بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مهدیه+

عضو جدید
من که قبول دارم امتحان نظام و نحوه نمره دادنشون از بیخ و بن اشتباهه
من فقط حرف ایشون و منتقل کردم .بعضی از شهرها هم کمتر نیاز داره مجبورن یه تعدادی و حذف کنن.
سرگیری یادش رفته یعنی ماشین پایین نرفته نمیشه که...

nooooora

عضو جدید
دوست عزیز من دو دفعه پیش که امتحان دادم ایک بار اشکال خیلی بد پارکینگ داشتم شدم 22 و دفعه اشکال بد راه پله شدم 21 .اینطور نیست که با اشکال عمده زیر ده بشن بلکه همین حدودایی که من شدم هم میشن. اینبار که به نظر خودم دیگه هیچ اشکالی نداشتم تازه کامل تر از دفعه پیش هم کشیده بودم و فکر میکردم نمره بالایی بگیره هر چند که نمرش مهم نیست و قبولیش فقط مهمه، نمره خیلی پایین تری گرفتم، 27 شدم
.این بود تجربه بنده.
مهدیه جان گفته شما کاملا دقیق و منطقیه و درموردش هیچ شکی نیست، اما دوستانی که معترض به نمره هاشون هستند کسایی هستن که کارشون ایراد اساسی برای رد شدن نداشت و شاید ایرادای کوچیکی که با توجه به بارمبندی که داشت میتونست ازشون نمره کم بشه، کسانیم که کلا از بیس درست طراحی نمیکنن مثل نحوه آرایش پارکینگ و باکس پله کلا زیر 10 مردودشون می کنن نه اینکه با نمره 21،22 رد بشن و اینکه باعث ناراحتی و تاسف.

hamedzjg

عضو جدید
دوست عزیز من دو دفعه پیش که امتحان دادم ایک بار اشکال خیلی بد پارکینگ داشتم شدم 22 و دفعه اشکال بد راه پله شدم 21 .اینطور نیست که با اشکال عمده زیر ده بشن بلکه همین حدودایی که من شدم هم میشن. اینبار که به نظر خودم دیگه هیچ اشکالی نداشتم تازه کامل تر از دفعه پیش هم کشیده بودم و فکر میکردم نمره بالایی بگیره هر چند که نمرش مهم نیست و قبولیش فقط مهمه، نمره خیلی پایین تری گرفتم، 27 شدم
.این بود تجربه بنده.

27 خیلی پایینتر از 22 و 21 به حساب میاد؟ گفتید نمره خیلی پایین تری گرفتید

MK6

کاربر بیش فعال
.این بود تجربه بنده.

پس شما واقعا خوش شانس هستید با اشکال پارکینگ22 شدید؟؟؟ :question:
چون یکی از دوستان من ایراد کار شما رو داشت با 6 مردود شد، فقط میتونم بگم دست راستتون سر ما.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
.این بود تجربه بنده.
من که کارم هیچ مشکل اساسی نداشت و حتی رمپ ماشین رو ده درصد هم درآورده بودم و کل خواسته ها را تامین کرده بودم
و در آخر ر اپیدی هم کردم چرا باید بشم 16؟؟؟؟
دو حالت داره یا یکی دو تا از شیت هام گم شده و بدست مصحح نرسیده و یا اینکه اصلا این نمرات واقعی نیستن و طبق نیازمندی ها به طراح در هر استان قبول میکنن.

ای کاش پارکینگم اشتباه بود ای کاش چیدمان فصاهام بد بود و غیر اصولی
ای کاش شیت هام ناقص بود ای کاش همش مدادی بود و ر اپیدی نمی کردم
..... دیگه این همه بهم زور نداشت و داغون نمی شدم که چرا قبول نشدم
ای کاش...

مهدیه+

عضو جدید
آقا ایمان همه ما به کارهای نظام آشنایی داریم که چقدر بد نمره میدن ولی اگه میخواین بازم شرکت کنین به نظر من نقشه هاتونو کدی کنید و بزارید سایت تا همه با هم بررسی کنیم نه شما همه بچه هایی که قبول نشدن این باعث میشه برای آزمون بعدی بهتر نتیجه بگیرید

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا ایمان همه ما به کارهای نظام آشنایی داریم که چقدر بد نمره میدن ولی اگه میخواین بازم شرکت کنین به نظر من نقشه هاتونو کدی کنید و بزارید سایت تا همه با هم بررسی کنیم نه شما همه بچه هایی که قبول نشدن این باعث میشه برای آزمون بعدی بهتر نتیجه بگیرید
موافقم;)

aydaaaa

کاربر بیش فعال
من که بلاخره جریان پله های همکف به اولو درک نکردم یکی از قبول شده ها 13 تا پله تو هر بازوشه این مگه قبوله؟ یکی دیگه تو پاگردم یه پله گذاشته اینم مگه نمیگن قبول نیست؟یکیم پله دو بازو رو با سه تا بازو رفته بالا که این ترفند جالبی به نظرم اومد ولی ترفند خودمو بیشتر قبول دارم معقولانه تره. این شکلی که تو قسمت پله چند تا پله دادم رفتم مثلا یه متر بالا بعد پله دو بازورو شروع کردم که بتونم ارتفاع زیاد همکفو حل کنم ولی نمیدونم چرا مصحح خوشش نیومده از کارم.شما فک میکنید اشتبه کار من؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که بلاخره جریان پله های همکف به اولو درک نکردم یکی از قبول شده ها 13 تا پله تو هر بازوشه این مگه قبوله؟ یکی دیگه تو پاگردم یه پله گذاشته اینم مگه نمیگن قبول نیست؟یکیم پله دو بازو رو با سه تا بازو رفته بالا که این ترفند جالبی به نظرم اومد ولی ترفند خودمو بیشتر قبول دارم معقولانه تره. این شکلی که تو قسمت پله چند تا پله دادم رفتم مثلا یه متر بالا بعد پله دو بازورو شروع کردم که بتونم ارتفاع زیاد همکفو حل کنم ولی نمیدونم چرا مصحح خوشش نیومده از کارم.شما فک میکنید اشتبه کار من؟
کار تو اشتباه نبوده احتمالا مصحح محترم سرحال نبوده و رو فرم نبوده
موقعی که کار من. و شما رو تصیح کرده شدیدا با زنش دعوا کرده
متاسفانه معماری و تصیح آن کمیتی نیست و کیفیتی است و اصولا پارامتر های کیفی خیلی خیلی بستگی به سلیقه و حال و هوای اون لحظه مصحح داره
بخدا من هنوز هم باور ندارم رد شدم و اعتراض زدم و امیدی به قبولی دارم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام سال نو همگی مبارک
فقط جهت این میگم که ضوابط و مقررات مهمه....اما نباید طراحی رو هم از قلم بندازید....
طراحی و چیدمان و هندسه کار و اینکه ستون وسط کارتون نیوفته...یا اتاق های خواب در جای بد چانمایی نشه و خیلی مسائل دگ رو هم باید در نظر بگیرید
خیلی از دوستان رو دیدم که خیلی زحمت کشیدند و ضوابط رو پیاده کردند, اما معماری به فنا رفته...داکت وسط پذیرایی افتاده...ستون جلوی در ورودی افتاده و خیلی چیزهای دگ...اینها همه نمره زیادی کسر میکنه

با مهدیه جان موافقم کارهاتون رو بزارید...دوره پیش هم از دوستان همین رو خواستم...بعضی ها تنبلی کردن و وقت نزاشتن و متاسفانه با نمره نزدیگ به قبولی رد شدند و البته بعضی ها هم خیلی زیاد زحمت کشیدند اما به راهنمایی دوستان اصلا توجه نمی کردند و اونها هم رد شدند و البته این وسط تنبلهایی بودند که خیلی خوش شانس بودند و قبول شدند...میتونم بگم شانس خیلی اینجور جاها شیرینه

به هر حال امیدوارم همه دوستان در دوره مرداد ماه با نمره خیلی خوب قبول بشن...
منم نظارت همچنان قبول نشدم...مایه خجالته واقعا که طراحی قبول بشه آدم ولی نظارت قبول نشه...اونم به خاطر تنبلی...پس دوستانی که نظارت قبول شدند اما طراحی نه برن خدا رو شکر کنند که مثل من آبرو ریزی راه ننداختن:biggrin:
این دوره همه تلاشمو میکنم تا شاید با نمره بالا قبول بشم...اگر خدا بخواد

AM.RAD

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید من میخام واسه امتحان طراحی اماده بشم تاحالا مباحث 4 و غیره رو خوندم از گرفی کتابا نقشه کشی جرجانی رو واسه محکم کاریم خندم . به نظرشما چجوری ادامه بدم ؟ آزمون خردادو شرکت کردم افتضاح دادم واسه اون ازمون اصلا تلاشی نکردم فقط یک هفته . بخاطر نا امیدی زیاد بابت نمره ام و شرمساری آزمون ابان ندادم.
لطفا راهنمایی کنیذ چجوری ادامه بدم. ممنون:gol::gol:

آخرین ویرایش:

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
از دوستان كسي هست كه براي آزمون طراحي اعتراض كرده باشه؟
ميدونيد جواب اعتراض كي مياد؟

AM.RAD

عضو جدید
holoo جان انشااله با توکل به خدای بزرگ امسالنتیجه همه تلاشلتو زحماتو میبینی. منم برای بار دوم امتحان میدم . امسالم قبول نشم نا امید نمیشم چون ازمون سختیه . موفق باشی دوس عزیز

manoom

عضو جدید
سلام
از دوستان كسي هست كه براي آزمون طراحي اعتراض كرده باشه؟
ميدونيد جواب اعتراض كي مياد؟

سلام.من نمره ام 23 شده بود اعتراض دادم ولی هیچی به هیچی.نمیدونم اصلا نگاه کردن یا نه چون نتایج اولیه 4 ماه طول کشید بررسی اعتراض 3 روز...

پروفسور پرو

عضو جدید
یادش بخیر چه استرسی داشتیم فکنم به من تو شیتهام دقیقا همین نمره ها رو دادن -
خواب دیدم که مصحح طرحمو کرد اصلاح
زیرزمین خوب شده هفت شدی ماشاالله

همکفت خوب ولی پله ی سرگیر چرا
تازه فرمود که ارفاق کنم شیش میشی ایوالله

بعد با روح لطیفش که سه واحد را دید
دل به رحم امدو فرمود اینم پنج بیا

با خنکهای کولر خستگی از تن بزدود
گفت هرگز توی طرحی این همه نور نبود

چشمهای تو مصحح که نوازشگر این طرحم شد
پنج نمره تو دو واحد دوباره سهمم شد

برشی از دلو با شیب ملایم همه را
بادو نمره دل پروانه ایش مرهم شد

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من نمره ام 23 شده بود اعتراض دادم ولی هیچی به هیچی.نمیدونم اصلا نگاه کردن یا نه چون نتایج اولیه 4 ماه طول کشید بررسی اعتراض 3 روز...

سلام رفیق
اشکال نداره همه ما هم درد هستیم ولی واقعا خیلی سخته با 23:مردود بشی
ایشالله این دوره همه قبول بشیم
فقط لطف بکن عکس کارتون رو بزارید یا با کد ترسیم کنید

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش بخیر چه استرسی داشتیم فکنم به من تو شیتهام دقیقا همین نمره ها رو دادن -
خواب دیدم که مصحح طرحمو کرد اصلاح
زیرزمین خوب شده هفت شدی ماشاالله

همکفت خوب ولی پله ی سرگیر چرا
تازه فرمود که ارفاق کنم شیش میشی ایوالله

بعد با روح لطیفش که سه واحد را دید
دل به رحم امدو فرمود اینم پنج بیا

با خنکهای کولر خستگی از تن بزدود
گفت هرگز توی طرحی این همه نور نبود

چشمهای تو مصحح که نوازشگر این طرحم شد
پنج نمره تو دو واحد دوباره سهمم شد

برشی از دلو با شیب ملایم همه را
بادو نمره دل پروانه ایش مرهم شد
سلام رفیق شاعر ما
آقا یادمان ننداز واقعا روزگار سختی بود انتظار
یک روزش یک ماه گذشت
راستی تو کدام شهر کلاس برگزار میکنی؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

این چیزی که شما گفتید دقیقا من و مهندس عزیزی اینجا بحث کرده بودیم قبل از اینکه آزمون آبان رو شما بدید...مشکلی نداره ...شاید مشکل از جاهای دگ ای بوده

sallarmelli

عضو جدید
سلام
امیدوارم کسی داشته باشه

کسی هست پلان طبقه همکف آبان 93 کار گروه خانه عمران اشراق رو داشته باشه و بذاره برام

و ایضا طبقه اول خرداد 93 خیلی ممنون می شم

و یه توصیه به شابلون مابلون ها اعتمادی نیست ها

مثلا این رو نگاه کنید که پلان با مقطع نمی خونه و پدر آدم رو در میاره سر جلسه مال سایت آزمون آنلاینه

sallarmelli

عضو جدید
سلام پس با این اوصاف امسال آمار قبولی خیلی کمتره من که خودم گند زدم وتازه فهمیدم که چرا سوال خرداد 93رو تو سایت نزاشتن نگو پست فطرتا ترسیدن یکی ببینه و تمرین کنه و قبول بشه سهمیه آقایون بیاد پایین حق خودمونم هست دیگه وقتی کسی جیکشم در نمیاد و هر بلایی خاستن سرمون میارن *ان الله لا یغیروا ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم* حالا هی بشینیم خدا خدا کنیم که قبول بشیم این همه هم کارای بچه ها رو نقد نکنین چون این آزمون اصلا جواب استاندارد نداره طرف نشسته سوال خرداد رو گذاشته جلوش گفته چیکار کنم چیکار نکنم یه سه واحده بخام یکمم شیب رو تغییر بدم در صورتی که اصلا واسه سه واحده جواب استاندارد نمیده اگر هم داشته باشه تو اون شرایط آزمون نمیشه بهش رسید موفق باشید دوستان

دکتر آزرمی اسمش چز کمیته تخصصی مبحث 4 هست تا جایی یادمه می گفت سه یا شایدم 7 درصد قبول شدند

sallarmelli

عضو جدید
این رسم این تایپ یک و باشگاه معما ران است هر کسی که موفق میشه باید برای حلال کردن کمک هایی که ازین باشگاه
گرفته باید کارش رو بزا ره وگر نه حلالش نمی کنیم!!! خخخ
مث سالار مث نسیب مث عارفه که ایشالا هر جا هستن از پروانه طراحی شون خیر و خوشی ببینن
چون بلافاصله کارشون رو گذاشتن تو آرشیو.
این دوستان در ذهن ماندگار خواهند بود
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه برود
صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم سپارند به یاد

کدوم سالار منظورته؟؟؟

خیلی دوست دارم تیر ریزی اطراف آسانسور رو ببینم به چه شکلی صورت می گیره

تیر ریزی اطراف جک معلول این پلان هم برام گنگ هست کسی کمک کنه ممنون می شه به نظر ایراد داره و طراح در نقطه جک معلول فکر زیر زمینش بوده؟

افروغ

عضو جدید
دوستان من کارم رو تا جایی که تو ذهنم مونده بود کشیدم و اینجا میذارم امیدوارم مفید واقع بشه نمرمم هم 25 بود
مشاهده پیوست 245075

شما 2 تا نورگیر درنظر گرفتین....من تو واقعیت(اجرا) باهاش موافقم اما واسه امتحان مشکلی نداره؟! چون با 1 نورگیر هم حل میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.