برنامه ریزی پیشرفته در اکسل

برنامه ریزی پیشرفته در اکسل

• بدون تاثیر

رای: 1 1.3%
  • تاثیر خیلی کم

رای: 1 1.3%
  • موثر

رای: 14 17.9%
  • کاملا موثر

رای: 62 79.5%

• مجموع رای دهندگان
    78

saadatkhani

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیزم:
متاسفانه عدم زمان کافی و درگیر کار بودن من رو از سر زدن به این وب لاگ باز میداشت اما مصرانه تصمیم دارم با هم از نظر علمی در تعامل باشیم.
مهندس صنایع بدون اکسل یعنی تعمیر کار بدون آچار ، به همین خاطر از دوستان میخوام قدرتشون رو تو کارکردن با اکسل بالا ببرن و از پرسیدن سئوال و گرفتن پاسخ در این تاپیک کوتاهی نکنن.
تا جایی که بتونم سئوالات رو از ابتدایی ترین سئوال تا پیشرفته ترین جواب میدم

آخرین ویرایش:

s22a2ch

مدیر بازنشسته
.....

.....

سلام.به نظر من هم اکسل یکی از مهم ترین نرم افزارهای صنایع هست.خودم هم تازه دارم یاد می گیرم.;)

saadatkhani

عضو جدید
آموزش فرمول هاي اكسل

آموزش فرمول هاي اكسل

دوستان عزيز در نظر دارم جهت افزايش كارايي شما در اكسل 2007 به ترتيب فرمولهاش رو بهتون ياد بدم و بگم كه چطور ميشه فرمول نويسي كرد
اونايي كه موافقن دستشون رو بگيرن بالا

mahtabi

مدیر بازنشسته
جهش

جهش

دوستان عزيز در نظر دارم جهت افزايش كارايي شما در اكسل 2007 به ترتيب فرمولهاش رو بهتون ياد بدم و بگم كه چطور ميشه فرمول نويسي كرد

با سلام:
ضمن خوشامد به شما باید بگم اول که تاپیکتون رو دیدم ،گفتم اینم مثل بقیست که 2 روز فعال هست و بعد یهو نیست.اما حالا که دیدم گامی رو دارین برمیدارین خیلی خوشحال شدم.
من علاقمندم در این زمینه از مطالع کنندگان تاپیکتون باشم .
امیدوارم خوب پیش بره.

راستی به تاپیک های دیگه هم سر بزنید.

با احترام

s22a2ch

مدیر بازنشسته
موافق

موافق

اگه این کار رو بکنید خیلی خوب میشه.;)

rkhos

عضو جدید
دوستان عزيز با اينكه اكسل يه ابزار خوب واسه يه مهندس صنايع است ولي به عنوان يه هم رشته اي با 10-11سال سابقه كار پيشنهادم اينه اگه كس مي خواد توي كامپيوتر در صنايع چيزي واسه گفتن داشته باشه بره دنبال آموزش اكسس كه كار همه كسي نيست بجز بروبچه هاي صنايع كه روش وقت مي ذارن.

saadatkhani

عضو جدید
اكسس و اكسل

اكسس و اكسل

نظر دوست عزيزم راجع به اينكه بريم به دنبال اكسس رو كاملا قبول ندارم به چند دليل:

1- اكسس يك بانك اطلاعاتي خيلي خوب به حساب مياد دليلش هم اينه كه اكسل تقريبا 15000000 هزار خط داره كه طبيعتا نگهداري اطلاعات اونم تو اين ابعاد از ديد يك بانك اطلاعاتي خيلي حقير و كوچيكه،اما اكسس اصلا اين ضعف رو نداره و قابليت ذخيره اطلاعات و تا بيهايت داره.

2- اكسس قدرت ذخيره اطلاعات داره و نه محاسبه اما ريليشني كه ميتوني تو اكسل براي فرمولها و گرفتن جواب داشته باشي به مراتب بيشتره

3- اگر حجم داده هاتون خيلي زياد نيست به نظر من دور اكسس رو خط بكشين و به اكسل بچسبين

نصيحت آخر:

اكسس و اكسل بصورت كامل ميتونن با هم جوينت بشن و ركيبشون قدرتي ماوراي تصور توليد ميكنه كه نرم افزاراي بزرگ مالي و برنامه ريزي جلوش كم ميارن،بايد بگم اساس همه برنامه ها هم براي انجام محاسبات و ذخيره اطلاعات بر مبناي تركيب اكسل و اكسس هستش ذخيره اطلاعات اكسس و بازخواني و انجام محاسبات اكسل

