برو بچه های دانشگاه پیام نور

moongirl

عضو جدید
ببخشید من منظورم این نبود معذرت می خوام فقط منظورم این بود که حالا که اینقدر از این دانشگاه می ترسین چرا اومدین همین
چه ذهنیتی خانوم بنده می خوام بدونم چقدر باید متحمل فشار باشم و درضمن نباید نگران این موضوع باشم که 4 5 سال درس می خونم آیا آینده کاریم با توجه به محل تحصیلم تضمین یا خیر.
در ضمن من می خوام بدونم تا چه اندازه اشتباه بزرگی کردم چون من امسال غیرانتفاعی علم وفرهنگ تهران کامپیوتر و آزاد تهران مرکز مهندسی مکانیک قبول شدم نرفتم و صرف به دلیل علاقه ام به صنایع رفتم فراگیر ثبت نام کردم:surprised: اینو دیگه جنون بش می گن.

مدیر فردا

عضو جدید
سلام ... حالا دست شما درد نکنه بر و بچه های پیام نور هم هستند اینجا .. کسی اینجا ارشد فراگیر هم هست ؟ :( یه دست کمکی به من بده !؟ اولاٌ اینکه ثبت نامش کی هستش !! دوم اینکه میشه با سربازی با هم ردیفش کرد ؟ و سوم اینکه میشه فراگیر رو با یک رشته ارشد دانشگاه آزاد یا سراسری خوند یا نه .. وارد فراگیر شدی تا تمومش نکردی باید دور همه چیز و خط بکشی ؟ البته شنیدم بعد از قبولی سربازی هم معافیت میشه گرفت .. فراگیر ها .. نه با کنکور و ایناش ... چطوریاس خلاصه ؟
علیک سلام . . . .
اولا" در مورد زمان امتحانات دور ه های فراگیر باید از دانشگاه پیام نور مورد نظرت سؤال کنی .
دوم اینکه نه
سوم اینکه نمیدونم
آخرش هم اینکه اگه وارد پیام نور بشی خودت میفهمی که چاره ایی جز این که دور همه چیز رو خط بکشی نداری چون داخل پیام نور با خارجش تفاوتی در حد زمین تا آسمون داره

businessman

عضو جدید
علیک سلام . . . .
اولا" در مورد زمان امتحانات دور ه های فراگیر باید از دانشگاه پیام نور مورد نظرت سؤال کنی .
دوم اینکه نه
سوم اینکه نمیدونم
آخرش هم اینکه اگه وارد پیام نور بشی خودت میفهمی که چاره ایی جز این که دور همه چیز رو خط بکشی نداری چون داخل پیام نور با خارجش تفاوتی در حد زمین تا آسمون داره
منظورتون چیه دوست عزیز یعنی ایتقدر درس خوندن در پبام نور سخت و مشکله؟

مدیر فردا

عضو جدید
منظورتون چیه دوست عزیز یعنی ایتقدر درس خوندن در پبام نور سخت و مشکله؟
ببینید آقای businessman عزیز امیدوارم با حرفم از پیام نور وحشت نکرده باشی درس خوندن تو پیام نور شیوه خاص خودشو داره بدلیل شیوه آموزشی ویژه ای که داره به نظر من به روحیه شخص بستگی داره مثلا" ( کتاب محور بودن دانشگاه ) این موضوع برای خیلی ها سخته که یک کتاب 400 صفحه ای رو بشینند مو به مو بخونند و ... تا یکی دو ترم دیگه همه چیز دستت میاد و میفهمی چه جوری باید راشو پیدا کنی مثلا" خود من فهمیدم که برای اینکه تو پیام نور میانگین نمراتم بالای 17 باشه نباید از 18 واحد هر ترم بیشتر بردارم

