بررسی آزمون نـــظارت آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hekmatiy

عضو جدید
با لطف بی کران خداوندی منم نظارت و اجرا را قبول شدم با 74 .هر دو را بار اول. یه کم وقت گذاشت (45 روز، روزی 3-4 ساعت) میشه به راحتی قبول شد. یه ربع 20 دقیقه هم وقت اضافه آوردم . البته مبحث 10و کتابهای قانون نظام مهندسی (نه مباحث) و اینا را هم نداشتم. شاید اگه مبحث 10 را داشتم رتبه میاوردم.
خدا را شکر مثل اینکه خیلی از بچه ها نظارت قبول شدن. کاشکی واسه طراحی دستشون را بالا بگیرن بلکه ما هم قبول بشیم.

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به تمام عزیزانی که نظارت قبول شدن این دوره تبریک میگم گوااارا ی وجودتان
انشالله طراحی هم ما و تمام دوستانی که امیدوارند به قبولی قبول بشن کلکسیون خوشحالی ها مون تکمیل بشه
مصحح گرامی رحمی کن حال این بینوا را!!

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام
به تمام عزیزانی که نظارت قبول شدن این دوره تبریک میگم گوااارا ی وجودتان
انشالله طراحی هم ما و تمام دوستانی که امیدوارند به قبولی قبول بشن کلکسیون خوشحالی ها مون تکمیل بشه
مصحح گرامی رحمی کن حال این بینوا را!!
خوش به حال همه اونایی که قبول شدن
من که باز به خاطر یک امتیاز رد شدم اعتراض زدم واسم دعا کنید

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
ای وای خیلی متاسفم خانم مهندس.. امیدوارم نتیجه مثبت بگیرین از اعتراض
راستی! خانم مهندس نجاتی قبول شدن؟؟؟ خبری نیست ازشون..

memar-86

عضو جدید
خوش به حال همه اونایی که قبول شدن
من که باز به خاطر یک امتیاز رد شدم اعتراض زدم واسم دعا کنید

سلام...منم 49 زدم....میخاستم بپرسم چطور اعتراض زدید...گفتن...به صورت کتبی باشه...تو نامه چی بایستس بنویسیم...از دوستان کسی هست راهنماییم کنه :(

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام...منم 49 زدم....میخاستم بپرسم چطور اعتراض زدید...گفتن...به صورت کتبی باشه...تو نامه چی بایستس بنویسیم...از دوستان کسی هست راهنماییم کنه :(

سه روش هست،هرسه تاشم انجام بدین
1-اعتراض ازطریق نظام
2-اعتراش ازطریق ایمیل-
3-اعتراض از طریق نامه
متنشو که نوشتم دفعهی پیش دارم،
الان باگوشی ام،
فایلش تو پی سیمه اگ نذاشتم تافردابهم پیام بزنیدیادآوری کنید

• Like
واکنش ها: MK6

holooooooo

کاربر ممتاز
متن نامه اعتراض به نمرات

متن نامه اعتراض به نمرات

با عرض سلام و احترام خدمت ریاست محترم سازمان سنجش
با توجه ب اینکه کسب نمره 49 ب بالا نشان دهنده سطح سواد علمی و تسلط شرکت کنندگان به مباحث مقررات ملی می باشد و نحوه امتحان هم به صورت جزوه باز بوده، و هدف از این آزمون آشنایی با مباحث بیست و دو گانه و منابع مربوطه بوده و نتیجه ی امتیاز در محدوده ی 49، در اثر استرس ناشی از آزمون بوده، لذا از عالیجنابان خواستاریم که تدبیری اتخاذ شود تا این افراد قبول اعلام شوند،
درآخر
اسمو فامیل،رشته ای که شرکت کردین،شماره داوطلبی،شماره تلفن،کد نظام مهندسی،روهم بنویسید

HEDI MORADI

عضو جدید
سلام دوستان من زنگ زدم مقررات ملی گفتن 49 ها قبول هستن به احتمال 90 درصد

HEDI MORADI

عضو جدید
دوستانی ک قبول شدن تو رو خدا طریقه تست زدنشو ، چ کتابایی خوندن غیر از مبحثا ، کتاب دتایل هست ک ب درد بخوره ، من 2 دوره شرکت کردم با 48 رد میشم کمکم کنید ممنون میشم

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی ک قبول شدن تو رو خدا طریقه تست زدنشو ، چ کتابایی خوندن غیر از مبحثا ، کتاب دتایل هست ک ب درد بخوره ، من 2 دوره شرکت کردم با 48 رد میشم کمکم کنید ممنون میشم

به نظر من اصلا به دیتیل ها نگاه نکن چون هم پیدا کردن جواب زمان بره هم خیلی از سوال ها جوابش دقیقا معلوم نیست وریسکش زیاده.:w28:

holooooooo

کاربر ممتاز

من اصلا یه دونه از دیتیلارو نزدم کلا بیخیالشون شدم، کتاب دیتیل بردم اما هیچی نزدم فقط برا اطمینان بردم..
این پستو بخونین

hekmatiy

عضو جدید

با توجه به اینکه من بار اول بود امتحان دادم و با نمره نسبتا مناسب 74 قبول شدم(نظارت و اجرا) با اجازه دوستان تجربیاتمو در اختارتون قرار میدم انشالله که مفیده باشه.
یه بار سر کلاس دکتر گلابچی از ایشون درباره مهمترین مباحث مقرارات ملی پرسیدم، ایشون گفتند که مبحث سوم و مبحث چهارم مهمترین مباحث مقرات ملی هستش. اون موقع هنوز مقرارت ملی را به این شکل مطالعه نکرده بودم ولی بعدا فهمیدم که واقعا همینطوره. پس برای شروع از مبحث سوم شروع می کنیم. مبحث سوم بسیار مبحث مهمی در مقرارات ملی هستش و شما باید این مبحث را به خوبی مطالعه کنید. تا صفحه 50 این مبحثو باید حفظ کنید، چون مباحثش برای آزمون طراحی نیز بسیار مفیده. از صفحه 50 تا 89 که ظوابط اختصاصی ساختمان هاست را هم باید حتی المقدور موارد مهمشو را بررسی کنید. به عنوان مثال ظوابط اختصاصی فضاهای تجاری را باید مطالب کلیش را برای خودتون مشخص کرده باشید. از صفحه 89 به بعد را هم باید حفظ کنید.
مبحث 4 این مبحث باید به طور کلی حفظ گردد. من اینکار را کردم چون برای طراحی هم کاملا نیازه.
مبحث 5، این مبحث مبحثی است که شما را توی این کنکور می تونه بالا بکشه. سوالاتش معمولا ساده و قابلیت پاسخگویی و پیدا کردن را دارند. مطالب این مبحث تا قسمت قیر ساده هست، از قیر به بعد تا آخر مبحث پلیمرها کمی پیچیده هست و سوالاتی که از این بخش ها میدن معمولا کمی گیج کننده است. امکان اشتباه کردن توی این قسمت ها وجود دارد، بعه عنوان مثال توی آزمون خرداد (اگه اشتباه نکنم) گفته بود جداساز مرکب چیست، من دنبال پاسخ ان سئوال توی مبحث 5 می گشتم در حالی که پاسخ در مبحث 18 بودش. منظورم اینه که شما با اسم ها توی این مبحث آشنا بشید که اشتباهاتی از این دست نداشته باشید.
مبحث 7، مطالعه 20 صفحه اول این کتاب کاملا کافی است. امکان بررسی اشتباهی سئوالات طرح شده از این مبحث با مبحث سازه های نگهبان وجود دارد. به این موضوع دقت کنید.
مبحث 8، یکی از مباحث مهم و کلیدی برای آزمون نظارت و اجراست، از اون دست مباحثه که می تونید خودتون را بالا بکشید. تقریبا تمام مطالب این مبحث مهمه و نیاز به مطالعه جدی دارد.
مبحث 9، 163 صفحه این مبحث مهمه، معمولا سئوالات مشترکی در این مبحث و مبحث 5 وجود داره که البته این مبحث مهمتر و جامع تره. خیلی مطالب این مبحث نیاز به حفظ کردن نداره اما قطعا باید به مطالبش مسلط باشید.
مبحث10 را بنده مطالعه نکردم ولی برای اجرا 4-5 سئوال ازش داده بودند. شما مطالعه اش کنید.
مبحث 11- مبحث ساده و جذابی هستش. چون من کتاب فناوری های نوین گلابچی را قبلا خونده بودم این مبحث خیلی برام راحت بود. به این نکات توی این مبحث دقت کنید که فلان سازه ها توی چه مناطقی قلبلیت اجرا را دارند و چند طبقه ساخته می شوند، کدوم سیستم دیوار باربره و مطالبی از این دست. کل کتاب باید مطالعه گردد.
هر سئوالی درباره داربست، راهروی سرپوشیده و این جور مطالب طرح شد قطعا از این مبحثه. این مبحث مبحث نسبتا ساده ای است و قابلیت پاسخگویی به سئوالات این مبحث وجود دارد.
تاالان اکثر مباحث نستا ساده بودند. از الان مباحث نسبتا پیچیده شروع میشه.
مبحث 13 اولین مبحثی است که بررسی میکنیم. توی این مبحث قسمت ترانسفورماتور، سیم کشی و قوانین آن، برق فشار ضعیف، فاصله پریزها از فضاهای مختلف را مطالعه کنید. این نوع مباحث متاسفانه کمتر دلچسپ ما معمارها هستند ولی حتما باید مطالعه گردند. متاسفانه از مبحث 13، 14، 16 و 17 امسال در آزمون نظارت بسیار سئوال طرح شده بود، اگه اشتباه نکنم بالای 11-12 سئوال که تعاد بسیار زیادی است. بنابراین به هیچ وجه این مباحثو دست کم نگیرید، به هرشکلی که بود من مطالب این مباحث را مطالعه کردم و تمام سئوالاتی که از این مباحث اومده بود را جواب دادم. مبحث 13 راحت ترین مبحث این چهارگانه است.
مبحث 14، مباحث کانال ها ، دودکش(در مبحث 17 هم تکرار شده)، دریچه های بازدید(مبحث 16 تکرار شده) و اینجور مطالبشو مطالعه کنید. کلا مبحثی است که مطالب نخوندنیش بیشتر از مطالب خوندنیشه. کتابی بود که ازش نفرت داشتم.
مبحث 16 نیز دقیقا خصوصیت مبحث 17 را داره ولی این مبحث درباره وسایل بهداشتی هستش. متاسفانه سئوالاتی که از این دو مبحث میاد گیج کننده و شبیه هم هست و داوطلب را گیج میکنه که توی کدوم مبحث دنبال پاسخ بگرده.
مبحث 17 نسبتا مبحث ساده تری است. درباره اصول لوله کشی مطالب مهمی داره، دودکش، محل و فاصله قرارگیری بخاری، مکان های ممنوع برای بخاری و اینا از عمده مطالب مهم این مبحثه. مطالعه 86 صفحه اول این کتاب کافی است.
مبحث 15 نیاز به مطالعه کامل دارد. تا صفحه آخر این مطلب را مطالعه کنید. پیوست ها بسیار مهم است. ظرفیت آسانسور و ابعاد آن در قسمت پیوست قرار دارد. لطفا مطالعه شود.
مبحث 18 و 19 این دو مبحث باید به طور بسیار جدی و تا صفحه آخرشون مطالعه گردد. اکثر سئوالات طرح شده از این دو مبحث از بخش پیوست ها است. از هر کدوم 4-5 توی آزمون قبلی داده بودند. پس نیازی به تاکید نداره.
مسائل طرح شده در آزمون های قبلی از این دو مبحث را به دقت مطالعه کنید تا بتونید از پس سئوالاتش بربیاید.
مبحث 20، ساده ترین مبحث مقرارات ملی ( به عقیده من) این مبحثه که متاسفانه کمتر از این مبحث سئوال طرح میشه.
مبحث 21، نیز مطالعه خاص خودشو نیاز داره، سئوالاتی که در رابطه با پناهگاه، راه پله باز و اینجور مطالب از این مبحث طرح میشه. من 30 صفحه اولشو مطالعه کردم.
مبحث 22، این مبحث کلا درباره بازرسی اجزاء ساختمانی است. یه مطلب جزئی درباره آسانسور توی این مبحث وجود داره که مطالعه اش کنید. من این مبحث را یه بار مطالعه کردم.
سازه های نگهبان.
این کتاب 25 صفحه اول و 25 صفحه آخرش را مطالعه کنید. درباره قانون کار و بیمه یه سری مطلب توی این کتاب هست که یه کم غیر متعارفه ولی دقت کنید.
کتاب جوش را فقط کلیاتشو مطالعه کنید. مطالب کلیدیشو باید بدونید کجای مبحث قرار داره به عنوان مثال باید بدونید که آزمایش های مخرب در کدوم فصله که بتونید به راحتی پیداش کنید و بهش پاسخ بدید. یا باید بونید انواع الکترود توی کدوم فصله، یا اگه سئوالی درباره بازرسی عینی میده بدونید از کجا میاد. باید یه مطالعه روزنامه وار یکی دوبار این کتاب را داشته باشید.
یک دسته بندی کلی از کتابها کنیم

1. کتابهایی که نیاز به مطالعه جدی دارند و باید حفظ شوند
مبحث 3
مبحث 4
مبحث8
مبحث 15
مبحث 18
مبحث 19

1. مباحثی که باید به خوبی مطالعه گردند
مبحث 5
مبحث 9
مبحث 11
مبحث 12
مبحث 20
مبحث 21
کتاب سازه های نگهبان

1. مباحثی که نیاز به مطالعه کمتری دارند اما به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شوند
مبحث 2
مبحث 7
مبحث 13
مبحث 14
مبحث 16
مبحث 18
مبحث 22
و کتاب جوش (این کتاب بسیار مهم است و نیاز دارد که به دقت مطالب عمده اش بررسی گردد)
من توی آزمون این کتاب ها را داشتم و با این کتاب ها 48 تا سئوال را پاسخ دادم. خودم را اصلا درگیر سئوالات دتیل نکردم چون واقعا مشخص نیست از کجا طرح میشه.
روی آزمون ابتدا کتابها را به ترتیب بر اساس مبحث گذاشتم. ابتدا یک بار سئوالات را بررسی کردم. هر کدوم را که بلد بودم توی پاسخ نامه پاسخ دادم. تقریبا 14-15 سئوال را پاسخ دادم، همزمان که سئوالات را بررسی می کردم در کنار سئوالات شماره مبحث را یاداشت میکردم و البته سئوالاتی را که نمیدونستم از کدوم مبحث میاد را هم با علامت سئوال مشخص می کردم. بنابراین توی 30 دقیقه اول من یک بار سئوالات را خونده بودم و 15 سئوال را پاسخ داده بودم (بدون بازکردن کتاب ها) و هر سئوال را مشخص کرده بودم از کدوم مبحث میاد. بعد توی زمان باقیمانده مباحث را یکی یکی برمیداشتم و سئوالات را توشون پیدا میکردم. به ترتیب اول مبحث 2 بعد 3 و الی آخر، مبحث را که برمیداشتم یه لحظه سئوالات را نگاه میکردم ببینم کدوم سئوال از مثلا مبحث 3 اومده ، پاسخ میدادم و مبحثو کنار میذاشتم. بنابراین به راحتی سئوالات مبحث 3 را پیدا میکردم و توی پاسخ نامه جوابشون را میزدم. به همین صورت تا آخرین مبحث. بعدش هم مبحث سازه های نگهبان و کتاب جوش.
به این ترتیب سئوالت را پاسخ دادم. نیم ساعت آخر را هم وقت اضافه آوردم.
اما در واقع مهمترین نکته این بود که من 50 روز و روزی 4 -ساعت مطالعه داشتم. پس به راحتی می تونید قبول بشید. کافیه یه کم همت کنید.
با آرزوی موفقیت.

اشتباهات نوشتاری و گفتاری را به بزرگی خودتون ببخشید.

holooooooo

کاربر ممتاز
خانم یا آقای مهندس حکمتی،مطالب مفیدیرو عنوان کردن،
ولی من خودم به شخصه تو این امتحان شاید نهایتا یه دونه یادوتا سوالوبدون باز کردن مبحث جواب بدم،
ریسک نمیکنم،البته دلیل اینکه شما 16 تا سوالو جواب دادین اینه که خیلی از مباحثو حفظ بودین،
من برا آبان ماه اجرا داشتم فقط مبحث 11و 7رو روخونی کردم،
بقیرم خوب چون خرداد نظارت داشتم میدونستم هرمبحث مربوط ب چیه وکلیدواژه کمکم کرد،
من 60 شدم البته اجرا راحت تره از نظارت ،ولی من 36تادرست زدم برا اجرا بدون غلط چون فقط اوناییو که صد درصدپیدامیکردم میزدم،
دوستان اگر بخواین نمره ی بالایی بگیرین باید ب روش دوستمون عمل کنید،
چون سوالای نظارت رو ب مفهومی شدنه،
در ضمن تست زدنو فراموش نکنید خیلی مهمه..

hekmatiy

عضو جدید
خانم یا آقای مهندس حکمتی،مطالب مفیدیرو عنوان کردن،
ولی من خودم به شخصه تو این امتحان شاید نهایتا یه دونه یادوتا سوالوبدون باز کردن مبحث جواب بدم،
ریسک نمیکنم،البته دلیل اینکه شما 16 تا سوالو جواب دادین اینه که خیلی از مباحثو حفظ بودین،
من برا آبان ماه اجرا داشتم فقط مبحث 11و 7رو روخونی کردم،
بقیرم خوب چون خرداد نظارت داشتم میدونستم هرمبحث مربوط ب چیه وکلیدواژه کمکم کرد،
من 60 شدم البته اجرا راحت تره از نظارت ،ولی من 36تادرست زدم برا اجرا بدون غلط چون فقط اوناییو که صد درصدپیدامیکردم میزدم،
دوستان اگر بخواین نمره ی بالایی بگیرین باید ب روش دوستمون عمل کنید،
چون سوالای نظارت رو ب مفهومی شدنه،
در ضمن تست زدنو فراموش نکنید خیلی مهمه..

ممنونم که مطالب را خوندید. حرفتون کاملا درسته. یادم رفته بود این نکته را بگم من سئوالاتی را که مطمئن بودم ، همزمان مثل بقیه سئوالات نگاه میکردم و پاسخشون را چک میکردم. بله البته من نسبتا مطالعه ام زیاد بود و واقعا میخواستم یک بار از شر این امتحان خلاص بشم.
دقیقا تست زنی نکته بسیار مهمی هستش که شما بهش اشاره کردید. سیستم تست زنی من اینجوری بود که کنکور نظارت و اجرای قبل را همزمان با مطالعه ام بررسی میکردم، به این دلیل که میخواستم با نحوه سئوالات آشنا بشم. 2 کنکور آخر را هفته آخر مانده به آزمون مثل یک آزمون نشستم و پاسخ دادم. نمره ام تقریبا مثل آزمون آبان شد.
از بابت اینکه با دقت مطالعه کرده بودید ممنونم. راستی من کلید واژه هم استفاده نکرده بودم.

