بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
  • مهتاما گاندی و لوتر کینگ، قدرت مبارزه عاری از خشونت - مری کینگ
  • دست بالای دست - مصطفی رحیمی
  • تئوری موسیقی - مصطفی کمال پورتراب
  • بر مزار صادق هدایت - یوسف اسحاق پور
  • زندگی و زمانه دموکراسی لیبرال - سی.بی مکفرسون

hamid ed

عضو جدید
سلام
به نظر من کتاب کیمیاگر نویسندش اهل برزیله بنام پایلوکویلو که اگه این کتاب رابخونید در آخر به این سخن گهر بار سرور مردان عالم علی (ع) در نهج البلاغه میرسید که فرمودند: انسان هر طور فکرش را پرورش بده یا به سمتی سوق بده به همان جیز میرسه (در واقع این کتاب یجور شروعیه برای پرورش فکر - روح و......)وانجام کارهای خارق العاده معرف این کتاب به من از اساتید بزرگ علم هیپنوتیزم در ایران بود .

proof

عضو جدید
فرار کن، خرگوش نوشته ی جان آپدایک
ممکنه اولش یه کم حوصلتونو سر ببره ولی به مرور جذبش می شید

آخرین ویرایش:

ساری قلی خان

عضو جدید
این کتابش رو نخونده بودم.
به زیبایی صد سال تنهایی و عشق سال های وبا هست؟

توفان برگ اولين كتاب مارکز است و خوندنش رو به دوستان توصیه میکنم.
من هم در مورد صد سال تنهایی و عشق سالهای وبا با شما موافقم و بسیار از خوندن این دو رمان لذت بردم.

نظر خود مارکز در مورد کتاب توفان برگ:
توفان برگ را بيش از همه نوشته هايم دوست دارم. به گمانم بسياري از كارهايي كه بعد از توفان برگ نوشتم از آن مايه گرفته اند. خود انگيخته ترين كار من است و نوشتن اش برايم از همه سخت تر. تجربه نويسندگي ام در آن زمان از هميشه كمتر بود يعني از ترفندهاي پليد نويسندگي كمتر خبر داشتم. كتابي ناشيانه و شكننده اما در نهايت خودجوشي است و نوعي صميميت خام دارد كه كتاب هاي ديگرم از آن بويي نبرده اند. دقيقا مي دانم كه چطور توفان برگ از گوشه جگرم كنده شد و بر كاغذ نشست...

elnaz66

عضو جدید
من کتاب های آقای مسعود لعلی و پیشنهاد میکنم

یه مجموعه کتاب تحت عنوان اصلی شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید

که در قالب 7 جلد نه چندان قطور منتشر شده ، و اخیرا کتابی که ازشون خوندم کتاب

ز مثل زندگی کتاب های خوبی هستند .

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
چسب زخم - ابراهیم رها

از آخرین باری که کتابی از رها خونده بودم خیلی می گذره! شاید از سال 85 به این ور! به هر حال این که کتابی از رها وارد بازار کتاب شد خودش اتفاق جالبیه!در اوضاع فعلی بازار طنز، خصوصا از نوع سیاسی اش، چسب زخم درست مثل یک چسب زخم می مونه! خودِ رها درباره این کتاب میگه:
طی این سالها همه جور طنزی نوشته بودم ،در این میان یکی از سخت ترین شکل های کاری همین نگارش "چسب زخم بود... طنز این کتاب مستقیم و به روز و مشخص و سیکی و واضح و سرراست دور است و به طنز مورد علاقه شخصی ام نزدیک تر....
«از مقدمه کتاب»

یه شهری بود که توش هیچ کس به هیچ کس رحم نمی کرد.توی خیابوناش ترافیک بیداد می کرد.آلودگی هواش در روز دویست و بیست و دو نفر و نصفی رو می کشت. یه بارون که می اومد همه جاش سیل راه می افتاد...همه جمع شدن فکر کدن که این شهر رو چیکارش کنن،کردنش پایتخت!
« از متن کتاب»

peggijaan

عضو جدید
کتاب " دو قرن سکوت " نوشته استاد عبدالحسین زرین کوب چاپ سال 1356 ، به همه دوستان توصیه می کنم بخونین ، دیدمون نسبت به تاریخ خیلی شفاف تر میشه

به نظر من "زرين كوب" يك شخصيه كه آشكارا نون به نرخ روز مي خوره. اون توي كتاب ديگري تحت عنوان "كارنامه اسلام" خيلي از ادعاهايي رو كه در كتاب "دو قرن سكوت" خودش نوشته بود نقض كرده و دقيقاً برعكس مطالب اون كتاب رو در اين كتاب نوشته. مشخصه كه اون زمان به نفعش بوده كه اونطور بنويسه و بعدها به نفعش شده كه اينطور بنويسه؛ حالم از اين جور نويسنده ها به هم مي خوره.

الميرا

عضو جدید
نامه هاي سيمين دانشور و جلال آل احمد بهم ديگه كه هنوز تمومشون نكردم:redface:

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آخرین کتابی که خوندم ...کتاب زهیر پائولو کوئلیوبود...
الانم چطور به اینجا رسیدم باربارا دی آنجلیس رو میخونم...

eedeh

کاربر بیش فعال
خرمگس.
تازه نخوندمش اما قشنگ ترین کتابیه که تا حالا خوندم
منم بار اول حدود 10-15 سال پیش خوندمش اما هنوزم فکر میکنم قشنگترین یا حداقل یکی از قشنگترین کتابایی بود که خوندم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابهای زیادی خوندم, اینکه تازگی خوندم برام مهم نیست, باید بگم کتاب قلعه حیوانات و کتاب دو قرن سکوت خیلی جالب بودن.

بالا