بررسی سوالات آزمون معمــــاری ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
" اعتراض ارسال شده من به سوال 126 به سایت سنجش "

در کلید گزینه 3 "فرهنگی، عملکردی، زیبایی شناسانه " آمده است که غلط است و گزینه صحیح گزینه 4 "فرهنگی، اجتماعی، زیبایی شناسانه" می باشد.توضیح اینکه در کتاب طراحی باغ و احداث فضای سبز نوشته ی مهندس غزاله روحانی در صفحات 15 تا 21در این خصوص شرح داده شده است. که دلایل اینجانب در خصوص نقش پررنگ مباحث اجتماعی در اهداف طزاحی منظر از همین منبع به شزح زیر تقدیم می گردد:دلیل اول:در صفحه 15 عبارت مقابل آمده: " طراحان نیازهای روحی و جسمی و اجتماعی سنین مختلف مردم هر منطقه را در نظر گرفته و مطابق این احتیاجات طراحی می کنند."دلیل دوم: در صفحه 16 و 17 عبارت زیر آمده است که در مورد چهارم آن اهداف اجتماعی معماری منظر را بیان می کند:" نیازهای زیست محیطی بشر گاهی جسمی و گاهی روحی است ولی تمام این نیازها در یک زمان و به طور مداوم بروز نمی نماید، طراحان باغ برای رفع این نیازها چهار هدف کلی را دنبال می کنند:1- ایجاد فضایی به منظور بهسازی محیط2- احداث فضایی برای بازی کودکان3- مکانی برای آموختن4- گرد هم آوردن افراد جامعهدلیل سوم:توضیحات تفصیلی صفحات 20 و 21 در رابطه با بند 4 ذکر شده (گرد هم آوردن افراد جامعه) و نقش اجتماعی معماری منظربنابراین با توجه به توضیحات ارائه شده توسط اینجانب و اخذ نظر از اساتید مجربی همچون خانم مهندس غزاله روحانی که خود مولف این کتاب می باشند و همچنین سایر اساتید صاحب نظر، این کلید اشتباه تصحیح گردد و پاسخ صحیح یعنی گزینه 4 "فرهنگی، اجتماعی، زیبایی شناسانه" لحاظ گردد.
(عکس صفحات 15 و 17&16 و 21&20 رو فرستادم)
سلام دوست عزیز این سوال رو من تو کتابه منظره عصرکنکاش دیدم که گزینه درست همان گزینه 3 است.اگه خواستی بگو برات بفرستمش.

آخرین ویرایش:

dmn

عضو جدید
بله. اگه مربع بود به دلیل اینکه جلوی اتاق قرار داره باید ضلعی که در سمت ضلع پرسپکتیو رفته قرار دارد باید کشیده تر باشه نه اینکه کوچکتر باشه..

marmoo

عضو جدید
سلام...این درصدایی رو که میگید چطوری تخمین میزنید...؟!!!
زبان 12
فن 33
تاریخ 63
درک 43
منظر 22
چجوریا میشه ؟​

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...این درصدایی رو که میگید چطوری تخمین میزنید...؟!!!
زبان 12
فن 33
تاریخ 63
درک 43
منظر 22
چجوریا میشه ؟​
بین 450 - 500 البته بر اساس جدول پارسال بررسی کردم.اگه میخوای رتبتو بدونی درصداتو تو پیام خصوصی برای imah بفرست

p.yari

عضو جدید
من کاملا با اطمینان حمل و نقل جاده ای زدم-
چون گفته طرح توسعه

توسعه یعنی یک چیزی وجود داره تو میخوای توسعه اش بدی
و وقتی می خوای محصولات چوبی تولید کنی یعنی چی
یعنی مثلا مبل - یعنی پارکت - یعنی چیزهایی که امکان تولیدش در روستا نیست -و باید حتما در شهر باشه وبا امکانات کافی و تجهیزات پیشرفته
پس منطقی ومعقول ترین گزینه 4 هست

مثلا اگر در گزینه ها میگفت احداث کارخانه تولید محصولات چوبی ، حتما اون در اولویت قرار میگرفت یا هم اولویت میشد با حمل ونقل جاده ای

ترنج

عضو جدید
مهیار برعکس اولا که همرو یا می فرستادی خونه بخت یا خدمت مقدس سربازی!!!الان چه خوب تخمین میزنی!
میشه واسه منم تخمین بزنی؟شاید فرجی شد زیر 100 شدم!:D
اینم درصدای منه:
زبان 27.7
فنی53.33
تاریخ 42.22
درک 33.33
منظر 16.67
میانگین:37.8

مهیار چرا جواب سوالمو ندادی؟!نکنه از دستم ناراحت شدی؟!!!:redface:شوخی کردماااااااا:gol:

omid0000

عضو جدید
سلام دوست عزیز این سوال رو من تو کتابه منظره عصرکنکاش دیدم که گزینه درست همان گزینه 3 است.اگه خواستی بگو برات بفرستمش.
سلام... خوب اگه اونجا اینو نوشته که پس اعتراض من رد میشه :(

انگار این کتاب منظر عصر کنکاش چیز مهمی بوده است!!! زیاد دارم ازش میشنوم....و من از همه جا بی خبر!
نه اینکه شما اشتباه بگیا.... ولی اگه تونستی برام بفرستش... برا یادگیری خودم می خوام ببینم...
ممنونم

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز

انگار این کتاب منظر عصر کنکاش چیز مهمی بوده است!!! زیاد دارم ازش میشنوم....و من از همه جا بی خبر!
نه اینکه شما اشتباه بگیا.... ولی اگه تونستی برام بفرستش... برا یادگیری خودم می خوام ببینم...
ممنونم
خواهش میکنم .دوست عزیزم ترنج اون صفحه رو داره من بهش میگم براتون بفرسته.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه ضریبای هر درس رو برای هر گرایش(داخلی.منظر.اسلامی.مطالعات معماری) بگید شاید خیلیا ندونن از جمله من!ممنون:gol:

omid0000

عضو جدید
بچه ها میشه ضریبای هر درس رو برای هر گرایش(داخلی.منظر.اسلامی.مطالعات معماری) بگید شاید خیلیا ندونن از جمله من!ممنون:gol:

تو دفترچه ثبت نام هم زده

پیوست ها

• zarayeb.jpg
    zarayeb.jpg
    42.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • zarayeb.jpg
    zarayeb.jpg
    42.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپم اما مهم :redface:

عاااقاااا حالا باز من میگم مهندس ... میگن ما مهندس نیستییییم ما معماریم :|
عاقا مهندس یعنی هندسه دان .. ما هم هندسه بلدیم بووخووودا ... اصن اصلش ماییم واسه هندسه
اینا مقدمه بود ... ک بگم .... الان میگم ... د بذار .... خخخخخخخخ
مهندسان گل... روزتون مبارک (فرداس البته روز مهندس)

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپم اما مهم :redface:

عاااقاااا حالا باز من میگم مهندس ... میگن ما مهندس نیستییییم ما معماریم :|
عاقا مهندس یعنی هندسه دان .. ما هم هندسه بلدیم بووخووودا ... اصن اصلش ماییم واسه هندسه
اینا مقدمه بود ... ک بگم .... الان میگم ... د بذار .... خخخخخخخخ
مهندسان گل... روزتون مبارک (فرداس البته روز مهندس)
مرسی الهام جون روزه خودتم مبارک:w40::w40::w40::w33::w33::w33::w14::w14::w14::w27::w27::w27::w30::w30::w30::w23::w23::w23:

bolookat

عضو جدید
سلام بچه ها.ممنون میشم کمکم کنید حدود رتبم رو بدونم. میخوام بدونم ارزش داره واسه اسکیس ثبت نا م کنم یا نه.خیلی زحمت کشیدم ولی..
زبان:۵۰
فن:۵۵
تاریخ:۴۵
درک:۱۶ :((((((((
منظر:۳۸

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.ممنون میشم کمکم کنید حدود رتبم رو بدونم. میخوام بدونم ارزش داره واسه اسکیس ثبت نا م کنم یا نه.خیلی زحمت کشیدم ولی..
میانگینه درصدات40.09میشه خیلی خوبه تبریک میگم.درصداتو واسه imahبفرست و تو تخمین رتبه بچه های باشگاه شرکت کن .میتونی از نتایجه کنکوره 92رتبه حدودیتو ببینی ولی معدل و دانشگاهی که لیسانس گرفتی هم درتعیین رتبه نهایی موثره ولی واسه اسکیس سریع شروع کن که جانمونی...

• Like
واکنش ها: imah

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...عزیزم میانگینت میشه 40.09
میانگین 40 ارزش تمرین واسه اسکیس نداره ؟؟؟؟ خوبم داره... زیر 250 میشی ایشالا البته نسبت ب پارسال
اگه میخوای تو جدول امسال درصداتو محسوب کنم ک دقیق تر پیدا کنی رتبتو

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من سوالات رو نگاه کردم نسبت به پارسال واقعا آسون تر بود درصدهاتون رو دقیق مثل ارسال نگیرید مطمئنا با درصدهای مشابه پارسال رتبه های ضعیف تری کسب میشه. البته این نظر شخصیه منه

r.a.m.in

عضو جدید
سلام دوستای معمار.
من بیشتر واسه طراحی شهری خوندم و واسه معماری نخوندم اما درصدام ایناست ممنون میشم وضع حالم بگید.مرسی
زبان15/
دروس فن49/
دروس تاریخ35/
درک مومی معماری38/
منظر20/
تاریخ شهر40/
مبانی بازسازی31/

bolookat

عضو جدید
سلام...عزیزم میانگینت میشه 40.09
میانگین 40 ارزش تمرین واسه اسکیس نداره ؟؟؟؟ خوبم داره... زیر 250 میشی ایشالا البته نسبت ب پارسال
اگه میخوای تو جدول امسال درصداتو محسوب کنم ک دقیق تر پیدا کنی رتبتو
واقعا....اگر زیر ۲۵۰ بشم که خیلی خوبه خودم تو ذهنم حدود ۴۰۰ بود.
ممنون میشم اگر من رو هم توی لیستتون قرار بدید.
راستی مرسی واسه امیدی که دادید ;)

abazar2

عضو جدید
سلام دوستان بازبان صفر-فنی 28 تاریخ 30 درک 30ومنظر33حدوداچه رتبه ای مبشه

nrchitect

عضو جدید
سلام الهام خانوم ميشه رتبه منم تخمين بزنين

زبان٤٠
فنى٤٦
تاريخ ٥٣
درك٣١
منظر٤١

• Like
واکنش ها: imah

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من سوالات رو نگاه کردم نسبت به پارسال واقعا آسون تر بود درصدهاتون رو دقیق مثل ارسال نگیرید مطمئنا با درصدهای مشابه پارسال رتبه های ضعیف تری کسب میشه. البته این نظر شخصیه منه

به نظر من امسال سوالا اصلا آسونتر نبود! اما متعادل تر بود مثلا مث پارسال نبود که یه درسو آسون بگیرن یه درسو سخت ،همه درسا در یه حد متوسط رو به بالا بود،، به نظرم بشه با توجه به میانگین های پارسال رتبه های امسالم حدودی تخمین زد :smile:

mfoarch

عضو جدید
سلام، منم به سوالای 86 - 91 - 97 - 110 اعتراض دارم ممنون میشم دلایل و توضیحاتتو برام بفرستی.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :)
منم اولش همين فكرو مي كردم ولي با ادم هاي زيادي حرف زدم همه ميكن تو ديد اول اسونه همه هم بعد كنكور فكر مي كردن خيلي اسونه ولي سوالات شك دار خيلي خيلي زياد بود. به نظرم ميانكينا فوقش ٢ در صد اينا بره بالا نه خيلي :)

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنونم
manzar.jpgاینم همون صفحه کذایی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.