه واردای باشگاه هستم. که به پیشنهاد یکی از دوستام با اینجا آشنا شدم.و به عنوان یه کوچیکتر یه نظرایی داشتم.با اجازه...
طبیعیه که خیلیا بیان و فقط قصد کپی و دانلود و استفاده از مقاله های ارائه شده در اینجا داشته باشن . که خب همیشه در همه ی سایتها این اتفاق میفته.
من تازه اول راه هستم هم در صنایع و هم در باشگاه. تاپیکای خیلی خوب و بحثای کاملی دیدم اینجا.
راستش خیلی هنوز وارد درسای تخصصی نشدم که بتونم در بحثا شرکت کنم. اما این بحثا باعث شده که آشنایی پیدا کنم. با نظر آقای الیاس پور موافقم که حتی اگه نتونستیم وارد بحث بشیم بهتره با جملات تشویق کننده صاحب تاپیکو به ادامه ی کارش ترغیب کنیم.
با این حرف آقا امیر هم وافقم که آنالیز گر خوب بودن همیشه سواد نمیخواد. گوش و چشم خوب میخواد.
تا جایی که من یادمه تا یکی دو ماه پیش اینجا خیلی فعال بود. و چند تا از تاپیکا بود که همیشه به روز میشد. که ظاهرا به خاطر عدم استقبال بچه ها و مخصوصا اعضای فعال کم کم اونا هم دارن خاک میخورن . که خب خیلی حیفه. نمیشه خیلی هم به صاحبای تاپیکا خرده گرفت. خب بلاخره بیکار که نیستن وقتی هیچ استقبالی نمیشه خودشونو مشغول کنن.

ظاهرا بعضیا حتی در این باشگاه و حتی در همین تالار فقط دنبال ارتباط هستن و بعضیا هم متاسفانه فقط به این نگاه میکنن که الان جو چه جوریه و باید چی بگن. که البته جای تاسف داره

متاسفانه همه ی ما وقتی با انتقاد مواجه میشیم به جای اینکه بپرسیم ایراد کار کجاست همه رو زیر سوال میبریم. من اینجا نه میخوام از کسی طرفداری کنم نه با کسی دشمنم. خیلی از فعالیتهای مدیر محترم جای ستایش داره. درسته. چک کردن همه ی تاپیکا کار وقت گیری هست. خب خیلی هم مفیده برای یکدست کردن تالار. اما کافی نیست.
از طرفی هم فکر میکنم لحن شما به عنوان یک مهندس که خب به عنوان مدیر اینجا هم هست اصلا مناسب نیست. شاید به جای این جمله بهتر بود دلیل انتخابو میگفتید. چون اگه مخالفتی شده با دو مدیره شدن اینجا با دلیل بیان شده.
به نظر من هم بهتره دلیل حضور افراد مشخص بشه. واضحه که همیشه هستن کسایی که فقط دنبال کار خودشون به سایتا سر میزنن و عضو میشن. که این همیشه هست.
در کل به جای اینکه بحث به سمتی پیش بره که به قول شما میدون جنگ بشه بهتره روی فعال شدن بحث بشه و پیشنهاد داده بشه.

با سلام:
ضمن خوش آمد به شما،
انگار به صورت کامل متوجه حرف بنده نشدین.ببینید من در این تالار و کلا در زندگی شخصیم هرگز به خود رایی اعتقاد نداشتم و نخواهم داشت اما واقعیت امر اینه که در جوامع ما چه این جامعه کوچک علمی گرفته و چه ...نمیشه معذلات رو به بحث گذاشت و از این عمل نتیجه ی مطلوب گرفت، چون همواره میان هر حرفی رو که دوست دارن میزنن و به این میگن راهکار!در صورتیکه من دیدم این تاپیک رو یکی از دوستان زده و حتی خودم اسم تاپیک رو عوض کردم اما کسی به حتی اسم تاپیک هم توجه نکرد .
بنده خواستم یک نفر رو به عنوان همکار مدیر در کنار خودم داشته باشم، چونکه لازم میبینم فردی باشه که در صورتی که بنده نبودم اینجارو هماهنگ کنه.یک نفر که دلسوز تالار باشه و نه اینکه اونم اسمش فقط تغییر کنه. (یک سری دلایل شخصی دارم که مثل همگی کمبود وقت و ...ولی اینها من رو از مسئولیتم دور نمیکنه....)
ببینید من تمام این حرفایی رو که گفتین قبول دارم اما بحث ما اینجا دادن راهکار هست.
نه انتقاد من.
اگر انتقاد از منه خوب بگن تا اسم تاپیک رو عوض کنم.اینجوری بهتر نیست؟لااقل از این تاپیک یه نتیجه ای عاید بعضی از بچه ها شه.

