بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

RAHA60

کاربر فعال
........

........

بررسی آزمون طراحی آبان
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/617511-بررسی-آزمون-طراحی-معماری-آبان-93/page18

panahi_arch

عضو جدید
من دستگاه پله رو برای زیر زمین با ۱۸ پله با دو بازوی9 پله ای رسم کردم و برای طبقه همکف هر بازو رو ۷ پله کردم تا با دو دور گردش به طبق اول برسه ایرادی داره؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر آزمون نتونستم عکس بگیرم.اما این شماتیک طرحه:
زیر زمین و همکف:مشاهده پیوست 226227مشاهده پیوست 226228
پله و آسانسور را طوری جانمایی کردم که با سه ردیف پله بشه به طبقه اول رسید و نیاز به اضافه نمودن پله در ورودی همکف یا بزرگ کردن باکس پله نباشه و فقط محل در ورودی راه پله جابجا بشه .

به نظر من طرح هاتون خوبه فقط تو طبقه اول وردی یکی از واحد هاتون از راه پله هست؟
سلام پله های همکف به اول رو چه جوری حل کردی ارتفاع کف تا زیر سقف 4.5 یعنی کف تا کف 4.8؟؟؟؟؟؟؟

:(من حوصلم نکشید با 3 گردش بکشم پله رو با ارتفاع 20 گرفتم 24 تا شد و تو پلانم مشخص کردم

SBARZEGAR

عضو جدید

خسته نباشي مهندس
چقد جالب!!!
آخه پلان زيرزمين و همكفت دقيقا عين مال من شده!!
يلحظه جاخوردم...گفتم نكنه خودشه ...
:biggrin: حتي تاسيساتشم بردم اون بالا... خدا كنه قبولشيم...الان يادم اومد ابدارخونه پيشخوان يادم رفت...
آخه سرگير رمپ يادم رفتبود...اومدم همكف درستش كنم ابدارخانه ك حذف شد..اونم رفت بباددددددددددددد!!!!:cry:
زيرزمين رو پوستي دارم اگه بشه عكسشو ميزارم ببيني كپي كار شماس...:)

• Like
واکنش ها: sos

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبین شما چرا طبقه همکف دفتر پیشخوان رو جدا کردین و دو تا فضا طراحی کردین مگه یه دفتر پیشخوان نبود

سلام ممنون شما خوبین ؟

یکیش رو لابی محسوب کردم که کاش نمی کردم و دفتر پیشخوان رو بزرگتر لحاظ می کردم

خسته نباشین به امیده قبولی

تو همکف سرگیری رو رعایت نکردین ؟

MK6

کاربر بیش فعال
مرسی Mk6 دوست من،
خیلی لطف داری شما،
ممنونم مگه این دعاها مارو به خواستمون برسونه،
امیدوارم شماهم قبول بشی، با اینکه امتحان شبیه خرداد بود،ولی ریزه کاری زیاد داشت، وخیلی وقت گیر،خیلیاروشنیدم که میگفتن شیت سفید دارن،
ایشالا موفق باشین،شما و بقیه دوستان....

مرسی عزیزم حرفات دلگرمی میده به امید موفقیت هممون

sos

عضو جدید
ماشا.. مهندس فرز بوديا ..چش نخوري...
برشم كشيدي شما..ايول!!!
پس قبولي رو شاخته..;)

ممنون کام رو دیدید. از بس تند کشیدم کلی هم سوتی دادم.الهن میبینم واسه تاسیساتم ر نزاشتم:biggrin:.هاشور زدم همرو رفته.خدا کنه قبول شیم

