به آنهایی که میگویند اخلاق مرده است!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این هیاهوی انتخاباتی، خبر فداکاری آتش‌نشان سرافراز آقای امید عباسی که جانش را فدا کرد تا دختر بچه 9 ساله‌ای را از کام آتش نجات دهد، گم شد.

خانواده‌ی محترم او(امید عباسی) یک گام جلوتر نهادند و با توجه به مرگ مغزی آن عزیز، اعضای وی را اهدا کردند و موجب نجات چندین تن دیگر شدند.

امید عباسی در پی بروز آتش سوزی یکی از واحدهای مسکونی طبقه دهم یک ساختمان 10 طبقه واقع در غرب بزرگراه همت، در جربیان عملیات امداد و نجات تصمیم میگیرد که ماسک تنفسی خود را در اختیار دختر سانحه‌دیده قرار دهد و خود براثر دود آتش دچار مرگ مغزی شود.

محل آخرین ماموریت مرحوم امید عباسی

امید عباسی: آتش‌نشان فداکار تهرانی

رخ‌نمایی این ذخیره‌های اخلاقی، بر وجدان‌های ما شلاق می‌زند، که نگوییم اخلاق مرده‌است. عباسی بزرگ به ما می‌گوید، اخلاق چیزی جز رفتار من و تو نیست. اگر ما اخلاقی عمل کنیم، بازتاب آن را در وجدان‌های بیدار جامعه درخواهیم یافت.

از ان زمان که این خبررا شنیدم، بی‌قرارم. با خود می‌اندیشم، آن زمانی که این مرد بزرگ با آگاهی چنین تصمیمی‌ را گرفت، چه تصویری از زندگی، خانواده و اجتماع داشت که حاضر به چنین از خودگذشتگی شد.

محل آخرین ماموریت مرحوم امید عباسی

او که فقط 35 بهار از عمرش می‌گذشت آموزش حرفه‌ای دیده بود و می‌دانست که عاقبت این اقدام او مرگ مغزی است. چگونه او تنگناهای خانوادگی خود را بهانه قرار نداد که از زیر بار مسئولیت نجات جان شهروندان که متقبل شده است، شانه خالی کند. به یقین، اگر او چنین فداکاری عظیمی را نمی‌نمود، هیچ‌کس نمی‌توانست او را سرزنش کند. چون تمام جهد خود را کرده بود و نا موفق مانده بود. این چه نیرویی بود که او را به این فداکاری آگاهانه سوق داد. رفتار این آتش‌نشان نه تنها قابل تحسین است، که جای واکاوی روانشناسانه و اجتماعی دارد. چرا بداخلاقی‌های اجتماعی مانع چنین تصمیم بزرگی از سوی او نشد. او همانند همه‌ی ما، حتما هر روز هزاران صحنه تلخ را دیده و تجربه کرده‌است. لیکن با این وجود، هیچ‌کدام مانع عمل اخلاقی او نشدند. من فقط خواستم با نوشتن این یادداشت در برابر این مردفداکار سر تعظیم فرود آورم و او را بستایم و خود را متعهد کنم، که تا میتوانم از جاده اخلاق دور نشوم. هم چنین، به عنوان یک شهروند می‌خواهم به تمام آتش‌نشانان فداکار این مرز وبوم که خطر می‌کنند و با این گونه اقدامات شجاعانه به جامعه امید و دلگرمی می‌دهند هم تسلیت بگویم، هم تشکر کنم و هم بگویم که من به عنوان یک ایرانی به شما می‌بالم. من از کردار همکار فداکار شما آموختم که اخلاق هرگز نمی‌میرد، چون مردانی چون شما به آن تعهد عملی دارند. شما با کردارتان به همه ما آموختید که در هیچ‌شرایطی نباید اخلاق را کنار بگذاریم و هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست. واقعیت ایین است که جامعه‌ی ایران در این روزهای پیشِ رو بیش از هر زمان نیاز به مراقبت اخلاقی در حوزه‌ی عموی و خصوصی دارد.