اردتمند شما
خانم خدادادی بحث من معذرت خواهی کسی نیست ، بحث اینه که چرا تاپیک رو بچه ها منحرف میکنن؟ببینید واقعیت امر اینه که هیچ مدیری در این دوره زمونه نمیاد تاپیکی بذاره که اینجوری ودش مورد اتهام قرار بگیره.بنده این تاپیک رو خوشم اومد چون دیدم میتونه بهم راهکار های خوبی بده و به تالار کمکی شه اما ببینید چی شد؟
حرف جناب الیاس پور کاریه که بنده 2 ماه پیش انجام دادم، زمانیکه ایشون تازه وارد تالار شده بودن.من یسری از بچه ها رو به صورت کملا هدفمند به عوناوین مختفلی متخصص تالار کردم تا هم تاپیک هایی هدف دار با راهبری خودشون و هم اینکه کمکی به سایر شه که فقط میان یه سوال می پرسن.
هدف کاملا معلوم بود اما خوب میبینید که ...
التبه بهشون خرده ای هم نیست چون اونها هم مثل بنده و شما وقتشون برای خودشون با ارزشه و دائم نمیتونن بیان اما نه اینکه 2 ماه یه بار بیان!پس این راهکار تنها و صرف نمیتونه باشه.
ایده دادن صرف نمیتونه باعث موفقیت کاری شه وقتی همراهی نداشته باشی و خودت تنها باشی هرگز نمیتونی از ایده هات به جایی برسی.
در هر حال ممنونم که شما هم مثل سایرین من رو متهم نکردین.

با سلام
حرف حساب جواب نداره.
مشکل مدیریت نیست

مشکل اعضا هستند که در نت هم نمیشه کسیو زور کرد...
حالا هر کسی دوست داره فعالیت بکنه..هر کسی هم دوست نداره نکنه...

صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

ولی میشه مدیر نشد و به کار و فعالیت ادامه دادا...

من یکی خنجر از پشت نمیزنم...خودم به مدیریت جناب مهتابی و بردینوا رای دادم بر روی رای خودم هستم.

با احترام

جناب امیر احمد از شما هم ممنون حرف هاتون در صفحات قبل خوب بود اما فکر کنین ببینین ما میتونیم چه راهی رو برای اکتیو شدن تالار پیش بگیریم؟

امیر Amir

عضو جدید
با سلام:
ضمن خوش آمد به شما،
انگار به صورت کامل متوجه حرف بنده نشدین.ببینید من در این تالار و کلا در زندگی شخصیم هرگز به خود رایی اعتقاد نداشتم و نخواهم داشت اما واقعیت امر اینه که در جوامع ما چه این جامعه کوچک علمی گرفته و چه ...نمیشه معذلات رو به بحث گذاشت و از این عمل نتیجه ی مطلوب گرفت، چون همواره میان هر حرفی رو که دوست دارن میزنن و به این میگن راهکار!در صورتیکه من دیدم این تاپیک رو یکی از دوستان زده و حتی خودم اسم تاپیک رو عوض کردم اما کسی به حتی اسم تاپیک هم توجه نکرد .
بنده خواستم یک نفر رو به عنوان همکار مدیر در کنار خودم داشته باشم، چونکه لازم میبینم فردی باشه که در صورتی که بنده نبودم اینجارو هماهنگ کنه.یک نفر که دلسوز تالار باشه و نه اینکه اونم اسمش فقط تغییر کنه. (یک سری دلایل شخصی دارم که مثل همگی کمبود وقت و ...ولی اینها من رو از مسئولیتم دور نمیکنه....)
ببینید من تمام این حرفایی رو که گفتین قبول دارم اما بحث ما اینجا دادن راهکار هست.
نه انتقاد من.
اگر انتقاد از منه خوب بگن تا اسم تاپیک رو عوض کنم.اینجوری بهتر نیست؟لااقل از این تاپیک یه نتیجه ای عاید بعضی از بچه ها شه.