ariyayi

عضو جدید
سلام به پیام نوری ها

سلام به پیام نوری ها

با سلام به همگی من عضو جدید این سایت هستم و تازه هم در دانشگاه پیام نور رشته مهندسی فناوری اطلاعات قبول شدم من که از همون موقع که پیام نور شدم با اعتماد به نفسی بالا به همه میگم پیام نور قبول شدم و کاری هم به هیچ چیز ندارم در مورد اینکه 80 درصد هم خودمون باید زحمت بکشیم من اینو بگم از اول دبستان تا پیان پیش دانشگاهی حتی بیشتر از 10 ساعت به درس معلم گوش ندادم و همیشه خودم با استفاده از کتاب های کمک درسی درسمو خوندم انگار که من مدرسه نرفتم الانم ترس از هیچی ندارم فقط کافیه هدف داشته باشی بقیه حله یه چیزی هم بگم خیلی دوست داشتم برق ازاد بشم که نشدم یه سوالم از مهندسان فناوری اطلاعات داشتم این رشته چه جوریه؟
(راستی این دانشگاه شباهت به دانشگاه های خارجی داره ورود آسون خروج سخت);)

آخرین ویرایش:

businessman

عضو جدید
دوستان پیام نور ببینم یه سوال امکان آوردن معدل بالای 17 در این دانشگاه برای رشته هایی مثل صنایع هست . اصلاً چند نفر موفق به این کار شدن تعدادشون از انگشتای دست بیشتر می شه؟:biggrin: اگر می شه یعنی اونوقت باید روزی 6 7 ساعت درس خوند دیگه نه؟:cry:

mina sh

عضو جدید
پیام نوری ها کجایین؟

پیام نوری ها کجایین؟

سلام من مینا هستم ترم 3 معماری دانشگاه پیام نور گنبد می خونم عرض کنم خدوت دوستان ما که اینقدر کلاس داریم خسته شدیم مثلا ما تا 28 اسفند کلاس داشتیم و اجباری هم بود

SAEED AGHA

عضو جدید
سلام به دوستان

سلام به دوستان

سعید هستم وامسال دررشته مدیریت دولتی از طریق کنکور سراسری قبول شدم وانتخاب واحد هم کردم درحال حاضر روی یکی از سکو های نفتی خلیج همیشه فارس بصورت اقماری (14روز کار 14روز استراحت )مشغول کار هستم میخواستم از تجربیات شما استفاده کنم چون
من تازه وارد اینجا شدم میخواستم از شما در مورد نحوه امتحان تو دانشگاه پیام نور هم بپرسم.
خیلی ممنونم :smile:

مدیر فردا

عضو جدید
سعید هستم وامسال دررشته مدیریت دولتی از طریق کنکور سراسری قبول شدم وانتخاب واحد هم کردم درحال حاضر روی یکی از سکو های نفتی خلیج همیشه فارس بصورت اقماری (14روز کار 14روز استراحت )مشغول کار هستم میخواستم از تجربیات شما استفاده کنم چون
من تازه وارد اینجا شدم میخواستم از شما در مورد نحوه امتحان تو دانشگاه پیام نور هم بپرسم.
خیلی ممنونم :smile:

سعید عزیز ورودت به این سایت واین تالار رو بهت صمیمانه تبریک میگم :gol: و از اینکه میبینم یکی دیگه از بچه های پیام نور و از اون مهم تر یکی از بچه های هم رشته ای خودم از اعضای این سایت شده خیییییییییییییییییییییلی خوشحالم :thumbsup2:
در مورد امتحانات هم باید بگم که باید کتابا رو مو به مو بخونی چون شیوه طراحی سوالات تو این یکی دو ساله خیلی متحول شده مثلا"همین ترم تابستان امسال که چند تا درس عمومی داشتم امتحاناش فوقالعاده مفهومی اومده بودند حتی تو اون کتابایی هم که کلی روش وقت گذاشته بودم و برای نمره بالا روشون حساب میکردم اصلا" نتیجه خوبی کسب نکردم ... برای اینکه بهتر بتونی با سوالات امتحانی آَشنا بشی سعی کن ورقه های امتحانی ترم های قبل رو گیر بیاری و بخونی ...

مدیر فردا

عضو جدید
سلام من مینا هستم ترم 3 معماری دانشگاه پیام نور گنبد می خونم عرض کنم خدوت دوستان ما که اینقدر کلاس داریم خسته شدیم مثلا ما تا 28 اسفند کلاس داشتیم و اجباری هم بود

مینا جان سلام خوش اومدی... ماها همین دورو بریم شما کجایید :victory:

SAEED AGHA

عضو جدید
سلام بر مدیر فردا

سلام بر مدیر فردا

ازاینکه محبت کردی وجواب درخواست مرادادی خیلی ممنون هستم .
میخواستم بپرسم باتوجه به وضعیت شغلی من آیا درآینده مشکلی برایم پیش نمیای یا نه ؟باتوجه باینکه این ترم 14واد گرفته ام البته الان سرکارم هستم وبطورجدی موقع استراحتم هم کتابها رامیخوانم مثلا این ترم دروس زیر را گرفته ام.1-فارسی عمومی 2-زبان عمومی 3-اقتصاد خرد 4-مبانی مدیریت 5-اندیشه اسلامی
ازاینترنت هم سئوال سال قبل در پیدا کردم .
خوشحال میشم اگر درمورد کتابهای کمک آموزشی هم اطلاعاتی بهم بدی
ممنون:smile:
دوستان دیگه هم اگه مایلند ازآشنایی باهاشون خوشحال میشم
راستی دسترسی به اینترنت برام خیلی آسون وتمام وقته:gol:

مدیر فردا

عضو جدید
ازاینکه محبت کردی وجواب درخواست مرادادی خیلی ممنون هستم .
میخواستم بپرسم باتوجه به وضعیت شغلی من آیا درآینده مشکلی برایم پیش نمیای یا نه ؟باتوجه باینکه این ترم 14واد گرفته ام البته الان سرکارم هستم وبطورجدی موقع استراحتم هم کتابها رامیخوانم مثلا این ترم دروس زیر را گرفته ام.1-فارسی عمومی 2-زبان عمومی 3-اقتصاد خرد 4-مبانی مدیریت 5-اندیشه اسلامی
ازاینترنت هم سئوال سال قبل در پیدا کردم .
خوشحال میشم اگر درمورد کتابهای کمک آموزشی هم اطلاعاتی بهم بدی
ممنون:smile:
دوستان دیگه هم اگه مایلند ازآشنایی باهاشون خوشحال میشم
راستی دسترسی به اینترنت برام خیلی آسون وتمام وقته:gol:

خواهش میکنم رضاجون ما که یه آقا رضا بیشتر نداریم ... :gol:
14 واحد خوبه ... اگه همیشه مثل الان در طول ترم کتابارو بخونی و برای شب امتحان نذاری به مشکل برنمیخوری ;)
از بین کتابایی هم که گرفتی فقط شاید اقتصاد خرد به کتاب کمک درسی نیاز داشته باشه کلا" بیستر کتابای کمک درسی پیام نور رو استادی میزنه کتابای خوبی هم هستند ...

businessman

عضو جدید
بابا بالاخره یکی به ما بگه این جریان فراگیر چیه . من چند هفته پیش رفتم یک آموزشگاه برای فراگیر ثبت نام کردم . ولی الان رفتم تو سایت پیام نور نگاه کردم می بینم گفته تنها می بایست تو یکی از واحدهای خود دانشگاه پیام نور دوره دانشپذیری رو گذروند وگرنه کارت ورود به جلسه صادر نمی شه و این موسسات نیز غیرقانونین . این دسته از افراد دیگر حق اعتراض هم ندارند:cry: . ولی به خود موسسه که زنگ زدم می گه ما اینجا درس می دیم موقع گرفتن دفترچه هم می رید می گیرید و شرکت می کنید. ما بالاخره نفهمیدیم چی شد یکی به ما توضیح بده؟ اگر واقعاً این موسسات غیرقانونین چرا سر هر کوچه یه دونشون باز شده و آگهی هاشون کل خیابونا رو گرفته یعنی اینقدر مملکت بی درو پیکر:surprised:

مدیر فردا

عضو جدید
بابا بالاخره یکی به ما بگه این جریان فراگیر چیه . من چند هفته پیش رفتم یک آموزشگاه برای فراگیر ثبت نام کردم . ولی الان رفتم تو سایت پیام نور نگاه کردم می بینم گفته تنها می بایست تو یکی از واحدهای خود دانشگاه پیام نور دوره دانشپذیری رو گذروند وگرنه کارت ورود به جلسه صادر نمی شه و این موسسات نیز غیرقانونین . این دسته از افراد دیگر حق اعتراض هم ندارند:cry: . ولی به خود موسسه که زنگ زدم می گه ما اینجا درس می دیم موقع گرفتن دفترچه هم می رید می گیرید و شرکت می کنید. ما بالاخره نفهمیدیم چی شد یکی به ما توضیح بده؟ اگر واقعاً این موسسات غیرقانونین چرا سر هر کوچه یه دونشون باز شده و آگهی هاشون کل خیابونا رو گرفته یعنی اینقدر مملکت بی درو پیکر:surprised:

متاسفانه اطلاعات من در این بار خیلی کمه ولی بهت توصیه میکنم فراگیر رو فعلا"دورش رو خط بکشی چون هنوز فارغ التحصیل بیرون نداده و تجربه شده نیست ...

SAEED AGHA

عضو جدید
سلام بر مدیر فرذا
ممنونم.ضمنا من سعید هستم مخلص شما راجع به امتحانات با این وقت کم (دی ماه شروع امتحانات)میترسم نرسم البته همانطورکه گفتم دارم بجد میخونم ولی میتونید راجع به پیدا کردن نمونه سئوالات سالهای قبل از اینترنت منو راهنمایی کنید ؟:smile:

ariyayi

عضو جدید
با سلام
بچه های فناوری اطلاعات کجا هستن خبری ازشون نیست می خواستیم یه سوال هایی ازشون بپرسیم;):redface:راستی جناب مدیر فردا شما خوبین مثل اینکه شما اینجا سکان دار بخش هستید موفق باشی :)

مدیر فردا

عضو جدید
سلام بر مدیر فرذا
ممنونم.ضمنا من سعید هستم مخلص شما راجع به امتحانات با این وقت کم (دی ماه شروع امتحانات)میترسم نرسم البته همانطورکه گفتم دارم بجد میخونم ولی میتونید راجع به پیدا کردن نمونه سئوالات سالهای قبل از اینترنت منو راهنمایی کنید ؟:smile:

از اینترنت چیزی فکر نکنم گیرت بیاد این ورقها معمولا" اواسط ترم توسط انجمنهای علمی یا بسیج دانشجویی و ... در دانشگاه بخش میشن ... بعضی شهرها هم کتاب فروشیهای پیام نورش این اوراق رو صحافی کردن و میفروشند ... ولی معمولا" ورقه های ترم پیش بعد از تصحیح و عودت به واحد یا مرکز دانشگاهی توسط یه بخشی تو خود دانشگاه پخش میشه

مدیر فردا

عضو جدید
با سلام
بچه های فناوری اطلاعات کجا هستن خبری ازشون نیست می خواستیم یه سوال هایی ازشون بپرسیم;):redface:راستی جناب مدیر فردا شما خوبین مثل اینکه شما اینجا سکان دار بخش هستید موفق باشی :)

مرسی از تو ...
چندتا از بچه های فناوری اطلاعات اینجا فعال بودن ولی چند وقتیه ازشون خبری نیست ... مثل اینکه بکوب دارن میخونند ... من هنوز درس و مشقو شروع نکردم ... اگه شروع کنم فکر کنم منم کم به اینجا سر بزنم ...ولی هفته ای دوبار رو هستم ...
علت فعالیتم اینه که میخوام اینجا تو سرچ گوگل بیاد بالا و مرکزی برای تجمع هم دانشگاهی ها بشه ، من که هرچقدر گوگل رو سرچ کردم یه سایت فراگیر برای همه بچه های پیام نور ندیدم ... چون ماها مشترکات زیادی داریم کمکهای زیادی میتونیم بهم بکنیم

SAEED AGHA

عضو جدید
متشکرم
من دلشوره امتحانات رو دارم سئوالات زبان عمومی رو نمیدونم چطوری طرح میکنن کتابای کمک درسی خوبند یانه ؟ممکنه شما یا بچه های دیگه جوابم بدید.ممنونم

ariyayi

عضو جدید
سلام دوستان
جناب سعید خان راست میگن یکی یه راهنمایی نمیکنه در مورد سوالات دوستان من ترم اولی هستم هیچی هم نمیدونیم در مورد امتحانات و سوالات دوستان ترم بالا یه کمکی به ما بکنن دیگه :warn::redface:

sun boy

عضو جدید
اول که می خواستم در آزمون دانشگاه پیام نور شرکت کنم با دلسردی و ناامیدی کامل مجبور شدم این کار را انجام بدم و اونهم فقط به خاطر حرف و سخن های مردم بی فرهنگ بود ، البته وقتی که فهمیدم پیام نور طبق گفته وزارت علوم دانشگاه 5 ایران هستش یه کمی راحتتر شدم و باز بعدا فهمیدم که بنا به دلایل کاملا منطقی سطح علمی برو بچه های پیام نور از خیلی از دوستانمون در دانشگاههای آزاد ، غیر انتفاعی ،علمی کاربردی و حتی سراسری (به غیر از 4 دانشگاه اول ) بالاتر است . یا علی

مدیر فردا

عضو جدید
متشکرم
من دلشوره امتحانات رو دارم سئوالات زبان عمومی رو نمیدونم چطوری طرح میکنن کتابای کمک درسی خوبند یانه ؟ممکنه شما یا بچه های دیگه جوابم بدید.ممنونم

من کتاب کمک آمزشی استادی زبان عمومی رو داشتم کتاب خوبی بود خیلی بهم کمک کرد ... در مورد امتحانش هم بهت توصیه میکنم سعی کن بیشتر رو لغتاش کار کنی ...

مدیر فردا

عضو جدید
در مورد امتحانات من قبلا" گفتم چه جوریاست و بهتره چی کار کنید ... دیگه نمیدونم منظورتون چیه ؟

pedar _khande

عضو جدید
etemad be nafs

etemad be nafs

alan toye jameye ma mohemtarin mored etemad kardane va kasbe etemade baraye in kar to mamlekate ma bayad az khodet va karhat tarif koni mohem nist ma dakhele khodemon soal konim vali da biron az jam bayad etemad benafs dashte bashim jeloye entegado begirim
dalil inke maro sathe pain midonan ineke ma khodemono daste bala nemigirim

moongirl

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من خودمم اين ترم زبان عمومي رو بر داشتم اولين توصيه ايكه بهم شده تهيه كتاب راهنماي پيام نوره كه خوندن زيان رو راحت مي كنه و بعد همونطور كه دوستمون فرمودن تكيه روي لغات

matink64

عضو جدید
اول که می خواستم در آزمون دانشگاه پیام نور شرکت کنم با دلسردی و ناامیدی کامل مجبور شدم این کار را انجام بدم و اونهم فقط به خاطر حرف و سخن های مردم بی فرهنگ بود ، البته وقتی که فهمیدم پیام نور طبق گفته وزارت علوم دانشگاه 5 ایران هستش یه کمی راحتتر شدم و باز بعدا فهمیدم که بنا به دلایل کاملا منطقی سطح علمی برو بچه های پیام نور از خیلی از دوستانمون در دانشگاههای آزاد ، غیر انتفاعی ،علمی کاربردی و حتی سراسری (به غیر از 4 دانشگاه اول ) بالاتر است . یا علی

