برو بچه های دانشگاه پیام نور

businessman

عضو جدید
دوستان یک سوال فقط دوره ی دانشپذیری اینقدر سخته یا کلاً همه ترم ها اینقدر مشکلن تو پیام نور. من الان 2 3 هفته میشه می رم کلاس های فراگیر ولی تو همین مدت پدرم در اومده امروز نشستم به حال خودم گریه کردم که چرا سراسری و آزاد که قبول شدم نرفتم و اومدم فراگیر. بابا این که از کنکور سخت تره تازه آخرشم پدر خودتم در بیاری نمرت بالای 12 نمیره اصلاً تو این دانشگاه ما معدل بالای 15 داشتیم؟
اگر واقعاً وضع این جوریه که باید 4 5 سال تو این دانشگاه مثل کنکور درس بخونیم و آخرشم معدل 12 13 فارغ التحصیل بشیم که بیخیال شم بشینم از همین امروز برای کنکور سال بعد بخونم.

moongirl

عضو جدید
امتحان فراگير اونجور كه من شنيدم واقعا سخته قانون دانشگاه هم اينه كه حتي اگر كسي يكي از دروسش رو بيفته يعني كمتر از 12 بگيره قبول نمي شه اما امسال توي مرحله دوم پذيرش كسايي كه يكيدو درس روهم افتاده بودن جزو قبولي ها اعلام كردن و در مرحله آخر گفتن هركي امتحان داده براي ثبت نام بياد
خوب اصل دانشگاه خوندن درسا توي 8ترمه اما برنامه دانشگاه پيام نور 9ترمه است يعني دقيقا 4.5 معدلا هم اغلب هنگام فارغ التحصيلي همون 14.15 است مثل همه دانشگاههاي ديگه شما چرا اينقدر نگراني؟

مدیر فردا

عضو جدید
دوستان یک سوال فقط دوره ی دانشپذیری اینقدر سخته یا کلاً همه ترم ها اینقدر مشکلن تو پیام نور. من الان 2 3 هفته میشه می رم کلاس های فراگیر ولی تو همین مدت پدرم در اومده امروز نشستم به حال خودم گریه کردم که چرا سراسری و آزاد که قبول شدم نرفتم و اومدم فراگیر. بابا این که از کنکور سخت تره تازه آخرشم پدر خودتم در بیاری نمرت بالای 12 نمیره اصلاً تو این دانشگاه ما معدل بالای 15 داشتیم؟
اگر واقعاً وضع این جوریه که باید 4 5 سال تو این دانشگاه مثل کنکور درس بخونیم و آخرشم معدل 12 13 فارغ التحصیل بشیم که بیخیال شم بشینم از همین امروز برای کنکور سال بعد بخونم.

آره منم شنیده بودم پذیرش دوره فراگیر آسون نیست ... ولی اینجوریام نیست که فکر میکنید من کسایی رو میشناسم که با معدل بالای 17 از پیام نور فارغ التحصیل شدن ... اما راستشو بخوای به نظر من پیام نور برای رشته های تئوریک بهترین گزینه است اما برای رشته های فنی مهندسی و پایه زیاد مناسب نیست ( این نظر منه ... ) به خاطر همین خودم موقع انتخاب رشته برای دانشگاههای پیام نور رشته های حسابداری و مدیریت رو بالاتر از مهندسی کامپیوتر زدم با اینکه برای کامپیوتر هم رتبه آورده بودم وقبول هم شدم

businessman

عضو جدید
امتحان فراگير اونجور كه من شنيدم واقعا سخته قانون دانشگاه هم اينه كه حتي اگر كسي يكي از دروسش رو بيفته يعني كمتر از 12 بگيره قبول نمي شه اما امسال توي مرحله دوم پذيرش كسايي كه يكيدو درس روهم افتاده بودن جزو قبولي ها اعلام كردن و در مرحله آخر گفتن هركي امتحان داده براي ثبت نام بياد
خوب اصل دانشگاه خوندن درسا توي 8ترمه اما برنامه دانشگاه پيام نور 9ترمه است يعني دقيقا 4.5 معدلا هم اغلب هنگام فارغ التحصيلي همون 14.15 است مثل همه دانشگاههاي ديگه شما چرا اينقدر نگراني؟
بابا آخه می دونید سختی این دانشگاه هیچ می خونیم اشکالی نداره ولی من می خوام برای ارشد از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم اونوقت حتماً با این معدل 7 بار بم پذیرش می دن. حالا هم می خوام بدونم واقعاً اگر این رویه و مشقت درس خوندن تا آخرش پا برجاست و به گفته شما نهایتشم معدل همون 14 15 هست بیخیالش شم دندم نرم می شینم دوباره برای کنکور می خونم . با این وضعیتی که تو پیام نور باید درس خوند اصلاً وقت یه تفریح خشک و خالی یا اصلاً نفس کشیدنم نمی شه . دوستان ترم های بالاتر الان روزی چند ساعت درس می خونید البته مهندسی ها.

