بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا فراهانی نبود اون رو خودم قبول ندارم فقط میگه من اینم من اینم به قول خودش با کمک یکی رفت دکترا خوند حالا بماند کی اما این رو خانم علیمحمدزاده گفت تو فیس بوکش البته نمیدونم فوق لیسانس گرفته یا دکترا
سپیده کارشناسی ارشد منظر داره از بهشتی;)

fdb1111

عضو جدید
<p>سلام. اینو قبول دارم من خودم به عنوان یک داوطلب، سوتی بزرگی دادم که وقتی امتحان تموم شد به فکرم رسید از خنده مردم .فکر کنم داورها وقتی شیت ها رو نگاه می کنند تو عمرشون اینقدر نخندیده باشند  و تا سالها سوتی ها رو سر کلاسها شون بگند.</p>

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
<p>سلام. اینو قبول دارم من خودم به عنوان یک داوطلب، سوتی بزرگی دادم که وقتی امتحان تموم شد به فکرم رسید از خنده مردم .فکر کنم داورها وقتی شیت ها رو نگاه می کنند تو عمرشون اینقدر نخندیده باشند  و تا سالها سوتی ها رو سر کلاسها شون بگند.</p>
چه سوتی بوده دوست گرامی بگو اینجا همه سوتی ها رو گفتند

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه سوتی بوده دوست گرامی بگو اینجا همه سوتی ها رو گفتند

من خودم سر یکی از اشتباهاتم خیلی دپرسم
توی یکی از برش هام یه ادم کشیدم اندازه ارتفاع درگاه ام
خیلی ناراحتم
فکر نکنم با صدتا وجعلنا هم از دیدها پنهان شه
سر جلسه هم فهمیدم چه بلایی سر خودم اواردم ولی چیکار می کردم؟
:wallbash::wallbash::wallbash::w04::w04::w04::wallbash::wallbash::wallbash:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم سر یکی از اشتباهاتم خیلی دپرسم
توی یکی از برش هام یه ادم کشیدم اندازه ارتفاع درگاه ام
خیلی ناراحتم
فکر نکنم با صدتا وجعلنا هم از دیدها پنهان شه
سر جلسه هم فهمیدم چه بلایی سر خودم اواردم ولی چیکار می کردم؟
:wallbash::wallbash::wallbash::w04::w04::w04::wallbash::wallbash::wallbash:
سوتی من تو پرسپکتیوه که سلام گاه رو درش رو بستم:wallbash::wallbash::wallbash::exclaim::exclaim::exclaim::w13::w13:

soh-rab

عضو جدید
سوتی من تو پرسپکتیوه که سلام گاه رو درش رو بستم:wallbash::wallbash::wallbash::exclaim::exclaim::exclaim::w13::w13:

خب برو کلید روحانی رو بگیر بازش کن
ولی چون روحانی کلیدش رو به تو نمی ده احتمالا خود استادا در رو باز می کنند ببینن واقعا می شه سلام کنی یا کلن باید با کارت خداحافظی کنند

این رو جدی می گم یه لحظه تمام بدنم رفت روی لرزش آخرین کلمه رو که توی خط بالا می نوشتم یاد کار خودم افتادم و سرم رو بد جوری تکون دادم خدا خودش رحم کنه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب برو کلید روحانی رو بگیر بازش کن
ولی چون روحانی کلیدش رو به تو نمی ده احتمالا خود استادا در رو باز می کنند ببینن واقعا می شه سلام کنی یا کلن باید با کارت خداحافظی کنند

این رو جدی می گم یه لحظه تمام بدنم رفت روی لرزش آخرین کلمه رو که توی خط بالا می نوشتم یاد کار خودم افتادم و سرم رو بد جوری تکون دادم خدا خودش رحم کنه
نمیدونم اسم این طرف رو نیار بدتر شدم. ولی حالا خوبه صفحه آخر بوده شاید تا اونجا تا 40% بدند:biggrin:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من هنوز با استادم رودر رو صحبت نکردم
فقط گفت کارها افتضاح بوده و نمره ها خیلی پائین و گفت هر کس شیتش کامل بوده و نقص نداشته نمره نسبتا خوبی گرفته
حالا وقتی دیدمش اگه چیزی گفت و اطلاعاتی داد بهتون می گم

soh-rab

عضو جدید
فقط گفت کارها افتضاح بوده و نمره ها خیلی پائین و گفت هر کس شیتش کامل بوده و نقص نداشته نمره نسبتا خوبی گرفته

خب این سازمان سنجش گور به گور شده چرا این قدر نتایج رو دیر میده یکی بره برگه منو از عرض بکنه توی حلق توکلی

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این سازمان سنجش گور به گور شده چرا این قدر نتایج رو دیر میده یکی بره برگه منو از عرض بکنه توی حلق توکلی
سهراب بخاطر این اسکیس تا جاییکه من یادمه از بچگیت حلق امتیو درمی نوردیدی بیخیال دیگه تموم شد رف پی کارش!

archi_kim

عضو جدید
فرصت نشد یعنی الانم فرصت ندارم تحویل طرح دارم هفته دیگه هیچ کاری نکردم
از محل سکونت بودن سایت خوب من از مصالح آجر استفاده کردم که تو قم بیشتر استفاده میشه در طول عرض بودن بستگی به طرح خودت داره من یه جوری طراحی کردم که هم در طول باشه هم در عرض یعنی یه مسیر طراحی کردم که ابتداش دو طرفش فروشگاه و چای خانه بود که به جاده نزدیک تر بود به جوری هم حائل صوتی بودن بین جاده و نمازخونه ادامه مسیر هم به یه دو راهی تبدیل کردم یه راه به سمت جنوب پیش رفت و سلام گاه رو روی یه کنسول که از تپه جداش میکرد گذاشتم ومسیر شمال غربی که یه حیاط کوچیک با حوض و درخت! سمت جنوبش نمازخونه رو گذاشتم که رو به قبله جهتگیری کرده بود سمت شمالشم وضوخانه و دبلیو سی از بادگیر به عنوان میل و نشانه و هم عملکردی تو نمازخونه استفاده کردم یه تفسیری از گنبد نما واسه خودم کردم که یه فرمی باشه که گنبد باشه ولی گنبد نباشه (مثل تماشاگر نما ! ) واسه همین یه گنبد مکعب مکعب روی نمازخونه گذاشتم کلا از قوس استفاده نکردم حتی واسه ایوان وردی نمازخونه هم مثل فرم گنبد براش یه طرح مکعب مکعب زدم واسه سلام گاه هم فضاشو یکم روی تپه شیفت دادم جلو که کنسول بشه و زیرش رو سازه کار کردم پلانشم شش ضلعی در اوردم که یه دید پانورامیک به بیرون بده سقفش به همون طرح شش ضلعی آجری کار کردم که یه سری روزنه به نشانه روزنه های امید توش گذاشتم فقط یه مشکلی که زیاد وقتمو گرفت تقریبا نیم ساعت اون برنامه فیزیکی اولش بود که نشستم با اطلاعاتی که از کتاب صدیق تو محاسبه برنامه فیزیکی داده بود برای فضاها برنامه فیزیکی دراوردم همین شد که آخر به راندو نرسیدم ولی همه قسمتا رو دسن کردم

همه مدارک رو 1/75 کشیدم اولش یک پنجاه شروع کردم پلان و یکم که کشیدم دیدم جا نمیشه همرو پاک کردم دوباره یک هفتادو پنج کشیدم اینم باز یکم وقتمو گرفت

:biggrin:
اینم یه اسکیس شماتیک از اون چیزی که کشیدم الان یه دقیقه ای کشیدم بچه ها گفتن یه طرح سریع از کارتون نشون بدیدمشاهده پیوست 158990
زیر هیچ کدوم مقیاس رو ننوشتی؟اگه زیر بقیه اش نوشتی حله

soh-rab

عضو جدید

میانگین درصد ها معلوم نیست چنده؟

milad-karimi

عضو جدید
ml.jpgدقیقا مال من اینجوریه... پایین شیب یه فضای پله پله واسه نشستن... بالاشم که سلام گاهه یه بالکن کنسول شده داره به جلو... درست همینه فقط اینجا پایین ساختمون رو شیب سکو نزاشتن پله گذاشتن...

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چی جلوتر می ریم توی مقوله اسکیس می بینیم ..1)ملی گرایی و دین گرایی در موضاعات پر رنگ تر شده و به مقوله های دیگه کمتر توجه میشه 2)مدارک فنی مهمتر از ارائه کار و پرزانته شده البته مطمئنا این خوبه ولی خیلی فنی فکر کردن ممکنه به نفع معمارا نباشه و مقوله های دیگرو از قلم بندازه شاید زیادی ورقه های اسکیس بی روح شده 3)مسئله مهمتر که پایه ای ترین مسئله است : هم روحیه و ذوق هنری وهم منطق طراحی رو نمیشه به درستی در یک زمان محدود چهار ساعتی با هم ابراز کرد ...این بارها گفته شده کو گوش شنوا ...ممنون از اینکه خوندی

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا مال من اینجوریه... پایین شیب یه فضای پله پله واسه نشستن... بالاشم که سلام گاهه یه بالکن کنسول شده داره به جلو... درست همینه فقط اینجا پایین ساختمون رو شیب سکو نزاشتن پله گذاشتن...
کاش منم کنسولمو مثل تو با جسارت بیشتر بیرون می اوردم

milad-karimi

عضو جدید
:D جسارت نبود از دستم در رفت....:w42: ولی انصافا... ساختار کارمون شبیه همه ها فقط شما دو فضای عملکردیو چرخوندی به اتوبان.... بعدش میله نشانه داریو... نمازخونه هم به قبله چرخیده.... وگرنه یکیه....
کاش منم کنسولمو مثل تو با جسارت بیشتر بیرون می اوردم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D جسارت نبود از دستم در رفت....:w42: ولی انصافا... ساختار کارمون شبیه همه ها فقط شما دو فضای عملکردیو چرخوندی به اتوبان.... بعدش میله نشانه داریو... نمازخونه هم به قبله چرخیده.... وگرنه یکیه....
ساختار کارتو مدرن تره نسبت به کار من ولی روند کاری خیلی شبیه به همه ولی من از اون کنسول تو بیشتر خوشم اومد البته خودمم میخواستم بیشتر کنسول بدم دیدم با اون 1/75 که کشیدم بیشتر از این جا نمیشد یه کنسول طویل تر بدم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا خدااااااااااا
آقا من این عکسرو دیدم 1قدم رفتم عقب
چیه این آدم خوفش برمیداره
نه بابا میلاد جان کار شما یه نرده ای داشت یه تورفتگی داشت. اینجا که آدمو یاد بادی جامپینگ میندازه