دوست عزیز من نمی دانم که منظور شما از سطح علمی خیلی بالاتر دانشگاه پیام نور چیه ؟ ، مگر در دنیا بالاترین دانشگاههای جهان چه تفاوت هایی با دیگر دانشگاهها دارند ؟ تفاوت بارز آنها در امکانات آموزشی بالاتر ، پروژه های پژوهشی بهتر و بالاتر و در نهایت سطح مطالعه مطلوب تر دانشجویان است . ببینید بحث کاملا منطقی است ، شما بعنوان یک دانشجوی دانشگاه پیام نور آیا از امکانات آزمایشگاهی بالاتری نسبت به دانشگاههای دولتی و آزاد برخوردارید ؟ ، آیا سطح پروژه های پژوهشی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور بالاتر از دولتی و آزاد است ؟ ، آیا دانشگاه شما ارزشی برای پژوهش دانشجویی قائل است ؟ ، با پاسخ به این سوالات در می یابید که چرا می گوییند سطح دانشگاه و نه دانشجویان پایین است . مشکل دانشجو نیست بلکه سیستم فراگیر دانشگاه است که ارتباط بین استاد و دانشجو را کم رنگتر کرده به قول یکی از بچه های شما 80%کار با دانشجو است واین در حالی است که در دانشگاههای دولتی و تا حدودی آزاد 80% بر دوش استاد است (البته در دوره کاردانی و کارشناسی ) . در واقع روتین بودن کلاس های درس در طول یک ترم و ارتباط مستمر استاد و دانشجو و اختصاص بخشی از نمره دانشجو به پروژه های تخصصی باعث گردیده که سطح عملی این دانشگاهها عملا بالاتر از پیام نور باشد ، اما من منکر سطح بالای دانش تئوریک بچه های نخبه پیام نور نیستم . آما باید دانست که اگر بخواهیم از منظر مطالعه جزوه و کتاب به بحث دانشگاه نگاه کنیم باید بگویم که دیگر لفظ دانشگاه را باید عوض کرده و بجای آن مدرسه را بکار برد ، البته در مورد دانشگاه آزاد باید بگویم که در این دانشگاه نیز معمولا با کمبود امکانات آموزشی مواجه ایم اما بالاتر بودن امکانات آزماشگاهی و روتین بودن کلاس ها و ارتباط مستمر استاد و دانشجو و حتی بحث تحقیقات و پروژه های تحقیقاتی باعث بالاتر نمایاندن سطح آنها گردیده است البته مشکل عمده دانشگاه آزاد پایین تر بودن سطح علمی عده ای از دانشجویان ورودی است که معمولا در زمان فارق التحصیلی بهتر می شود ویا با معدل خیلی پایین فارق التحصیل می شوند که عملا از بازار کار کنار گذاشته می شوند .

آریل

عضو جدید
درخواست

درخواست

:gol:
سلام لطف میکونی در مورد آب وخاک برام توضیح میدی؟
اطلاعات کامل میخوام.
ممنون آریل