آخرین ویرایش:

moongirl

عضو جدید
خوب دوست عزيز اگر شما هدفتون رو براي ارشد مشخص كردين قطعا همونطور كه تويدانشگاههاي ديگه موفق مي شين توي پيام نور هم موفق مي شين دانشجوهاي باهدف و برنامه مثل شما كم پيدا مي شن.
من خودم شايد روزي 1-1.5 ساعت ولي هنوز درسم به جاهاي مهمش نرسيده به هر حال مي توني با يكمي بيشتر درس خوندن توي پيام نور هم معدل بالاي 17بياري
بابا آخه می دونید سختی این دانشگاه هیچ می خونیم اشکالی نداره ولی من می خوام برای ارشد از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم اونوقت حتماً با این معدل 7 بار بم پذیرش می دن. حالا هم می خوام بدونم واقعاً اگر این رویه و مشقت درس خوندن تا آخرش پا برجاست و به گفته شما نهایتشم معدل همون 14 15 هست بیخیالش شم دندم نرم می شینم دوباره برای کنکور می خونم . با این وضعیتی که تو پیام نور باید درس خوند اصلاً وقت یه تفریح خشک و خالی یا اصلاً نفس کشیدنم نمی شه . دوستان ترم های بالاتر الان روزی چند ساعت درس می خونید البته مهندسی ها.

ariyayi

عضو جدید
بابا این ها همه به کنار کاش کتاباشون به اندازه کافی بود به همه می رسید هیچ چیز درست حسابی نداره واقعا که غیر انتفاعی ها از این دانشگاه بهترن به خدا چی فکر می کردیم چی شد والا راستی یک مهندس IT به من میگه که کتاب کمک درسی برای مبانی کامپیوتر (ترم 1) چی هست ؟؟ ممنون میشم . در ضمن منم فقط برای اینکه مدرک این دانشگاه رو بیشتر قبول دارن موندم و الا نمی موندم.

businessman

عضو جدید
خوب دوست عزيز اگر شما هدفتون رو براي ارشد مشخص كردين قطعا همونطور كه تويدانشگاههاي ديگه موفق مي شين توي پيام نور هم موفق مي شين دانشجوهاي باهدف و برنامه مثل شما كم پيدا مي شن.
من خودم شايد روزي 1-1.5 ساعت ولي هنوز درسم به جاهاي مهمش نرسيده به هر حال مي توني با يكمي بيشتر درس خوندن توي پيام نور هم معدل بالاي 17بياري
بابا خوش به حالتون من که روزی 7 8 ساعت می خونم بازم عمراً نمی رسم. ولی خوب بازم راضیم به رضای خودش . انشالله همه دانشجویای پیام نوری موفق بشن و به مقصود برسن.

businessman

عضو جدید
بابا این ها همه به کنار کاش کتاباشون به اندازه کافی بود به همه می رسید هیچ چیز درست حسابی نداره واقعا که غیر انتفاعی ها از این دانشگاه بهترن به خدا چی فکر می کردیم چی شد والا راستی یک مهندس IT به من میگه که کتاب کمک درسی برای مبانی کامپیوتر (ترم 1) چی هست ؟؟ ممنون میشم . در ضمن منم فقط برای اینکه مدرک این دانشگاه رو بیشتر قبول دارن موندم و الا نمی موندم.
دوست عزیز این رو ببین سرچ کردم برات http://www.adinebook.com/gp/search/...s=مبانی+کامپیوتر+پیام+نور&Go.x=0&Go.y=0&Go=Go
ولی در کل اگر این تو هم کتابای مورد نظرت رو نیافتی تو بازار پیدا می کنی. الان کلی انتشاراتیا برای پیام نور کتاب کمک آموزشی چاپ می کنن از کتابای کنکور داره جلو می زنه:biggrin:

moongirl

عضو جدید
در اين مورد حق با شماست من چون هم رشته شما هستم مي دونم كه الان كتاب مباني برنامه نويسي توي بازار يافت نمي شه

moongirl

عضو جدید
شما آخه هنوز نيومدين توي دانشگاه براي آزمون مي خونين ديگه...
بابا خوش به حالتون من که روزی 7 8 ساعت می خونم بازم عمراً نمی رسم. ولی خوب بازم راضیم به رضای خودش . انشالله همه دانشجویای پیام نوری موفق بشن و به مقصود برسن.

SAEED AGHA

عضو جدید
سلام برو بچه های پیام نور

سلام برو بچه های پیام نور

جدیدا روبروی دانشگاه تهران رفته اید؟
کتابای کمک آموزشی همراه سی دی اومده برای امتحان کمک خوبی اند من خریدم اگه کسی میخواد من دارم بهش بدم:smile:

moongirl

عضو جدید
البته روبروي دانشگاه تهران مركز فروش كتاب و لوازم آموزشي پيام نوره...خيابان دوازده فروردين هم كه ديگه نور علي نوره

مدیر فردا

عضو جدید
سلام به دوستان .....امیدوارم از قافله درس و مشق عقب نمونده باشید .... من که فکر کنم این ترم حسابی سوتی بدم چون هنوز لای کتابا رو باز نکردم ............
آقا سعید نمیدونم سوالای امتحانی که دنبالش بودی به دست رسیده یا نه آخه من چند وقت پیش داشتم تو گوگل دنبال یه وبلاگ میگشتم که دیدم تو یکیشون سوالهای امتحانی بعضی درسا برای دانلود هست ... یهو یاد تو افتادم ......این جا آدرسشو میزارم اگه خواستی یه سر بهش بزن www.pnu30.persianblog.ir

businessman

عضو جدید
دوستان کسی اطلاع نداره بالاخره این امتحانات فراگیر کی برگزار می شه بعضیا می گن اسفند بعضی می گن بعد از عید بعضی می گن علی احمدی گفته یا تو بهار یا تو تابستون اصلاً چی شد؟:surprised:

businessman

عضو جدید
از دوستان کسی مدیریت مهندسی رو پاس کرده. می خوام بدونم سوالا چه طوریه همین پرسش های آخر فصل + پرسش های 4 گزینه ایش رو که تو خود کتاب هست یاد بگیریم کافیه یا نه باید خط به خط رو حفظ کرد.

مدیر فردا

عضو جدید
سلام دوست عزیز ما هم خوشحالیم که یه دوست جدید به هم دانشگاهیامون در این باشگاه اضافه شده :gol:

businessman

عضو جدید
در ضمن دوستان باشگاه حداقل چند وقت یه بار یه پست بزنن تاپیک خوابیدا. اینجا فقط خانم moongirl و آقای مدیر فردا چند وقت یکبار یه سری می زنن.

moongirl

عضو جدید
آخه ماها الان موضوعی برای صحبت با هم نداریم اینه که کسی نمی یاد پست بزنه

Ashkan R

عضو جدید
سلام دوستان!

من اگه بخوام کلیه مراکزی رو که برای مثال رشته مهندسی معماری دارن رو پیدا کنم چی کار باید بکنم؟! سایت رسمی خود دانشگاه که قسمت مراکزش فعال نیست

ممنون

ariyayi

عضو جدید
:razz:با سلام
دوستان من امروز نمونه سوالات ترم ادبیات پیام نور را دیدم خیلی جا خردم اگه اینجوری باشه من یکی که حتما انداختم بابا این که دیگه از کنکور بدتره از کجای کتاب که سوال نمیدن اونم سوال های چرت که خیلی مفهومی ندارن به قول استادمون که میگفت کسی که کتاب نوشته مدرک دستور زبان فارسی داره نه ادبیات .و در ضمن این دروس مثل ادبیات چه ضرورتی داره که سوال سراسری داشته باشه.

ariyayi

عضو جدید
راستی به نظر شما پیام نور نباید تغییر روش بده الان پیام نور پیام نور سابق نیست که فقط چند رشته علوم پایه را داشته باشه و کلاس های فقط رفع اشکال . الان به اندازه دانشگاه های دیگه دانشجو داره رشته های زیادی اورده و برای دروس هم کلاس میزاره و دیگه اون شیوه قبلی را نداره ایا نباید دیگه از طرح کردن سوال سراسری دست بر داره و این کار را به استاد ها واگذار کنه ببنید ما دانشجوی این دانشگاه هستیم و حق داریم از حق خودمون دفاع کنید من نیومدم مهندسی که میشه 5 ساله تموم کرد را تو 11 سال تموم کنم اونم با چه معدلی:confused: دوستان نظر بدید ببینیم میشه کاری کرد حداقل حرف خودمون را بزنیم:que:

moongirl

عضو جدید
اولا که من خیلی خیلی مشتاقم که بدونم شما کدوم واحد درس می خونین منظورم اینه که ترهان مرکزین؟؟؟ شهر ری؟؟؟ کجا؟؟؟؟
ثانیا درس ادبیات رو باید خیلی دقیق و نکته ای بخونی نظر من اینه که از همین الان خلاصه نویسی بکن...تاریخ ادبیات ها رو خلاصه نویسی کن و برای خودت توضیحاتهای مهم رو علامت بزن این کار برای شب و روز امتحان خیلی مفیده
:razz:با سلام
دوستان من امروز نمونه سوالات ترم ادبیات پیام نور را دیدم خیلی جا خردم اگه اینجوری باشه من یکی که حتما انداختم بابا این که دیگه از کنکور بدتره از کجای کتاب که سوال نمیدن اونم سوال های چرت که خیلی مفهومی ندارن به قول استادمون که میگفت کسی که کتاب نوشته مدرک دستور زبان فارسی داره نه ادبیات .و در ضمن این دروس مثل ادبیات چه ضرورتی داره که سوال سراسری داشته باشه.

moongirl

عضو جدید
شما نگران نباش اگر واحدات رو بتونی پاس کنی 5ساله تموم می کنی
راستی به نظر شما پیام نور نباید تغییر روش بده الان پیام نور پیام نور سابق نیست که فقط چند رشته علوم پایه را داشته باشه و کلاس های فقط رفع اشکال . الان به اندازه دانشگاه های دیگه دانشجو داره رشته های زیادی اورده و برای دروس هم کلاس میزاره و دیگه اون شیوه قبلی را نداره ایا نباید دیگه از طرح کردن سوال سراسری دست بر داره و این کار را به استاد ها واگذار کنه ببنید ما دانشجوی این دانشگاه هستیم و حق داریم از حق خودمون دفاع کنید من نیومدم مهندسی که میشه 5 ساله تموم کرد را تو 11 سال تموم کنم اونم با چه معدلی:confused: دوستان نظر بدید ببینیم میشه کاری کرد حداقل حرف خودمون را بزنیم:que:

businessman

عضو جدید
این دوستمون راست می گه خداییش این ادبیات خیلی سخته اشک منو در آورده . بقیه درساش مثل مدیریت اقتصاد مهندسی و به خصوص ریاضی و ... آسونه چیز خاصی نداره اما این ادبیات واقعاً باید براش زحمت کشید.

businessman

عضو جدید
شما نگران نباش اگر واحدات رو بتونی پاس کنی 5ساله تموم می کنی
خانوم moongirl چرا 5 سال مگه نمی شه 4 ساله تمومش کرد. اگر ترمی 18 واحد بشه برداشت و ترم تابستونم برداریم و البته بتونیم همرم پاس کنیم 4 ساله تمومه دیگه.
خداییش اگر 5 سال یا بیشتر باشه:cry: که من سال دیگه آزاد شرکت می کنم همین جا تو کرج خودمون می رم دانشگاه آزاد که 2 3 دقیقه راه پیاده بیشتر نمی شه 4 ساله ام با معدل خیلی بالا تمومش می کنم.

moongirl

عضو جدید
منم سر ادبیات سختی زیاد کشیدم ولی گفتم یادتون باشه خلاصه نویسی تاریخ ادبیات ها و علامت دار کردن توضیحاتهای مهم بعدا خیلی به دردتون خواهد خورد
این دوستمون راست می گه خداییش این ادبیات خیلی سخته اشک منو در آورده . بقیه درساش مثل مدیریت اقتصاد مهندسی و به خصوص ریاضی و ... آسونه چیز خاصی نداره اما این ادبیات واقعاً باید براش زحمت کشید.

moongirl

عضو جدید
نه آقای بیزینس من می دونین که چارت درسی که اول ترم می دن 9ترمه است یعنی 4.5 سال
خانوم moongirl چرا 5 سال مگه نمی شه 4 ساله تمومش کرد. اگر ترمی 18 واحد بشه برداشت و ترم تابستونم برداریم و البته بتونیم همرم پاس کنیم 4 ساله تمومه دیگه.
خداییش اگر 5 سال یا بیشتر باشه:cry: که من سال دیگه آزاد شرکت می کنم همین جا تو کرج خودمون می رم دانشگاه آزاد که 2 3 دقیقه راه پیاده بیشتر نمی شه 4 ساله ام با معدل خیلی بالا تمومش می کنم.

بالا