اميدوارم مفيد باشه نوشته ها واستون.

soheil saadatkhani

هنرور قیصری

عضو جدید
سلام می خواستم منو راهنمایی کنین در ارتباط با اکسل 2007 من اکسل 2003 رو و محیط VB شو تا حدود خوبی بلدم ولی در پیدا کردن ایکن ها در اکسل 2007 مشکل دارم چه جوری باید این دوتا رو باهم لینک کنم ؟

noorafza

عضو جدید
با سلام
من كاملا با آموزش حرفه اي اكسل موافقم.لطفا در زمينه آموزش دقيق و همه جانبه و با جزئيات كامل چه كنيم؟

با تشكر

chemist880

عضو جدید
توابع اکسل پیشرفته

توابع اکسل پیشرفته

سلام به همه دوستان عزیزم:
متاسفانه عدم زمان کافی و درگیر کار بودن من رو از سر زدن به این وب لاگ باز میداشت اما مصرانه تصمیم دارم با هم از نظر علمی در تعامل باشیم.
مهندس صنایع بدون اکسل یعنی تعمیر کار بدون آچار ، به همین خاطر از دوستان میخوام قدرتشون رو تو کارکردن با اکسل بالا ببرن و از پرسیدن سئوال و گرفتن پاسخ در این تاپیک کوتاهی نکنن.
تا جایی که بتونم سئوالات رو از ابتدایی ترین سئوال تا پیشرفته ترین جواب میدم

با سلام

برای یادگیری بهتر توابع اکسل پیشرفته از چه منابعی میشه استفاده کرد، که حاوی تمرین و مثال های کاربردی باشد؟

ممنون ;)

chemist880

عضو جدید

بسیار عالی
ما منتظریم................

saadatkhani

عضو جدید
با سلام

برای یادگیری بهتر توابع اکسل پیشرفته از چه منابعی میشه استفاده کرد، که حاوی تمرین و مثال های کاربردی باشد؟

ممنون ;)

دوست عزیزیم سلام

برای یاد گیری اکسل کتابهای زیادی تو بازار هستش که به نظر من فعلا برای شروع از کتاب هایی که به آشنایی شما به اکسل کمک میکنه استفاده کنین پیشنهادم هم اینه خودتون و زیاد درگیر فرمولهای پیچیده نکنین

chemist880

عضو جدید
دوست عزیزیم سلام

برای یاد گیری اکسل کتابهای زیادی تو بازار هستش که به نظر من فعلا برای شروع از کتاب هایی که به آشنایی شما به اکسل کمک میکنه استفاده کنین پیشنهادم هم اینه خودتون و زیاد درگیر فرمولهای پیچیده نکنین

سلام

ممنون از راهنمایتون.........

kkkaktoos

عضو جدید

خیلی لطف میکنی اگه این کارو بکنی .
حالا از کی شروع میکنی

Al Pacino

عضو جدید
سلام
من تو کار با Excel مشکلی ندارم
فقط میخواستم یه بانک اطلاعاتی تو Access درست کنم میشه بگید چطور میشه از تواناییهای Excel تو Access استفاده کرد؟!
اگه نمومه ای هم دارید که نور علی نوره!
بانک اطلاعاتیم برای اینه که میخوام کلیت Cost Control رو در بر بگیره(صورت وضعیت پیمانکارا کارفرما و کنترل شاخصهای مدیریت ارزش کسب شده)

saadatkhani

عضو جدید
دوستان عزیز نظرتون راجع به یادگیری فرمولهای کاربردی از امروز به صورت جدی چیه؟

khalil8385

عضو جدید
سلام
به نظر می اید دوستان کتاب Application of Excel in industrial engineering and operation Management,Nancy C. Weida را تهیه کنند مشکلات انها در زمینه های مورد هد حل خواهد شد.

khalil8385

عضو جدید
سلام
شما باید با Macro نویسی اشنا باشی اگر مسلط شوی حتی VB با Excel هم مشکلی ندارد.

chemist880

عضو جدید
سلام
به نظر می اید دوستان کتاب Application of Excel in industrial engineering and operation Management,Nancy C. Weida را تهیه کنند مشکلات انها در زمینه های مورد هد حل خواهد شد.