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!!!!!!!!!!!!سلام.
وای چقد درد دل دارم من!!! همگی خسته نباشین. خداییش هر چی تشکر کنم از همه تون کمه. حتی اگه با نمره زیر 10 رد شم بازم مخلص همتونم. عرض ارادت ویژه خدمت مهندس عارفه که اینجور دوستانه همچنان به ما انرژی میده و سایر دوستان با معرفت مثل هلو خانم که مثه من اعصاب نداره سوالا رو مرور کنه یا طرحشو تحلیل کنه.. خداییش حتی عکس کاراتونو نگاه نکردم، صحبتاتون در مورد نکته ها رو نخوندم و خلاصه من به هـــــــــــــیچ چیزی کار ندارم تا نتایج بیاد!!! اصلا اعصابشو ندارم.من هم اعصاب ندارم.
برای نظارت و اجرا با دو تا ساک دستی پر کتاب، طولانی ترین پیاده روی ممکن رو از در حوزه تا سالن داشتیم، خدا لعنتشون کنه. دستام کنده شد. یه رفت و یه برگشت برای هر آزمون که سر جمع شد 4 بار که اون مسیرو رفتم. خلاصه با شونه درد و کمر درد فرداش رفتم سر طراحی!این شرایط برا همه هس...
از 9 تا 10:30 فقـــــط فکر می کردم و محاسبه رمپ و .. که یه وقت اشتباهی نشه. ما 9 شروع کردیم.منم همش فک میکردم دارم اشتبا میکنم...برا همین با اینکه میدونستم رمپو از -1.5 بدم ..رفتم و از 0.00 هم امتحان کردم ...تا پلکانشو این ک طبقات کجا میشه و چ.جوری میشه...وای من خیلی زود ب نتیجه رسیدم...چون این شیبدار بودن چیز جدیدی نبود...فقط شک میکردم..وقتم هدر رفت همشم یاد مهندس عارفه بودم که می گفت تا 10 فک می کرده! 10:30 دیگه استارت زدم رو پوستی، زیرزمین و همکف رو زدم و حواسم به طبقات هم بود و مطمئن شدم اونا هم در میاد. این دوتارو راپیدی کردم و رفتم ط اول. ط اولو هم زدم و راپیدی کردم دیدم فقط 3 ساعت مونده و اون همه کار!!! اینم بگم از استرس اصلا ندیدم که بارم نقشه هارو هم ذکر کردن!!
تصمیم گرفتم ط دوم و بام رو سریع مدادی بزنم. ط دومو خدا کمک کرد واحد 135 متریش جفت و جور شد و خلاصه بدون مبلمان و اندازه گذاری داخلی رفتم سراغ بام، اونم کامل زدم با مداد و دیدم 20 دقیقه مونده! گفتم بهترین کاره که بچسبم به ریزه کاری ها و نوشته های کنار نقشه ها و مبلمان کردن.
مقطع جا موند ولی خدا شاهده سرمو تو کل تایم حتی بلند نکردم. دوستان خجسته رفتن ناهار زدن!! فقط آب می خوردم که گلوم خشک میشد. بقول دوست عزیزمون به خودم افتخار کردم که عین 8 ساعت رو یه جورایی مژه نزدم!
در مجموع از خودم راضیم و به اندازه ای که زحمت کشیده بودم سر امتحان مایه گذاشتم. سوسول بازی در آوردمو گوشی رو نبردم آخه سر نظارت و اجرا بازرسی می کردن ولی تو آتلیه از این خبرا نبود! حیف..
میز نقشه کشی و صندلی راحتی هم داشتم شکر خدا.
اینجا بود که فهمیدم عارفه خانم چه شاهکاری کرده که تو اون تایم کاری در اون حد کامل زده..
راستی بعدا فهمیدم که از عجله کد ارتفاعی ط اول ، دوم و بامو اشتباه محاسبه کردم!
نتیجه ها رو کی میزنن؟؟؟فک کنم اوایل بهمن یا اواخر بهمن
من عاشقتونم، هر چی دارم از این انجمنه. بی نظیرین بچه ها
دوستانی که علاقه به نرم افزار دارین به انجمن ما راندو سر بزنین، امیدوارم بتونم اونجا زحمتاتون رو جبران کنم. آدرس سایت توی امضامه
من اسن ساعت نبردم سر جلسه...بدم میاد از ساعت..
من اسن ی جور خاصی نقشه هامو کشیدم...
فک نمیکردم انقد با جربزه بشم...با خط کش کوچولو تو خود شیت..از همون اول..برا طبقات:redface:
شما ک کاملی..
فقط این ک کدارو اشتبا زدی ینی چی ...بالاخره باید ی جایی اثری از اینکه کد هارو درست حساب کردی باید باشه..

