بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nafise111

عضو جدید
واسه من اکادمی همه چی رو قاطی زده :
منظر 0!!!!!
تاریخ شهر6.66-!!!
بازسازی پس از سانحه 26.6-!!!!
زبان 2.22-!!!!
فن -11.11 !!!!
تاریخ 0
درک 0
فکر می کنم دفترچه رو از پایین به بالا حساب کرده:) واسه شماها چطور بوده؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
2تا سوال دیگه که شرط میبندم اشتباست:
1:منابع الهام معماری هخامنش...ارارتو...ماد...آشور(بین النهرین)...جزوه ی عسگری
2:مناره ی مزینینگا اثر کن بینگ سبک اکوتک و معماری پایدار....مانا قابوسی...و خیلی منابع دیگه
خجالت آوره...خجالت آور
صفحه 83 و84 کتاب آشنایی با معماری جهان... میگه معماری هخامنشی ترکیب ماد و ارارتوئه !حالا اگه ماد و ایلام و از سومر بدونیم بحثش جداست!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی خبر داره از چن نفر بوده؟؟؟ ضربدر 8 هم اگه قرار باشه بکنیم من راضیم!!!

a1ich

عضو جدید
از کجا میبینین تخمین رتبه تونو ..؟
به من داره بی توجهی میشه! :دی

mrabie

عضو جدید
کسی خبر داره از چن نفر بوده؟؟؟ ضربدر 8 هم اگه قرار باشه بکنیم من راضیم!!!

هفته ی پیش پنج شنبه برای من اس ام اس اومده بود از آکادمی تعداد شرکت کننده ها رو نوشته بود. الان نگاه کردم دیدم پاکش کردم. فکر کنم 800-900 بود تا اون موقع :cool:

ma1991aahmadi

عضو جدید
دوستان به نظر بنده سوال 51 هم جای اعتراض داره هاااا
51-درکلید سوال جواب گزینه ی 1 عنوان شده است یعنی کاهش شتاب زلزله از طرفی می دانیم که استفاده از میرا گر ها باعث کاهش شتاب زلزله نمی شود(شتاب زلزله به عواملی چون منطقه ،نوع زلزله و.. بستگی دارد)بلکه باعث کاهش شتاب وارده بر ساختمان می شود(شتاب ساختمان در حین زلزله)
از طرفی در گزینه ی 4 داریم "کاهش نیروی برشی وارد بر ساختمان"که با توجه به کاهش شتاب وارد بر ساختمان شاهد کاهش نیروی برشی وارد بر ساختمان نیز خواهیم بود.
گزینه ی 4 می باشد

keyvan2006

عضو جدید
مگه مرکز معماریم تخمین رتبه داشته!!!
سلام
من تا اومدم مسیجوباز کنم یهو پاک شد فکر کنم حدودای 480 یا 500 بود دقیقا نمیدونم .. میشه بگید من چجوری میتونم دوباره تخمین رتبه روببینم.. ضمنا تعداد شرکت کننده ها چندنفر بودن

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تا اومدم مسیجوباز کنم یهو پاک شد فکر کنم حدودای 480 یا 500 بود دقیقا نمیدونم .. میشه بگید من چجوری میتونم دوباره تخمین رتبه روببینم.. ضمنا تعداد شرکت کننده ها چندنفر بودن
میگن اشتباهه تخمین رتبه بچه های پارسال میگن
میگن در 3 یا 5 ضرب کنی رتبه واقعی میشه
یکی از بچه ها پارسال تخمین زدن که 230 میشه اخر 1400 شده:confused:

من که واسم زده 800 که اوضاعم خراب میشه....:cry:

sarah mirzaei

عضو جدید
بچه ها اینا درصدایی ان که آکادمی واسه من گرفته که تو فنش موندم!!!!
زبان : 47
فن : 30!!!!!
تاریخ : 34
درک : 11!!!:(
منظر هم نزده بودم
رتبه ب معماریمم شده 229!!!
به نظرتون بی خیال اسکیس بشم آیا؟؟؟