holooooooo

کاربر ممتاز
یجورایی نمیشه فقط یه کلید واژه متکی بود ..فقط به عنوان یه کمک میشه ازش استفاده کردُ‌و با توجه به اینکه سوالای نظارت طوری شدن که هر سوال از 4 جای کتاب میاد گاهی حتی کلید واژه میتونه وقت گیر باشه و بیشتر آدمو سردرگم کنه من آزمون خرداد فقط برا تعداد کمی از سوالا ازش استفاده کردمُ‌خوندنم کمکم کرد و اینکه میدونستم هر مبحث دقیقا مربوط به چیه..‍‍‍بس نحوه ی کار باهاشو خوب باید یاد بگیرن و اینکه حتمااااااا تمامی کتاب هارو یک دور بخوننن کتابای مهم تروو بیشتر بخوننن..

وسعت

عضو جدید
یجورایی نمیشه فقط یه کلید واژه متکی بود ..فقط به عنوان یه کمک میشه ازش استفاده کردُ‌و با توجه به اینکه سوالای نظارت طوری شدن که هر سوال از 4 جای کتاب میاد گاهی حتی کلید واژه میتونه وقت گیر باشه و بیشتر آدمو سردرگم کنه من آزمون خرداد فقط برا تعداد کمی از سوالا ازش استفاده کردمُ‌خوندنم کمکم کرد و اینکه میدونستم هر مبحث دقیقا مربوط به چیه..‍‍‍بس نحوه ی کار باهاشو خوب باید یاد بگیرن و اینکه حتمااااااا تمامی کتاب هارو یک دور بخوننن کتابای مهم تروو بیشتر بخوننن..

آره قبول دارم کافی نیست
ولی به من خیلی کمک کرد که سریع تو ذهنم جمع و جور کنم تو کدوم مبحث و حدود صفحاته بعد بگردم
مرورو کلی خیلییییییییییییییی مهمه

آرت میس

عضو جدید
من 3 بار تو آزمون نظارت و اجرا شرکت کردم،بار اول نظارتم شدم 48 واجرا 45 که اصلا نخونده بودم.ولی بارهای بعد که هم کلمات کلیدی داشتم هم مطالعه کردم پایین ترشدم!:(این بارم قبول نشدم،دیگه تقریبا ناامیدم!اگه ازحالا هم بخوام بخونم تا آزمون بعدی هیچی یادم نمیمونه!یعنی به گفته این دوستمون واقعا باید تمام مبحثارو خوند!خوب از حالا که یادت نمی مونه!:eek:

وسعت

عضو جدید
ممنون،پس کلید واژه چیزی نیست که هر سال تغییر کنه از همین الان میشه خریدش?پس الان کاری که باید بکنم اینه که تو سایت نظام مهندسی ثبت نام کنم،مباحث 22گانه رو بخرم،کلید واژه رو بگیرم و یه دور مباحث رو بخونم و طبق کلید واژه مباحث رو علامت گزاری کنم که سر جلسه سریعتر پیدا بکنم جواب هارو،درسته?
جزوه استاد خاصی هست که معروف باشه واسه نظام مهندسی مثل ارشد?

عزیزم ی دقیقه گوش کن...
****نظام 3 تا امتجان دارد 1- نظارت2- اجرا3- طراحی
1-برای طراحی پیشنهاد میکنم کلاس حتما بری....ی کلاس معمولی و متوسط با هزینه معقول...و کل تاپیک اش را از الان بشین بخون.....و نکته برداری کن...اولش برات گنگ هست...ولی بعد یاد میگیری..الان وقت این کاره دقیقا

2- برای نظام و اجرا....پیشنهاد میکنم هردو را امتحان بدی چون منابع مشترکه...
منتظر می مونه زمان ثبت نام اینترنتی و... که قبلش حتماااااااااااااااااا باید کارت عضویت نظام داشته باشی...بیفت دنبال این....البته تاریخ اعتبار کارت هم مهمه....