خانم خدادادی بحث من معذرت خواهی کسی نیست ، بحث اینه که چرا تاپیک رو بچه ها منحرف میکنن؟ببینید واقعیت امر اینه که هیچ مدیری در این دوره زمونه نمیاد تاپیکی بذاره که اینجوری ودش مورد اتهام قرار بگیره.بنده این تاپیک رو خوشم اومد چون دیدم میتونه بهم راهکار های خوبی بده و به تالار کمکی شه اما ببینید چی شد؟
حرف جناب الیاس پور کاریه که بنده 2 ماه پیش انجام دادم، زمانیکه ایشون تازه وارد تالار شده بودن.من یسری از بچه ها رو به صورت کملا هدفمند به عوناوین مختفلی متخصص تالار کردم تا هم تاپیک هایی هدف دار با راهبری خودشون و هم اینکه کمکی به سایر شه که فقط میان یه سوال می پرسن.
هدف کاملا معلوم بود اما خوب میبینید که ...
التبه بهشون خرده ای هم نیست چون اونها هم مثل بنده و شما وقتشون برای خودشون با ارزشه و دائم نمیتونن بیان اما نه اینکه 2 ماه یه بار بیان!پس این راهکار تنها و صرف نمیتونه باشه.
ایده دادن صرف نمیتونه باعث موفقیت کاری شه وقتی همراهی نداشته باشی و خودت تنها باشی هرگز نمیتونی از ایده هات به جایی برسی.
در هر حال ممنونم که شما هم مثل سایرین من رو متهم نکردین.

جناب امیر احمد از شما هم ممنون حرف هاتون در صفحات قبل خوب بود اما فکر کنین ببینین ما میتونیم چه راهی رو برای اکتیو شدن تالار پیش بگیریم؟
با سلام,
ابتدا باید همچون تالار مهندسی شیمی برای

دروس و واحد های مهندسی صنایع زیر تالار درست کنیم,

و هر کسی طبق علاقه اش اونجا فعالیت بکنه و tag "مهم" هم بخوره.

تحلیل سیستم
QC
PM
TPM
COQ
ECONOMICAL ENGINEERING.
.
.
و برای هر کدام یک زیر بخش بسازیم که سوال هاشونو همونجا و در فیلد مربوطه مطرح بکنند.

و هر کسی هم که سوال هاشو درون این چارت نبود به بخش عمومی طرح سوالات بره.

برای هر بخش با توجه به تجربه افراد یک مدیر یا یک همکار انتخاب میکنیم بدون

هیچ گونه اختیار اعم از امتیاز

دهی و فقط حق مدیرت پست ها و ویرایش اونها رو باید داشته باشه در صورت نیاز .

این هم فتاوای بنده بود.

با احترام

sisah

عضو جدید
با سلام
1-بنده هم با جناب امیر احمد موافقم،این پیشنهاد می تونه باعث انسجام مطالب بشه و کاربرا می تونند استفاده بهینه تری از این تالار ببرن.
2-در مورد غیر فعال بودن بعضی از اعضا از جمله خودم هم باید عرض کنم همون طور که باقی دوستان گفتن به خاطر نداشتن اطلاعات کافی بوده و خوب با گفته شما هم موافقم که می تونستیم اطلاعات کسب کنیم و در مباحث شرکت کنیم.
3-جناب الیاس پور جایی فرمودن که حداقل کاری که در مورد بحث ها می تونستیم انجام بدیم اظهار نظر در یک جمله بود ولی بنده به شخصه این کار رو انجام ندادم چون فکر می کردم گزینه تشکر همین حکم رو داره و هر جا که تشکر کردم یعنی اون بحث رو مطالعه کردم و برام مفید بوده.

امیدوارم تالارمون هماهنگی و صمیمیت از دست داده رو پیدا کنه و هر چه سریعتر این مشکل کنونی حل شه و باز هم مطالب به روز رشتمون مورد بحث گذاشته شه تا اگه بشه ما هم اشتباهات گذشته رو جبران کنیم.:smile:

آخرین ویرایش:

***fatima***

عضو جدید
اگه اين انتقادات ناصواب هست ، لطفا با همون منطقی که بنده و ديگران از شما انتقاد کرديم ، پاسخگو باشين. شايد اشتباه تماما از ما بوده باشه !

شما بايد توجه داشته باشين که سابقه حضور ، به هيچ وجه نشون دهنده صلاحيت تجربی ، شخصيتی و علمی شما نميشه. چه بسا دوستان فعال ديگه ای که بنده تو اين تالار ميشناسم و به مراتب مجرب تر و با سطح علمی بالاتری هستند.

برای من خيلی جالبه ، شما حدود 50 خط نوشته ها و راه حل ها و تحيليل های بنده رو که دقيقا در مورد راه های رفع اين مشکل هست رو رها کردين و صرفا اون پاراگراف آخر که از مديريت انتقاد شده رو می بينين !؟ ظاهرا شما مساله رو شخصی قلمداد کردين که اينقدر براتون گرون تموم شده. دوست خوبم آقای امير هميشه می گفتن که ارتباطات محيط مجازی بيمار هست ، من باور نميکردم. اما حالا دارم به منظور ايشون پی می برم.

الان هم از شما می خوام که مثل آقای بردينوا که صادقانه به دليل مسايل کاری و مشغله زياد ، تالار رو ترک کردن ، شما هم استعفا بدين و اينطور منفعلانه به ادامه اين مديريت مجازی اصرار نکنيد. اجازه بدين يه انتخابات برگزار بشه و دوستان خودشون و قابليت هاشونو معرفی کنن. اگر هم فکر می کنين که بنده اين حرفارو به خاطر خودم ميزنم ، بايد همينجا بگم که هيچ علاقه ای به اين مسئوليت ندارم و افراد شايسته تر از من بسيار زياد هستن.

با سلام,
ابتدا باید همچون تالار مهندسی شیمی برای

دروس و واحد های مهندسی صنایع زیر تالار درست کنیم,

و هر کسی طبق علاقه اش اونجا فعالیت بکنه و tag "مهم" هم بخوره.

تحلیل سیستم
QC
PM
TPM
COQ
ECONOMICAL ENGINEERING.
.
.
و برای هر کدام یک زیر بخش بسازیم که سوال هاشونو همونجا و در فیلد مربوطه مطرح بکنند.

و هر کسی هم که سوال هاشو درون این چارت نبود به بخش عمومی طرح سوالات بره.

برای هر بخش با توجه به تجربه افراد یک مدیر یا یک همکار انتخاب میکنیم بدون

هیچ گونه اختیار اعم از امتیاز

دهی و فقط حق مدیرت پست ها و ویرایش اونها رو باید داشته باشه در صورت نیاز .

این هم فتاوای بنده بود.

با احترام

میخواستم مثل همیشه از تشکر استفاده کنم اما به پیشنهاد آقای الیاس پور گفتم بهتره که موافقت خودمو با دادن پست ابراز کنم.
اگه این تالار هم همکار مدری داشته باشیم به جای یک مدیر دیگه کار خیلی بهتر پیش میره.
فقط یه سوال که آیا نظر ما تازه واردا هم مهم هست توی ادامه ی کار یا به خاطر اینکه پست زیادی تو تالار نداریم باید سکوت کنیم.؟؟؟

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
1- وظیفه مدیر این نیست که پاسخگوی مسائل علمی باشه یا تاپیک های علمی بزنه! وظیفه مدیر نظم دادن به تالار و کمک به کاربران تو رسیدن به پاسخشون هست. حالا شما اسمش رو بذار نظافت!

2- مشکلی که الان هست با عوض کردن مدیر درست نمیشه، مشکل رو باید خود کاربرا حل کنن. مدیر راهکار ارائه میده، یه عده ای به عنوان متخصص اعلام آمادگی میکنن و مطالبی رو در حوزه تخصصشون قرار میدن و به بقیه کاربرا تو پاسخگویی به سوالات در زمینه تخصصشون کمک میکنن.

3- این همه تشکر و تقدیر بعضی کاربرا از مدیر تالار به خاطر زحمات بی چشمداشت واقعا جای تشکر داره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا