بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali kocholomoch

عضو جدید
راه پله درسته کج شده ولی از لخاظ اجرا مشکلی نداره
اول خواستم صاف بکشم ولی فضایی که اضافه میومد اونقدر زیاد بود که نمیشد تو نازک کاری حذفش کنم
پذیرایی کدوم طبقه نور نداره توی هر دو طبقه نورگیر دارم

اون نور گیر واسه آشپزخونه نیست ؟ و از اونجا نور نمی گیره ؟

اتفاقا کجم میشه منم اینکارو کردم فقط تقسیم بندی فضاهامو همش خطوط صاف کردم

نمی دونم والا انشالا که همه جوره قبول کنن

من خودم راست کشیدم :cry:

arefe-rad

عضو جدید
آخه اینجوری که گفتین ارتفاع همکفتون 2 متر و خورده ای شدههههه باید 3.90 میشد

ارتفاع همکف ( کد 1.08+) میشه 2.72 ( کف تا کف) که کد اول میشه 3.80+
ارتفاع لابی میشه 2.72 اما فروشگاه تا زیر سقف 3.50( اون کدش 0.10+ )

ali kocholomoch

عضو جدید
یه سوال: میشه یه طبقه نورگیر داد طبقه پایینش نباشه؟
بعدم اینکه به نورگیرتون در دادین؟ یا بالکن گذاشتین اون در ماله بالکن؟

طبقه اول می تونستین نور گیر ندین ولی طبقه دوم می تونه نورگیر از نوع سقفی داشته باشه:gol:

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال: میشه یه طبقه نورگیر داد طبقه پایینش نباشه؟
بعدم اینکه به نورگیرتون در دادین؟ یا بالکن گذاشتین اون در ماله بالکن؟
بله میشه توی طبقات بالا نورگیر باشه ولی تا پایین ادامه پیدا نکنه
برای در هم باید بگم چون ورگیر برای فضاهای یک واحد است پس تقریبا حالت اختصاصی داره و میشه بهش در داد
در کل وقتی یک نورگیر تا همکف ادامه پیدا نمیکنه برای مواردی مثل نظافت یا تعمیرات لازمه تا از یک فضا دسترسی داشته باشه

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طبقه اول می تونستین نور گیر ندین ولی طبقه دوم می تونه نورگیر از نوع سقفی داشته باشه:gol:

طبقه اول بخاطر نورگیری پذیرایی نورگیر گذاشتم
برای نورگیر سقفی هم درست میفرمایید میشد ولی نمیدونم توی مبحث 4 راجع بهش چیزی گفته یا نه و در ثانی در اون لحظه دیگه فکرم کار نمیکرد

m.alinejadian

عضو جدید
00 نگفته بود که
سلام

ممنونم

یه زمین کج و کوله 2بر

که 100َ% خواسته بودن

زیرزمین 4ماشین انباری تاسیسات

همکف سقف از کف تا زطیر سقف 3.50 دارای یه کتاب فروشی اتاق مدیریت انباری سرویس بهداشتی که از کد 00 واقع بشه که کد خوده کتاب فروشی 10

طبقه اول 2واحد یکی 65 یکی 135

65 1خوابه

135 3خوابه

طبقه دوم با واحد های اندازه تقریبی یکشان و 2خوابه

پلان شیب بندی

برش:D

راستی اگه یکی تمام موارد رو بکشه و فقط اندازه داخلی 2طبقه و اسم کاربری ها رو ننویسه کلا نمرش از پلان ها میره؟:cry:

1 ربع میزاشتن من اسماشو می نوشتم:cry:

RAHA60

کاربر فعال
بازم وقت کم آوردم..
پله مگه نباید یه دور ونیم می شد تا کد 4 متر؟؟؟؟؟؟؟

m.alinejadian

عضو جدید
طول رمپو10.6 گرفتین ؟
من کد زیر زمینو اشتباه زدم -1.6 ولی بر اساس-2.6 کار کردم
:cry:خدا کنه هممون قبول شیم من از کمردرد دارم می میرم

