بهترین پوسترهای تاریخ سینمای جهان

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
متاسفانه هنر پوستر سازی سینما، هنری فراموش شده است. در سالهای گذشته پوستر نقش بسزایی در تبلیغات ایفا می‌کرد، در آن زمان نقش پوستر مثل نقش منو رستوران عمل می‌کرد! ولی امروزه برای تبلیغات از امکانات و ابزارهای گسترده تری استفاده می‌کنیم.
این پوسترها در انواع و سایزهای مختلفی عرضه می‌شود، گاهی با رنگ تیره برای اینکه مخاطب را بترسانند و گاهی هم با رنگهای روشن. درهرحال این پوسترها اثری جادویی بر ما دارند و بدون اینکه خودمان بفهمیم و حتی بدون اینکه چیزی از یک فیلم بدانیم، شاید وقتی فیلمی‌ منتشر شد برای دیدن آن فیلم بشتابیم!
ما در اینجا سعی کردیم بهترین و زیباترین پوسترهای تاریخ سینما با رنگها، سبکها و مربوط به دوره‌های مختلف زمانی را برایتان بیاوریم. بدون توجه به اینکه این فیلمها معروف هستد یا نه، صرفا زیبایی پوستها مد نظر بوده است.
دو هنر عالی یعنی هنر تجسمی ‌و هنر سینما هر دو دست به دست داده اند تا این پوسترها خلق شوند!!پرنده ها- 1963​
THX-1138 ـ1971​

چیز- 1982​
آمادئوس- 1984​
فارست گامپ- 1994​
روح- 2008​
بیل را بکش- 2003​
آلمانی خوب- 2006​
تماشای روز- 2007​
شوالیه سیاه- 2008​
 

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بهترین پوسترهای تاریخ سینمای جهان - 02

بهترین پوسترهای تاریخ سینمای جهان - 02خیابانهای پست- 1973​
کابوس قبل از کریسمس- 1993​

The U.S. vs. John Lennon-2006​
سیاره میمون ها-2006​
بی باک- 2006​
Death Proof-2007​
Vacancy-2007​
درخشان- 2008​
La Feria De Cepillin-2008

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
 

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بهترین پوستر های تاریخ سینما

بهترین پوستر های تاریخ سینما

چندی پیش سینمادوستان دنیا 100 پوستر برگزیده تاریخ سینما را در سایت tccandler انتخاب کردند که سعی کردم همه آن‌هایی که مشکل انتشار نداشت را اینجا بیاورم. مطالبی هم که در توضیح برخی پوستر ها می بینید تلفیقی از نطرات خودم و ترجمه بعضی نکات جالب نویسنده سایت مذکور است. بد نیست شما هم انتخاب‌های خودتان را بنویسید ...شاید جزئیات این پوستر بی‌نظیر در این نمای کوچک قابل دیدن نباشد، اما این گلوله‌های اسلحه هستند که پرتره نیکلاس کیج را می‌سازند ... این پوستر واقعا طراحی مبتکرانه‌ای و اجرای خارق‌العاده‌ای دارد.تصویرسازی شگفت انگیز طراح از یک تفنگ (نماد خشونت و خون و گرما) در فضایی به شدت سرد و آرام تضاد زیبایی به وجود آورده است ... دود گرمی که بعد از شلیک از لوله اسلحه جیمز باند خارج می‌شود یخ اطراف را ذوب می‌کند و یک نمای با شکوه می‌سازد.
تعداد کمی پوستر درتاریخ سینما پیدا می‌کنید که تا این اندازه در سطح بالایی به لحاظ هنری باشند ... بیشتر شبیه شاهکار‌های نقاشی رئال است ...... قطعا پوستر این فیلم را می‌توان به عنوان یکی از مطرح‌ترین و با فکرترین پوسترهای تاریخ سینما معرفی کرد. تصویر نمادین یکfemme fatale در فیلم های کلاسیک نوآر همراه با برچسب 10¢. (ایده جالبی است نه؟) استفاده از رنگ های تند و یک فونت خاص (که خودش به نوعی کلاسیک شد و هم تارانتینو در فیلم اخیرش و هم چند کارگردان دیگر از این فونت برای عنوان فیلم‌شان استفاده کردند) به درستی نمادی برای محتوای عامه‌پسند فیلم می‌شوند ....

