بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

architect963

عضو جدید
سلام من کد زیرزمین رو -1.70 دادم و کد انبار و تاسیساتم رو -2.70 همکف رو .0.10 گرفتم و طول رمپ شد 11.40 شد تو همکف هم 9.40 رمپ رو به خاطر سرگیری روباز گذاشتم همکف رو فکر کنم با 19 پله حل کردم طبقاتم رو کامل کشیدم ولی نرسیدم برش بکشم به نظرتون امیدی است؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised: :eek::crying2:
چطور کد تاسیسات رو دادی 2.70- ؟؟؟؟؟؟/

architect963

عضو جدید
سلام من طول رمپ 10 متر گرفتم کد زیرزمین -1.4 خب -1 که کد زمین بود کلا میشه -2.4 اخه اگه کد بیشتر میدادم رمپ دراز میشد جواب نمی داد بعد همکفم +120 واسه ورودی به طبقات مسکونی فروشگاهم +000 بالای رمپم واسه اینکه سرگیر نشه 7 تا پله دادم مدیریت سرویس در اوردم شما چه جور حل کردین
شما ضخامت سقف رو در نظر نگرفتی!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

chobina

عضو جدید
5 تا پله دادم رفتم پایین تر رسیدم به کد -2.7 برای رفع سرگیری فضای انبار و تاسیسات

architect963

عضو جدید
5 تا پله دادم رفتم پایین تر رسیدم به کد -2.7 برای رفع سرگیری فضای انبار و تاسیسات
مگه ورودی رمپ رو از کجا دادی؟ارتفاع فروشگاه که 10+ بود که اگر با 270- جمع کنیم 260- میمونه یعنی ارتفاع زیر زمین باید 260- باشه
4 تا خودرو داشتی 100 متر مربع هم برای پارکینگ
اصلا جایی از زیر زمین به پله احتیاج نبود.

HEDI MORADI

عضو جدید
مگه ورودی رمپ رو از کجا دادی؟ارتفاع فروشگاه که 10+ بود که اگر با 270- جمع کنیم 260- میمونه یعنی ارتفاع زیر زمین باید 260- باشه
4 تا خودرو داشتی 100 متر مربع هم برای پارکینگ
اصلا جایی از زیر زمین به پله احتیاج نبود.

من برعکس کار کردم ارتفاع پارکینگ رو 2.62- دادم ارتفاع تاسیسات رو 1.62- دادم تاسیسات رو بردم پایین تر از سمت 1.00- منظورمه بعد از سمت 1.00- با چند تا پله از خیابون رسیدم ب 10+ و از سمت 0.00+ با رامپ 1.25 متر و شیب 8 درصد رسیدم به 10+

architect963

عضو جدید
من برعکس کار کردم ارتفاع پارکینگ رو 2.62- دادم ارتفاع تاسیسات رو 1.62- دادم تاسیسات رو بردم پایین تر از سمت 1.00- منظورمه بعد از سمت 1.00- با چند تا پله از خیابون رسیدم ب 10+ و از سمت 0.00+ با رامپ 1.25 متر و شیب 8 درصد رسیدم به 10+
اونوقت چطور رفتید ارتفاع 3.90 یعنی کف طبقه اول
چندتا پله؟شکل باکس پله چطور بود؟

HEDI MORADI

عضو جدید
اونوقت چطور رفتید ارتفاع 3.90 یعنی کف طبقه اول
چندتا پله؟شکل باکس پله چطور بود؟

من تاسیسات و انبارها رو از سمت 1.00- قراردادم کف تاسیسات 1.62- بعد با چند تا پله به کف 2.62- رسیدم باکس پله رو وسط قراردادم با 22 پله 17سانتی ب طبقه اول رسیدم نمیدونم درست کار کردم یا نه

architect963

عضو جدید
من تاسیسات و انبارها رو از سمت 1.00- قراردادم کف تاسیسات 1.62- بعد با چند تا پله به کف 2.62- رسیدم باکس پله رو وسط قراردادم با 22 پله 17سانتی ب طبقه اول رسیدم نمیدونم درست کار کردم یا نه
یعنی 2 ردیف پله 11 تایی که 120+120+(30*11) طول باکس پله میشه و این اشتباهه
پلان زیر زمین رو من گذاشتم همینو سر آزمون کار کردم
البته یه ایرادی داره ولی به نظرم خیلی بد نشد

آخرین ویرایش:

HEDI MORADI

عضو جدید
یعنی 2 ردیف پله 11 تایی که 120+(30*11) طول باکس پله میشه و این اشتباهه
پلان زیر زمین رو من گذاشتم همینو سر آزمون کار کردم
البته یه ایرادی داره ولی به نظرم خیلی بد نشد

نمی دونم والا انقدر استرس اشتم هر چی بادا باد همه رو کشیدم فقط برش باکس پله رو کشیدم هر چی خدا بخواد

architect963

عضو جدید
نمی دونم والا انقدر استرس اشتم هر چی بادا باد همه رو کشیدم فقط برش باکس پله رو کشیدم هر چی خدا بخواد
امیدوارم قبول بشی این ازمون لعنتی اینقدر سنگینه که مغز که هیچ دست و پای آدم هم از کار میفتن
آخه 8 ساعت درگیر یک آزمون با اینهمه نکته؟؟؟؟؟؟
هیچ استانداردی نداره

HEDI MORADI

عضو جدید
امیدوارم قبول بشی این ازمون لعنتی اینقدر سنگینه که مغز که هیچ دست و پای آدم هم از کار میفتن
هیچ استانداردی نداره[/QUO
ی غلط دیگه هم دارم توی همکف ب 10+ رسیدم اما ب جای اینکه بنویسم 10+ نوشتم 1.10+ اینم ی ایراد ب نظر شما ملاک قبولیشون چیه تونستم

architect963

عضو جدید
01

01

خیلی مهمه که بتونی سوال رو درک کنی و درست حلش کنی
آره این هم اشتباه بزرگیه
چون اونا به نوشته ها خیلی اهمیت میدن به خصوص کدهای ارتفاعی
البته یکم هم محاسبات میکنن
خود طرح هم بسیار با اهمیته
غصه نخور
چندمین باریه که آزمون دادی؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هیچ استانداردی نداره[/QUO
ی غلط دیگه هم دارم توی همکف ب 10+ رسیدم اما ب جای اینکه بنویسم 10+ نوشتم 1.10+ اینم ی ایراد ب نظر شما ملاک قبولیشون چیه تونستم

مقطع کشیدی؟؟؟؟شاید اگه مقطع زده باشی و اون توو کد ارتفاعی زده باشی اونها این عدد رو اونحا هم چک کنند....
ایشالله که دردسر بزرگی برات نخواهد شد

nader eng

عضو جدید
سلام

عارفه خانم چند تا نکته از این آزمون هست که برای من هنوز حل نشده.آیا شما می توانید کمکی به من بکنید؟

1- از آنجا که ارتفاع کف همکف تا کف اول 3.80 می باشد. و اگر ما ارتفاع پله رو 0.17 در نظر بگیریم به مشکل می خوریم ( 3.80 تقسیم بر 0.17 می شود 22.35) حالا اگر ما 22 تا پله بدهیم به کف طبقه اول نمی رسیم. و اگر 23 تا پله بدهیم به کف طبقه اول می رسیم ولی ارتفاع 1 پله کوچکتر از بقیه می شه! به نظر شما چند تا پله و با چه ارتفاعی باید بدهیم؟ توجه داشته باشید طبق قانون.پله یا باید 17 سانت باشه یا 18 سانت.

2-ستون گذاری در ضلع غربی که کج هست . باید یک آکس لحاظ بشه؟ یا برای هر ستون با ید یک آکس بگذاریم؟

ممنون میشم پاسخ بدهید.

architect963

عضو جدید
مقطع کشیدی؟؟؟؟شاید اگه مقطع زده باشی و اون توو کد ارتفاعی زده باشی اونها این عدد رو اونحا هم چک کنند....
ایشالله که دردسر بزرگی برات نخواهد شد
البته نکاتی که دوستمون فرمایش کردند هم درسته ،بستگی به مقطعی هم که کشیدید داره
ولی من فکر میکنم توی زیر زمین و باکس پله ایراداتتون زیاد باشه
چون ذهنیت رو خراب میکنه و احتمال اینکه نمره ندن زیاده

arefeh

کاربر ممتاز
سلام

عارفه خانم چند تا نکته از این آزمون هست که برای من هنوز حل نشده.آیا شما می توانید کمکی به من بکنید؟

1- از آنجا که ارتفاع کف همکف تا کف اول 3.80 می باشد. و اگر ما ارتفاع پله رو 0.17 در نظر بگیریم به مشکل می خوریم ( 3.80 تقسیم بر 0.17 می شود 22.35) حالا اگر ما 22 تا پله بدهیم به کف طبقه اول نمی رسیم. و اگر 23 تا پله بدهیم به کف طبقه اول می رسیم ولی ارتفاع 1 پله کوچکتر از بقیه می شه! به نظر شما چند تا پله و با چه ارتفاعی باید بدهیم؟ توجه داشته باشید طبق قانون.پله یا باید 17 سانت باشه یا 18 سانت.
اولا که از همکف یعنی 0.00 شما 3.90 میرید بالا....10 سانت برای تجاری و 3.5 از کف تا زیر سقف یه ضخامت 30 سانتی که کلا میشه 3.90
اونوقت من خودم به شخصه اینهارو خیلی دقیق محاسبه نکردم ولی فکر کنم درستش این میشه که :
یا 23 تا پله 17 سانتی باید میگرفتیم که میشد 3.91
یا 22 تا پله 18 سانتی و اونوقت اندازه اش میشد 3.96
و کد ارتفاعی با این عدد رو بنویسید اگر بخواید اصولی در بیارید....

2-ستون گذاری در ضلع غربی که کج هست . باید یک آکس لحاظ بشه؟ یا برای هر ستون با ید یک آکس بگذاریم؟
هر دوش رو باید درست بگیرند چون ما معمارها ستون گذاری رو به صورت شماتیک نشون میدیم و نیازی نی مثل یه مهندس عمران لحاظ کنیم...
اما اگر برای هر ستون یک آکس گذاشته باشید گویا بهتر است

ممنون میشم پاسخ بدهید.

امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم

nader eng

عضو جدید
در مورد سوال اولم قانع نشدم. من به شخصه به این نتیجه رسیدم که این کدهای ارتفاعی که تو سوال از ما خواسته بودند (منظورم 3.50هست) ایراد دار بود.

اینها می خواستند با این سوال طرح کردن بچه هایی که (مثل من) به پله 0.17 سانتی زدن عادت کرده بودن رو سر امتحان بیچاره کنند و به هدفشون هم رسیدن.

عارفه خانم حساب کنید.هیچ جوره در نمی آد.نه پله 17 سانتی نه 18 سانتی . نه 22 تا. نه 23 تا.

خدا لعنتشون کنه.

بازم ممنون:gol:

architect963

عضو جدید
در مورد سوال اولم قانع نشدم. من به شخصه به این نتیجه رسیدم که این کدهای ارتفاعی که تو سوال از ما خواسته بودند (منظورم 3.50هست) ایراد دار بود.

اینها می خواستند با این سوال طرح کردن بچه هایی که (مثل من) به پله 0.17 سانتی زدن عادت کرده بودن رو سر امتحان بیچاره کنند و به هدفشون هم رسیدن.

عارفه خانم حساب کنید.هیچ جوره در نمی آد.نه پله 17 سانتی نه 18 سانتی . نه 22 تا. نه 23 تا.

خدا لعنتشون کنه.

آقا نادر
از ورودی ساختمان باید مشکل را حل میکردید
یعنی ارتفاع لابی رو باید میاوردید بالا بعد با همون باکس پله فیکس با 18 پله 18 سانتیمتری حل بود برادر من

nader eng

عضو جدید
آقا نادر
از ورودی ساختمان باید مشکل را حل میکردید
یعنی ارتفاع لابی رو باید میاوردید بالا بعد با همون باکس پله فیکس با 18 پله 18 سانتیمتری حل بود برادر من

آقا لابی +10 بود دیگه(چون بیشتر همکف رو مغازه می گیره دیگه بقیه اون رو هم +10 میدیم) یعنی بیشتر از 10 تا باید می آمدیم بالا؟ فکر نکنم

این جوری زیر زمین ارتفاعش 2.72 هم بیشتر میشد!

اگه می شه با اعداد و ارقام به من بفهمونید.

arefeh

کاربر ممتاز

خدا لعنتشون کنه.

عزیزم قرار نی دقیق همون 3.80 بشه...در واقع هیچ وقت با پله ارتفاع 17 سانتی به عدد رند نمیرسی....
حالا برای 18 سانتی هر 5تا پله که اضافه کنی به عدد رند میرسی....ولی اینقدر نیاز نیست خودتو درگیر اینجور مسائل کنی خیلی چیزها هست که میتونه برات نمره بیاره که به اون توجه نکنن...
شما 100% قرار نی که نمره کامل رو بگیرید....پس خودتو الکی ناراحت نکن....فقط ایشالله قبول بشی حتی با 25;)

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه خانم
شما چیزی از طرحتون دارید بذارید؟

من طرحمو خیلی وقت پیش اینجا گذاشتم نمیدونم کدوم پیج میشه...ولی فکر کنم به خاطر کامل بودنه طرحم و خوب در آوردن طرح طبقات مسکونی و زیرزمین و همچین بزرگ در اوردن تجاری دیگه 25 رو بگیرم:razz:البته امیدوارم...هر چی باشه سری اول بود امتحان طراحی میدادم....توکل به خدا

HEDI MORADI

عضو جدید
من اولین بار امتحان میدم البته از سمت فروشگاه 10+ رو زدم باکس پله رو هم گشیدم

HEDI MORADI

عضو جدید
سلام دوست عزیز من باکس پله رو کشیدم کدهای ارتفاعی رو زدم البته از سمت فروشگاه 10+زدم ذهنمو این 1.10+مشغول کرد لعنتی تموم پلان ها رو کشیدم یعنی اینا تاثیر نداره فقط کد ارتفاعی ملاک قبولیه هر چی خدا بخواد

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من باکس پله رو کشیدم کدهای ارتفاعی رو زدم البته از سمت فروشگاه 10+زدم ذهنمو این 1.10+مشغول کرد لعنتی تموم پلان ها رو کشیدم یعنی اینا تاثیر نداره فقط کد ارتفاعی ملاک قبولیه هر چی خدا بخواد

عزیزم نه بابا... کی گفته تاثیر نداره....اینها همه حرفه...شاید توی کارت یه چیزی پیدا بشه که کلا به خاطر همون موضوع که رعایت کردی حداقل به جای اینکه مردودت کنن بهت 25 رو بدن...و قبول بشی....باید صبور بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.