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یعنی از 50 نمره اس؟؟؟؟؟؟ اشتباهی فک میکردم از 60 ااا
نظارت و اجرا از 60 هست؟

ترکوندیا وسعت!
نظارتو اجرا از صده،طراحی از پنجاه،برا قبولی باید در هر امتحان نصف نمره رو بگیری،

ممنونم مهندس مجتبیایشالا همه دوستان قبول بشن،
چقدر شرایط شما بد بوده تو آزمونا،
البته منم برا اجرا تقریبا راهم دور بود تا دم دانشکدش، ولی بابام زحمت کشید از سردر تا دانشکده کتابامو آورد،
ولی خیلی سنگین بودا!!
ولی حس میکنم اجرارو خوب دادم،اما یادگرفتم تو این امتحانا نمیشع چیزیو پیش بینی کردیهو میبینی تو جواب درستو زدی اونا تو کلید اشتباه جوابو میدن،
ولی 36تا با اطمینان میانگین 95 درصد جواب دادم،
طراحیم که نمیدونم واقعا،کاش یکم تایم بیشتربود،منم مثل شما هی حساب میکردم که اشتباه نشع،براهمین طول کشید،آدم ب خودشم شک میکنه سراین امتحان

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام به همه و خسته نباشيد اين زير زمين همکف من
ميشه يه نگاه بندازين

سلام این همکفه،جای ورودیه مسکونی و رمپم منم همونجا بود،ورودیه تجاریمم همینجا!
پیش من نشسته بودی؟ :D

آخرین ویرایش:

sbep

عضو جدید
هلوووی عزیز ، می خوام نظرت رو رو این کار بگید؟ یه جورایی طبقات بالا خوب شد با این پله ، اما خودش(زیر زمینش) یه کم فکرمو مشغول کرده ؟ :(
DSC000751.jpg

وسعت

عضو جدید
یعنی تا جوابها بیاد من خللللللللللللللل میشم.....با این سوال دادنشون!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اه...همش دارم خودمو فحش میدم!

holooooooo

کاربر ممتاز
هلوووی عزیز ، می خوام نظرت رو رو این کار بگید؟ یه جورایی طبقات بالا خوب شد با این پله ، اما خودش(زیر زمینش) یه کم فکرمو مشغول کرده ؟ :(
مشاهده پیوست 226267

نمیدونم یه جورایی خیلی پیچ در پیچ شده!
از جلوی ماشینت که چسبیده به رمپه تا باکس پله چقد فاصلس؟

داملا

عضو جدید
لطفا یه نگاهی به نقشه های منم بندازین ممنون میشم

لطفا یه نگاهی به نقشه های منم بندازین ممنون میشم

پلان زیر زمین

پیوست ها

• DSC_8001.jpg
    DSC_8001.jpg
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 4

داملا

عضو جدید
پلان همکف

پلان همکف

من یه استوپ 2.5 دادم با کد ارفاعی 2.7 رمپم شد 8.6 البته نمی دونم درسته یا نه

پیوست ها

• DSC_8001.jpg
    DSC_8001.jpg
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 1

داملا

عضو جدید
اول

اول

البته من برا رسیدن به طبقه اول با فکر اینکه درست باشه 4.8-3.24=1.56 بعد9 تا پله گذاشتم

پیوست ها

• DSC_8004.jpg
    DSC_8004.jpg
    22.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3

داملا

عضو جدید
طبقه 2

طبقه 2

ممنون میشم اشکالات طرح رو بگین

پیوست ها

• DSC_8005.jpg
    DSC_8005.jpg
    24.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی مهندس کارتون خوب شده واقعا به قبولی امیدوار باشین ;)
ولی یکی دوتا ایراد کوچیک میبینم البته شاید ایراد هم نباشه اولی اینکه رمپتون تو همکف رو باید نشون میدادین (سرگیری)دوم اینکه پیشخوان رو میتونستی قسمت غربی بزاری .

• Like
واکنش ها: sos
وضعیت
موضوع بسته شده است.