استفاده از لامپ های نئون تا آن زمان در طراحی پوستر‌ها سابقه نداشت. ببینید چقدر باشکوه به چشم می‌آید.تنش و کشش عجیبی در این تصویر وجود دارد که بیننده را به شدت به تماشا و پیگیری فیلم تشویق می‌کند. نمایی از انسانی که لباس‌هایی به رنگ داغِ قرمز بر تن دارد و در میان دندان‌هایی که هر لحطه امکان جمع شدن‌شان هست، موقعیت هراسناکی می‌سازد. این یک شروع خوب است...
یک عینک خورد شده روی صورتی خالی از هر گونه احساس ، چیز دیگری لازم است!؟...این پوستر احتمالا معروف‌ترین پوستر فیلمِ همه‌ی تاریخ سینماست. تصویر نمای پایین از کوسه‌ای در حال صعود بسیار با شکوه است. با وجود اینکه این نما اصلا در فیلم وجود ندارد، اما به خوبی تبدیل به تابلوی فیلم می‌شود ... این طراحی ساده دستی واقعا شاهکار است.

از این پوستر فقط سه تا درست شد و به همین دلیل یکی از قیمتی ترین پوستر‌های تاریخ سینماست.... پوستر‌هایی زیاد و زیبایی برای این شاهکار سینمایی طراحی شده اما این یکی به دلیل تصویر زیبای شخصیت‌های اصلی فیلم (که البته مدیون طراحی شگفت‌انگیز این سکانس توسط تارانتینو است) - والبته این‌جا شکل کلاسیک سیاه و سفید دارد - همراه با فریم قرمز خونی رنگی که محیط را احاطه کرده، از همه ماندگار تر شده است.
... یک تصویر نمادین از تیم رابینز بعد از رهایی از زندان همراه با یکی از بهترین جملات توصیفی فیلم، این پوستر زیبا را می‌سازند...چه طور می‌شود همچنین پوستری را در این لیست از قلم انداخت. طراحی جالب کلمه کازابلانکا به‌نوعی که انگار ابتدا امیدوارکننده، واضح و بزرگ می‌نماید و بعد کوچک و ناامید کننده می‌شود (داستان فیلم را که در خاطر دارید). رنگ قرمز و شکل طراحی فونت کلمهِ کازابلانکا روی صفحه در عرض عکس سیاه و سفید ریک, لیزا و بقیه شخصیت های افسانه‌ای فیلم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد...منبع : سایت تحلیلی/خبری سینمای ما
.
.
.
.
ادامه دارد . . . :gol:
 

Lady Neo

عضو جدید
چند تا پوستر جالب که شاید بهترین نباشن، اما از نظر من از گویاترین ها هستن-1

چند تا پوستر جالب که شاید بهترین نباشن، اما از نظر من از گویاترین ها هستن-1

از این تاپیک خیلی خوشم میاد. با سپاس.
شکستن بتون با کارد میوه خوری! چی بهتر از این می تونه تم این فیلم رو نشون بده؟سه دوستی که هرسه در این رودخانه غرق هستن حتی اگه به ظاهر فقط یکیشون رفته باشه اون تو.این پوستر تونی مونتانا رو با دو رنگ سیاه کامل و سپید کامل، و بدون هیچ کم و زیادی نشون میده. درست مثل شخصیت خودش که یا رومی روم هست یا زنگی زنگ.حرفی برای گفتن ندارم.
هنوزم از فکر این فیلم چارستون بدنم می لرزه!
اون بالا سمت چپ اسم بازیگر و در تصویر، خودش تنها وسط ماه.
تنهایی و جداماندگیملافه های چروک، شرم، و درگیری درونی و تلاش برای تطهیر
 

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بهترین پوستر های تاریخ سینما ( ادامه 01 )