دیگه حال و حوصله 8ساعت رو ندارم از صبح هیچی نخورده بودم نهارمو آوردم خونه خوردم
رنگ و روم مثل گچ سفید شده
بابام میگه دخترم پیر شدی :cry:

:cry: آخه خیلی رو حل پلان دقت کردم تا حدودی پلان ها به دلم نشست
ولی مبلمان و اندازه و اسم کاربری نداشته باشه از اونایی که اصلاح میکنن حال و حوصله ندارن نگا کنن ببینن چیب به چیه و 2تا طبقات افتادم

من فقط 2.70 دادم

بقیش مثل شما

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خب چه اشکالی داره اگه یه دورونیم بشه؟23 تا پله
بشین چیزیو که گذاشتی بادقت دوباره بکش، باید مواظب باشی آخرین پاگردت که به طبقه اول میرسه رو برای ورود به طبقه اول طوری گذاشته باشی که سرگیری ایجاد نکرده باشه

negar-arch

عضو جدید
خیلی ناراحتم، این همه با بچه ها تمرین کردیم هیچی به هیچی، شانس که نداریم، من تا ساعت 1 فقط داشتم فکر میکردم، به شیب فکر میکردم نگران پله بودم پله تموم میشد ارتفاع خراب می شد، دیگه 1 به بعد جون ترسیم نداشتم، زیر زمین و همکف و اول رو کشیدم بقیه شو نرسیدم :crying: خوب شدن اما فکر کنم اوضاع پله ام خرابه، دلم میخواست جیغ بکشم، من پلانای اینجوری رو دوست دارم اما نه واسه آزمون :cool: تازه یه اتفاقی افتاد از خجالت خیس عرق شدم، جریان اینجوری شد که مراقب ساعت 3.5 داد زد 90 دقیقه بیشتر وقت ندارید منم گیییییییییج سرمو بلند کردم داد زدم 90 دقیقه؟؟؟؟ چرا 90 دقیقه؟؟؟؟ :w13: ما ساعت 9 شروع کردیم، بدبختی هم همه پشت سر هم همینو میگفتن، بعد توی سکوت سرمو انداختم پایین.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام به همگی خسته نباشید واقعا سوال سنگینی بود و مطمعنم پایه یکاشم توش هنگ میکردن !!!! من که از خودم نا امید شدم چون جابجا ترسیم کردم زیرزمینو تو شیت همکف رسم کردم از بس فکرم درگیر سوال بود انگار هر دوره سخت تر از قبل طرح میکنن این سوالو !!! من که دوره قبل 24 شدو این دوره امید ندارم 22 هم بشم چون نه به مقطع رسیدم نه به بام تازه یکی دوتا اشتباه بد جور هم داشتم عکس هم گرفتم !!!:(

آخرین ویرایش:

دناسا

عضو جدید
دوستان سلام به همگی خسته نباشید واقعا سوال سنگینی بود و مطمعنم پایه یکاشم توش هنگ میکردن !!!! من که از خودم نا امید شدم چون جابجا ترسیم کردم زیرزمینو تو شیت همکف رسم کردم از بس فکرم درگیر سوال بود انگار هر دوره سخت تر از قبل طرح میکنن این سوالو !!! من که دوره قبل 24 شدو این دوره امید ندارم 22 هم بشم چون نه به مقطع رسیدم نه به بام تازه یکی دوتا اشتباه بد جور هم داشتم عکس هم گرفتم !!!:(

من نمیدونم شما چرا 24ات نشد25 من خودم 22 بودم ولی دوست من 23 بود اعتراض هم نزده بود با این حال بعد از اعلام اعتراضا 25 شد و قبول، من جای شما دارم حرص میخورم خیلی بی انصافیه

negar-arch

عضو جدید
به خودشون نمیگن ما چند ماه منتظر می مونیم، بعد میگن چرا جوونامون افسرده ان، پارسال 24 شدی؟ گریه نکردی؟ :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.