soh-rab

عضو جدید
یا خدااااااااااا
آقا من این عکسرو دیدم 1قدم رفتم عقب
چیه این آدم خوفش برمیداره
نه بابا میلاد جان کار شما یه نرده ای داشت یه تورفتگی داشت. اینجا که آدمو یاد بادی جامپینگ میندازه

می گم هیچ کس به اندازه من توی این اسکیس جسارت نداشته همه کارهای محیرالعقول رو من انجام دادم
من یه درایون سلام یا سلام درایون گذاشتم به عنوان سلامگاه چه کاری ملت رو از توی ماشینشون بکشیم پایین من جاده رو بردم روی تپه

فکر کن چه اوضاعیه

دیگه هم این بحث ها رو ول کنید یا بیاید این تایپیک رو بپکونیم یا بریم توی تالار عمرانی ها اونجا رو بپکونیم نظرتون چیه؟

erisss

عضو جدید
هر چی جلوتر می ریم توی مقوله اسکیس می بینیم ..1)ملی گرایی و دین گرایی در موضاعات پر رنگ تر شده و به مقوله های دیگه کمتر توجه میشه 2)مدارک فنی مهمتر از ارائه کار و پرزانته شده البته مطمئنا این خوبه ولی خیلی فنی فکر کردن ممکنه به نفع معمارا نباشه و مقوله های دیگرو از قلم بندازه شاید زیادی ورقه های اسکیس بی روح شده 3)مسئله مهمتر که پایه ای ترین مسئله است : هم روحیه و ذوق هنری وهم منطق طراحی رو نمیشه به درستی در یک زمان محدود چهار ساعتی با هم ابراز کرد ...این بارها گفته شده کو گوش شنوا ...ممنون از اینکه خوندی
يه سوالي داشتم شما ميدوني تپه هايي كه توويه جاده قم هست چه مدليه؟ارتفاعشون كمه يا زياد؟شيبشون كمه؟

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز دم غروب یکی از اساتیدم رو تو صف حلیم دیدم که داشت با یارو عباس حلیم پز درد و دل میکرد. من رندی کردم یقه پالتوم رو زدم بالا و آشنایی ندادم. (خب هوای کوچه ما سرده این موقع سال؛ باهاس پالتو تنمون کنیم):
استاد: بابا امسال اوضاع اسکیس ها خیلی داغونه عباس آقا
عباس حلیم پز: مگه داوری رو شروع کردین؟
- زِکــی! تموم هم کردیم رفت لا دست باباش
- بیینم امسال مث اینکه یابو برتون داشته! چه خبره؟ بذارین لااقل جوهر تاچ و کییورکالر ملت خشک بشه بعد تیکه پارشون بکنین.
- دیگه کار از این حرفا گذشته. از فردام میخوایم داوری اسکیس 93 رو شروع کنیم بلکه تا پس فردا تمومش کنیم!
- خب نمی تونی بگیری نگیر جونم. لااقل کله گنجیشکی بیگیر
- فرمایشا میفرمایی ها ربطی به اون نداره از دست اسکیس بچه ها فشارم افتاده
- چطور مگه؟ نکنه بچه ها نتونستن اصالت کانسپتشون رو به خوبی تو کار نشون بدن؟
- دلت خوشه ها، کانسپتشون کجا بود؟ قربون دستت دارچین شو بیشتر بیریز
- نکنه طرح هاشون هویت موضوع سوال رو نشون نمیده؟ ها؟
- بابا هویت پیشکششون ... فرق دسته بیل رو با منار نمی دونن! روغن کم بیریز ضرر داره
- خب پَـه چه مرگشونه آخه؟
- بگو چه مرگشون نیس؟
- حالا چه جوری ردیفشون کردین؟
- سه دسته کردیمشون: اونایی که خوب کار کرده بودن نمره خوب دادیم اونایی که متوسط بودن نمره متوسط دادیم اونایی هم که ضغیف و خیلی ضغیف بودن خَیـلی کم بهشون نمره دادیم!!!!!!
- مگه سالای قبل جور دیگه ای باهاشون سر میکردین؟ شیکر هم بریزم؟
- کم قربون دستت .... نه فقط خواستم بدونی که کارها خَیلـی شوت بوده
- بیا بگیر بابا ... خواستی از رجب عطاری یه سیر گل گاوزبون بگیر رسیدی خونه دم بکن سر بکش چه اذون رو گفته باشن چه نگفته باشن... و الّاش اینجوری تا سحر هم نمی رسی جَناب اُستاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا