بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستانی که قبول شدن جزوات و نمو نه های فرضی و ..اگه دارن لطفا از بچه های دوره جدید دریغ نکنن

بهترین جزوه و نمونه کار این سایت هست...فوق العاده است...لطفا وقت بگذارید قطعا پشیمون نمیشید

sallarmelli

عضو جدید
الان وزارت خونه بودم
جواب درستی ندادند حراست دم در یه شماره داخلی داد فکر کنم 5940 بود زنگ زدم هر چی هر دلیلی گفتم گفت نمی شه آخرش گفت کارشناسش نیست شاید هم امروز نیاد تنها راه اعتراض همونه که گفته شده ولی می گفت دوره های قبلی یه سری رفتن پیگیری کردند بالاخره تونستند برگه هاشون رو ببینند
ما هم می گیم باید برگه ها رو ببینیم
حداقل کاری که می تونن بکنن برگه ها رو اسکن کنن بذار روی کارنامه چرا ما نباید حق داشته باشیم برگه پاسخ نامه مون رو ببینیم

یه دوتا شماره هم داد که خانم فرامرزی هست مسئولش این همه شماره ها
82244194
82244203
بی خبر نذارین پیگیر نباشین وضع درست نمی شه
یکی از دوستان گفته بود ساختمان دادمان طبقه سوم جنوبی خب نزد کدوم مسئول؟؟؟؟؟؟؟ اسمش چیه؟؟؟/

saeid360

عضو جدید
منم دسترسی نداده بودم
منم بدون دسترسی قبول شدم ولی به نظر من این مسایل یه چیزای فرعیه . اصل همون رعایت نکات مد نظر سوال بود که اگه حل میشد نمره قبولی میگرفتید که تو آزمون امسال تنظیم کد ارتفاعی تجاری و تاسیسات و دسترسی بود نکته دیگه هم رعایت متراژ های خواسته شده بود که هر کسی اینا رو با تحویل شیت های کامل رعایت میکرد بعید میدونم قبول نمیشد و با توجه به تجربه سه آزمون قبلی رمز قبولی من هم رعایت همین نکات بود

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله فرق داره.... اتفاقا من خیلی از کسایی رو میشناسم که متاسفانه بعد از4_5بار هنوز ب نتیجه نرسیدن....
البته نمیگم ک همه مردود میشن اما دیدشان رو باید تغییر بدن

تغییر دید یعی چی؟ اخه ما طبق مباحث طرحی میکنیم. میش بیشترتو ضیح بدی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ازمون نظام خیلی فراتر از چیزی هست که تو دفاتر معماری انجام میشه؟
منظورم اینکه کسی که در دفتر طراحی یکنه هم ممکنه قبول نشه ؟ یا کسیی اغلب تجربه نداره قبول نمیشه من سوالات طراحی و نگاهیی انداختم چیز عجیبی ندیدم پس چر ا امار قبولی پایینه ؟

میگن که شهرداری خودش نمیتونه قانون وضع کنه برای ابعاد و اندازه اما با اجازه از مقررات ملی بله میگه
خداییش مثلا نورگیر بین دو واحد وقتی دو تا درجه یک داشته باشیم 18 متر مربعه اما تو نقشه شهرداری بعید میدونم همچین متراژی به نورگیری اختصاص بدن
پس یه دلیلش همون تفاوت بین استاندارد ابعاده.

دومیش هشت ساعته بودن آزمون و ترسیم دستیه که در اون باید در همه ی 8 ساعت چشم و دست و مغز و کل وجودت با هم هماهنگ باشه برای ترسیم
یک بار با سوال درگیری داری و باید سوالو حل کنی، یکبار همونو بکشی روی کاغذ و یکبار یدگه راپیدی کنی
استرس و مسائل احتمالی هم بهش اضافه کنی

متوجه میشی چرا قبولی پایینه

این ها رو بیشتر توضیح می دی
1-
3-
6-
8-
10-
18-
19-
این کاره اصلش کجاست مهندس؟

niuona

عضو
منم بدون دسترسی قبول شدم ولی به نظر من این مسایل یه چیزای فرعیه . اصل همون رعایت نکات مد نظر سوال بود که اگه حل میشد نمره قبولی میگرفتید که تو آزمون امسال تنظیم کد ارتفاعی تجاری و تاسیسات و دسترسی بود نکته دیگه هم رعایت متراژ های خواسته شده بود که هر کسی اینا رو با تحویل شیت های کامل رعایت میکرد بعید میدونم قبول نمیشد و با توجه به تجربه سه آزمون قبلی رمز قبولی من هم رعایت همین نکات بود
ولی من متراژ انباریها رو کوچیکتر آوردم
و همچنین دو تا از اتاق خوابم هم کمتر از متراژ خواسته شده بود

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میگن که شهرداری خودش نمیتونه قانون وضع کنه برای ابعاد و اندازه اما با اجازه از مقررات ملی بله میگه
خداییش مثلا نورگیر بین دو واحد وقتی دو تا درجه یک داشته باشیم 18 متر مربعه اما تو نقشه شهرداری بعید میدونم همچین متراژی به نورگیری اختصاص بدن
پس یه دلیلش همون تفاوت بین استاندارد ابعاده.

دومیش هشت ساعته بودن آزمون و ترسیم دستیه که در اون باید در همه ی 8 ساعت چشم و دست و مغز و کل وجودت با هم هماهنگ باشه برای ترسیم
یک بار با سوال درگیری داری و باید سوالو حل کنی، یکبار همونو بکشی روی کاغذ و یکبار یدگه راپیدی کنی
استرس و مسائل احتمالی هم بهش اضافه کنی

متوجه میشی چرا قبولی پایینه

اتفاقا تو شهر ما نورگیر خیلی اهمیت میدن تونقشه ها و برگشتی ها هم همینه معمولا تواجرا کم میشه

بله ترسیم دستی وزمان ازمون متوجه هستم ولی تو دفتر ما یه سری ضوابطم داریم که شهرداری گفته و وقتی مبحث 4 رو خوندم دیدم همونه . گفتم شاید جززمان و ترسیم دستی چیزهای دیگه هم دخیل باشه

honaramuz

عضو جدید

شما به حیاط کلا دسترسی ندادید؟؟؟چه همکف و چه زیر زمین؟

پروفسور پرو

عضو جدید
خوشبختانه اون طور که ما شنیدیم اواخر بهمن 94 یه آزمون دیگه برگزار میشه و به زودی ثبت نام شروع خواهد شدکه فرصت مناسبی هست تا دوستانی که خدایی نکرده موفق نشدن تو این آزمون بتونن شایستگی های خودشونو نشون بدن .

MK6

کاربر بیش فعال
کسایی که قبول شدن همه کارای راپیدی تحویل دادن؟؟؟؟؟؟؟
سلام,نه اقای مهندس نیازی به راپیدی کردن نیست اگه کاری رو درست ترسیم نکنید هر چقدر هم تمیز راپید کنید بازم مردود میشید پس الویت کارتون رو ترسیم درست بزارید و بعد اگه وقت کردید راپید بکنید.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بررسی آزمون طراحی دوم مرداد 1394

متن اعتراض چجوري بايد باشه
يكي راهنمايي كنه فردا آخرين مهلته :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

b_arch_5

کاربر بیش فعال

زياد معلوم نيس نمره دادنشون رو چه حسابه
يكي نه دسترسي داده يه نورگير ٣ در ٤ هم گذاشته قبول شده يكي ديگه مردود...
نميدونم اين ديگه چه شگرديه اينا پيش گرفتن.،!

yas..

عضو جدید
سلام دوستان تبریک به همه ی دوستانی که قبول شدن.من قبول نشدم 19 شدم .ولی شوهرم 25 شد بار دومش بود از مطالب این تاپیک استفاده کردیم.ولی نمیدونم چرا سرجلسه گیج شدم.

arefeh

کاربر ممتاز
زياد معلوم نيس نمره دادنشون رو چه حسابه
يكي نه دسترسي داده يه نورگير ٣ در ٤ هم گذاشته قبول شده يكي ديگه مردود...
نميدونم اين ديگه چه شگرديه اينا پيش گرفتن.،!

عزیزم الویت قبولی در این آزمون :
1- ابتدا پارکینگ
2-رمپ و طول رمپ و عدم سرگیری
3-رعایت ارتفاعات
4-در صورت خواستن تجاری...تجاری مناسب..اگثر دوستانی که من دیدم رد شدن...تجاری باریک و طویل دادن...تجاری و ارزش تجاری به بر زمین...و ترجیحا از لحاظ هندسی مربع به سمت مستطیل....
5-رعایت تمام اصول خواسته شده در طرح
دقت کرده باشید نگفتن نورگیر نباید بزاری باید بزاری...نذاشتنش نکته قوت طرح شما و گذاشتن شاید در حد چند نمره کسری
و نکته اصلی طراحی که نکته یا سوتی عدم اجرایی نداشته باشه...مثلا راه پله رو ستون نذاری یعنی رد
پارکینگ ات پشت رمپ بیوفته یعنی رد

b_arch_5

کاربر بیش فعال

عزیزم الویت قبولی در این آزمون :
1- ابتدا پارکینگ
2-رمپ و طول رمپ و عدم سرگیری
3-رعایت ارتفاعات
4-در صورت خواستن تجاری...تجاری مناسب..اگثر دوستانی که من دیدم رد شدن...تجاری باریک و طویل دادن...تجاری و ارزش تجاری به بر زمین...و ترجیحا از لحاظ هندسی مربع به سمت مستطیل....
5-رعایت تمام اصول خواسته شده در طرح
دقت کرده باشید نگفتن نورگیر نباید بزاری باید بزاری...نذاشتنش نکته قوت طرح شما و گذاشتن شاید در حد چند نمره کسری
و نکته اصلی طراحی که نکته یا سوتی عدم اجرایی نداشته باشه...مثلا راه پله رو ستون نذاری یعنی رد
پارکینگ ات پشت رمپ بیوفته یعنی رد

منم تمامه اين موارد و رعايت كردم
ولي خيلي ها بودن با همين اشتباهات قبول شدن..!!

saeid360

عضو جدید
شما به حیاط کلا دسترسی ندادید؟؟؟چه همکف و چه زیر زمین؟
نه اصلا دسترسی ندادم تو همکف که اصلا باتوجه به وجود واحد مسکونی سمت حیاط جا نمیشد تو پارکینگ هم حواسم بود بزارم ولی باز یادم رفت :surprised:

arefeh

کاربر ممتاز
منم تمامه اين موارد و رعايت كردم
ولي خيلي ها بودن با همين اشتباهات قبول شدن..!!

''

به شهرشون هم ربط داره...بهم ثابت شده این موضوع...حتی روی نمره هم این شهر تاثیر میزاره...نیاز شهر ها و موقعیتشون

پروفسور پرو

عضو جدید
رونمایی از پاسخنامه قطعی آزمون طراحی معماری مرداد 94
توسط وحید امیریان دانشجوی دکتری معماری هنر اصفهان

پیوست ها

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    3.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پروفسور پرو