سلام این کتاب به راحتی در دسترس هست؟
میتونه راهنمای خوبی باشه؟

fm.kamkar

عضو جدید
با سلام

ممنون ;)
با سلام
شما می تونید از کتاب های کم حجم و کوچک کلید استفاده کنید که در همه کتابفروشی ها پیدا میشه کتاب توابع و فرمول ها در excel از مجموعه کتابهای کلید بسیار خوب و کاربردی به همراه مثال،خودم هم این کتاب را مطالعه کردم و راضی هستم

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام
شما می تونید از کتاب های کم حجم و کوچک کلید استفاده کنید که در همه کتابفروشی ها پیدا میشه کتاب توابع و فرمول ها در excel از مجموعه کتابهای کلید بسیار خوب و کاربردی به همراه مثال،خودم هم این کتاب را مطالعه کردم و راضی هستم

من توصیه می کنم سعی کنید در حین کار اکسل رو یاد بگیرید. هر فایل اکسلی که دستتون میرسه رو به دقت بررسی کنید و مطمئن باشید نکته تازه ای در اون هست. برای هر کاری هم که فکر می کنید در آینده حتی دو بار تکرار میشه، سعی کنید فایلتون رو به گونه ای تعریف کنید که با استفاده از فرمولها و ماکروها به سرعت کار انجام بشه

در این حالت خیلی دقت کنید چون اگر خطایی در فایل وجود داشته باشه در کارهای بعدی هم تکرار میشه.

یک کتاب نسبتاً مفید هم براتون می گذارم. اگر سئوالی هم در خصوص فرمولهای عمومی و ماکروها داشتید در خدمتم.

پیوست ها

• vba for Excel - Farsi.pdf
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

fm.kamkar

عضو جدید
من توصیه می کنم سعی کنید در حین کار اکسل رو یاد بگیرید. هر فایل اکسلی که دستتون میرسه رو به دقت بررسی کنید و مطمئن باشید نکته تازه ای در اون هست. برای هر کاری هم که فکر می کنید در آینده حتی دو بار تکرار میشه، سعی کنید فایلتون رو به گونه ای تعریف کنید که با استفاده از فرمولها و ماکروها به سرعت کار انجام بشه

در این حالت خیلی دقت کنید چون اگر خطایی در فایل وجود داشته باشه در کارهای بعدی هم تکرار میشه.

یک کتاب نسبتاً مفید هم براتون می گذارم. اگر سئوالی هم در خصوص فرمولهای عمومی و ماکروها داشتید در خدمتم.
با سلام
ممنون از لطف شما

esyoo

عضو جدید
سلام
دوستان این وبلاگ توسط خودم ایجاد شده و اداره میشه
آرشیو موضوعی کاملی را تا الان درست کردم و از الان به بعد قصد دارم موضوعات جدید را به مرور اضافه کنم
با تشکر
http://learning-excel.blogfa.com/

آخرین ویرایش:

esyoo

عضو جدید
سلام
دوستان این وبلاگ توسط خودم ایجاد شده و اداره میشه
آرشیو موضوعی کاملی را تا الان درست کردم و از الان به بعد قصد دارم موضوعات جدید را به مرور اضافه کنم
با تشکر
http://learning-excel.blogfa.com/

سلام خدمت دوستان عزیز
این وبلاگ رو ایجاد کردم و سعی کردم آپدیتش هم بکنم و این کار رو هم میکردم.اما محدودیت های وبلاگ باعث می شد که نتونم دقیقا به خواسته های خودم برسم.برای همین تصمیم گرفتم که یک وب سایت ایجاد بکنم.دوست دارم به یک منبع خوب برای آموزش تبدیل بشه مخصوصا برای بچه های صنایع که به نوعی همیشه با برنامه هایExcel Access CRM Project سر وکار دارند.

اما چند تا فایل که خیلی خیلی زیبا کار شدند رو اینجا برای شما قرار میدم.(برنامه نویسی پیشرفته در اکسل)

تقویم هجری شمسی برای اکسل بدون محدودیت(این رو حتما دانلود کنید.حجمش کم هست ولی خیلی زیبا کار شده.جالب هست چون بدون VBA نوشته شده)

فایل اکسل سررسید Reminder(این یکی کمی حجمش بالا هست ولی واقعا روش زحمت کشیده شده و نویسندش خواسته نظرات خودتون رو براش ایمیل بکنید.)

سعی می کنم نمونه کارهای بیشتری رو قرار بدم و به کمک همه شما دوستان نیازمند هستم.دوست دارم بیشتر نمونه کار های خود بچه ها با رضایت خودشون در سایت قرار بگیره.
با تشکر

بالا