بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirreza.dolat

عضو جدید
بررسی آزمون طراحی -بهمن 1394

بررسی آزمون طراحی -بهمن 1394

فک کنم دیگه هر حرفی که لازم بود میزدیم، زده شده، چه در مورد ازمون و جوابش چه در مورد اعتراض و این مسائل. همه هم ماشالا اگاه و با شعور هستن. کانال اعتراضم همه بلدن. دیگه بهتره تمومش کنیم.
به هر حال به قول پسر عمه زا
ایشالا همه خوشبخت

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

rezahabibi66

عضو جدید
همیشه چند نفر هستن که مثل شخصیت منفی گالیور میگن نمیشه.من میدونم نمیشه.
چرا نشه مگه یادتون رفتبچه های تکنولوژی و فنی حرفه ای اجازه شرکت تو ازمونو نداشتن.ولی وقتی همه با هم اعتراض کردن مشکلشون حل شد.اینبار هم همینطوره.من خودم دور سومی بود که شرکت کردم .ولی دوره های قبلی اعتراض نکردم چون سوال جواب داشت.ولی اینبار فرق میکنه.اینبار یه سوال بی جواب جلومونه.که حتی هنوزم کسی نمیدونه باید چطوری حلش کرد.حداقل نتیجه این اعتراض البته اگه دسته جمعی باشه که تا حالا حدود 2500 نفر داوطلب شدن اینه که دوره بعدی اینطوری سوال طرح نمیکنن.متاسفانه همیشه میشینیم تا یکی کارا رو درست کنه و ما استفاده کنیم.تا هر نفر خودش رو موظف به دفاع از حقش ندونه تو کل زندگیش همین اش و همین کاسه س.

گالیور نه گلام.... گلام مدام میگفت من میدونم که ....

panahi_arch

عضو جدید
منظور من کارتون گالیور بود.فکر هم نمیکنمحرف توهینی کرده باشم..کجای حرف من توهین بوده.اینکه میگم همش میگن من میدونم نمیشه؟تو ادبیات شما این توهینه؟
بعد هم من نفهمیدم بالاخره شما موافق اعتراضید یا مخالف.لطفا جهتتون رو مشخص کنید .

architect963

عضو جدید
ببخشید اینو میگم مهندس ولی شما خیلی نا امیدی و با این حرفت دوستان دیگه رو هم سرد میکنی،اعتراض کردن به آزمون حق طبیعی ماست و تا زمانی که ما به این شرایط اعتراض نکنیم شرایط آزمون ها از اینی هم که هست بدتر میشه
میتونیم برای بدست آوردن حمون تلاش کنیم.توی کنکور سراسری یه دختر دبیرستانی با شکایت به دیوان عدالت اداری تونست تاثیر سوابق تحصیلی معدل رو از کنکور برداره.وقتی ما شکایتمون با دلیل و منطق باشه مجبورن حرفمون رو گوش بدن.این آزمون ها برای ما برگزار میشه و باید برای استاندارد شدنش تلاش کنیم..:smile:
من نا امید نیستم
شما بچرخید تا اونا هم بچرخن
خلاص

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفسیر من تنها نیست. تفسیر ادمهایی هست که چندین برابر من تجربه و مهارت دارن.
من با خودم کلنجار هم نمیرم.
صد البته اگر تالیف کتاب صحیح بود، برداشت شما هم مثل برداشت ما می بود.
خدا رو شکر رنگی کردم و ادرس دادم.
نبی خدا با قران نتونست همه اعراب رو هدایت کنه. من و م4 و شما ک فبها:biggrin:

قبل از همه این اعتراضا بهتره یکم ادبیات درست مخالفت با نظر بقیه هم یاد بگیریم
;)مرسی حامد جان حرف دل منو زدی.
بعضی از دوستان خودشون رو عقل کل و قرآن ناطق میدونن و بقیه رو ...
و به خودشون اجازه میدن هر حرفی درمورد بقیه بزنن.
کسی که علمودانشش بیشتره ادب و تواضعش بیشتره.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

هیچکس خدا نیست. دوست عزیزمون علیرضا خان در جمع ما حضور دارن و فک میکنم دانششون خیلیم بیشتر از من و امثال منه. اگر مورد مخالفی داشتند، حتما ذکر میکردن ک بحث کنیم در موردش.
ولی وقتی کسی قبول نکنه اب رو با الف مینویسن، صد البته ک نمیپذیره نقطه ی ب رو میزارن زیرش. همهما تا نگاهمون ب حرف خودمونه، پیشرفت نمیکنیم. ضمن اینکه من عکس از کتابذاشتم.سند و مدرک اوردم.اگ ما ههمون همچی ر میدونیم، کتاب و قانون وضع کردن معنی میده؟
ب خودت بیا مهندس. اصلا بحثی نیست.قانون گفته وقتی واحدا از ده بیشتر شد، سرایداری الزامی.حالا شما میگی چون در متن سوال ننوشته، پس خواسته سوال نبوده.اگ اینطورخ سوال ابعاد پله و اندازه اسانسور و راهرو و هر چیزی رو ریز ب ریز شرح بده.
بدیهیات ر دارین نادیده میگیرین، ربطش میدین ب ادب و ادبیات!
من قانونو مرور کردم.تو خواه پند گیر خواه ملال.
ولی باور نمیکنم بعد ازین حواستون ب جایگاه امداد نباشه.ینی بعید میدونم اگ این ازمون با همین سوال تکرار بشه، دیگ ب این چیزایی ک روشن شده فکر نکنی.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
میدونی چرا ادب و تواضعش بیشتره؟ چون میدونه نرود میخ اهنین در سنگ. پس با پنبه سر میبره.شما فکر میکنی ک تواضعه.
ولی من نمیتونم چیزی ک هست رو بپوشونم.همه باید بفهمن خواسته سوال چیه و در چ وضعی طراحی شده.و از ما چ توقعی داشتن.

hamedzjg

عضو جدید

هیچکس خدا نیست. دوست عزیزمون علیرضا خان در جمع ما حضور دارن و فک میکنم دانششون خیلیم بیشتر از من و امثال منه. اگر مورد مخالفی داشتند، حتما ذکر میکردن ک بحث کنیم در موردش.
ولی وقتی کسی قبول نکنه اب رو با الف مینویسن، صد البته ک نمیپذیره نقطه ی ب رو میزارن زیرش. همهما تا نگاهمون ب حرف خودمونه، پیشرفت نمیکنیم. ضمن اینکه من عکس از کتابذاشتم.سند و مدرک اوردم.اگ ما ههمون همچی ر میدونیم، کتاب و قانون وضع کردن معنی میده؟
ب خودت بیا مهندس. اصلا بحثی نیست.قانون گفته وقتی واحدا از ده بیشتر شد، سرایداری الزامی.حالا شما میگی چون در متن سوال ننوشته، پس خواسته سوال نبوده.اگ اینطورخ سوال ابعاد پله و اندازه اسانسور و راهرو و هر چیزی رو ریز ب ریز شرح بده.
ولی باور نمیکنم بعد ازین حواستون ب جایگاه امداد نباشه.ینی بعید میدونم اگ این ازمون با همین سوال تکرار بشه، دیگ ب این چیزایی ک روشن شده فکر نکنی.

بچه ها باید صبر کرد یکم
الان همگیمون خستگی مونده تو تنمون..
تحلیل بیشتر بمونه بعد از ارائه حداقل یکی دوتا پاسخ نامه بوسیله اساتید مورد قبولمون ..
بحث بیشتر..در این مقطع زمانی واقعا نتیجه نمیده و سوتفاهم بوجود میاره.. اینکه زحمت کشیدیم و با این سوال مواجه شدیم درنهایت تلخه.. با بحث بیشتر فقط سوتفاهم بوجود میاد

تایپیک تمرین گروهی آزمون بعدیو بزنیم؟ : ))

eli elhami

عضو جدید

مهندس ، من تعجب میکنم ... چرا اینقدر خودتونو خسته میکنین... ما که دفعات زیادی شرکت کردیم میدونیم که چه خبره.... اینکه بخان کنسل کنند ... اینکه اعتراض کنن جواب بده .... اینکه در حد استاندارده یا نه... ما میدونیم جواب اینا چیه

تصحیخ کنندگان به ناحقم نمره نمیدن ... تا جایی که من این 4 بار رفتم سر امتحان رفتم فهمیدم...واقعا باید 3 سال کار کرده باشی که طراحی رو سر جلسه نیم ساعته انجام بدی...
درسته ضوابط طراحی با ضوابطی که تو قوانیین هست اختلاف داره ولی کتابهای مقررات ملی ملا عمل هست . من خودم آذر 92 افتادم چون 3 متر فضای ایست ماشین داشتم .آره خیلی سخته لب رز افتادن ولی من خودم الان میگم قبول شدن تو این امتحان سخت خیلی افتخار داره

راجع به سرایداری و جایگاه امداد ، اگه کسی تونسته جاشو در بیاره که باید میذاشتیم ... ولی تا جایی که تا الان دیدیم نمیشده و من از کسی که تو شورای اعتراض ها هست پرسیدم گفت ملاک تصحیح کردن اوراق ، کل بچه هان که امتحان دادن... یعنی باید دید چند نفر سرایداری و جایگاه امداد و جا داده ... چقدر عالی و بی نقص دادن... که این غیر ممکنه شرایط امتحان شرایط سختی هست ، حتی میگفت تمام شما تو دانشگاه شهید بهشتی با امکانات بالاش درس نخوندین اینا همه ملاکه .... این همه قال و قیلم نکنین ... یک 3 ماه منتظر باشیم معلوم میشه

با سپاس از take off

lmelon

عضو جدید
سلام ،وقتتون بخير،ازتون يه راهنمايي مي خواستم ،من كارداني معماري،كارشناسي مهندسي تكنولوژي معماري،و الانم دانشجوي ارشد معماري داخلي هستم،مي خواستم ببينم براي آزمون بعدي نظام مهندسي ي بابد چيكار كنم؟عضو نظام هم نيستم،
خيلي ممنون ميشم راهنماييم كنيد
ازمون بعدي كي هست زمانش؟(هيچ اطلاعاتي كلا ندارم در زمينه نظام مهندسي،ممنون ميشم يكي راهنماييم كنه)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مهندس ، من تعجب میکنم ... چرا اینقدر خودتونو خسته میکنین... ما که دفعات زیادی شرکت کردیم میدونیم که چه خبره.... اینکه بخان کنسل کنند ... اینکه اعتراض کنن جواب بده .... اینکه در حد استاندارده یا نه... ما میدونیم جواب اینا چیه

تصحیخ کنندگان به ناحقم نمره نمیدن ... تا جایی که من این 4 بار رفتم سر امتحان رفتم فهمیدم...واقعا باید 3 سال کار کرده باشی که طراحی رو سر جلسه نیم ساعته انجام بدی...
درسته ضوابط طراحی با ضوابطی که تو قوانیین هست اختلاف داره ولی کتابهای مقررات ملی ملا عمل هست . من خودم آذر 92 افتادم چون 3 متر فضای ایست ماشین داشتم .آره خیلی سخته لب رز افتادن ولی من خودم الان میگم قبول شدن تو این امتحان سخت خیلی افتخار داره

راجع به سرایداری و جایگاه امداد ، اگه کسی تونسته جاشو در بیاره که باید میذاشتیم ... ولی تا جایی که تا الان دیدیم نمیشده و من از کسی که تو شورای اعتراض ها هست پرسیدم گفت ملاک تصحیح کردن اوراق ، کل بچه هان که امتحان دادن... یعنی باید دید چند نفر سرایداری و جایگاه امداد و جا داده ... چقدر عالی و بی نقص دادن... که این غیر ممکنه شرایط امتحان شرایط سختی هست ، حتی میگفت تمام شما تو دانشگاه شهید بهشتی با امکانات بالاش درس نخوندین اینا همه ملاکه .... این همه قال و قیلم نکنین ... یک 3 ماه منتظر باشیم معلوم میشه

با سپاس از take off

ممنون از صحبتات
من نه خسته میشم نه خستگی تو تنم میمونه. من از ازمون دادن هدف بالاتری داشتم و به هدفم رسیدن. من در پی جبران ضعف در طراحی بودم ک تا حد زیادی موفق شدم.
خستگی هم در تنم نمونده. ینی میدونی پوستم کلفت شده.
این رو هم نمیپذیرم که ما سه سال پشت ازمون باشیم.
ادم بوده ده دوره شرکت کرده تا قبول شده، ولی ما نمیدونیم که توی اون 9 دوره قبل شرایطش چی بوده؟ خونده ؟تمرین کرده؟نکرده؟
ادمم هست دوره اول قبول شده اما اصلا چیزی حالیش نیست.
پس نگاه کن که غیر استاندارد بودن داد میزنه.
این معنیش اینه که ملاک صحیحی برای سوا کردن پروانه دارها از ندار ها نیست.

سلام ،وقتتون بخير،ازتون يه راهنمايي مي خواستم ،من كارداني معماري،كارشناسي مهندسي تكنولوژي معماري،و الانم دانشجوي ارشد معماري داخلي هستم،مي خواستم ببينم براي آزمون بعدي نظام مهندسي ي بابد چيكار كنم؟عضو نظام هم نيستم،
ازمون بعدي كي هست زمانش؟(هيچ اطلاعاتي كلا ندارم در زمينه نظام مهندسي،ممنون ميشم يكي راهنماييم كنه)

ازمون بعدی؟
حالا شما دو دقه بزار ما عرق تنمون خشک بشه.
تو سایتشون اعلام می کنن

eli elhami

عضو جدید

شما باید بری نظام استان به همراه مدازرکت و ریز نمراتت که ببینند اصلا بهت طراحی تعلق میگیره
من یکی از دوستام مدرکشو برد . ناپیوسته بود... نه نظارن نه طراحی میتونست بگیره
من پیوسته ام اطلاعی ندارم و تا جایی ک از دوستم شنیدم باید بری نظام استان با گواهی مدرک و ریز نمرات

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

میدونی چرا ادب و تواضعش بیشتره؟ چون میدونه نرود میخ اهنین در سنگ. پس با پنبه سر میبره.شما فکر میکنی ک تواضعه.
ولی من نمیتونم چیزی ک هست رو بپوشونم.همه باید بفهمن خواسته سوال چیه و در چ وضعی طراحی شده.و از ما چ توقعی داشتن.

ببین خانوم مهندس
من همون اول هم گفتم تو اینکه یسری قوانین توی م4 و ... اومده شکی نیست اما مشکل من سر ادبیاتیه که بکار میبرین.
شما کار بقیه رو زیر سوال میبرین (از کارهرکی یه اشکالو برداشتین راجع بش ایرادگیری کردین و جالبه که به همین راحتی هم اینا رو به ندونستن قوانین یا حالی نبودنشون نسبت میدین)اما حتی اتود کارخودتونو نذاشتین.
مطمئنا کارشماهم ایراد داره،بلاخره همه تو 8 ساعت همچین امتحانی رو گذروندیم. که اینهمه جزییات و کلیات داره،بلاخره ممکنه اشکال توی هرکاری پیش بیاد.اگه کسی ایرادی ازکارشما دربیاره اگه مثله خودتون درمورد شما صحبت بکنه خوشتون میاد؟
من دوباره بررسی کردم توی طرحم توی همکف فضا برای سرایداری هستش ولی اونموقه تو اون فشار نتونستم درش بیارم.حالا کسی نمیتونه ادعا کنه که من نمیدونستمو ...
به نیت تون از حرفهایی که میزنین کار ندارم،ادبیاتتونو بهتر کنین. به برداشتتون از قوانین و مباحث کار ندارم،بلاخره هرکی یه برداشتی داره که بابیرون اومدن جواب صحیح هر امتحان نکاتش درمیاد و مشخص میشه که کدوم برداشت صحیح بوده.
پس بقول دوستمون بجای اینکه به بقیه توهین کنین منتظر بمونین تا مشخص بشه.

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سپاس از take off

;)تشکر از توضیحاتتون.
بدی این آزمونها اینه که بعدش از سوی طراح سوال یک یا چندجواب درست بیرون نمیاد که همه متوجه اشکالاتشون و جواب درست بشن.
بقول یکی از دوستان اشکالات کارمونو نمیفهمیم وبعد دوباره میریم تو آزمون بعدی مرتکبش میشیم.

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببین خانوم مهندس
من همون اول هم گفتم تو اینکه یسری قوانین توی م4 و ... اومده شکی نیست اما مشکل من سر ادبیاتیه که بکار میبرین.
شما کار بقیه رو زیر سوال میبرین (از کارهرکی یه اشکالو برداشتین راجع بش ایرادگیری کردین و جالبه که به همین راحتی هم اینا رو به ندونستن قوانین یا حالی نبودنشون نسبت میدین)اما حتی اتود کارخودتونو نذاشتین.
مطمئنا کارشماهم ایراد داره،بلاخره همه تو 8 ساعت همچین امتحانی رو گذروندیم. که اینهمه جزییات و کلیات داره،بلاخره ممکنه اشکال توی هرکاری پیش بیاد.اگه کسی ایرادی ازکارشما دربیاره اگه مثله خودتون درمورد شما صحبت بکنه خوشتون میاد؟
من دوباره بررسی کردم توی طرحم توی همکف فضا برای سرایداری هستش ولی اونموقه تو اون فشار نتونستم درش بیارم.حالا کسی نمیتونه ادعا کنه که من نمیدونستمو ...
به نیت تون از حرفهایی که میزنین کار ندارم،ادبیاتتونو بهتر کنین. به برداشتتون از قوانین و مباحث کار ندارم،بلاخره هرکی یه برداشتی داره که بابیرون اومدن جواب صحیح هر امتحان نکاتش درمیاد و مشخص میشه که کدوم برداشت صحیح بوده.
پس بقول دوستمون بجای اینکه به بقیه توهین کنین منتظر بمونین تا مشخص بشه.

;)تشکر از توضیحاتتون.
بدی این آزمونها اینه که بعدش از سوی طراح سوال یک یا چندجواب درست بیرون نمیاد که همه متوجه اشکالاتشون و جواب درست بشن.
بقول یکی از دوستان اشکالات کارمونو نمیفهمیم وبعد دوباره میریم تو آزمون بعدی مرتکبش میشیم.

خواهش میکنم ایرادات وارد به سوال و حل نشدنش رو ربط ندید به ادبیات خوب و بد من
همه ی دوستان اینجا پیشکسوت هستن. و من عضو کوچکی از این خانواده بزرگم. برای تک تک بچه ها ارزش و احترام قائلم و حتی یک ذره قصد توهین ندارم.
بله منم تو فشار بودم منم حتما تو کارم اشکالاتی هست.
من روی صحبتم با کسی نیست. روی صحبتم با شماست.
چنتا قانون نوشتیم قبول نکردین صحبت کردیم.

نه قصد به بی احترامیه و نه توهین
خواهش میکنم حرفا رو نبر به سمت توهین به دوستان
من خودم تا 4 ماه پیش نمیدونستم خر پشته چیه. رو چه حسابی توهین کنم به دوستانم؟

من هنوز در حال ااتود زدنم. دارم حالات مختلف رو با دوستان داریم تست میکنیم. فعلا ک هر جا رو میگیریم. از جای دیگه می لنگیم.

panahi_arch

عضو جدید
همه ی دوستان اینجا پیشکسوت هستن. و من عضو کوچکی از این خانواده بزرگم. برای تک تک بچه ها ارزش و احترام قائلم و حتی یک ذره قصد توهین ندارم.

من هنوز در حال ااتود زدنم. دارم حالات مختلف رو با دوستان داریم تست میکنیم. فعلا ک هر جا رو میگیریم. از جای دیگه می لنگیم.
امروز از رییس شهرسازی پرسیدم اصلا این سوال راه حل داره.گفت بله 10 تا.
گفتم 10 تا رو نمیخواد.یکیشو بذار رو سایت.
وقتی خودشون جرات نمیکنن جوابو بذارن چون احتمال زیاد 1000 تا غلط داره دیگه حل سوال بحث نداره.
و یادمون نره معماری افتضاح امروز کار ما نیست.دسته گل این معمارای باسواد دیروزیه

بهروز27

عضو جدید
دوستان یه سوال ...فرق حیاط خلوت با نورگیر در چی هست ... ممنون میشم کامل توضییح بدید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال ...فرق حیاط خلوت با نورگیر در چی هست ... ممنون میشم کامل توضییح بدید
م4 ص 11 رو ببین
گفته حیاط خلوت :
1-فضایی باز هست
2- کوچیکتر از حیاط بیرونی
3-معمولا در منتهی الیه دیگر ساختمان
4- ممکن است در تمام عرض زمین یـــــــــــا قسمتی از ان قرار گیرد.

پاسیو زیرمجموعهحیاط های داخلی هست ک بوسیله جدارها یی محصور شده و اضلاع ان در تمام ارتفاع ساختمان امتداد داره و وظیفه تامین نور و تهویه بخشی از ساختمون رو ب عهده داره. م4 ص 12

بزارین فرقشو با جایگاه امداد بنویسم.
تو زمینای سه بر شمالی که دسترسیِ یک واحد از نمای باز (نمایی که نور میاد ازش) مقدور نیست و فاصلش از حیاط زیاده، در مورقع حریق زندانی میشه. بنابراین یه فضای 3*5 براش طراحی میکنیم و ازش پنجره میدیم به اون واحد. این فضای 3*5 باید تا همکف یا پیلوت بیاد و به معبر عمومی دسترسی داشته باشه. عرض هر لنگه درش هم 90 سانته.

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال اگه مورد داره،قابل حله یا نه،شما دوباره به اون پیامی که از دیگران ایرادگیری کرده بودین نگاه کنین.بیشتر توهین به اون افراد بود تا ایرادگیری از سوال.
هیچکس سر اینکه این آزمون خیلی سخت بود بحثی نداره.و همینطور سر این موضوع که اون قوانین توی م4 و .. اومده.منم هیچوقت نگفتم اونارو قبول ندارم،گفتم احتمالش کمه که طراح سوال غیراز اینچیزایی که توی صورت سوال خواسته چیز دیگهی مدنظرش بوده باشه، بلاخره دوره های پیش سوالاتی که اومده یسری چیزارو مشخص کرده.اصولا موضوع سرایداری توی صورت سوال میومده،با این تعداد پارک اگه کسی اونو درنیاورده کسی نمیتونه ادعایی داشته باشه.
قضیه ی 5درصد معلول هم چون یه تیپ طبقه خواسته بود قابل ترسیم نبود.
قضیه ی امداد رسانی هم که اومده توی حیاط باز ساختمان،من نمیدونم چجوری ممکنه توی اون مساحت اون انتها واسه زمین جایگاه3در5 امدادرسانی گذاشت.!! من نورگیر 4در4 گذاشتم که میتونه بیاد تو سقف همکف،اما نمیدونم بعنوان جایگاه امداد میتونه استفاده بشه یا نه.
البته من هنوز یه حل رو که یه رمپ چرخشی واسه زیرزمین گذاشته بشه (که مقدار کمی از رمپ فضای زیرزمین رو اشغال کنه) که بشه تعداد پارک بیشتری پارک رو توش جادادرو بررسی نکردم.
شاید دراینصورت جاتو همکف واسه سرایداری یا این جایگاه امداد باز بشه ،که البته نمیدونم این جایگاه امداد باید تازیرزمین بره یا نه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سوال اگه مورد داره،قابل حله یا نه،شما دوباره به اون پیامی که از دیگران ایرادگیری کرده بودین نگاه کنین.بیشتر توهین به اون افراد بود تا ایرادگیری از سوال.
هیچکس سر اینکه این آزمون خیلی سخت بود بحثی نداره.و همینطور سر این موضوع که اون قوانین توی م4 و .. اومده.منم هیچوقت نگفتم اونارو قبول ندارم،گفتم احتمالش کمه که طراح سوال غیراز اینچیزایی که توی صورت سوال خواسته چیز دیگهی مدنظرش بوده باشه، بلاخره دوره های پیش سوالاتی که اومده یسری چیزارو مشخص کرده.اصولا موضوع سرایداری توی صورت سوال میومده،با این تعداد پارک اگه کسی اونو درنیاورده کسی نمیتونه ادعایی داشته باشه.
قضیه ی 5درصد معلول هم چون یه تیپ طبقه خواسته بود قابل ترسیم نبود.
قضیه ی امداد رسانی هم که اومده توی حیاط باز ساختمان،من نمیدونم چجوری ممکنه توی اون مساحت اون انتها واسه زمین جایگاه3در5 امدادرسانی گذاشت.!! من نورگیر 4در4 گذاشتم که میتونه بیاد تو سقف همکف،اما نمیدونم بعنوان جایگاه امداد میتونه استفاده بشه یا نه.
البته من هنوز یه حل رو که یه رمپ چرخشی واسه زیرزمین گذاشته بشه (که مقدار کمی از رمپ فضای زیرزمین رو اشغال کنه) که بشه تعداد پارک بیشتری پارک رو توش جادادرو بررسی نکردم.
شاید دراینصورت جاتو همکف واسه سرایداری یا این جایگاه امداد باز بشه ،که البته نمیدونم این جایگاه امداد باید تازیرزمین بره یا نه.
بازم من اصرار دارم ک قضیه رو سوق ندی به سمت توهین به دوستان.
در موردش توضیحاتم دادم

من امروز کلی اتود زدم، با رمپ مستقیم بهتر تونستم در بیارم و ورودی به ساختمان رو بهتر حل کردم. دوستم با گردشی بهتر در اورده.

سرایداری هم در موردش علما بر دو دسته هستن
عده ای میگن زیرزمن وپیلوت طبقه نیست، و ساختمان میشه گروه 4 و طبق م4 ص 78 سرایداری نمیخاد.
عده ای میگن زیرزمین و پیلوت طبقه هست و ساختمان میش گروه 6 و طبق م4 همون صفحه سرایداری میخاد.

این در مورد سرایداری.

در مورد معلول احتمالا می بایست یکی از واحدها برای معلول طراحی بشه . در این حد ک درب دستشوی به بیرون باشه و ابعادش بزرگتر و راهرو ها 1.4 در بیاد.(اتود مفصل امکان پذیر نبود. گرچه همین راهرو هم بدست نمی امد.)

در مورد جایگاه امداد من خودم تونستم بزارمش. اما لازمه ی گذاشتنش دو معبری بودن بود. البته دوستم با تک معبر تونسته امداد رو بزاره. اما من در جریان طرح کاملش نیستم.نمیدونم چطوری در اورده.

امروز ی طرح دیدم ک به جواب نزدیکه ولی هنوز هم اشکالاتی داره. به قطع نمیشه گفت که اکی هست. نمیشه هم ردش کرد. ولی توجه کنیم امروز دیگه نزدیک یه هفتس ازمون تموم شده و هنوز داریم اتود میکنیم هنوزم قطع ب یقین نتونستیم چیزی بگیم.

در مورد معبر اینکه اگ تک معبر میزاشتیم خیلی سخت خیلی سخت در می اومد پلان. شایدم در نمی اومد.
فقط اینطور ک من امروز اتود زدم چه رمپ گردشی چه رمپ مستقیم، وضعیت فرق نمیکرد.تازه من خودم با مستقیم راحت تر بودم.

بازم میگم. اینجا همه منو میشناسند. میدونن نه نیتم بده نه قصد اهانت و توهین دارم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
در موردش توضیحاتم دادم

من امروز کلی اتود زدم، با رمپ مستقیم بهتر تونستم در بیارم و ورودی به ساختمان رو بهتر حل کردم. دوستم با گردشی بهتر در اورده.

عده ای میگن زیرزمن وپیلوت طبقه نیست، و ساختمان میشه گروه 4 و طبق م4 ص 78 سرایداری نمیخاد.
عده ای میگن زیرزمین و پیلوت طبقه هست و ساختمان میش گروه 6 و طبق م4 همون صفحه سرایداری میخاد.

این در مورد سرایداری.

در مورد معلول احتمالا می بایست یکی از واحدها برای معلول طراحی بشه . در این حد ک درب دستشوی به بیرون باشه و ابعادش بزرگتر و راهرو ها 1.4 در بیاد.(اتود مفصل امکان پذیر نبود. گرچه همین راهرو هم بدست نمی امد.)

در مورد جایگاه امداد من خودم تونستم بزارمش. اما لازمه ی گذاشتنش دو معبری بودن بود. البته دوستم با تک معبر تونسته امداد رو بزاره. اما من در جریان طرح کاملش نیستم.نمیدونم چطوری در اورده.

امروز ی طرح دیدم ک به جواب نزدیکه ولی هنوز هم اشکالاتی داره. به قطع نمیشه گفت که اکی هست. نمیشه هم ردش کرد. ولی توجه کنیم امروز دیگه نزدیک یه هفتس ازمون تموم شده و هنوز داریم اتود میکنیم هنوزم قطع ب یقین نتونستیم چیزی بگیم.

در مورد معبر اینکه اگ تک معبر میزاشتیم خیلی سخت خیلی سخت در می اومد پلان. شایدم در نمی اومد.
فقط اینطور ک من امروز اتود زدم چه رمپ گردشی چه رمپ مستقیم، وضعیت فرق نمیکرد.تازه من خودم با مستقیم راحت تر بودم.