3-بعد که منابع را اعلام کردن سریع میری انقلاب و کتابها را میخری کل منابععععععععععععععع را..... کلی سنگین میشه و دستت درد میگیره و کتاب جوش و .....قیمت اش کم نمیشه...نزدیک 200 یا بیشتر میشه...همممممممه منابع را بخر....تاپیک ها را بخون میفهمی چیا مهمه...جوش و ..... مقرررات ها.....و نمونه سوالهای سالهای قبل--
یک کتاب تست و پاسخ تشریحی ازمونهای سالهای قبل برای نظارت- اجرا و برای نظارت عمران را میخری.....

4- مباحث را بشین بخون....از تاپیک ها میفهمی چیا الویت دارن..... مبحث 3 و 4 و حریق و ....اصلی ها را میخونی....مصالح و .... و هرسال سوالهای اون مبحث را نگاه میندازی و تو کتابت با یک مازیک شبرنگ متفاوت مشخص میکنی..... و توی تیترهات اضافه میکنی.....یا استیکر میزنی مثل دفترچه تلفن....که کمکت میکنه...وقتی هم مطالعه میکنی....روزنامه وار بخون...اصصصصصصصصصصصصلا حفظ نکن که قاط میزنی.....فقط بخون تا بفهمی چی کجاست..... و حواست باشه بتن و فلز و ...توی چندین مبحث مشترکه.......و بنویس یا اضافه کن...

5- بعد تو اینترنت بعد چند وقت میزنه کلیدوازه های جدید اون سسسسسسسال اومده که میخری...و میری پرینت و سیمی میکنی و مثل دفترچه تلفن میکنی اش.....کلیدوازه نظارت برای من برای اجرا هم کفایت کرد

6-بعد که تقریبا مبحث های اصلی را خوندی...مثلا الکتریکال الکی مهمه....میشینی مثل ازمون...کتابها دور و برت....و و میشینی تست میزنی....سعی میکنی جوابها را بر اساس دانشت پیدا کنی....اول خیلییییییییییییییییییییییییییییییییی سخته....رسما خل میشی....ولی بعد یاد میگیری....و جواب سوالها و سایر گزینه ها را در کلیدوازه ات مشخص یا اضافه کن و در کتابهات مشخص کن...
7-بعد که 4-5 تا ازمون زدی...میبینی کجاها مورد علاقه طراحه سوالهاست و کلییییییییییییییییی جلو می افتی....
سرعت و تند خوانی ات قوی کن... و لذت میبری که سوالها را پیدا میکنی....البته چون منابع سال به سال عوض میشه...پاسخ سوالهای قدیمی را پیدا نمیکنی و این طبیعیه...از اخرین سالها شروع کن به تست زدن

8-اصلا پیچیده و مبهم نیست...
ولی برای طراحی به نظرم کلاس برو و بشین تمرین کن....فقط طرح بزن...
خوبیش اینه مبحث 4 که میخونی برای نظارت و اجرا برای طراحی به دردت میخوره....
ولی صبر کن جوابای طراحی ما بیاد بعدا در این مورد از بچه ها کمک بگیر
و از الان تاپیک ها را بالا پایین کن شدیددددددددددد.....و نمونه کار بچه ها را پرینت بگیر و تحلیل کن..... فرصت خیلی خوبیع

9- باز هم مسئله اصلا پیچیده و مبهم نیسسسسسسسسسسسسسسست
فقط الان بشین صفحه به صفحه حرفای بچه ها را بخوون و نکته بردار
اول همه چیز گیج کنندس...ولی بعدا برات فوت آب میشه و لذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذت میبری عزیزدلم...موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.