مدیر فردا

عضو جدید
دوست عزیز من نمی دانم که منظور شما از سطح علمی خیلی بالاتر دانشگاه پیام نور چیه ؟ ، مگر در دنیا بالاترین دانشگاههای جهان چه تفاوت هایی با دیگر دانشگاهها دارند ؟ تفاوت بارز آنها در امکانات آموزشی بالاتر ، پروژه های پژوهشی بهتر و بالاتر و در نهایت سطح مطالعه مطلوب تر دانشجویان است . ببینید بحث کاملا منطقی است ، شما بعنوان یک دانشجوی دانشگاه پیام نور آیا از امکانات آزمایشگاهی بالاتری نسبت به دانشگاههای دولتی و آزاد برخوردارید ؟ ، آیا سطح پروژه های پژوهشی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور بالاتر از دولتی و آزاد است ؟ ، آیا دانشگاه شما ارزشی برای پژوهش دانشجویی قائل است ؟ ، با پاسخ به این سوالات در می یابید که چرا می گوییند سطح دانشگاه و نه دانشجویان پایین است . مشکل دانشجو نیست بلکه سیستم فراگیر دانشگاه است که ارتباط بین استاد و دانشجو را کم رنگتر کرده به قول یکی از بچه های شما 80%کار با دانشجو است واین در حالی است که در دانشگاههای دولتی و تا حدودی آزاد 80% بر دوش استاد است (البته در دوره کاردانی و کارشناسی ) . در واقع روتین بودن کلاس های درس در طول یک ترم و ارتباط مستمر استاد و دانشجو و اختصاص بخشی از نمره دانشجو به پروژه های تخصصی باعث گردیده که سطح عملی این دانشگاهها عملا بالاتر از پیام نور باشد ، اما من منکر سطح بالای دانش تئوریک بچه های نخبه پیام نور نیستم . آما باید دانست که اگر بخواهیم از منظر مطالعه جزوه و کتاب به بحث دانشگاه نگاه کنیم باید بگویم که دیگر لفظ دانشگاه را باید عوض کرده و بجای آن مدرسه را بکار برد ، البته در مورد دانشگاه آزاد باید بگویم که در این دانشگاه نیز معمولا با کمبود امکانات آموزشی مواجه ایم اما بالاتر بودن امکانات آزماشگاهی و روتین بودن کلاس ها و ارتباط مستمر استاد و دانشجو و حتی بحث تحقیقات و پروژه های تحقیقاتی باعث بالاتر نمایاندن سطح آنها گردیده است البته مشکل عمده دانشگاه آزاد پایین تر بودن سطح علمی عده ای از دانشجویان ورودی است که معمولا در زمان فارق التحصیلی بهتر می شود ویا با معدل خیلی پایین فارق التحصیل می شوند که عملا از بازار کار کنار گذاشته می شوند .

matink64عزیز نمیدونم کجای حرفای sunboy نوشته شده بود سطح علمی بالاتر دانشگاه پیام نور که شما اینطوری اون رو به باد انتقاد گرفتید ، خواهشا" در خواندن تاپیکها سعه صدر بیشتری داشته باشید تا جوابتون دور از تعصب باشه .
اما حالا که شما درباره سطح دانشگاهها صحبت کردید منم لازم میدونم با همه انتقادی که به سهل انگاری در اداره درست این نوع از دانشگاهها دارم چند تا نکته رو درباره شیوه آموزشی دانشگاههای پیام نور روشن کنم ...
اولا" که شیوه آموزش از راه دور یک شیوه آموزشی کاملا" پذیرفته شده در سطح دنیاست و در اکثر کشورهای دنیا از این شیوه آموزشی بهره گرفته میشه و مخترعش هم کشور انگلستان بوده و علت اعتبار جهانی دانشگاه پیام نور هم استفاده از همین شیوه آموزشی استاندارده اگه باور ندارید میتونید در رنکینگهای جهانی سطح دانشگاه پیام نور رو در بین دانشگاههای ایران ببینید .
ثانیا" دانشگاه پیام نور بیشتر دائر رشته های تئوریه و اتفاقا" در این زمینه دانشجویان پیام نور خیلی بیشتر از بچه های دیگر دانشگاهها به کارهای پژوهشی می پردازند چون مجبورند برای درک درست کتابهاشون مدام بدنبال منابع دیگر باشند با اینکه 99 درصد کتابهاشون مورد تایید اکثر اساتید دانشگاههای بزرگ و کوچک کشوره ... مثلا" خود من هیچ وقت حال و حوصله درس خوندن تو محیط کتاب خانه رو نداشتم اما از وقتی که وارد این دانشگاه شدم به خاطر نیاز به دیکشنریهای تخصصی زبان ، فرهنگ لغت ها و کتابهای مرجع دیگه ... هفته ای دو سه روز از صبح تا نزدیکی های غروب با همکلاسی ها تو کتاب خونه ایم
حالا اگه بخوایم بچه های دانشگاههای دیگه رو در رشته های تئوریک با بچه های پیام نور مقایسه کنیم میبینیم که اکثرا" در دروس از جزوه چند صفحه ای اساتیدشون جلوتر نرفتن ...
میدونید چرا ؟ چون ما ایرانی ها تا مجبور نشیم کاری رو انجام نمیدیم و ما در پیام نور مجبوریم که تحقیق کنیم
در مورد برخی از رشته های نیمه عملی دایر در دانشگاه پیام نور هم باید بگم دانشگاه به اندازه کافی امکانات آزمایشگاهی و عملیاتی در اختیارشون قرار میده و اگه امکاناتش محدود باشه مثل خیلی از دانشگاههای دیگه از امکانات دیگر نهادهای دانشگاهی یا علمی کشور به صورت توافقی استفاده میکنه...

