بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jhigol

عضو جدید
باروک حرکت و پویایی؟
فرم کشیده جبهه قربی رومانسک؟
تحول قرن نهم رنگین شدن صحن با نمای کاشی؟
مدارس خراسان در تیموری میشد دو طبقه شدن؟
به چهارتاش شک داشتم باور کن اینقد استرس گرفتم که یادم نیست چی زدم !
تهویه مطبوع چی میشه؟

Diana-88

عضو جدید
تزیینات مختص قاجار میشد نقاشی روی گچ؟
جهت کاخ هشت بهشت؟
مدرسه معماری موراتی؟
خدمات دهنده و گیرنده میشد آزمایشگاه ریچاردز و بیمه لویدز؟

jhigol

عضو جدید
جهت کاخ هشت بهشت؟
مدرسه معماری موراتی؟

من زدم اینه کاری!
کاخ هشت بهشت زدم هزار جریب
موراتی رو نزدم
بیمه لویدزم به همین شک داشتم نزدم

petrovich21

عضو
جهت کاخ هشت بهشت؟
مدرسه معماری موراتی؟
هشت بهشت و زدم چهار باغ
موراتی رو زدم ایتالیا و فناوری معماری

jhigol

عضو جدید
دوستان اقای جهانشاهی تو کانال زبانشون گفتن که سوال 8 زبان عمومی اشتباهه اعتراص کنین که حذفش کنن
گزینه 4 ش اشتباه چاپی داره

2091978620

عضو جدید
بعضی پاسخها

بعضی پاسخها

k=1
بارهای ثقلی
پی های مرکب
سالن کشتی
رافائل
جزییات اجرایی ستون
تیرمرکب کف فولاد وبتن
هسته بتنی وطبقات طره ای
480
شکل د
چهارطاق
آیینه کاری
پاسارگارد
زیرزمین:تهران
دما ورطوبت نسبی

sara***

عضو جدید
سلام دوستان اینارو چی زدین ؟
تفیک بخش اقامتی؟ مهتابی
کاربد قوس کاتدال گوتیک؟وسیع سبک نورانی
سک باروک؟سطوح مواج

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اول نتیجه میاد بعد آزمون اسکیسه؟اسکیس کیه ؟
یک ماه دیگه نتایج میاد و احتمالا بعد از ماه رمضون میشه.
بچه ها استرس گرفتم شما جوابا رو میذارین:cry:
هر کی یه چیزی میگه

topman85

عضو جدید
سوالای امسال مفهومی به توان مفهومی بود!! سوالای تاریخ هم فوق العاده سخت... زبان کمابیش آسون بود ولی چه متنایی گذاشته بودن! مگه می‌خواستیم رمان بخونیم؟؟ سر زبان یه خیلی وقتم رفت! واسه همین فرصت نشد به یه سری از سوالایی که تو جوابشون شک داشتم برگردم و واسه همین بی جواب موندن! یا در واقع حیف شدن...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نیروی عضو رو زدم صفر! ولی اصن مطمئن نبودم حس میکنم یه نکته ای داشته
من سه دیقه از وقتم مونده بود نگا کردم دیدم صفر نیرویی تشریف داره! حالا نمی دونم درست یا غلط

دوستان بنظرتون میانگین زبان و منظر امسال خیلی می ره بالا!؟همه میگن آسون بود...
من منظر نخونده بودم ولی به نظرم سوالاش خوب بود. پس آسون بوده دیگه

بچه ها اون سوال مربوط به تنظیم شرایط که محاسبه گرما بود رو حل کردین؟ چند آوردین؟ 480؟

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
همگی خسته نباشید
پاسخ سوال خرپا خیلی ساده س. پاسخ صفر هست.

نکته: هرگاه به مفصلی دو عضو وارد شود و هیچ گونه نیروی خارجی روی مفصل نداشته باشیم، هر دو عضو صفر نیرو خواهند بود. که اینجا مفصل C مد نظر هست.