oham lucky

عضو جدید
آکادمی تخمین رتبه منو زده 472 . کاش جامعه آماریشم میزد که ضرب میکردیم حدود رتبه دستمون میومد.
پارسال رتبه ای که واسمون تخمین زده بود حدودا ضرب در 7 شد رتبه اصلی
هیچی تخمین معمارباشی جون نمیشه. معمار باشی عزیز هم اکنون نیازمند تخمین رتبه شما هستیم:w38:

elll4d

عضو جدید
من >>> ربان 0 فنی 45 تاریخ 20 درک 32 منظر 36
ذوستم >>>زبان 0 فنی 41 تاریخ 12 درک 20 منظر 26

alionel92

عضو جدید
بررسی سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

جناب ایرانشاهی اگه به گزینه های سوال انعکاس دقت کنید میبینید که دست راست شخص خوابیده روی زمین بالاست (باز است) و تنها گزینه های 2 و 4 اینگونه است که گزینه 2 به دلیل اشتباه در تعیین خط بین دنیای مجازی و واقعی غلط است پس گزینه 4 درست میشود ... لطفا نظرتون در مورد گزینه 3 رو اصلاح کنید[/Q
شما تو آینه نگاه کنید ببینید وقتی دست راستتونو بالا میبیرید شخص تو آینه کدوم دستشو بالا میبره
خودتونو جای اون بذارید.
خیلی ساده گزینه های 1 و 3 رد میشه چون دست شخص که در راستای بدنش بالا گرفته شده به طرف در اتاق هست پس حالا هرجور انعکاس پیدا کنه (حتی اگه پیچ و تاب هم بخوره !)باز هم دستی که بالا رفته سمت در اتاق باقی میمونه که این مورد تو گزینه های 1 و 3 رعایت نشدن ، گزینه 2 هم که اصن پرت ...

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز

hanie1

عضو جدید
دوستان واسه اعتراض تو کدوم قسمت سایت باید رفت؟ اونجا که نوشته ورود به سیستم پاسخ گویی؟

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من آکادمی رتبه ی معمایمو زده 348 ... باید ضربدر چند بشه حدودی دربیاد ؟!

azi sadeghi

عضو جدید
51-درکلید سوال جواب گزینه ی 1 عنوان شده است یعنی کاهش شتاب زلزله از طرفی می دانیم که استفاده از میرا گر ها باعث کاهش شتاب زلزله نمی شود(شتاب زلزله به عواملی چون منطقه ،نوع زلزله و.. بستگی دارد)بلکه باعث کاهش شتاب وارده بر ساختمان می شود(شتاب ساختمان در حین زلزله)
از طرفی در گزینه ی 4 داریم "کاهش نیروی برشی وارد بر ساختمان"که با توجه به کاهش شتاب وارد بر ساختمان شاهد کاهش نیروی برشی وارد بر ساختمان نیز خواهیم بود.
گزینه ی 4 می باشد
من اینو نزدم آخه باید میگفت کاهش شتاب وارد بر ساختمان
الان هر کی باید جدا اعتراض بزنه
اگه نزنیم واسه مارو درست نمیکنن؟

alionel92

عضو جدید

گزینه ی 4 می باشد
بالاخره یکی پیدا شد به این نکته دقت کرده باشه ، چند روزه به دوستام این ميگم که گزینه 1 درست نیست گوش نمودن ، البته نظر من با کاهش تغییر شکل تکیه گاه هاست...

azi sadeghi

عضو جدید
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:
بر طبق مطالب بیان شده گزینه صحیح را بال پرندگان نیز میتوان در نظر گرفت.

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:
معمولا برای ایجاد حس یگانگی می بایست تیرگی و روشنی همه رنگ ها یکسا ن باشند.

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

از سازمان سنجش تقاضا داریم داریم حتما به تک تک این موارد رسیدگی کنند.با تشکر
سوال 92 هم گزینه 3
97 هم گزینه 1

samane122

عضو جدید
بچه ها اینا درصدایی ان که آکادمی واسه من گرفته که تو فنش موندم!!!!
زبان : 47
فن : 30!!!!!
تاریخ : 34
درک : 11!!!:(
منظر هم نزده بودم
رتبه ب معماریمم شده 229!!!
به نظرتون بی خیال اسکیس بشم آیا؟؟؟
نه امید هست با یه سکیس خو ب سوره قبولی

وضعیت
موضوع بسته شده است.