بازم میگم. اینجا همه منو میشناسند. میدونن نه نیتم بده نه قصد اهانت و توهین دارم.

البته به اینم توجه کنیم ک چهار طبقه و هر طبقه سه واحد ینی 12 واحد ینی بطور متوسط 48 نفر یا 36 نفر.
خب اینا سرایداری میخان. جایگاه بازی میخان. تازه اتاق جلساتم میخان. :biggrin:
والا من خودم کلافه شدم دیگ.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
هیچکس سر اینکه این آزمون خیلی سخت بود بحثی نداره.و همینطور سر این موضوع که اون قوانین توی م4 و .. اومده.منم هیچوقت نگفتم اونارو قبول ندارم،گفتم احتمالش کمه که طراح سوال غیراز اینچیزایی که توی صورت سوال خواسته چیز دیگهی مدنظرش بوده باشه، بلاخره دوره های پیش سوالاتی که اومده یسری چیزارو مشخص کرده.
اخه مگه خودمون منطق و عقل نداریم ؟ میشه 4 طبقه روی پیلوت داشته باشیم، یه جک واس معلول نه؟
میشه یه لوازم التحریر پاک کن نداشته باشه؟
طراح خودش میدونسته ک میخواد. اگه نمیدونسته ک خدا شفاش بده. خودتون باور میکنین ندونسته؟ طراح یک نفر که نیست. یه تیمه. همشون بلانسبت ...؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
در موردش توضیحاتم دادم

این در مورد سرایداری.

ممنون از توضیحاتتون.
این دوستتون توی امتحان درآوردن یا الان؟
تا الان کسی سر امتحان حتی به این جایگاه امداد فکر هم کرده یا درآورده؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون از توضیحاتتون.
این دوستتون توی امتحان درآوردن یا الان؟
تا الان کسی سر امتحان حتی به این جایگاه امداد فکر هم کرده یا درآورده؟

سر امتحان که کار هیچکس بی عیب نیست.
همه خطاهای نابخشودنی دارند:biggrin: البته مطمئنم زا همه گروه ها هم قبولی داریم.

اینطور ک معلومه قضیه جایگاه امداد رو کمتر از 1% هم میدونستند. بعضیام میدونستن اما چون دیدن در نمیاد نزاشتن. اره من در اوردم امداد رو. یکی از دوستامم در اورده. یکی ا زدوستامم همه این مسائل رو با هم میدونسته و چون حل نمیشده برگه سفید داده.ای کاش دلایلش رو توی برگه مینوشت و تحویل میداد

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه مگه خودمون منطق و عقل نداریم ؟ میشه 4 طبقه روی پیلوت داشته باشیم، یه جک واس معلول نه؟
میشه یه لوازم التحریر پاک کن نداشته باشه؟
طراح خودش میدونسته ک میخواد. اگه نمیدونسته ک خدا شفاش بده. خودتون باور میکنین ندونسته؟ طراح یک نفر که نیست. یه تیمه. همشون بلانسبت ...؟

البته به اینم توجه کنیم ک چهار طبقه و هر طبقه سه واحد ینی 12 واحد ینی بطور متوسط 48 نفر یا 36 نفر.
خب اینا سرایداری میخان. جایگاه بازی میخان. تازه اتاق جلساتم میخان. :biggrin:
والا من خودم کلافه شدم دیگ.

حرف منم همینه،اگه قرار باشه غیراز خواسته های صورت سوال چیز دیگه ای رو دربیاریم باید همه این موارد رو درنظر بگیریم توی حل که نمیشه.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر امتحان که کار هیچکس بی عیب نیست.
همه خطاهای نابخشودنی دارند:biggrin: البته مطمئنم زا همه گروه ها هم قبولی داریم.

اینطور ک معلومه قضیه جایگاه امداد رو کمتر از 1% هم میدونستند. بعضیام میدونستن اما چون دیدن در نمیاد نزاشتن. اره من در اوردم امداد رو. یکی از دوستامم در اورده. یکی ا زدوستامم همه این مسائل رو با هم میدونسته و چون حل نمیشده برگه سفید داده.ای کاش دلایلش رو توی برگه مینوشت و تحویل میداد

:surprised::razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.