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
پاسخ مقدار گشتاور هم 30 میاد.
کافیه دیاگرام برشی رو ترسیم کنید و مساحت زیر سطح دیاگرام رو تا وسط تیر حساب کنید که پاسخ 30 خواهد بود.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همگی خسته نباشید
پاسخ سوال خرپا خیلی ساده س. پاسخ صفر هست.

نکته: هرگاه به مفصلی دو عضو وارد شود و هیچ گونه نیروی خارجی روی مفصل نداشته باشیم، هر دو عضو صفر نیرو خواهند بود. که اینجا مفصل C مد نظر هست.
:gol::w27:
کافیه دیاگرام برشی رو ترسیم کنید و مساحت زیر سطح دیاگرام رو تا وسط تیر حساب کنید که پاسخ 30 خواهد بود.
جناب مهندس من این سوالو متوجه نشدم:(چرا تا وسط تیر؟ مگه نباید تا اون قسمتی باشه که محور X رو قطع می کنه؟

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
پاسخ سوال 34-
نکته:
ممان استاتیک یا گشتاور اول سطح هر سطح نسبت به محورهای گذرنده از مرکز سطح صفر می باشد.
پس گزینه 1 صحیحه

topman85

عضو جدید
ممنون از توضیحاتتون. ممکنه سوال 95 رو هم پاسخ بدین؟ اطلاعات کسب شده از کارفرما و... منظورمه. من گزینه 3 رو زدم یعنی تهیه برنامه فضایی. به نظرتون درسته؟

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
:gol::w27:

جناب مهندس من این سوالو متوجه نشدم:(چرا تا وسط تیر؟ مگه نباید تا اون قسمتی باشه که محور X رو قطع می کنه؟

پاسخ خیلی ساده س.
دیاگرام خمشی به ما کمک میکنه تا مقدار گشناور روی هر نقطه از تیر رو بتونیم حساب کنیم و دیاگرام خمشی هم خودش از روی مساحت دیاگرام برشی محاسبه میشه.
پس کافیه دیاگرام برشی رو از روی تیر ترسیم کنیم و در مرحله بعد مقدار مساحت سطح زیر نمدار برشی رو تا وسط تیر حساب کنیم. و پاسخ مجموع مساحت های دو مثلث روی دیاگرام برشی خواهد بود. و از اونجایی که یکی از مثلث ها مقدارش منفی 10 هست با مساحت مثلث دوم که مقدارش مثبت 40 هست جمع زده میشه و پاسخ 30 خواهد بود.

jhigol

عضو جدید
پاسخ خیلی ساده س.
دیاگرام خمشی به ما کمک میکنه تا مقدار گشناور روی هر نقطه از تیر رو بتونیم حساب کنیم و دیاگرام خمشی هم خودش از روی مساحت دیاگرام برشی محاسبه میشه.
پس کافیه دیاگرام برشی رو از روی تیر ترسیم کنیم و در مرحله بعد مقدار مساحت سطح زیر نمدار برشی رو تا وسط تیر حساب کنیم. و پاسخ مجموع مساحت های دو مثلث روی دیاگرام برشی خواهد بود. و از اونجایی که یکی از مثلث ها مقدارش منفی 10 هست با مساحت مثلث دوم که مقدارش مثبت 40 هست جمع زده میشه و پاسخ 30 خواهد بود.
میشه بفرمایید اون سوالی که راجع به حداکثر نیروی زلزله بود کدومه؟A?

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
میشه بفرمایید اون سوالی که راجع به حداکثر نیروی زلزله بود کدومه؟A?

اگر شکل پلان بود بیشترین تنش و آسیب درنقطه C ولی چون تصویر مربوط به مقطع هست بیشترین تنش در تکیه گاه یعنی A خواهد بود

آخرین ویرایش:

mamadagha1390

عضو جدید
پاسخ خیلی ساده س.

البته راه آسون تری هم هست...
اندازه ها رو عکس رو با حداقل امکانات(پینت:)) یخورده نامتناسب کشیدم. [/IMG]

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    19.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

petrovich21

عضو
مهندس رحیمی جواب سوال 60 . افزایش صمیمیت آگوستیکی؟ کاهش زمان واخنش؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.