بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

architect963

عضو جدید
دوستان گرامی فضای راه پله با دیگر فضا ها باید دودبند باشه
اخه اگه شما چشم پله رو 0 هم در نظر بگیرید به نظرتون راه عبور دود رو بستید عایا ؟
چشم پله هیچ تاثیری روی دود بند بودن نداره شاید گذاشتنش مناسب هم باشه چون باعث افزایش سرعت تخلیه دود میشه
از نظر مقررات ملی قرار دادن چشم پله هیچ مشکلی توی طراحی پله نداره اگه شما توی مبحث 3 چیزی راجع به این پیدا کردی بگو
این اطلاعات غلطی که یکسری دوستان فکر میکنن چون به عقل خودشون درسته باید عنوان بکنن
در ضمن این نکته چشم پله که گفتم رو از مصحح نقشه های دفتر فنی نظام دارم میگم
پله فقط و فقط دو بازو باید باشه
ابعاد باکس پله از زیر زمین تا روی بام باید ثابت باشه

architect963

عضو جدید
سلام به همه
من سال اولم بود که شرکت کردم. و به شدت استرس اینو داشتم که همه شیت ها رو کامل کنم. به خاطر همین اشتباهات فجیعی کردم. میدونم قبول نمیشم ولی ازتون میخوام خودتونو بزارین جای مصحح و بهم نمره بدین.
از اشتباهات فجیعم میتونم به نگذاشتن ورودی مسکونی و ملزومات اون:confused: و از اون بدتر نورگیر در طبقات.:redface:اشاره کنم.
به هر حال تا اخرین نفس جنگیدم. باید تمرین طراحی کنم تا کمتر خنگبازی در بیارم:wallbash:مشاهده پیوست 212670مشاهده پیوست 212671
امیدوارم سری بعدی موفق باشی
کلا فراموش کردی نورگیر لازمه

nader eng

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
من اولین باره که توی این گفتگو شرکت میکنم
ابعاد باکس پله رو نمیشه تغییر داد.باید مشکل تعداد پله های طبقه همکف رو از زیر زمین حل میکردید.یعنی از ارتفاع 260- باید میرسیدید 64+ که 18 تا پله 18 سانتیمتری میشد.
موفق باشید

سلام

به هر حال شما چه کف همکفتونو +64 بگیرید چه +10 باید 3.80 تا برید بالا تا به طبقه اول برسید . مشکل تعداد پله از کف همکف تا کف طبقه اول هست.

در ضمن کف زیر زمین تا کف همکف میشود 2.72 که اگه از -2.62 که کف زیر زمین هست 2.72 بالا بریم می رسیم به +10

چرا شما انقدر پله های زیر زمین تا همکف رو زیاد گرفتید؟

آخرین ویرایش:

rohi58

عضو جدید
سلام

به هر حال شما چه کف همکفتونو +64 بگیرید چه +10 باید 3.80 تا برید بالا تا به طبقه اول برسید . مشکل تعداد پله از کف همکف تا کف طبقه اول هست.:confused:

نه این درست نیست چون رمپ معلولین و پله بیشتر میشه

rohi58

عضو جدید
سلام به همه بچه ها

یک سوال می تونم بکنم؟

وقتی کف همکف 3.50 تا زیر سقف. و خود سقف رو 0.30 در نظر بگیریم در کل می شود 3.80 حالا برای رسیدن به طبقه اول اگر ارتفاع پله رو 0.17 سانت در نظر بگیریم میشود 23 عدد پله.

حالا سوال من اینکه که باید این 23 پله را در 3 بازو حل کنیم؟(که در این صورت دوتا بازوی 9 تایی و بازوی سوم 5 تایی میشه که سرگیر میشه)

یا باید دو بازو بگیریم؟(که در این صورت یک بازوی 12 تایی ویک بازوی 11 تایی میشه. طبق قانون ما مجاز هستیم در هر بازو تا 12 پله طراحی کنیم)

ویک نکته اینکه اگر 22 تا پله 0.17 سانتی بذاری به ارتفاع 3.74 میرسه! ولی ارتفاع کف طبقه اول ما 3.80 هست .برای همین من گفتم شاید باید 23 تا بزاری تا

حداقل به کف طبقه اول برسه. منتها اون یک دونه پله ارتفاعش ک.چکتر از 0.17 میشه. نمی دونم دارم درست میگم؟

ممنون میشم هرکی جواب بده :confused:

سلام باید سه بازو هشت تاییهر پله 16.5 روی هم بگیریم و دگه سرگیری نداریم اگر دو بازوی 12 تایی بگیریم ابعاد باکس پله زیاد میشه و تو طبقات بالا که احتیاج به این همه پله نیست پاگردبزرگ میشه

nimahtm

عضو جدید
سلام دوستان
مهم اول حل پلان زیر زمین بود که من طول رمپ رو 9.40 زدم و سرگیری رو هم حل کردم ..کد همکف 1.10+ و اول با 19 پله به کد 3.80+ رسیدم امیدوارم درست باشه:cool:

nimahtm

عضو جدید
دوست عزیز شما اشتباه کار کردین فکر میکنم .. چون درسته پله 17 یا 18 هست ولی باید رند میکردینش که بشه 20 و 19 پله

nimahtm

عضو جدید
طول رمپ 11.40؟ به رمپ بازو دادی؟ به نظرم اشتباهه چون فضای گردش ماشین نداری اونوقت و سرگیر در صورت کد 10+ در همکف

نسیب

عضو جدید
سلام دوستان من فقط تونستم از 3تا از شیت هام عکس بگیرم ممنون میشم نظرتون بگین

پیوست ها

• 20140613_170210.jpg
    20140613_170210.jpg
    51.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

نسیب

عضو جدید
اینج همکف و اول

پیوست ها

• 20140613_170203.jpg
    20140613_170203.jpg
    55.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 20140613_170153.jpg
    20140613_170153.jpg
    52.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

architect963

عضو جدید
سلام

به هر حال شما چه کف همکفتونو +64 بگیرید چه +10 باید 3.80 تا برید بالا تا به طبقه اول برسید . مشکل تعداد پله از کف همکف تا کف طبقه اول هست.

در ضمن کف زیر زمین تا کف همکف میشود 2.72 که اگه از -2.62 که کف زیر زمین هست 2.72 بالا بریم می رسیم به +10

شما اگر 3.24 از زیر زمین بالا بیائید تازه میرسید به کف لابی و مشکل ارتفاع از بیرون رو باید با 10 تا پله 17 سانتیمتری حل میکردید.که به نظر من با تمام این اوصاف 6 سانتیمتر اضافه میارید.یعنی رند نمیشد

architect963

عضو جدید
سلام باید سه بازو هشت تاییهر پله 16.5 روی هم بگیریم و دگه سرگیری نداریم اگر دو بازوی 12 تایی بگیریم ابعاد باکس پله زیاد میشه و تو طبقات بالا که احتیاج به این همه پله نیست پاگردبزرگ میشه
به نظر درست میاد ولی را هراحتترش این بود که ارتفاع لابی رو بیارید بالا
اونم با تعداد پله های بیشتری از خیابان

architect963

عضو جدید
سلام

همکف در دو تراز بود
+10 و +64 یا +70

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من فقط تونستم از 3تا از شیت هام عکس بگیرم ممنون میشم نظرتون بگین

اینج همکف و اول

عزیزم خسته نباشی...در کل کارت خوبه اما مثل من و بقیه دوستان یه ایراداتی داره...امیدوارم اینهایی که میگم نزاری پای اینکه قبول نمیشی...ایشالله که قبولی...
همکف
1-همونطور ک ی دوستمون گفتن از لحاظ ترسیمی یه جاهایی اشتباه کردی
2-توی همکف بهتر بود ک اسم فضاهارو حداقل مینوشتی ک بدونیم چی ب چیه....مثلا لابی مسکونی کجاست...اون فضاهایی که سمت راسته کارته چیه؟؟؟
3-بهتر بود داکت ها توی فروشگاه نشون نمیدادی...میتونست از سقف کاذب رد بشه برسه به داکت اصلی
4-خود فضای کتابفروشی و لوازم التحریرت کوچیک شده
اول
5-واحد سه خوابت با توجه به اینکه 130 متری بود بنظرم پذیراییه کوچیکی داره
6-نیازی نی کل آشپزخونه رو دیوار بکشی...فقط جایی رو دیوار میزاشتی که خصوصی تر بود...
7-ایکاش داکتها رو جوری میزاشتی که توی طبقات بالا توی پذیرایی نیوفته...مثلا همون 3خوابه رو داکت آشپزخونشو میتونست بخشی از کمد باشه....
8-اون تک خوابه توی اتاق اون دوتا که به هم چسبیدن کمدن؟؟؟کمد ال یعنی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طبقه دوم
9-سرویس واحد سمت چپی به نظرت خیلی بزرگ نی؟؟میتونم بگم آشپزخونت 1.5 برابر سرویسته....اینها رو باید موقع طراحی در نظر گرفت
10-واحد سمت راستیت به نظرم خوب نشده....فضاهای پرتت زیاد شده
در کل کارت بد نشده و امکان قبولی رو داری
آفرین

architect963

عضو جدید
عزیزم خسته نباشی...در کل کارت خوبه اما مثل من و بقیه دوستان یه ایراداتی داره...امیدوارم اینهایی که میگم نزاری پای اینکه قبول نمیشی...ایشالله که قبولی...
همکف
1-همونطور ک ی دوستمون گفتن از لحاظ ترسیمی یه جاهایی اشتباه کردی
2-توی همکف بهتر بود ک اسم فضاهارو حداقل مینوشتی ک بدونیم چی ب چیه....مثلا لابی مسکونی کجاست...اون فضاهایی که سمت راسته کارته چیه؟؟؟
3-بهتر بود داکت ها توی فروشگاه نشون نمیدادی...میتونست از سقف کاذب رد بشه برسه به داکت اصلی
4-خود فضای کتابفروشی و لوازم التحریرت کوچیک شده
اول
5-واحد سه خوابت با توجه به اینکه 130 متری بود بنظرم پذیراییه کوچیکی داره
6-نیازی نی کل آشپزخونه رو دیوار بکشی...فقط جایی رو دیوار میزاشتی که خصوصی تر بود...
7-ایکاش داکتها رو جوری میزاشتی که توی طبقات بالا توی پذیرایی نیوفته...مثلا همون 3خوابه رو داکت آشپزخونشو میتونست بخشی از کمد باشه....
8-اون تک خوابه توی اتاق اون دوتا که به هم چسبیدن کمدن؟؟؟کمد ال یعنی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طبقه دوم
9-سرویس واحد سمت چپی به نظرت خیلی بزرگ نی؟؟میتونم بگم آشپزخونت 1.5 برابر سرویسته....اینها رو باید موقع طراحی در نظر گرفت
10-واحد سمت راستیت به نظرم خوب نشده....فضاهای پرتت زیاد شده
در کل کارت بد نشده و امکان قبولی رو داری
آفرین
بله خسته نباشید خانم با اینهمه توضیحات;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.