و البته دانشگاه پیام نور نواقصی هم داره که ما منکرش نیستیم مثل کمبود اعضای هیئت علمی در بعضی از مراکزش که مهمترین نقص این دانشگاه به نظر من همینه

moongirl

عضو جدید
بحثي كه آغاز شده شايد يكمي داره جانب گرايانه دنبال ميشه دوست عزيزمون متين نمي دونم دانشجوي چه دانشگاهي هستن اما مثل خيلي هاي ديگه دورنمايي از دانشگاه پيام نور 10-15 سال گذشته رو دارن و اين طور كه معلومه از داخل دانشگاه بي خبرن....
دوست عزيز.... كلاسهاي دانشگاه پيام نور چندسالي هست كه به صورت روتين و مرتب برگزار ميشه خود من در هفته سه روز دانشگاهم تازه من سر كلاساي عمومي شركت نمي كنم خوبي دانشگاهمون هم همينه كه اجباري توي حضور در كلاس نداره يعني دانشجويي كه سر كلاس حاضر ميشه بر خلاف خيلي از دانشگاهها صرفا براي گوش كردن به درس اومده و فكر مي كنم اين يه موفقيت براي دانشگاهه كه مثلا سر كلاس مباني برنامه نويسيش 40تا دانشجوي سراسر توجه به درس حضور دارن....
در مورد امكانات آزمايشگاه هم بله ما چيزي كمتر از دانشگاههاي آزاد و سراسري نداريم توي مركزتهران ما يه ساختمان مختص آزمايشگاه داريم يه ساختمان 4-5 طبقه كه تمام امكانات لازم براي برگزاري رشته هاي مختلف رو داره
اما در مورد سطح علمي اين دانشگاه من خودم با رتبه كنكوري 6000اين دانشگاه نشستم من نرم افزار آزاد تهران جنوبقبول شدم نرم افزار شبانه شريعتي تهارن قبول شدم نرم افزار گيلان نزم افزار و هوش مصنوعي شاهرود و خيلي رشته هاي دانشگاههاي روزانه اينو ميگم كه گمون نكني ماها از اينجا رانده شده بوديم اومديم پيام نور كه از اونجا مونده نشيم من تحقيق كردم روي اعتبار مدرك و روي سطح علمي دانشگاهها همه پيام نور را بر آزاد ارجح دونستن براي من هم تهران موندن بهتر از رفتن به شهري مثل گيلان بود ...دانشگاه ما پره از دانشجوهايي مثل من...دانشجوهايي كه صرفا براي ياد گرفتن مي يان سر كلاس اينه كه سطح علمي دانشگاه ما خيلي خوبه ولي يه چيزيكه هست اينه كه شايد اونقدري هم كه دوستان مي گن عالي نباشه
در مورد رتبه بندي دانشگاههاي جهان هم اصلا چيزي كه شما فرمودين ملاك نيست ...نه ملاك امكانات است نه چيز ديگه تنها ملاك تعداد مقالات ثبت شده از دانشگاه در اس آي است.
منم با آقايمدير فردا موافقم دانشگاه ما مشكل زياد داره و نميشه منكرش شد اما اونجوري هم كه شما فكر مي كنين نيست

بالا