بهترین پوستر های تاریخ سینما ( ادامه 01 )قاب بندی شیک، خوش رنگ ومدرن این پوستر هم در نوع خودش جالب است. اما مهم‌تر از آن، اینکه زیبایی خاص و فریبندگی و دلربایی قشنگی در این پوستر نهفته است که بیشترش را مدیون ژست خاص آدری هپبرن است. بماند که آن با یک تصویر خیلی کوچک سکانس پایانی فیلم را هم لو می‌دهد. راستی این سکانس بهترین در نوع خودش نیست؟

این یکی واقعا تماشایی است همیشه عاشق عکس‌هایی بودم که نمای مردی تنها را نشان می‌دهد که زیر باران، چتر به دست به عمق تصویر (که اینجا نمای شهر بزرگ ولی خاموشی است) می رود. و ‌کم‌کم محو می‌شود. من یکی از این پوستر را بزرگ و قاب شده در اتاقم احتیاج دارم. شما ندارید؟


چه تصویری بهتر از این برای طراحی یک پوستر سراغ دارید ... جوئل (جیم کری) و كلمانتيان (کیت وینسلت) یخ دریاچه را در یکی از به یاد ماندنی‌ترین سکانس های تاریخ سینما می‌شکنند ...


... روی دیوار این خانه که خیلی زیبا با آجر‌های قرمز کاور شده، پنجره‌ها به صورت پرده‌های سینما در آمده است. این پوستر حقیقتا شما را ترغیب و البته بیشتر محتاج به دیدن فیلم می‌کند.

... سادگی عجیب تصویری بی نهایت گویا، همراه با کنتراست رنگ‌های سیاه و سفید و قرمز باعث ماندگاری‌اش شده.

طراح این پوستر احتمالا زیاد کار مشکلی نداشته چون با خلق این نمای شگفت انگیز توسط کارگردان صاحب نامی چون فن تریه، کار تمام شده است ... تا مدت‌ها این عکس تصویر پشت زمینه کامپیوترم بود ... اما راجع به رنگ بندی باید بگویم قهوه‌ای رنگ سختی برای کار‌های گرافیکی است که معمولا کمتر استفاده می‌شود. اما اینجا خیلی به جا و زیبا به کار آمده است...


نمایش صورت های خاکستری استیو مک‌کوئین و داستین هافمن از پشت در زندان حالتی مهیج به این پوستر می دهد... داستان چیست؟

چه کسی دوست ندارد هر روز که به خانه می رود چشمش به این پوستر زیبا روی دیوار اتاقش نیافتد؟ تنهایی و غربت عجیبی در این عکس شگفت انگیز وجود دارد که خیلی زود تاثیرش را می گذارد. عاشق رنگ‌ها و ساختار کلاسیک طراحی این پوسترم. انگار تمام درد و رنج‌های تراویس در این نمای ساده قابل درک هستند! ...

... این پوستر حتما می‌توانست جزو رتبه های بالای لیست بهترین پوستر‌های تاریخ سینما باشد. البته اگرتصویر ستاره‌های فیلم در قسمت فوقانی تا این حد بی پایه و شناور نبود ... ایده پرچم و نمای شهر بی‌نظیر است.


خیلی ساده با یک نگاه به این پوستر می‌شود فهمید که یک اتفاق هولناک در حال وقوع است ... به طرز شگفت‌انگیزی و با استفاده از قابلیت‌های گرافیکی، کابوس یک مادر را به تصویر می‌کشد؛ تنهایی یک کالسکه‌ي بچه در فضای وهم‌آلود و خوف‌ناک ذهن آشفته مادرش...


طراحی مدرن و امروزی این پوستر بیشتر در خدمت شیک‌تر شدن اثر است. تصویر بسیار هوشمندانه و با زاویه و رنگ مناسب که در عین حال که بسیار رومانتیک می نمایاند، تا حد زیادی هراسناک و هول‌آور است. نمایی از زنی با موهای قرمز خونی رنگ تمام فضا را پر‌ کرده تا نمایش پر‌حرارت شهوت و جنایت باشد. در ضمن این فیلم جزو فیلم‌های محبوب من است.

... چه کسی می‌تواند این چهره پر قدرت و مصمم تام کروز با ته‌ریش نتراشیده‌ را فراموش کند؟


ادامه دارد . . . :gol:

منبع : سایت خبری - تحلیلی سینمای ما
 

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بهترین پوستر های تاریخ سینما ( ادامه 02)

بهترین پوستر های تاریخ سینما ( ادامه 02)

طراحی‌ این پوستر خیلی عجیب وغریب است. دو نمای کم‌یاب و بسیار متفاوت که با تابلوی عنوان فیلم از هم جدا شده‌اند. من عاشق عکس نمادین جنیفر کانلی روی این اسکله‌‌ام که البته در Dark city هم نمونه‌اش هست...... یک تصویر غم انگیز که حامل حس و حال شخصیت اصلی فیلم است در کنار طراحی ساده کار، شگفت انگیز به نظر می‌آید.
... باید قبول کرد که این پوستر احساس ناخوشایندی به آدم می‌دهد. تماشایش خیلی لذت بخش نیست اما در تاثیرگذاری‌اش کسی شک ندارد. شاید به همین دلیل است که خیلی جا ها نماینده پوستر فیلم‌هاست.نمایش هیجان‌انگیزِ تمام احساساتی که در این تصویر می‌بینید این قدر قدرتمند هست که شما را به دیدن فیلم ترغیب کند. ضمن اینکه تاثیر استفاده از نرم افزار های کامپیتری در پوستر‌های جدید و استفاده از افکت های نوری و تصویری به خوبی در خدمت طراحی مناسب این پوستر است.

ادامه دارد . . . http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif​

منبع : سایت خبری - تحلیلی سینمای ما
 

Lady Neo

عضو جدید
چند تا پوستر جالب که شاید بهترین نباشن، اما از نظر من از گویاترین ها هستن-2

چند تا پوستر جالب که شاید بهترین نباشن، اما از نظر من از گویاترین ها هستن-2

بدون شرح برای فیلم بازها!
*****************


*****************
**********************
*********************


**********************************************

********************


**************************************
**********************
****************************************************************************
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
پوسترها و عکس‌های «آقای پیبادی و شرمن»

پوسترها و عکس‌های «آقای پیبادی و شرمن»

برترین ها: انیمیشن "آقای پیبادی و شرمن" (Mr. Peabody & Sherman) داستانی ماجرایی و کمدی درباره موفق ترین سگ دنیا و دوست بازیگوشش شرمن دارد که از ماشین زمانی به نام واباک برای تجربه ماجراهای بزرگی استفاده می کنند.

به گزارش برترین ها؛ ولی وقتی شرمن از واباک برای تحت تأثیر قرار دادن دوستش پنی استفاده می کند، بطور اتفاقی در دنیا حفره ای ایجاد می کنند و هرج و مرجی درست می شود که اتفاقات مهمی در تاریخ دنیا ایجاد می کند. قبل از آنکه آنها کاملاً گذشته، حال و آینده را عوض کنند، آقای پیبادی به کمک آنها می آید.

کارگردان این انیمیشن راب مینکوف است و داستان آن را کریگ رایت نوشته است. صداپیشگان این انیمیشن عبارتند از: تای بورل، مکس چارلز، اریل وینتر، الیسون جانی، استیفن کولبرت، لزلی مان، استنلی توچی و ...

انیمیشن "آقای پیبادی و شرمن" در ماه مارس سال جاری اکران خواهد شد.
منبع : برترین ها
 

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه هنر پوستر سازی سینما، هنری فراموش شده است. در سالهای گذشته پوستر نقش بسزایی در تبلیغات ایفا می‌کرد، در آن زمان نقش پوستر مثل نقش منو رستوران عمل می‌کرد! ولی امروزه برای تبلیغات از امکانات و ابزارهای گسترده تری استفاده می‌کنیم.
این پوسترها در انواع و سایزهای مختلفی عرضه می‌شود، گاهی با رنگ تیره برای اینکه مخاطب را بترسانند و گاهی هم با رنگهای روشن. درهرحال این پوسترها اثری جادویی بر ما دارند و بدون اینکه خودمان بفهمیم و حتی بدون اینکه چیزی از یک فیلم بدانیم، شاید وقتی فیلمی‌ منتشر شد برای دیدن آن فیلم بشتابیم!
ما در اینجا سعی کردیم بهترین و زیباترین پوسترهای تاریخ سینما با رنگها، سبکها و مربوط به دوره‌های مختلف زمانی را برایتان بیاوریم. بدون توجه به اینکه این فیلمها معروف هستد یا نه، صرفا زیبایی پوستها مد نظر بوده است.
دو هنر عالی یعنی هنر تجسمی ‌و هنر سینما هر دو دست به دست داده اند تا این پوسترها خلق شوند!!vertigo-1958​
خوب-بد-زشت-1966​
پرتغال کوکی-1971​
کریستال سیاه-1982​
مردی با کفش قرمز-1985​
نابخشوده- 1992​
دزد حافظه-2007​
28 هفته بعد- 2007​
زودیاک-2007​
تجاوز- 2008​
Cloverfield-2008​
W- 2008​
 

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز


برترین پوستر فیلم های تخیلی و علمی

اگر یکی از طرافداران فیلم های ماورالطبیعه و علمی تخیلی هستید حتما می دانید پوسترهای این نوع فیلم بسیار منحصر به فرد و با شکوه هستند. فیلم هایی که در این مجموعه گردآوری شده اند نه تنها از لحاظ سینمایی جذاب و شگفت انگیزند و فروش چند میلیون ها دلاری داشته اند، بلکه همگی دارای نما و جلوه بصری بسیار با شکوهی روی پرده بزرگ سینما نیز هستند.
برخی از جالب ترین و زیباترین پوسترهای فیلم برای فیلم های ماورالطبیعه و علمی تخیلی که اخیرا ساخته شده اند طراحی شده اند. مضمون این فیلم ها مبازره خوبی با بدی، یا پوسترهای فیلم سیاره متروک است که توسط طراحان مستعد و خلاق طراحی شده اند. این طراحان از تکنیک ها و سبک های مختلف برای خلق این آثار هنری استفاده کرده اند. این پوسترها برای نمایش جنبه های اصلی و اساسی یک فیلم به نمایش گذاشته می شوند تا بتوانند بیننده را به حدی از درجه کنجکاوی برسانند تا ترغیب به دیدن آن شود. بنابراین این پوسترها نیز درست مثل آگهی های تبلیغاتی باید تخیلات و ذهنیات جذابی را به نمایش بگذارند. تصاویر بکار رفته در این پوستر ها می تواند شامل طرح ها و تصاویر ساده و مختصر و یا نقاشی های پیچیده و هنری و حتی عکس های دستکاری شده باشد. در هر حال عناصر گردآوری شده در پوسترهای باید در بیننده این حس را ایجاد کنند که او حتما باید این فیلم را ببیند. در اینجا شما را به دیدن این مجموعه زیبا و بی نظیر از چند پوستر فیلم علمی تخیلی دعوت می کنیم.Knowing
آغازگر این مجموعه پوستر فیلم Knowing است. این فیلم در مورد یک پروفسور است که یک رمز محرمانه و امنیتی را پیدا می کند. این کد رخدادها و حوداثی را که در آینده باعث متحول شدن و به لرزه در آمدن ساختار زمین می شود را پیش بینی می کند. پوستر این فیلم با استفاده از کدهای عددی و یک سیاره زمین در حال متلاشی شدن طراحی شده است. این پوستر بسیار مختصر و روی یک پس زمینه سیاه رنگ سیاه طراحی شده است که برای یک پوستر هیجان انگیز و ماورالطبیعه بسیار جذاب است.​

Inception
اگر کسی فیلم Inception را دیده باشد قطعا می تواند به شما بگوید که این فیلم از فیلم هایی که تا به حال دیده اید پیچیده تر است، از این رو پوستر آن نیز باید جذاب تر و هیجان انگیز تر از پوسترهای دیگر فیلم ها باشد. اکثر قریب به اتفاق فیلم ها مخصوصا صحنه ها و سکانس های جذاب آنها در حافظه افراد باقی می مانند. هر دو پوستر طراحی شده برای این فیلم دارای رنگ بندی و نورپردازی بسیار حرفه ای است. همچنین افکت های دستکاری عکس بکار رفته در طرح که به نوعی مخالف قانون جاذبه زمین هستند به این نکته اشاره می کند که فیلم در شرایط عادی و معمولی اتفاق نمی افتد.​

District 9
District 9 در دنیایی اتفاق می افتد که انسان و موجودات فضایی در کنار هم زندگی می کنند. موجودات فضایی در منطقه ای به نام District 9 قرنطینه شده اند و فیلم در این فضای تیره و مخوف اتفاق می افتد. پوستر طراحی شده برای این فیلم دقیقا پیامی را که فیلم در صدد انتقال آن است را به بیننده منتقل می کند و شما می توانید سیم های خاردار و منع حضور و ورود انسان را در آن مشاهده کنید. این یکی دیگر از پوسترهای جالب و جذاب از یک فیلم علمی تخیلی است.​
The Day The Earth Stood Still
یکی از فیلم های علمی تخیلی با موضوع متداول، تهاجم موجودات فضایی به زمین است. در نسخه بازسازی شده این فیلم که در سال 1951 ساخته شده است، مردم تا رسیدن به رهایی و پیروزی کامل در برابر هجوم این موجودات ایستادگی می کنند. در طراحی پوستر این فیلم از تکنیک های دستکاری عکس و نیز نورپردازی جذاب و حرفه ای در یک پس زمینه تاریک استفاده شده است.​

The Day After Tomorrow
همیشه لحظات مخوف و ترسناکی که برای سیاره زمین اتفاق می افتد را به صورت پرتره های علمی تخیلی به تصویر می کشند. The Day After Tomorrow نیز در تلاش است تا شهر نیویورک را از یک عصر یخبندان جدید رهایی بخشد. پوستر طراحی شده برای این فیلم شهر نیویورک را در حال تبدیل شدن به یک سرزمین قطبی نمایش می دهد. در اینجا تکنیک های Matte Painting با تصویری از مجسمه آزادی و حوادثی که در فیلم رخ می دهد ترکیب شده و این اثر را خلق کرده است.​

Cloverfield
داستان فیلم Cloverfield در شهر نیویورک اتفاق افتاده است. شهر مورد هجوم موجودات فضایی قرار گرفته و خرابی های زیادی بر جا مانده است. تکنیک های بکار رفته در طراحی پوستر این فیلم تکنیک دستکاری عکس و نقاشی است.​
Avatar
اغلب شما داستان فیلم Avatar را می دانید، پس فقط به توضیح و توصیف پوستر زیبای آن می پردازیم. صحنه بکار رفته در این پوستر دارای یک فضای آرام با یک پس زمینه غروب خورشید و تعدادی افکت matte painting ا یک سرزمین شناور است. این پوستر بیننده را با طراحی منحصر به فرد خود تحت تاثیر قرار می دهد.​
2012
آخر دنیا باید شبیه یک اتفاق بسیار مخوف و هولناک باشد، اما از دید یک طراح این اتفاقات به گونه ای بسیار جالب و جذاب اتفاق می افتد. این پوستر نیز به دلیل همین جذابیت در این مجموعه قرار گرفته است. کوه هایی که به شکل سیل در حال تلاطم هستند و یا خیابان های بزرگ و طولانی که در هم شکسته اند، از جمله منظر با شکوه و شگفت انگیز این پوستر هستند. این پوستر فیلم 2012 نمونه های از طراحی است که در آن از ترکیب عکس های استوک متعدد و تکنیک نقاشی برای خلق این صحنه استفاده شده است.​

V For Vendetta
داستان فیلم V For Vendetta در یک جامعه استبدادی اتفاق می افتد که هرج و مرج، بی قانونی و اغتشاش در آن بیداد می کند. پوسترهای طراحی شده برای این فیلم با پس زمینه های بی نظم و ترتیب و تاریک به خوبی توانسته اند فضای حاکم بر فیلم را به نمایش بگذارند. در هر دو پوستر برای نشان دادن پلات فیلم که مبارزه و قیام علیه ظالم می باشد، از تکنیک وکتور استفاده شده است. این تکنیک به دلیل ماهیت و طبیعت ساده ای که دارد یک تکنیک منحصر به فرد برای طراحی پوستر است.​

Watchmen
داستان این فیلم در یک فضای مجازی اتفاق می افتد که فوق قهرمانانی در آن وجود دارند که بعدا به یاغی گری و قانون شکنی می پردازند. فضای این فیلم شبیه فضای فیلم V for Vendetta استبدادی و ظالمانه است تا جایی که هرج و مرج و اغتشاش دولت را به نابودی می کشاند. این فضای خفقان آور کاملا در پوستر مشهود است.​

TRON Legacy
بازسازی یک فیلم عملی تخیلی کلاسیک با استفاده از روش های جدید. استفاده از خطوط نئون در این پوستر باعث شده تا نمای برجسته و چشم گیری در آن ایجاد شود. پوستر دوم این مجموعه دارای فضایی شوم و بد یمن است که آن را از سایر پوسترها جدا می کند.​

The Dark Knight
منظره تیره و تار و مرموز پشت بت من یک جلوه بصری جذاب و تاثیر گذار در پوسترها ایجاد کرده است. رقیب این فیلم، Joker، یک فضای ملالت آور و مرموز برای بت من ایجاد می کند و اینگونه پوستر را تحت الشعاع قرار می دهد. در پوستر اول نشان بت من توسط آتش رو ساختمان نقش بسته است و در پوستر دوم این نشان توسط تصویر بت من و جوکرها به تصویر کشیده شده است. تکنیک های بکار رفته در طراحی این پوسترها تکنیک دستکاری عکس و استفاده از blending mode های مختلف است.
 

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
Terminator Salvation
این نسخه باز سازی شده از فیلم Terminator در آینده ای نه چندان دور اتفاق می افتد. انسان ها برای مبازره علیه ربوت ها مجبور به راه اندازی یک انفجار هسته ای می شوند. پوستر این فیلم بسیار خلاقانه طراحی شده است. در این پوستر برای نشان دادن مسیر ویرانی و هرج و مرج موجود در شکل و روبوت شیطان از یک منظره هوایی استفاده شده است. این طرح با دستکاری یک عکس هوایی خلق شده است.Skyline
در این فیلم شهر لوس آنجلس مورد هجوم و تاراج موجودات فضایی قرار می گیرد و در پوستر فیلم نیز دقیقا صحنه حمله این موجودات به شهر به تصویر کشیده شده است. در این پوستر از یک نرم افزار طراحی سه بعدی برای طراحی سفینه های فضایی که از آسمان لوس آنجلس وارد می شوند استفاده شده است. فضا و محیط پوستر ترسناک و وهم آور است که این با فضای حاکم بر فیلم مطابقت دارد.Moon
پوستر طراحی شده برای فیلم Moon از لحاظ زیبایی شناختی بسیار ساده طراحی شده اما در عین حال مضمون فیلم را کاملا به نمایش می گذارد. نمایش تمثال ماه به شکل کروی در پشت سر فضا نورد بدون هیچ جزییات اضافی دیگر باعث شده تا مضمون پوستر به خوبی و بلافاصله به بیننده منتقل شود. این منظره بسیار جذاب است چون با یک روش ساده می تواند نظر بیننده را به خود جلب کند.Max Payne
آخرین پوستر این مجموعه مربوط است به بازی ویدئویی Max Payne که تبدیل به فیلم شده است. در این فیلم تاریک و هیجان انگیز شخصیت اصلی فیلم یعنی Max Payne به کشتن افرادی دست می زند که خانواده او را به قتل رسانده اند. پوستر اول Max Payne را در حالت زانو زده نشان می دهد که یک فرشته سیاه مانند یک سایه روی او طنین افکنده است. در پوستر دوم Max Payne روی یکی از دیوارهای کثیف و آلوده شهر به تصویر کشیده شده است که نشانگر محیط و فضای شهر است. در طراحی هر دوی این پوسترها از تکنیک نقاشی و دستکاری عکس استفاده شده است.آموزش های طراحی پوستر
پس از الهام گرفتن از پوسترهای این مجموعه، حالا نوبت این است که آموزش تعدادی پوستر فیلم را برای ما ارائه کنیم. با دنبال کردن این آموزش ها می توانید به خوبی یک پوستر فیلم طراحی کنید.


Jumper Style PosterSin City Style PosterGritty Action Packed Movie PosterRetro Style Movie PosterPirates Of The Caribbean Movie PosterWar Movie PosterInvaders From Venus Movie Poster
 

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]پوسترهای فیلم جدید کریستین بیل در نقش حضرت موسی[/h]


تازه‌ترین پوسترهای فیلم ˝اکسدوس: خدایان و شاهان˝ ساخته ریدلی اسکات منتشر شد.

فیلم "اکسدوس: خدایان و شاهان" (Exodus: Gods and Kings) درباره خروج قوم یهود از مصر تحت هدایت حضرت موسی (ع) است.
کریستین بیل در این فیلم که با الهام از کتاب مقدس ساخته شده است، نقش حضرت موسی (ع) را بازی می‌کند. جوئل ادگرتن در "اکسدوس: خدایان و شاهان" به نقش فرعون رامسس فرمانروای مصر ظاهر شده است.

آرون پل، جان تورتورو، سیگورنی ویور و بن کینگزلی دیگر بازیگران این فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات هستند.
"اکسدوس: خدایان و شاهان" 12 دسامبر (21 آذر) روی پرده سینماها می‌رود.


کریستین بیل آخرین بار فیلم "حقه‌بازی آمریکایی" به کارگردانی دیوید ا. راسل را روی پرده سینماها داشت که به خاطر آن نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد بود. او بیش از همه برای بازی در نقش بتمن در سری فیلم‌های "بتمن" به کارگردانی کریستوفر نولان معروف است.
جوئل ادگرتن بازیگر فیلم‌های "قلمرو حیوانی"، "30 دقیقه بامداد" و "گتسبی بزرگ" است. ریدلی اسکات برای فیلم‌های "تلما و لوئیز"، "گلادیاتور" و "سقوط بلک هاوک" سه بار نامزد اسکار بهترین کارگردان بوده است.


منبع: تلگراف
 

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
مظنونین همیشگی/برایان سینگر
پوسترى از فيلم «لئون» ساخته‌ى «لوک بسون» با بازى «ژان رنو»، «ناتالى پورتمن» و «گرى الدمن».
راننده تاكسى / Taxi driver
راننده تاكسى نخستين فيلمى است كه در ان شكست روانى در يكى از سربازان بازمانده از جنگ ويتنام نشان داده می‌شود.
هنگامى كه از هزینه‌های جنگ صحبت می‌شود، دست اندركاران آن‌را فقط با هزينهى ابزار جنگى، تولید از دست رفته، یا تعداد سربازانی که کشته یا زخمی شده‌اند می‌سنجند و بسیار کم پیش می‌آید که میزان رنج تک تک انسان‌ها و به ويژه سربازان بازمانده نيز در اين هزینه‌ها گنجانده شود كه اين شكست روانی نيز یکی از پرهزینه‌ترین مواردی است که به واسطه جنگ، تحمیل می‌شود.پوسترى از فيلم «روح» (روانى) ساخته‌ى «آلفرد هيچكاک» با بازى «آنتونى پركينز» و «ژانت لى»
اين فيلم به‌عنوان مهيج‌ترين فيلم تاريخ سينما شناخته مى‌شود و هم‌چنين در فهرست صد فيلم برتر «بنياد فيلم امريكا» در رده‌ى هجدهم قرار دارد.
«سکوت بره‌ها» / The silence of the lambs ساخته‌ى جاناتان دمى
سكوت بره‌ها پرداختى تازه به جنايت در جامعه‌ى مدرن


 

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز

«درخشش ابدىِ یک ذهن پاک» ساخته‌ى «ميشل گوندرى»
«میتونى كسى رو از ذهنت پاک كنى اما از قلب دور كردنه كه یک داستان ديگرى است»


 

Similar threads

بالا