بررسی سوالات کنکور ارشد سال 93

mahfa90

عضو جدید
بچه ها جون یه سؤال
اسکیس تو بهترین حالت یعنی حدود ۸۰ یا ۹۰ درصد چندتا میتونه رتبه رو جابجا کنه؟؟
این سوال منم هست...
تو این درصدا و رتبه سرگردان شدم.معلوم نیست چه وضعیتی دارم نمیدونم امیدوار باشم به اون چیزی که میخوام یا نه...زده به سرم اسکیس رو کنار بزارم بشینم بخونم واسه سال بعد....

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
بچه ها جون یه سؤال
اسکیس تو بهترین حالت یعنی حدود ۸۰ یا ۹۰ درصد چندتا میتونه رتبه رو جابجا کنه؟؟
بیشتر از اونچه که فکرش را بکنید اسکیس رتبه جا به جا میکنه..چون ضریب 4 داره و اینکه درصدهای بالاش معمولا یکی دو درصد با هم اختلاف دارن. معمولا 100 نفر اول رتبه اسکیس 100 نفر اول کل هم میشن و همونها قبول میشن. هر جایی رتبشون باشه. مگر اینکه رتبه شون خیلی پرت باشه مثلا بالای 1000 باشه.
اگه تو تخمین رتبه ها ببینی اختلاف میانگین درصد بین رتبه 800 با 100 حدود 20 درصد هست. یعنی میانگین درصد رتبه 100، 45 درصد هست و میانگین نفر 800، 25 درصد هست. پس اگه رتبه 800 بیاد اسکیس 94 بزنه با ضریب 4، و اون رتبه 100 مثلا 50% بزنه، نفر 800 ام جلوتر از اون 100 قرار میگیره!!!!
برای همینه که انقدر اسکیس تعیین کننده است و مثلا سالی که من قبول شدم رتبه 1 قبول نشد!!!!!!

maryam.skr

عضو جدید
سلام دوستان... بچه های برنامه ریزی اینجا نیستن؟؟؟
واقعا تبریک میگم به همه بچه های طراحی. گل کاشتین همگی ;)
برا همه تون آرزوی موفقیت میکنم. :gol::heart::gol:

sahar n

عضو جدید
سلام میشه لطفا رتبه منم تخمین بزنین؟
زبان31
مباحث32
مبانی36
تاریخ30
تحلیل68
:( :(:(:(:( خیلی خراب کردم؟؟؟

arc eng

عضو جدید
یعنی کسی نیست به یاری من برسه ؟؟؟؟

اصلا خراب نکردی.... خیلی هم خوبه میانگینت بالای 41 درصده... با توجه به رتبه های دیگه حتما زیر 140 که هستی. من خیلی با احتیاط این عدد و گفتما حتما بهتر از اینا میشه.

حالا خود آزاده خوب راهنماییت میکنه.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
اصلا خراب نکردی.... خیلی هم خوبه میانگینت بالای 41 درصده... با توجه به رتبه های دیگه حتما زیر 140 که هستی. من خیلی با احتیاط این عدد و گفتما حتما بهتر از اینا میشه.

حالا خود آزاده خوب راهنماییت میکنه.

خوب گفتی :).. ولی میانگین را اشتباه محاسبه کردی
میانگین درصد مثل میانگین معدل میمونه فقط هر درس ضریب داره. همه درسها ضریبشون 2 هست به جز مباحث که ضریبش 3 هست. جمع درصدها در ضریب خودشون تقسیم بر 11 که جمع ضرایب هست میشه میانگین :)

arc eng

عضو جدید
خوب گفتی :).. ولی میانگین را اشتباه محاسبه کردی
میانگین درصد مثل میانگین معدل میمونه فقط هر درس ضریب داره. همه درسها ضریبشون 2 هست به جز مباحث که ضریبش 3 هست. جمع درصدها در ضریب خودشون تقسیم بر 11 که جمع ضرایب هست میشه میانگین :)

ببخشید من فضولی کردماااااا... میدونم میانگین اینجوری حساب میشه.. با اعتماد ب نفس کاذب ذهنی حساب کردم اینجوری سوتی دادم:D

شادی همافر

عضو جدید
سلام. من به تازگی عضو باشگاه شدم. ممنون میشم اگه رتبه منم تخمین بزنید. درصدام اصلا خوب نیست. امیدی هست با این رتبه؟؟؟؟؟
زبان:0
مباحث:46
مبانی:26
تاریخ:18
تحلیل:40

بالا