برای امید عباسی‌، آتش نشان فداکار | خبر آنلاین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیکر امید عباسی امروز در قطعه آتش‌نشانان شهید بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

پس از گذشت کمتر از 24 ساعت از پذیرش وی در بیمارستان، تیم پزشکی مرگ مغزی امید عباسی را تایید کرد و پس از آن اقدامات برای اهدای اعضای بدن وی که خود نیز پیش از آن با ثبت‌نام و دریافت کارت اهدای عضو آمادگی‌اش را برای زندگی بخشی به دیگران اعلام کرده بود، آغاز شد.

پیکر امید عباسی در قطعه آتش‌نشانان شهید بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
محممد آقا کجا بودی؟!
دلمون واست تنگ شده بودا!!!!!!!!!!!!
:D
حالا نمیشد عکسای اعضای بدنشو نزاری!:(

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محممد آقا کجا بودی؟!
دلمون واست تنگ شده بودا!!!!!!!!!!!!
:D
حالا نمیشد عکسای اعضای بدنشو نزاری!:(

سلام ......مدتی قسمت نبود در خدمت باشیم .......ولی حال که هستیم استفاده برید:دی
نه نمیشد!.......حقایق رو نمیشود نگفت ....حقایق رو بایستی با مدرک گفت تا برخی نگویند این هم دروغ است ....همچین انسانهایی وجود خارجی ندارند .....که چرا هستند ....هستند و جاودانه خواهند ماند

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ......مدتی قسمت نبود در خدمت باشیم .......ولی حال که هستیم استفاده برید:دی
نه نمیشد!.......حقایق رو نمیشود نگفت ....حقایق رو بایستی با مدرک گفت تا برخی نگویند این هم دروغ است ....همچین انسانهایی وجود خارجی ندارند .....که چرا هستند ....هستند و جاودانه خواهند ماند

بله سعی مینمایم استفاده کافی و وافی و ببرم...دی!!:D
کی گفته اخلاق مرده؟!!
دقیقا حقایقو باید گفت...پس چرا بعضی از حقایق گفته نمیشه در اینجا؟!!
:cool:

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بیچاره محمد آقا تازه از حبس در اومده بود که...! فکر کنم نصف روز هم نکشید، یه تاپیک زدن: "نامه ی علی مطهری به رهبر" و دوباره فرستادنش حبس!

میگن حبس آدمو مرد بار میاره... از همین تریبون استفاده کرده و روز مرد رو _ به صورت کاملاً ویژه_ به ایشون تبریک عرض می کنیم!:D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیچاره محمد آقا تازه از حبس در اومده بود که...! فکر کنم نصف روز هم نکشید، یه تاپیک زدن: "نامه ی علی مطهری به رهبر" و دوباره فرستادنش حبس!

میگن حبس آدمو مرد بار میاره... از همین تریبون استفاده کرده و روز مرد رو _ به صورت کاملاً ویژه_ به ایشون تبریک عرض می کنیم!:D

خو تو هم یاد بگیر ارمیا :D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا ما هروقت اومدیم اخراج شیم، نشد! قسمت نیست... وقتی محمدآقا اومدن، می گیم یه تاپیک "آموزش چگونه اخراج شویم؟!" بزنن!:D

خداییش کار استاد خیلی درسته ...
عاقا منم هستم ، لینکشو بعدا واسم بذار :D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی از شنیدن این خبر تعجب کنیم پس اخلاق نمرده باشد هم شک نکنید رو به موت است...!
روحش شاد این مرد بزرگ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی از شنیدن این خبر تعجب کنیم پس اخلاق نمرده باشد هم شک نکنید رو به موت است...!
روحش شاد این مرد بزرگ...

سلام .........بنده که تعجب نکردم .......چون به مردم سرزمینم ایمان دارم .......خیلی اتفاقات این چنینی در کشورمون میفته ...اهدای اعضا .....اهدای خون .......فداکاری و ایثارگری .....ولی این نمونه در اون موقع متاسفانه مورد بی مهری بود و لازم بود مطرح کنیم

این یک نمونه از هزاران فداکاری و ایثارگری ها در ایران عزیز بود که در لابه لای دعواهای سیاسی و بی اخلاقی های سیاسیون و حاشیه سازی های رسانه ای آن هم با هدف غیر واقعی بعضا گم میشوند

K.T

عضو جدید
تا بوده رو دنیا کارهای بزرگ رو فقط انسانهای بزرگ انجام دادن
خدا رحمتش کنه