بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

amator-2

عضو جدید
كتابهايي كه تو اين هفته خوندم:
فردا شكل امروز نيست از نادر ابراهيمي و
كنار رودخانه پيدرا نشستم و گريه كردم از پائولو
هر دو تاش جالب بودن.شما هم بخونيد.

linux_0011

عضو جدید
كتابهايي كه تو اين هفته خوندم:
فردا شكل امروز نيست از نادر ابراهيمي و
كنار رودخانه پيدرا نشستم و گريه كردم از پائولو
هر دو تاش جالب بودن.شما هم بخونيد.

آره این کتاب پائولو خیلی قشنگه.
کلا کتابای خیلی خوبی داره.
من کتاب زیاد خوندم ولی هیچکدوم به اندازه ی کتابای پائولو تو زندگیم تاثیر نداشت.
بخصوص مکتوب.به نظر من عالیه

گلابتون

مدیر بازنشسته
كتاب چشمهايش ...نوشته بزرگ علوي ...كه هديه ايي بود از طرف يكي از عزيزانم..
واقعا زيبا بود و جذاب ..ممنونم
:w16:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
چرا مسیحی نیستم- برتراند راسل

ضرر ناشی از مذهب بر دو قسم می باشد،یکی ارتباط دارد با نوع عقیده هایی که تصور می شود باید تسلیم آن بود، و دیگری مربوط است به اصول خاص عقاید. به طور کلی در خصوص نوع عقیده این فکر وجود دارد که شخص پاکدامن و پرهیزگار دارای ایمان و دیانت است- یعنی باید گفته شود که ایمان و عقیده ای در شخص بوجود می آید که با روبرو شدن با مدارک مختلف آن ایمان هرگز نمی لرزد. یا چنانچه مدارک موجب ایجاد شک و شبهه گردد ، بایستی آن مدارک مضمحل و نابود گردد...

بخشی از مقدمه کتاب.

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
پیاده روی با تو ( مجموعه شعر)
نوشته : علی خوشه چین

وقتی که
سنگ نباشد
نسل کلاغ ها بی شمار می شود
و
هیچ شبی از ما نمی هراسد
وقتی که صدایی نباشد
باران به کدام شیشه
به کجای دل
پا بگذارد
وقتی که پنجره ای نباشد
چشم ها به چه دردی می خورند.

«از متن کتاب»

amator-2

عضو جدید
من الان دارم خودآگاهي و استحمار دكتر شريعتي رو ميخونم .تازه به وسطش رسيدم.عاليه.ذهنيت آدمو تغيير ميده.
اگه يه ساعت فرصت پيدا كرديد بخونيدش حتما.كوتاهه

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

من بهترين كتابي كه تازگيا خوندم هبوط در كويره دكتر شريعتي بوده
فوق العاده است اين كتاب
حتما بخونيدش;)

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابهای مصطفی مستور از جمله "روی ماه خداوند را ببوس" هم قابل تاملند...البته به عنوان نویسنده تقریبا تازه کار..

leilaa20

عضو جدید

یه تقاضه هم از شما هم از همه عزیزان که کتبهای خوشگلشونو معرفی میکنن: لطفا اسم کتابو با نویسندش بگین و اسم ناشرشو هم بگین تا بتونیم راحت تهیشون کنیم.
اسم نویسنده :heart:ها رو حتما بگین.
:heart::gol::gol::heart::gol::heart::gol:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم نويسندش الان يادم نيست، نگاه كنم حتما ميگم.
ولي داستان كتاب درباره دختري از شاهزاده هاي انگلستانه كه در سن 16 سالگي ناخواسته به مدت چند روز بر تخت پادشاهي مينشيند و سپس به جرم خيانت و تصاحب تاج و تخت از وارث قانوني اعدام ميشه.

mojtaba_81

عضو جدید
کتاب شور ذهن رو دارم میخونم... خیلی کتاب خوبیه...:smile: داستان زندگی فروید.... نوشته ی ایروینگ استون...

آخرین ویرایش:

mojtaba_81

عضو جدید
-کتاب قول، نوشته ی فردریش دورنمات، ترجمه ی عزت ا... فولادوند... این کتاب خداست... بگیری دستت دیگه تا آخرش نخونی زمین نمیذاری... حدود 140-150 صفحه بیشتر نیست... (داستان-درونمایه ی فلسفی-جنایی و روان شناختی)
-اگه از قلعه ی حیواناته جرج اورول خوشتون اومده... بشینین 1984 شو بخونین ... معرکه اس... (داستان-درونمایه ی سیاسی)
-اگه کتاب بیگانه ی آلبر کامو رو هم نخوندین ... چی بگم؟... حتما بخونین... بعدشم طاعونشو بخونین... بعدشم افسانه ی سیزیف رو ... (همگی داستان- درونمایه ی فلسفی-روان شناختی)
و...

آخرین ویرایش:

mani6606

عضو
اخرین کتابی که من خوندم سیف القلم بود نوشته فواد فاروقی که بر اساس یک داستان تاریخی است.

ماجرا به سال های 1320 به بعد است که فردی به نام سیف القلم که ذاتا انسانی جانی پس از کشتن چندین تن در هندوستان و به علت تحت تعقیب گرفتن به ایران به خصوص شیراز فرار می کند و در شیراز نیز به اعمال شوم خود ادامه می دهدو....

ikilo666

عضو جدید
کتاب خوبی که جدیدا خوندم و توصیه اش هم می کنم کتاب بار هستی از کوندرا است. کلا کتابای خوبی که الان تو ذهنمه که خوندم جنایات و مکافات داستایوسکی، بیگانه کامو، خداحافظ گاری کوپر رومن گاری، بوف کور هدایت، دیوار و دستهای آلوده سارتر و ... است. دیگه الان یادم نیست...

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ایران ای مرز پر گهر

ای ایران ای مرز پر گهر

یکی از بهترین کتابهایی که خوندم کتاب سینوهه است و خوندن اون رو به همه دوستان توصیه میکنم و کتابی که الان دارم میخونم کتاب ایران همیشه جاوید:heart: است که ادامه سرزمین جاوید :heart: می باشد . دوستان شما قشر تحصیل کرده جامعه هستید به عنوان یه دوست کوچکتون خواهش می کنم درباره تاریخ گذشتگان و نیاکان پاکمون:heart::gol: تحقیق کنید و درموردشون زیاد مطلب بخونین . هر چقدر گذشتگان بزرگوارمون رو بیشتر بشناسیم بیشتر به ایرانی بودنمون افتخار می کنیم و بیشتر دلمون میخواد تا اصالت ایرانیمونو برگردونیم:gol::heart:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه لطف كنيد بگيد نويسنده كتاب ايران هميشه جاويد كيست؟
كتاب سرزمين جاويد رو خوندم ولي اين رو نه :smile:

بالا